Şimdi Ara

GT5 TEAM CHAMPIONSHIP - KAYITLAR BA$LADI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.074
Cevap
0
Favori
45.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • jabranın bütün kulaklıkları ps3 le uyumlumu?
  • benide ekleyin psn:samhas46
    kulaklık yok ama önereceğiniz maksimum 30 tl ye kadar bi kulaklık varsa yarın alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasomen -- 4 Ocak 2011; 12:56:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zala

@Kygt , bluetooth kulaklık alman lazım. Jabra BT 2035 kulaklık 30-39 TL arası fiyatlarla satılıyor. işini görür.

@Smurf1971 , bu konuda bir bilgim yok. yani GT5 oyununun online yarışlarda ne kadar data kullandığını bilemiyorum.

sınırlı kullanan arkadaşlar varmı?
  • Sınırlıda mutlaka sorun çıkar hocam , neredeyse 10 kişi bağlanacak belki 16 az gitmez yani.
  • @H-Shifter

aslında senin bahsettiğin durumlarda arkadan yanlışlıkla çarpanın viraj dönüşü seni bekleyip yol vermesi gerekir. frenajı kaçırıp hepimiz yanlışlıkla çarpabiliriz olabilir, ama eğer hatamızı telafi etmiyorsak işte o zaman ortada bir yanlış vardır. formula 1'de rastlamışızdır adam şikanı kaçırıp önündekini geçse bile yavaşlayıp yol verir ki ceza almasın.

online'da türk ya da yabancı odalarda en çok rastladığım olaylar, sollamak için çok acele ediliyor, mesela ben virajı kapatmışım, savunma çizgisindeyim ama arkadaki hala içerden, çimlerden falan zorluyor ve sonunda kıçtan ufak bi temasla bana spin attırıyor basıp gidiyor ya da uzun düzlüklerde önümdekinin hava koridorundan yararlanıp sollamaya başlamışım ama üstüme üstüme doğru sürüp beni pist dışına atıyor. halbuki yan yana viraja kadar yardırsak daha zevkli olacak.

sonuçta kimseye kupa vermiyolar hepimiz zevk için oynuyoruz. fakat centilmenlik kurallarına dikkat edersek aslında hepimiz daha çok zevk alacağız.

bu arada beni de ekleyebilirsiniz:

cortom / knkrtl / 29

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cortom -- 4 Ocak 2011; 13:07:56 >

• En azından yol çizgileri kapalı olsun bence..Görsel olarakta kötü oluyor o şekilde gerçekçilik hissini vermediğini düşünüyorum..Zaten onlinede hemen hemen herkes yol çizgileri kapalı şekilde oynuyo bi sorun olucağını sanmıyorum..Yarış günleri için; Çarşamba-Cumartesi-Pazar akşam 9'dan sonra olduğu taktirde benim için sorun olmaz..
  • yol çizgileri, hatta diğer yardımlar açılıp kapatılabiliyo arkadaşlar, göz zevki bozulanlar çizgileri kapatıp oynasınlar, mesela nordschleife'de 100 küsür viraj var hangisinin frenajını ezberliyim, mecbur açıyorum sürüş hattını
  • brknsmnc / BeRkAn_TR / 22

ben katılmak isterim
  • İlk mesaj güncellendi. 16 kişilik katılım listesi oluştu.

Yedek olarak 3 kişilik kontenjan açtım. ilk 16 kişiden gelmeyen olursa hemen ilk listeye alacağım.
    şimdi arkadaşlar organizasyon konusunda 2 kişi yardım edebilir mi ? sürekli irtibat halinde olabileceğim 2 kişi ?

Hemen pistlerin ve araçların belirlenmesine geçebiliriz.
    Yarış günleri için çoğu kişiye Pazar akşamı saat 22:00 uygundur sanırım ?
  • quote:

İlk mesaj güncellendi. 16 kişilik katılım listesi oluştu.

Yedek olarak 3 kişilik kontenjan açtım. ilk 16 kişiden gelmeyen olursa hemen ilk listeye alacağım.
    şimdi arkadaşlar organizasyon konusunda 2 kişi yardım edebilir mi ? sürekli irtibat halinde olabileceğim 2 kişi ?

Hemen pistlerin ve araçların belirlenmesine geçebiliriz.
    Yarış günleri için çoğu kişiye Pazar akşamı saat 22:00 uygundur sanırım ?

bana uygun pazar günleri

• Zala hocam ben yardım ederim gün içinde hep online m msn veya burdan nerden baglantı kurmak istiyorsan pm le
  • 16 kişi dolmuş. Hey maşallah.

Ben de yardım ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d33p3r -- 4 Ocak 2011; 14:34:42 >
  • Aslında saat 01:00 gibi yapsak çok daha iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYgt

Aslında saat 01:00 gibi yapsak çok daha iyi olur

Yapma gözünü seveyim. Evli adamız biz. :D
    Sabah 06:30'da kalkıyorum, işe gitmek için. 01:00'da başlasan o yarış kaçta biter.
  • Arkadaşlar cumartesi 22:00 pazar da 21:00 desek
    40 veya 60 turluk bir yarış nerden baksan 90 dakika sürer, 30 dakika da sıralama ve ısınma turu diyoruz, etti 2 saat, pazartesi de iş veya okul olur sabahtan, geç yatmayalım
  • Arkadaşlar beni yedeğe çekin duruma göre çünkü haftasonlarım çok esnek genellikle evde olmuyorum o saatlerde. Olur da evde kalırsam boş kontenjanda olursa keyfine katılmak isterim :)
  • Bence işin kurallarını koymalıyız en baştan. Ben mesela Senne-Prost gibi bir rekabete sıcak bakarım. Şampiyonluk yolunda birbirlerini pist dışına itmişlerdir. İki pilotta yarış dışı kalmıştır.

60 turluk yarışın son virajında arkamdaki kişi beni ittirebilir çektirebilir. Hakkıdır. Taktik icabı 60 tur arkamda beklemiş, lastiklerini korumuştur. Ya da ben taktik icabı erken fren yaparım. Arkadan çarptırırım. Ben bunlara sıcak bakarım.

Fakat bu işin bir raconu var. Deli dana gibi yarışıp, 3 virajın ikisinde atak yapıp araç geçen, ama 3. virajda yoldan çıkıp tekrar geri düşen kişilere tahammül etmem. Ya da daha ilk virajda ipini koparıp 10.luktan 1. liğe çıkmaya çalışıp önündeki herkese dalan adama da tahammül etmem. Fakat 50 tur boyunca yaptığım türlü numaralara kanmayıp peşimden ayrılmamış adam, son turda beni geçmek adına yırtıcılaşsın, problem olmaz.

Bu nedenle bence önce fasülyeden bir turnuva yapıp, sağlam katılımcıları belirleyelim. Aslında lige bile çevirebiliriz. 1. lig 2. lig şeklinde. İyiler 2. ligde, daha iyiler 1. ligde.

Ama adım gibi eminim, her yarışı sadece 5-6 kişi bitirecek. Geride kalanlar her yraış arazi olacak.

• quote:

@Arda , sıralama turları en az 20 dakika olsun ki tur zamanı 3 dk olan pistlerle karşılaşırsak 6-7 tur atabilelim.
    mekanik hasarın açık olmasını ben de düşündüm ancak şöyle bir durum var. arkadan çarpan kişi , ceza tipi ağır olacağı
    icin zaten 8-10 saniye yavaşlayacak.mekanik hasar açık olursa çarpan kişinin aracının ön tarafında hasar oluşacak. hem
    saniyeden hem araçtan ceza yiyecek. peki ama çarpılanın da arka tarafında hasar oluşcak. çarpılanın günahı ne? amaç
    kasti çarpanlara ceza verip temiz yarışanları korumak . TCS olayını bilahare konuşuruz.

Arkadan çarpmalarda çarpan daha fazla hasar alır öndekinin suçu yok ama hasar olayı her türlü caydırıcı oluyor, diğer taraftan hasar açık olmazsa virajı alamayıp duvara giren arabaya hiçbirşey olmayacak veya fren yapmadan dönmek için bariyerlerden destek almaya çalışanlar da olabilir bu yüzden hasar olayı olmazsa olmaz diye düşünüyorum

• @Computeus , Schumacher - Villeneuve çarpışması gibi çarpışmalar caiz mi
    Tur bindirmelerde öndeki araç silikleşiyor iyi ki . Yoksa yine Coulthard - Schumacher 1998 çarpışması gibi olaylar da olabilirdi.
    neyse..senin dediğin türden bir çekişmeye kimse birşey demez. ama iyi bir noktaya parmak basmışsın. yarışın ilk virajında öndeki kalabalığa badoslama dalarak kendine avantaj sağlamaya çalışanları ben de sevmem. dediğim gibi , görüntülerin tekrarını izleyerek her şeyi gözden geçireceğiz.
    zaman geçtikçe senin dediğin şeyler de olacak.

öğlen yazmıştım , bu organizasyon için 1-2 arkadaş yardım. J_Constantine yardım icin gönüllü oldu. yarışların tekrarını izleyip karar alacak bir komite lazım.

@Arda , peki mekanik hasar hafif mi ağır mı olmalı sence ?

• @H-shifter , super ligin ikinci yarısı başladıktan sonra yarışlar 21:00'de başlayamaz muhtemelen. arkadaşlar maç izlemek için dışarı da çıkabilir , maça da gidebilir.
    21:30 odaya giriş olur. 22:00 de start veririz.

@Kygt , isteğin üzerine seni yedeğe çekiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.