Şimdi Ara

GREV (kufur.swf) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
1
Favori
4.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sorumsuzluk değil hakkını aramak diyelim.
    Grev yapmasalardı şu an bu konu açılmazdı amaçları seslerini duyurmak bunun en güzel yolu da grev

dostum haklısın onlarda haklı ama madem bir yanlış bir eksik var madem bunun düzeltilmesi gerekiyor neden başka bir yanlış ve eksik verilerek yapılıyorki bu bunu anlamıyorum hala sınavları devam ediyor liselilerin hala dersler devam ediyor sonuçta anlamadıgım olay bu sonuçta

Grevden başka seslerini duyuramazlar.1 gün,3 gün 1 hafta.. okulların durmasıyla bir şey olmaz.
    Fakat memurlar seslerini duyurabilirler.Ve grev sürdükçe bunun etkileri dahada hissedilir ve çözüme ulaşılır.
    Düşünsene 1 ay sokaklardan çöplerin toplanmadığını neler olur.
  • Lisede öğretmeni şikayet edenler, askerde komutanı şikayet edenlerle aynı oluyor genelde. Bu tip insanlara göre doğru olan kendi düşünceleridir, başkalarının düşüncelerinin bir önemi yoktur. Egolarında da sorun vardır. Bencildirler, "bu insanlar neden böyle yapıyor" diye sormazlar. Varsa yoksa eleştiri...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ae_

annen baban da öğretmense otursunlar sana grev nedir bir anlatsınlar.

Çok güzel bir cevap olmuş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmi524

Hepsi 1700-3000tl arası maaş alıyor.Bu yeterde artarda.Yetmiyorsa ne mok yapıcaksa yapsın.Adam olamazlar o zaman.Zaten onlar parayı sağda solda içki kumar sigaraya gibi şeylerle harcıyorlar parayı .Bunun için kimse para vermez çalışmıcaksa da çalışmasın.Ülkede çok adam yok artık.Herkez ''ben''.Bir ara bir fındık yağı vardı 15tl'ydi maşallah çok satıyor diye adam uçurmuş fiyatı 2 katı yani 30 tl olmuş.Vicdansızlık denir kardeşim buna.O kadar para yetmiyorsa...Adama 100000tl versen gene grev yapar zam koyar çünkü bunlar ahlaksız vicdanız pislik insanlar

İstanbul için konuşuyorum.

Kira min 800 lira.
    Elektrik + su + telefon + internet + doğalgaz = 150 ortalama
    2 çocuğu varsa onlara günde 5 er lira bile harçlık verse eder 300lira
    Mutfak masrafı var aylık min 100 lira ona de
    aylık akbil 70 lira öğretmene.
    Öğlen yemek en az günde 5 gitse ayda 20 iş gününden 100 lira

eder 1520
    lira 1700 çok yani hee?

• EV geçindirmenin ne demek olduğunu bilmeyenler yorum yapmasa daha iyi bir zahmet. Dışarıdan konuşması kolay.

Askerliğimi yaparken lisede Milli Güvenlik Bilgisi derslerine ben gittim. Ne kadar sorumsuz öğrenci varsa hepsinin sınıfına giriyordum derse. Mesleğim öğretmenlik olmamasına rağmen o kadar sorunlu öğrenci ile uğraşmanın ne kadar zor olduğunu daha iyi anlıyorum şimdi. Hem fiziksel açıdan hem mental açıdan çok yorulduğumu hissediyordum okula derse gittiğim zamanlarda. Üstelik öğretmenler bu işi haftanın en az 4-5 günü yapmak zorunda. Ben sadece 1 gün derse gitmeme rağmen nasıl zor bir iş olduğunu gördüm.

Üstüne üstlük dünyanın en pahalı benzini, en pahalı internetini biz kullanıyoruz, ama avrupa'daki en düşük öğretmen maaşları bizim ülkemizde.

Basit bir örnek vereyim. Almancı bir tanıdğımız vardı. Çok uzun süre Almanya'da yaşamıştı. Almanya'da devlet memurları arasında en yüksek maaşı 1. sırada doktorlar, 2. sırada öğretmenler alıyormuş. Ona göre bir kıyaslayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: protar50

quote:

Hepsi 1700-3000tl arası maaş alıyor.Bu yeterde artarda.Yetmiyorsa ne mok yapıcaksa yapsın.Adam olamazlar o zaman.Zaten onlar parayı sağda solda içki kumar sigaraya gibi şeylerle harcıyorlar parayı .Bunun için kimse para vermez çalışmıcaksa da çalışmasın.Ülkede çok adam yok artık.Herkez ''ben''.Bir ara bir fındık yağı vardı 15tl'ydi maşallah çok satıyor diye adam uçurmuş fiyatı 2 katı yani 30 tl olmuş.Vicdansızlık denir kardeşim buna.O kadar para yetmiyorsa...Adama 100000tl versen gene grev yapar zam koyar çünkü bunlar ahlaksız vicdanız pislik insanlar

Kira min 800 lira.

eder 1520
    lira 1700 çok yani hee?

hacı bunların aklı '' HAMAL AĞIRLIK KALDIRIYOR NEDEN BU KADAR AZ MAAŞ ALİYOR ÖĞRETMEN OTURUYOR'' BU MANTIK

• Çocuğun biri çocukça şeyler yazmış birileride onu kale almış. Güdülmenin ne zor olduğunu çocuklar büyüyünce anlayacak.
  • suç öğretmenlerde değil onları grev yapmaya iten kişilerde
    milletvekillerine yapacakları zamdan kısıp bütün işleri yapan alt kademedeki memurlara zam versinler
    kimi devlet memuru 28 bin dolar alıyor kimi 2 bin tl alıyor buna bi eşitlik gelmeli ayrıca çok para alann az iş yapması gibi bir saçmalık daha var bi imza atmaya devlet aylık 7 bin tl veriyo
  • Eğer öğretmenler ve doktorlar eylem yapıyorsa koşulsuz olarak destek vermek gerekir. Birine geleceğimizi, diğerine hayatımızı teslim ediyoruz.

Zaten her gün yaptıkları bir şey değil. Bir nedeni var ki yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeIimavi -- 23 Mayıs 2012; 14:58:53 >
  • quote:

quote:

Kira min 800 lira.

eder 1520
    lira 1700 çok yani hee?

Elektrik + su + telefon + internet + doğalgaz = 150 ortalama doğalgaza gelen %30 zamla her ay en az 200 tl geliyo bu kadar saçmalanmaz mutfak masrafı min 100 tl miş min e göre hesaplayacapına max a göre hesaplada 1700 tl çok az mı gör

• grev olayını kıçından anlayan ne kadar çok insan var
  • Herkes koyun olsun kimse grev , protesto yapmasın değil mi çokbilmiş liseli kardeşim. 2.000 lira yetermiş , alıştırdılar tabi sizi yoksulluğa , parasızlığa 2.000 lirayı iyi para sanıyorsunuz.
  • PEKİ AKPLİLER ÖĞRETMENE BU KADAR LAF ATİYORSUNUZDA?
    MİLLETVEKİLLERİNE 100 DE 100 ZAM YAPILDIĞINDA NEDEN BİRŞEY DEMİYORSUNUZ?
  • Hala ne diye cevap veriyorsunuz şu toz pembecilere?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Herkes koyun olsun kimse grev , protesto yapmasın değil mi çokbilmiş liseli kardeşim. 2.000 lira yetermiş , alıştırdılar tabi sizi yoksulluğa , parasızlığa 2.000 lirayı iyi para sanıyorsunuz.

sonunda zaman geçtikçe akıllı yorumlar geliyor kardeşim iki saatir ahmi denen ilkokulluyla uğraşıyorum
  • sendikadan grevden bi haber olanlar gelmiş eleştiriye başlamışlar.Bugün heryerde basın açıklaması oldu zahmet edip gidip biriniz dinledi mi?hem bu akdar apolitik olup ama araştıramadan sırf söz söylemek için her konuya zıplayan bir halk daha yoktur sanırım
  • Lan onu bunu geçin istanbul anadolu yakasında tren çalışmıyordu,150 kişi 1 otobüste gittik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzer77

Elektrik + su + telefon + internet + doğalgaz = 150 ortalama doğalgaza gelen %30 zamla her ay en az 200 tl geliyo bu kadar saçmalanmaz mutfak masrafı min 100 tl miş min e göre hesaplayacapına max a göre hesaplada 1700 tl çok az mı gör
    Sen beni yanlış anlamışsın ben zaten 1700 ün yetmeyeceğini belirtmek için verdim bu örneği.
    Yazdığım minimum rakamlara bile yetmiyor.Mesela 800 lira dedim kiraya ama 1000 den aşağı oturulacak ev bulmak zor.
    Yani saçmalamadım senle aynı şeyi dedim.1700 lira tek yaşayan bir insana göre bile az bir rakam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oguzer77

Sen beni yanlış anlamışsın ben zaten 1700 ün yetmeyeceğini belirtmek için verdim bu örneği.
    Yazdığım minimum rakamlara bile yetmiyor.Mesela 800 lira dedim kiraya ama 1000 den aşağı oturulacak ev bulmak zor.
    Yani saçmalamadım senle aynı şeyi dedim.1700 lira tek yaşayan bir insana göre bile az bir rakam

hocam kusura bakma sinirlen yanlış anlamış olabilirm ama şu 1500 tl yeter diyenler aklıma geliyo ya neyse

• quote:

Orijinalden alıntı: jumong88

hacı bunların aklı '' HAMAL AĞIRLIK KALDIRIYOR NEDEN BU KADAR AZ MAAŞ ALİYOR ÖĞRETMEN OTURUYOR'' BU MANTIK

Aynen 1500 e çok diyorlar ama bu paranın neye yeteceğini bilemiyorlar.
    1500 1700 alan adam yıllarca okul okumuş o kadar sınavlardan geçmiş sonra bu parayı alıyor.
    Ailesiyle ka defa haftasonu dışarı çıkabilir.
    Örnek vereyim sinema bileti ortalama 10 lira 4 kişi 48 lira.
    Bide üstüne yemek yeseler 40 lira.
    Bunun dondurması giyimi bilmemnesi var onada gitse 40 lira.
    eder 120 lira bunu her hafta yapsa eder 480 lira.YAni bu dediğimizi yapamaz 1700 lira maaş alan birisi.
    Eee kazandıkları para zorunlu giderlere harcanıyor.Bu adam hayattan zevk sinema,tiyatro,konser gibi etkinliklere gitmesinmi.
    Bu onların hakkı değil mi?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.