Şimdi Ara

GTA IV final bölümü helikopter sahnesinde takıldım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
40.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu kadar uzun süre takip ettiğim başka bir oyun olmamıştı, nihayet finale ulaştım ama finalde bir türlü anlatacağım bölümü geçemiyorum.

Roman ve Jacob helikopter ile sahile geliyorlar, Niko motorsiklet ile minik bir rampadan hızla geçiyor ve helikoptere tutunuyor, bundan sonra helikopetere bir türlü geçemiyorum, bahsedildiği gibi hızlıca o tuşa basıyorum ama olmuyor, sizler o bölümü nasıl geçtiniz paylaşırsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenova -- 19 Mayıs 2009; 9:23:01 >

• http://www.gta4.net/missions/ bu sitede her bölümün videolu anlatımı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

http://www.gta4.net/missions/ bu sitede her bölümün videolu anlatımı var
    o siteye bakmıştım, helikoptere tırmanmak için sürekli A tuşuna basın diyor, bu çözüm xbox360 muhtemelen, pc versiyonun da A tuşu yerine tırmanma tuşuna sürekli basıyorum ama niko helikoptere çıkamıyor, bahsettiğim tuşa sürekli hızlıca bastığımda, görüntü açısı değişiyor.
    Sizde böylemi oldu, atadığım tuş takımlarında mı sorun var anlıyamıyorum. Neyi yanlış yapıyorum acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenova

o siteye bakmıştım, helikoptere tırmanmak için sürekli A tuşuna basın diyor, bu çözüm xbox360 muhtemelen, pc versiyonun da A tuşu yerine tırmanma tuşuna sürekli basıyorum ama niko helikoptere çıkamıyor, bahsettiğim tuşa sürekli hızlıca bastığımda, görüntü açısı değişiyor.
    Sizde böylemi oldu, atadığım tuş takımlarında mı sorun var anlıyamıyorum. Neyi yanlış yapıyorum acaba.

Alıntıları Göster
    o bölümde bug var bence şöyle yap:
    rampadan atladığın an optionsa girip zıplamayı başka bi tuşa al mesela numpad'ten 1'e, helikopterde sürekli 1 e bas çıkarsın böylece

• quote:

Alıntıları Göster
    F ile deneyebilirsin inşaata tırmanmak için f yi kullanıyorduk

• quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

F ile deneyebilirsin inşaata tırmanmak için f yi kullanıyorduk

Alıntıları Göster
    tekrar teşekkürler bir de f yi deneyeyim bakalım.
  • quote:

tekrar teşekkürler bir de f yi deneyeyim bakalım.

Alıntıları Göster
    Sürekli SPACE basman lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManitoN

rampadan atladığın an optionsa girip zıplamayı başka bi tuşa al mesela numpad'ten 1'e, helikopterde sürekli 1 e bas çıkarsın böylece

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ManitoN

kesinlikle katılıyorum, ne yaptı isem helikoptere çıkamıyor niko, bu şekilde deneyeceğim en son olarak, zor bölüm oraya gelinceye kadar bir kaç hatada başa alıyor, sinirim bozuldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Trip1LikeDo

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Trip1LikeDo

• quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

quote:

Alıntıları Göster
    Aynı yerde ben de çok uğraştım ve çözümü buldum.Öncelikle tuş değişikliğini yaptığımda birşey değişmemişti.Bendeki çoğu oyunda da sürekli bir tuşa bas olayı çıkıyordu. (Prince of persia'da elikayı kullanırken e ye basma durumu gibi) Bende çok hızlı basıyordum ve olmuyordu,daha sonra biraz daha yavaş tempoyla düzgün bastığımda işe yaradığınjı gördüm ve ilk işim Gta' ya girip denemek oldu.Oyunda helikoptere atladığımda eskisi gibi çok hızlı bi şekilde basmadım hafif daha yavaş ama sürekli bastım, zaten öle yapınca niko da bir hareketlenme oluyor ve başarılı oldum. Ha unutmadan helikoptere binince botu takip ediyorsun sonra helikopteri otomatik alevleniyor panik yapma (ben yaptım ) sonra bir video giriyor ve adamı öldürüyoruz.Kısacası farklı teknikler dene sorunu çözersin, Kolay gelsin.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

quote:

bende öyle geçmiştim ki yukarıda yazması gerekmezmi zaten merak etme helikoptere çıkmak iş değil daha binaların arasında helikopter sürüceksin

• quote:

Orijinalden alıntı: .Tolga

quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

quote:

bende öyle geçmiştim ki yukarıda yazması gerekmezmi zaten merak etme helikoptere çıkmak iş değil daha binaların arasında helikopter sürüceksin

Alıntıları Göster
    O sahnede monitörde sağ tarafda sağ ctrl düğmesine sürekli basmak gerekiyor diye bir yazı çıkıyor, klavyeyi kırdım nafile olmadı, ya bug var ya da daha nazik şekilde deneyelim bir arkadaşın yukarıda söylediği gibi.

• quote:

O sahnede monitörde sağ tarafda sağ ctrl düğmesine sürekli basmak gerekiyor diye bir yazı çıkıyor, klavyeyi kırdım nafile olmadı, ya bug var ya da daha nazik şekilde deneyelim bir arkadaşın yukarıda söylediği gibi.

Alıntıları Göster
    Bende son göreve gelmişim anlaşılan :)

Ben motorla o adama bir türlü yetişemiyorum. 10 sefer denedim herhalde. Motorla en son tahtaların üzerinden helikopter pistine uçtum iki kez ama ikisinde de suyu boyladım. Nasıl yapmam konusunda öneriniz var mı arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunresitz -- 20 Mayıs 2009; 17:44:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

Bende son göreve gelmişim anlaşılan :)

Ben motorla o adama bir türlü yetişemiyorum. 10 sefer denedim herhalde. Motorla en son tahtaların üzerinden helikopter pistine uçtum iki kez ama ikisinde de suyu boyladım. Nasıl yapmam konusunda öneriniz var mı arkadaşlar

Alıntıları Göster
    Lanet bölümde ne yaptı isem olmuyor, bıraktım peşini bu şekilde kalsın yoksa sinirden klavye kasa monitör ne varsa kıracam. İlgilerinize teşekkürler.

• quote:

Lanet bölümde ne yaptı isem olmuyor, bıraktım peşini bu şekilde kalsın yoksa sinirden klavye kasa monitör ne varsa kıracam. İlgilerinize teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Yok mu önerisi olan arkadaşlar
  • quote:

Alıntıları Göster
    ben ilk denemede yapamamıştım atlama yerinden kırmıştım sağa sonra heliyi gördüm

yeniden başladım gittim basa basa tekneye hiç ateş etmedim direk abandım gaza

fırladım sonra sürekli bir tuşa basıyorduk hatırlayamadım neyse orada diyorki ((eğer atlayabilirseniz heliye))

tekneye ateş et aslında hiç ateş etmenize gerek yok çünkü önceki görevler gibi adamı takip etmek gerekiyor

bir süre takip edin sonra heli vuruluyor pegorinoydu herhal adamın ismi neyse

adamı takip ediyoz özgürlük anıtının altında herifin kafasına sıkıp orada adamı harcıyoruz neyse

sonra yapanlar geçiyor yapanlar bitince akşam oluyor yağmurlu bir hava romanı arıyoruz "I'm Godfather" diyor sonunda bitiyor işte

yani ilk önce bize kızıl orduda ihanet adamları bulmaya geliyoruz şans eseri dimitriyi bulup elimizden kaçıyor işte %60 kadar kovalayıp indiriyoruz dimitriyi

onun patronu pegorino kankası kate yada romanı indiriyor ((sen benden aldın bende senden alırım hesabı))

onuda kafaya tak tak sonra kızıl ordu için gelip Liberty City nin Gotfather ı oluyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: mzkaplan

ben ilk denemede yapamamıştım atlama yerinden kırmıştım sağa sonra heliyi gördüm

yeniden başladım gittim basa basa tekneye hiç ateş etmedim direk abandım gaza

fırladım sonra sürekli bir tuşa basıyorduk hatırlayamadım neyse orada diyorki ((eğer atlayabilirseniz heliye))

tekneye ateş et aslında hiç ateş etmenize gerek yok çünkü önceki görevler gibi adamı takip etmek gerekiyor

bir süre takip edin sonra heli vuruluyor pegorinoydu herhal adamın ismi neyse

adamı takip ediyoz özgürlük anıtının altında herifin kafasına sıkıp orada adamı harcıyoruz neyse

sonra yapanlar geçiyor yapanlar bitince akşam oluyor yağmurlu bir hava romanı arıyoruz "I'm Godfather" diyor sonunda bitiyor işte

yani ilk önce bize kızıl orduda ihanet adamları bulmaya geliyoruz şans eseri dimitriyi bulup elimizden kaçıyor işte %60 kadar kovalayıp indiriyoruz dimitriyi

onun patronu pegorino kankası kate yada romanı indiriyor ((sen benden aldın bende senden alırım hesabı))

onuda kafaya tak tak sonra kızıl ordu için gelip Liberty City nin Gotfather ı oluyoruz

Alıntıları Göster
    Peki öbür senaryoda yani botla kovalıyoruz;dimitri heliyle kaçıyor, bitiren oldumu heliye biniyorum ama;bir türlü kontrol edemiyorum kamera açısı yüzünden;

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: harunresitz

Motorla fazla sağ sol yapma düz gitmeye çalış son gazz
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: harunresitz

Motorla fazla sağ sol yapma düz gitmeye çalış son gazz

Alıntıları Göster
    yaaa bu bölümü nasıl geçicez daha doğrusu geçmek sıkıntı deil de bu lanet helikoptere tırmanmak zor olmuyo olmuyo :s

• quote:

Orijinalden alıntı: onurk_

yaaa bu bölümü nasıl geçicez daha doğrusu geçmek sıkıntı deil de bu lanet helikoptere tırmanmak zor olmuyo olmuyo :s

Alıntıları Göster
    baya basit nico helikoptere zıpladıktan sonra space' ard arda sürekli basıcaksın. ben ilk denemede yaptım hafif sabır gerektirioo sonra cıkıp helikopter kapağını kapatıcak
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.