Şimdi Ara

GSM SİNYALİ YÜKSELTME-REPEATER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kırsal bir kesimde yaşıyoruz.Turkcell hat kullanıyoruz.Evin içinde çoğu zaman çekmiyor bazen tek çizgi oluyor.Biraz araştırdım sinyal yükseltici cihazlar varmış. Bu tarz cihazları kullananlar varmı ? Fiyatları nedir ? bu konuda tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

• Hocam böyle birşey duymuştum ama her frekans için ayrı yapılıyor bunlar mesela Türkcell için 900MHz olanı,Avea için 1800MHz olanı almalısınız.Fiyat için de eğer kaliteli bir şey istiyorsanız yaklaşık 150 tlyi gözden çıkarmalısınız.Yada bununla hiç uğraşmayıp,eğer yaşadığınız kesimdeki cihazlarda da aynıysa operatör ile konuşup,baz istasyonu isteyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternette bazı cihazlar var fiyatları 300 800 tl arası değişiyor fakat insan bukadar para vermeye korkuyor ya işe yaramazsa diye
  • Anladım hocam.Sadece turkcell yeterli bizim için. operatöre sayısız mail telefon açıldı fakat bi gelişme yok
  • Hocam bizim köyde hiç bir telefon çekmiyordu zamanında bu çözümü deneyecektim ama baktık her operatore ayrı ayrı lazım en son aramalarımız sonuç verdi 6 ay sonra kurdular istasyonu :D

• Kendim hiç kullanmadım, ayrıca Türkiye'de bu ürünlerin yasal olarak kullanımı ile ilgili izinler hakkında da bilgim yok, ancak incelemeye değer:
    http://www.dx.com/s/gsm+signal+booster
    www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=gsm+signal+booster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yxsdf -- 8 Ekim 2014; 23:07:05 >
  • Kardeş ben bu sistemi kurdum bahçe evime . Gayette memnunum. Maliyeti ise 50 USD repeater, 15 USD low loss kablo, 10 USD omni ceiling anten, 10 USD yagi anten

Ihtiyacın olursa detaylı bilgi veririm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haldun1

Kardeş ben bu sistemi kurdum bahçe evime . Gayette memnunum. Maliyeti ise 50 USD repeater, 15 USD low loss kablo, 10 USD omni ceiling anten, 10 USD yagi anten

Biraz daha bilgi paylaşayım: Ben sistemi komple olarak ebay dan aldım aslında 50 dolara . Paket içeriğinde bir adet 900 mhz repeater cihazı ( türkcell 900 mhz kullanır) , 1 adet omni dış anten ( 35 cm kadar boyunda ) , 10 metre koaksiyel kablo ( dış anten ve repeater arası bağlantı için , toplamı 50 dolar civarı idi.
    Aldıktan sonra bahçe evimde bir ölçüm yaptım. Bu ölçümü İphone da yüklü olan proğram ile yaptım ( aynı programın android te çalışanları olduğunu da duydum) . Bu program ile sizin evin oradan cihazınızın hangi baz istasyonlar ile bağlantı kurduğunu ve çekim gücünü harita üzerinden görürüsünüz). Omni anten ile çalıştırdığımda sonuç alamadım çünkü omni anten yönsüz antendir. Sonrasında perdecilerden aldığım yaklaşık 1 cm çaplı aliminyum dolu profilleri keserek ( 900 mhz için anten ölçülerini hesaplayarak) yönlü ( yagi) anten yaptım ve onunla denedim. Bu kez oldukça iyi sonuç almıştım . Sonra da fabrikasyon fabrikasyondur deyip 10 USD ye yine ebaydan bir hazır yagi anten aldım. Ayrıca set içerisinde çıkan koaksiyel kablo 75 ohm ve kayıbı fazla olan bir kablo idi . Onu da low loss bir kablo ile değiştirdim.
    Kısaca hikayesi böyle.
    Siz kullanacağınız operatöre göre repeater ın frekansını seçersiniz . Bu benim sistemim 3G işinde iş görmez onunki 2100 mhz dir . Biraz daha fazla ödemeyi göze alırsanız ; her üç GSM operatöründede iş yapan ve 3 g yi kullanabileceğiniz bir sistem kurabilirsiniz. Sorunuz olursa bana aydinhaldun@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

• quote:

quote:

Kardeş ben bu sistemi kurdum bahçe evime . Gayette memnunum. Maliyeti ise 50 USD repeater, 15 USD low loss kablo, 10 USD omni ceiling anten, 10 USD yagi anten

Biraz daha bilgi paylaşayım: Ben sistemi komple olarak ebay dan aldım aslında 50 dolara . Paket içeriğinde bir adet 900 mhz repeater cihazı ( türkcell 900 mhz kullanır) , 1 adet omni dış anten ( 35 cm kadar boyunda ) , 10 metre koaksiyel kablo ( dış anten ve repeater arası bağlantı için , toplamı 50 dolar civarı idi.
    Aldıktan sonra bahçe evimde bir ölçüm yaptım. Bu ölçümü İphone da yüklü olan proğram ile yaptım ( aynı programın android te çalışanları olduğunu da duydum) . Bu program ile sizin evin oradan cihazınızın hangi baz istasyonlar ile bağlantı kurduğunu ve çekim gücünü harita üzerinden görürüsünüz). Omni anten ile çalıştırdığımda sonuç alamadım çünkü omni anten yönsüz antendir. Sonrasında perdecilerden aldığım yaklaşık 1 cm çaplı aliminyum dolu profilleri keserek ( 900 mhz için anten ölçülerini hesaplayarak) yönlü ( yagi) anten yaptım ve onunla denedim. Bu kez oldukça iyi sonuç almıştım . Sonra da fabrikasyon fabrikasyondur deyip 10 USD ye yine ebaydan bir hazır yagi anten aldım. Ayrıca set içerisinde çıkan koaksiyel kablo 75 ohm ve kayıbı fazla olan bir kablo idi . Onu da low loss bir kablo ile değiştirdim.
    Kısaca hikayesi böyle.
    Siz kullanacağınız operatöre göre repeater ın frekansını seçersiniz . Bu benim sistemim 3G işinde iş görmez onunki 2100 mhz dir . Biraz daha fazla ödemeyi göze alırsanız ; her üç GSM operatöründede iş yapan ve 3 g yi kullanabileceğiniz bir sistem kurabilirsiniz. Sorunuz olursa bana aydinhaldun@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

hocam mail attım size bende ebay dan alıp kurmak istiyorum bu sistemi.

• Mailiniz gelmedi bana

• quote:

Mailiniz gelmedi bana

Hocam resim atsan öyle güzel olur ki.

• Gsm 2g 3g 4g Sinyal Yükseltici Modellerini Denediniz Mi? 2g 3g 4g Yükselticiler İle Sorununuz Kalmayacak . Sinyal Yükseltici 2g 3g 4g , Umuyorum sorununuza çözüm sağlayacaktır .http://www.gsm2g3g4g.com
  • Hocam 50 dolarlık üründen ben de alibaba'dan aldım maalesef hüsranla sonuçlandı. Geçen gün gsmsinyalguclendirici diye bir firma ile görüştüm. Yurtdışından bu ürünü kendileri ürettirip getirdiklerini söylediler. Mantıklı konuşarak cep telefonumun hangi banttan yayın yapıldığını öğrettiler. Telefonumdan girdiğim kod ile bant hızını söyledim en uygun cihazı yolladılar. Kendileri de +100 TL gibi bir bedelle gelip kurulum yapıyorlarmış lakin ben kurulum istemedim. Cihaz paketli şekilde geldi içerikte zaten kablo iç anten ve dış anten ile cihaz mevcuttu. Kablo daha önce Çin'den sipariş ettiğim üründekinden çok farklıydı. Kalınlığı ve kalitesiyle... Yerli pek çok firma cihazda sanırım yerli kablo kullandığı için istenen sinyal kalitesine ulaşılamıyormuş bu yüzden gelen kablo da kaliteli olunca sıfır sinyal olan yerde 4 bar sinyal mevcut. Taktım kullanıyorum. Merak eden, sormak istenen birşey olursa muratcang34@gmail.com adresinden ya da buradan dm atabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hür Beyin

quote:

Kısaca hikayesi böyle.

mail attım cevaplarsanız memnun olurum. startem_1966@hotmail.com

• Hür Beyin H kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Aynı sistemi bahçeme kurmak istiyorum. Hangi marka aldınız. Link var mı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.