Şimdi Ara

GreedFall (2019) [PC ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
4.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz inceledim. Kullanabileceğimiz yeteneklerin sayısı gerçekte çok az. Özellikle yetenek agacında ki ufak daireler normalde yetenek olması gerekirken pasif skill yapmaları komik olmuş. Yani düşünün baltanız soketli ve +10 damage veren bir run eklemekle, karakterinizin lvl atlayıp skill point kullanmakla (küçük daireleri açmak) aynı şey gibi düşünün. Yani sürekli bir tekrar döngüsü var. :) Attributes kısmına bakıyorum bir alanı 5 tane yükseltebiliyorsunuz. Strength (1/5) gibi bir şey eklemek yerine arkadaşlar kalabalık görünsün diye ellerinden geleni yapmışlar. İlk bakışta insanlar detaylı bir oyun zannediyor lakin alakası yok -) Sınıf sayısı zaten yeterli değil. Yapımcılar derin bir RPG izlenimi uyandırmak için ellerinden geleni yapmışlar amaçları ne bilmiyorum - Özetle iyi bir rpg oyunu değil. Bu arada yapımcılar dragon age inquisition'dan fazlasıyla etkilendiklerini yazmışlar zaten harita kısmı neredeyse da'nın aynısı. (yarı açık bir dünya) Sonuç olarak orta seviye aksiyon odaklı bir rpg gibi duruyor. Bence oynamayı düşünenler oyunu hemen almasına gerek yok indirimi bekleyin. Şuan Blasphemous'un çok daha fazla dikkatimi çektiğini söyleyebilirim -)

• Oyunun konusu burası olduğundan dolayı haliyle oyunla ilgili görüşlerimizi ve izlenimlerimizi burada paylaşıyoruz.Oyunu almayı düşünen olabilir yada kararsız kalan olabilir bu nedenle izlenimlerimizi paylaşmalıyız ki hem alacak olana fikir sağlasın hemde konuya katılım olsun.Oyun hakkında görüş paylaşmanın ne zamandan beri ismi "hype" lemek oldu ?PC oyun bölümü katılım olarak bitmiş durumdayken oyunu oynayıp oyun hakkında görüş paylaşılması neden bu kadar sorun ediliyor anlamıyorum.Burada kimsenin bir beklenti oluşturma çabası yada hypelemek gibi bir amacı yok oyunun konusunda sadece "oyunu" konuşuyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 10 Eylül 2019; 17:17:28 >
  • Yapımı dünden beri başından kalkmadan oynuyorum. Her şey den önce yapımın AA bütçeli bir oyun olduğunu unutmadan değerlendirmemiz gerekiyor. Bütçe eksikliğinden kaynaklı eksiklikleri göz ardı edildiğinde gayet keyifli bir rpg oyunu olmuş. Yapımcı Spiders ın da şimdiye kadar çıkardığı en komplike oyun Greedfall. Spiders stüdyonun harita ve bölümlere ayrılmış açık dünyayı 2014 dragon age ini örnek alarak yaptıkları da belli oluyor.

Yanımıza yoldaş alma zaten benim rpg ler de bayıldığım bir özelliktir. Bu oyunda da yanımıza 2 karakter alabiliyor ve onların ekipmanlarını özelleştirebiliyoruz. Yoldaşlarımız dragon age veya dragons dogma da ki kadar fazla olmasada olaylar esnasında çeşitli yorumlar yapıyorlar.

Aksiyon, eşya üretimi, karakter ve ekipman geliştirme, yetenek ağacı vs ne varsa doldurmuşlar oyuna. Bu konuda gerçekten eksiği yok diyebilirim. Keşif hissiyatının başarısı ve oyunun sizi ödüllendirmesi de benim için sevindirici. Ayrıca fazlasıyla diyalog var bu açıdanda meraklılarını tatmin edecektir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 11 Eylül 2019; 19:18:48 >

• Yan karakterleri nsl özelleştiriyoruz bu arada brn oyunu sevdim zırh vr silahları özelleştirme hoşuma gitti skill ağacı her ne kadar çok geniş olmasa da idare eder birde tr olsaydı süper olurdu artık biri yaparsa öyle de bitiririm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arman09 kullanıcısına yanıt
    Tr çalışmamız başlanmıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sasua S kullanıcısına yanıt
    Nerden takip edebilirz

Çeviride 25 bin satır bulunmakta 650 satırı türkçeye çevirdik. Şuan tablo oluşturuyoruz tüm metinleri tek bir excell dosyasına aktarıp daha kaliteli bir çeviri yapmak için. Tablo biter bitmez çeviri yaptığımız satırlar gitgide artacaktır. Oyunun dil dosyalarını oyuna gömdüğümüzde resimler eknelecektir.

https://forum.donanimhaber.com/greedfall-turkce-yama-calismasi--139950558#139950558

Çok teşekkür ederim

• Oyunun fiyatı aniden arttı mı yoksa ben mi yanlış gördüm.
    Ne demek

• Arkadaşlar oyunu yükledim oynamaya başladım ama nedense bir müddet sonra diyalog sahnelerinde bilgisayar kendini restart lamaya başladı. Diğer oyunlarda böyle bir problem yok. Acaba ne ile çakışıyor olabilir? Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.
  • scaletti S kullanıcısına yanıt
    Oyunda 50 saatlik bir süreyi geride bıraktım ve bu tür bir sorunla hiç karşılaşmadım.Forumları araştırdım ordada buna benzer bir sorun görmedim.Oyun sistemi çok zorlayan türde değil bu nedenle eğer sisteminiz reset atıyorsa muhtelemen başka bir nedenden dolayı bu sorun oluşuyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Oyunda 50 saatlik bir süreyi geride bıraktım ve bu tür bir sorunla hiç karşılaşmadım.Forumları araştırdım ordada buna benzer bir sorun görmedim.Oyun sistemi çok zorlayan türde değil bu nedenle eğer sisteminiz reset atıyorsa muhtelemen başka bir nedenden dolayı bu sorun oluşuyordur.
    Çok teşekkür ederim hocam ;)

• Ocak sonuna kadar tr yamasi cikar umarim. Cok ilgimi cekti bu oyun. Dusuk seviye ingilizce ile de oynanir mi?

• Zebercet kullanıcısına yanıt
    Hocam oyunda 25 bin çevirilecek satır var 3 ayda bitmez çeviri bitmez ve bunun test aşaması da olacak :( çevirinin kaliteli olması için gameplay ile eş zamanlı çevrilecek bu da normal çevirmenin iki katı fazla süre ister ama 5 ay içinde yamayı sizlere sunmayı umuyoruz.

B seviyesi İngilizce ile oynanır ama kelime hazneniz düşük işe bir şey anlamayabilirsiniz. Eş anlamlı kelimeler oldukça fazla.

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Oyundaki warior mage bir de technical sınıfı mevcut. Technical sınıfının özelliği nedir? Taktiksel savaş mı yani tuzaklar filan?

• Tesekkurler Sasua. En kotu onumuzdeki yaz indirimde iken alir oynariz. Fiyati da epey duser. Oyun gercekten cok guzel geldi gozume.

Oyunda farklı oyun türlerine göre yetenekleri olan 3 farklı sınıf(warrior,technical ve magic) yer alıyor.Warrior daha çok melee combat yani tek el kılıç yada çift el ağır silah kullanımlarında etkinken technical sınıfında ise daha çok orta mesafeli taktiksel çatışmaya uygun yetenekler yer alıyor.Tuzak kurma,ateşli silah kullanma,bomba atma gibi yetenekleri daha efektif kullanıyor.Magic sınıfı ise daha çok büyü yeteneklerinin öne çıktığı bir sınıf ve silahlar yerine özel yüzükler kullanarak düşmanları bir süre deaktif etme,kendine ve companionlara ek zırh yada can sağlama ve büyü gücüyle hasar gibi özellikleri bulunuyor.

Oyunda her sınıf için önerilen attribute ve talentler var.Eğer önerilen talentlere göre karakteri geliştirirseniz bu gelişime uygun ekipmanları kullanabilir hale geliyorsunuz çünkü her bir silah ve zırhın bir gereksinimi bulunuyor.Örneğin magic sınıfıyla oynuyorsanız mental ve willpower gibi özellikleri geliştirmeniz gerekiyor.45.seviyeye kadar her levelde bir skill puanı alsanızda talent ve attributelar sadece belirli seviyelerde yükseltildiği için oynanan sınıfa göre puanları dağıtmaya çalışmanız gerekiyor.

Oyunda sadece bir sınıfa bağlı kalmak zorunda değilsiniz.Bosslardan düşen sınırlı sayıdaki memory crystaller ile sınıflar arası geçiş ve tüm yetenek puanlarını yeniden dağıtabiliyorsunuz.Ben tüm sınıflarla oynadım ve daha efektif olmasından dolayı magic sınıfı ile oyunu 38.seviyede tamamladım.Bu nedenlede tüm yetenek puanlarını magic sınıfı üzerine kullandım.Sınıfları ve yetenekleri deneyip size en uygun gelen sınıf özelliklerine göre karakterinizi geliştirerek ilerleyebilirsiniz.

• Dragon Age'in budget versiyonuymuş, aradan 10 yıl geçmiş neyi daha iyi yapmışlar,hiçbirşeyi!düşük bütçelinin düşüğü bir oyun ama fiyat 190tl!Rpg sizlikten geberseniz belki oynarsınız o derece.
  • TORU-NAGA kullanıcısına yanıt
    Oyunun oynanış kısmı yavan olabilir ama senaryosu gayet güzel

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.