Şimdi Ara

Green Card (göçmenlik başvurusu) yapanlar burada toplanalım [SON GÜN 3 KASIM] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
727
Cevap
80
Favori
55.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: selamkardeş

ücretsiz başvurabileceğim yerler varmı bilgilendirir misiniz benide

her yıl ekim kasım arası https://www.dvlottery.state.gov/ dan başvurabilirsiniz abd nin resmi başvuru sitesidir
  • Konuyu yukarı çekelim :)
    Tecrübeli arkadaşlar bizi bilgilendirirse memnun oluruz. Ben hiç başvurmadım ama düşünüyorum. Doktora projem 1,5 yılda biter ve doktorayı alırız inşallah. Ona göre başvurmam lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehipek

Konuyu yukarı çekelim :)
    Tecrübeli arkadaşlar bizi bilgilendirirse memnun oluruz. Ben hiç başvurmadım ama düşünüyorum. Doktora projem 1,5 yılda biter ve doktorayı alırız inşallah. Ona göre başvurmam lazım.

GC 2014 başvuruları bitti. 2015'i beklemelisiniz. 20 Ekim 2013'te olucak başvurular.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedneckTimmy

quote:

GC 2014 başvuruları bitti. 2015'i beklemelisiniz. 20 Ekim 2013'te olucak başvurular.

Bilgi için teşekkürler @RedneckTimmy.

Birde giden arkadaşlar tecrübelerini aktarırlarsa iyi olur. Hangi şehirler iyidir, mevsim ve ekonomik açıdan onları da öğrenebilirsek iyi olur. Bir de alanıma uygun bir üniversite vs. araştırayım ben olmadı bir de master yaparız oralarda...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RedneckTimmy

quote:

Bilgi için teşekkürler @RedneckTimmy.

Birde giden arkadaşlar tecrübelerini aktarırlarsa iyi olur. Hangi şehirler iyidir, mevsim ve ekonomik açıdan onları da öğrenebilirsek iyi olur. Bir de alanıma uygun bir üniversite vs. araştırayım ben olmadı bir de master yaparız oralarda...

Bizim bi akrabamiz LA de yasiyor. Kendisi bogazici bilgisayar muhendisligi mezunu ve sillicon valley de calisiyor. Tahmin ediyorum ki iyi bi maas aliyor. Hatta sirket bedava NFL ve beyzbol maclarina goturuyormus :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FırtınalıDenizinYolcusu -- 22 Ocak 2013; 18:27:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Resmi olarak tarih henüz açıklanmadı, ama başvuru tarihinin ekimin başları (dv2013 3 Ekimde, dv2014 ise 2 Ekimde başlamış) olması kuvvetle muhtemel.
    Bence doktora programının bitmesini beklemeyin. Bir an önce başvurun. Çünkü kazanıp kazanmayacağınız belli değil. Ayrıca kazansanız bile en iyi ihtimalle başvurunuzdan bir sene sonra ancak ABD'ye giriş yapabilirsiniz. Bu girişinizi de alacağınız sağlık raporuna bağlı olarak 3-6 ay erteleme hakkınız var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miraculous

quote:

Resmi olarak tarih henüz açıklanmadı, ama başvuru tarihinin ekimin başları (dv2013 3 Ekimde, dv2014 ise 2 Ekimde başlamış) olması kuvvetle muhtemel.
    Bence doktora programının bitmesini beklemeyin. Bir an önce başvurun. Çünkü kazanıp kazanmayacağınız belli değil. Ayrıca kazansanız bile en iyi ihtimalle başvurunuzdan bir sene sonra ancak ABD'ye giriş yapabilirsiniz. Bu girişinizi de alacağınız sağlık raporuna bağlı olarak 3-6 ay erteleme hakkınız var.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ben bu yıldan itibaren başvurmaya başlayayım. Çıkıp çıkmayacağı da kesin değil zaten. Artık her yıl Ekim ayında başvururum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derbentcioglu -- 23 Ocak 2013; 14:13:16 >

• Bu çekilişte fiziksel bir ayrım var mı arkadaşlar? Kendim tekerlekli sandalyede yaşıyorum. Başvuru yapabilir miyim?

• çok yararlı bır konu boş anımda tek tek okycm
  • Bu yıl hangi tarihler arasında başvuru yapabiliyoruz? Ekimde mi başvurular başlıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygrammar -- 18 Ağustos 2013; 4:10:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknogezgin

Bu yıl hangi tarihler arasında başvuru yapabiliyoruz? Ekimde mi başvurular başlıyor?

Henüz resmi tarih açıklanmadı ama çok büyük ihtimalle Ekim ayında olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: punk89

10 yıllık kapı gibi turistik vizem var, 2021 e kadar. bi de bunu denedik. Allah utandırmasın

nası aldın for
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepz0ne

Bu çekilişte fiziksel bir ayrım var mı arkadaşlar? Kendim tekerlekli sandalyede yaşıyorum. Başvuru yapabilir miyim?

Biraz geç oldu ama kimse cevap vermemiş. Amerikada din dil ırk yaş vs tarzı ayrımların yapılması suctur. başvuru tabiki yapabilirsiniz. Sadece amerikan hastanesinde yapılan (kan testi, çiğer röntgeni) gibi testlerden sağlıklı çıkmalısınız.. Ayrıca durumunuz nedeniyle iyi düşünüp düşünmediğinizi anlamak isteyecekler, neden green card almak istediğinizi, orada kiminle yaşayacağınızı, ne iş yapacağınızı soracaklar. bende ilk bu sene başvuracağım, anahtarın doğrulardan şaşmamak olduğunu biliyorum..
    Amerika da sağlık inanılmaz pahallı, bir dr a gitmek cebinden 10000 götürür diye duymuştum, her şeyi iyice araştırın derim. Bu konularda kanada kesinlikle 1 numara, sağlık-okul bedava..
    Kanada içinde araştırma yapıyorum ama aradıkları kriterler herkese uyamıyor malesef..

bol şans dilerim

• beyler şimdi başvurmak için parasız da oluyormuş heralde güvenilir siteler hangisidir? ayrıca en az hangi okuldan mezun olmak lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evdeki Sinek

beyler şimdi başvurmak için parasız da oluyormuş heralde güvenilir siteler hangisidir? ayrıca en az hangi okuldan mezun olmak lazım?

Başvurular ekimde başlıyor sanırım, hangi okuldan mezun olmak gerekir onu bilmiyorum, resmi green card sitesinden(http://www.dvlottery.state.gov ) başvurunu ücretsiz olarak yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygrammar -- 1 Eylül 2013; 0:02:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknogezgin

quote:

Orijinalden alıntı: Evdeki Sinek

beyler şimdi başvurmak için parasız da oluyormuş heralde güvenilir siteler hangisidir? ayrıca en az hangi okuldan mezun olmak lazım?

Başvurular ekimde başlıyor sanırım, hangi okuldan mezun olmak gerekir onu bilmiyorum, resmi green card sitesinden(http://www.dvlottery.state.gov) başvurunu ücretsiz yapabilirsin.

hocam biraz siteyi kurcaladım da heralde şimdi kayıtlar kapalı bilgi için teşekkürler ekimde başvurmamız lazım
  • bende bu sene başvurmayı dusunuyorum. dil seviyem upper surekli çalısıyorum advanced a yaklaştım diyebilirim bu yds için tabiki.diyelim yeşil kart çıktı üniversite mezunu olarak abd'ye gittiğimizde bankalar olsun devlet olsun iş bulma şansımız var mı yoksa orada yüksek lisans şart mı duzgun iş bulmak için? ekonometri mezunu olacagım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADEBISI

bende bu sene başvurmayı dusunuyorum. dil seviyem upper surekli çalısıyorum advanced a yaklaştım diyebilirim bu yds için tabiki.diyelim yeşil kart çıktı üniversite mezunu olarak abd'ye gittiğimizde bankalar olsun devlet olsun iş bulma şansımız var mı yoksa orada yüksek lisans şart mı duzgun iş bulmak için? ekonometri mezunu olacagım.

yahu hocam hiçbir yerde yazmıyor başvuruların ne zaman olacağı siz biliyomusunuz?
  • Mesajım dursun yararli bir konu.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.