Şimdi Ara

Green Card (göçmenlik başvurusu) yapanlar burada toplanalım [SON GÜN 3 KASIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
727
Cevap
80
Favori
55.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yıl kasımın 3'ünde bitecek olan Green Card başvurusuna kimler katılmış, önceden kimler kazanmış bi bakalım;

Green Card (göçmenlik başvurusu) yapanlar burada toplanalım [SON GÜN 3 KASIM]

Nasıl başvurulur sorusu geliyor buraya paylaştım;

1)https://www.dvlottery.state.gov/ bu siteden başvuru yapılıyor, siteye girdikten sonra BEGİN ENTRY tuşuna tıklayın

2) Sitenin Türkçe tercümesihttp://img5.imageshack.us/img5/5387/gcrnek.jpg

3) 600X600 pixel arka fon beyaz fotoğraf çektiriliyor, fotoğrafta oynama vs. hiç bir şey olmamalıdır. Başvuru belgesinde update ediyorsunuz zaten

4) En son başvurudan sonra numara veriliyor onu saklarsan çekilişler açıklandığında kontrol edersin. Numarayı kesinlikle sakla ileride lazım oluyor

Buradan fotoğrafın uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz;https://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx
    Resimler elemedeki en önemli etkenlerden biri 591 pixsel olsa bile eleniyorsunuz

Buradaki siteden de resminizi kesip, boyutlandırabilirsinizhttp://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#

Başvurmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar;

18 yaşından büyük ve en az lise mezunu olmanız lazım, 18 yaşından küçük vatandaşlar ailesi ile birlikte başvurabilirler.

Birden fazla başvuru yaptığınız taktirde başvurunuz olumlu sonuçlansa dahi otomatik olarak iptal edilecektir.

Donanımhaber Forumundan Green Card hak sahibi olan arkadaşlar kendilerini belirtirse konuya ismiyle birlikte yardımcı olması açısından eklenecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 28 Ekim 2015; 22:38:22 >

• bu sene katıldık bakalım ne olacak
  • ya bende yapıcam da orda fotoğrafın çözünürlüğü 300 dpi olsun falan diyo fotoğrafcıya gittim usb ye atamayız dedi fotoyu, internet cafeden attırdım çözünürlüğü çok düşük çıktı arkadaşlar o yüzden başvurmadım ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim .
  • nasıl ve nerden katılmak gerekiyor?
  • link verin nasıl katılıyor
  • sorulan sorulara ilk msj dan cevap verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

sorulan sorulara ilk msj dan cevap verdim

Benim fotoğrafın çözünürlüğü çok düşük oldu kontrol ettirdim your photo is valid diyor, ama adamlar örnek fotolar koymuşlar oraya ayna gibi fotoğraf istiyorlar ne yapmam lazım ?
  • İngilizce yok gidip nabacaz Almanya değilki ora
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Bezstrashen-

quote:

Benim fotoğrafın çözünürlüğü çok düşük oldu kontrol ettirdim your photo is valid diyor, ama adamlar örnek fotolar koymuşlar oraya ayna gibi fotoğraf istiyorlar ne yapmam lazım ?

Hocam bu fotorafi kendin cekemezsin zaten, fotorafciya git montajsiz, arkas i beyaz fon 600x600 fotoraf istiyorum, cd ye at veya flash disk veriyim de 10tl ye hallediyorlar. Ben bi fotorafin aslini istedim, bide kirpilmisini ne olur ne olmaz diye, kirpilmisi 591 cikti kabul edilmedi, bende orjinali gosterdigim siteden kirptim, hem belli kb ustundede olmamasi gerekiyor fotorafin. Bana 10tlye patladi

• quote:

quote:

quote:

Hocam bu fotorafi kendin cekemezsin zaten, fotorafciya git montajsiz, arkas i beyaz fon 600x600 fotoraf istiyorum, cd ye at veya flash disk veriyim de 10tl ye hallediyorlar. Ben bi fotorafin aslini istedim, bide kirpilmisini ne olur ne olmaz diye, kirpilmisi 591 cikti kabul edilmedi, bende orjinali gosterdigim siteden kirptim, hem belli kb ustundede olmamasi gerekiyor fotorafin. Bana 10tlye patladi

Ben kendim çekmedim zaten 2 ay önce falan vesikalık çekilmiştim onu götürdüm usb ye attırmak için olmaz yasak falan dediler. Bende internet kafeden attırdım usb ye bu seferde çözünürlük çok kötü çıktı. Fotoğrafçı yapsa istediği kadar vercem ama olmuyo

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben kendim çekmedim zaten 2 ay önce falan vesikalık çekilmiştim onu götürdüm usb ye attırmak için olmaz yasak falan dediler. Bende internet kafeden attırdım usb ye bu seferde çözünürlük çok kötü çıktı. Fotoğrafçı yapsa istediği kadar vercem ama olmuyo

Hocam o zaman baska fotorafciya gidicen

Telefondan girdigimden ilk msja sonra eklicem simdi aklima geldi, hicbir sekilde turkce karakter kullanmayiniz, ad soyad yazarken bile turkce karakter kullanmayiniz

• Başvuru ücreti ne kadar?
  • msjmblnsn.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz bu işi yaptığımızdan konu bir an ilgimi çekti bu arada ayın 4 veya 5'inde kapanıyor başvurunuzu çabucak yapın.

Benim elimde de 30 bin tane başvuru var hepsini el ile girmektense programı arkadaşa yazdırdım. Kendisine bastım 4 bin lirayı sağlam şekilde programı yazdı otomatikman sistemden çekip dvlottery sitesine giriyor. Lottery kapanınca programı 20 bin dolara satmayı planlıyorum bu işi yapmayan için program çöp ama dünya genelinde az kişi bunu bildiğinden talip çok oluyor

Bu arada ingilizce bilmenize gerek yok ben kaç kişi gördüm ingilizce bilmeyip gideni.

Şimdiden herkese başarılar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 28 Ekim 2011; 23:32:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

Ben lise son öğrencisiyim.Arada bir kaç soru kaynatayım bari

Üniversite bittikten sonra iş hayatı için gidicem.Seneye başvurmaya başlayabilir miyim yoksa son yıl falan mı başvurmam lazım.(Yani diyelim ki 1. yıl başvurdum kazandım ama 4 yıl sonra gidicem.Böyle birşey mümkün mü ?)

Lise son isen bu seneki başvurulara katılma(Bu seçim geçtikten sonra başvurabilirsin)

Başvuruyu kazandığın zaman 1 sene içerisinde giriş çıkış yapman lazım diye hatırlıyorum.
  • Evet, belli bir süresi vardı, 6 ay ya da 1 sene diye hatırlıyorum. Yoksa hakkınız yanar
  • Birşey Soracağım
    Diyelim Green Card çekilişine katıldık çıkmadı.İleride Amerikan Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunsak geçmişte Green Card çekilişine katıldı diye vize vermemezlik yapabilirler mi
  • Katıldım çıkma ihtimali milyarda 1 falan sanırım
  • bende basvurdum resim pixeli 600-600 yaptımda foto kalitesi biraz düsük oldu sorun olurmu ? arka fon beyaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Sabbath

Birşey Soracağım
    Diyelim Green Card çekilişine katıldık çıkmadı.İleride Amerikan Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunsak geçmişte Green Card çekilişine katıldı diye vize vermemezlik yapabilirler mi

Green card cekilis hocam, hicbir zarari olmaz vizeye
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.