Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (612. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.286
Cevap
31
Favori
884.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 610611612613614
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son dönemde punto için fiyat alan oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: soonkaya

Son dönemde punto için fiyat alan oldu mu ?

Sıfır km mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DoctorEconomy kullanıcısına yanıt
    Evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar araç aldığımdan sonraki, yaptırdığım işleri bilgi olarak paylaşıyorum.

1- Yakıt pompası sızdırması vardı araçta bilerek aldım. Netten araştırdığım kadarıyla pompanın revizyon yapılabileceği söylendi. bursa orhangazide tekniş otoya fiat servisine gittim. yakıt pompa değişimi + 10bin bakımı 750 lira fiyat verdiler.
    o servisten tanıdık usta beni aradı ve bana birini yönlendirdi. yeni pompa ve 10 bin bakımı 600e yapacağını söyledi. bende 450 lira pompa 150 lira 10 bin bakımını yaptırdım. castrol 5-30 full sentetik yağ, yağ, hava ve polen filtresi değiştirildi. şuan sızdırma yok.
    Burada not olarak; yakıt pompasından sızan yakıt motora bağlı 2" civarı bir plastik boru var ona damlıyor. zamanla sızan sıcak yakıt sert boruyu yumşatarak yırtıyor ve araç yolda kalıp motorda büyük hasarlar meydana geliyor. usta bana bu yakıt pompasını değiştirmedikleri için 8000 lira masraf açan motorların olduğu söyledi. Sızan yeri kontrol ettim ve gerçekten kuru kalan yere nazaran bariz yumuşaktı

2- şu araç çalıştırıken arada bir gelen jırrrrt sesi, onuda sordum. şarj dinamosunun yağlanması gerektiğini,
    soğuk havalarda yapması normal yazın geçer, hiçbir şeye zararı yok boşuna masraf etme dedi. fiyat alamadım.

3- arabanın anahtarı aracı bazen açıp kapatmıyordu, dedim heralde pil bitiyor. saatçiye gittim. pili söktü ölçtü pil sağlam dedi. bu sefer araç hiç tepki vermemeye başladı. elle açıp kapatıyordum. anahtarı sıfırlamam gerek diye düşündüm nette yazan bilgileri denedim nafile. en son ustamı aradım anlattım. bir çilingire yönlendirdi.

adam söktü taktı lehimledi anahtar 10 metre civarından çalışıyordu.Yeni pil taktırdım mesafe uzadı. birde anahtarlık aldım. 30 liraya hallettim. eve geldim aracı stop ettim, ne olsa begenirsiniz tahmin ettiğiniz gibi anahtar çalışmadı. tekrar gittim. dedim usta böyle böyle. tekrar lehimledi falan denedik çalıştı. arabayı çalıştırdık kapatık anahtar çalışır vaziyete geldi. sebeb olarak devrelerin korozyona ugradığını falan söyledi.

mevcut masraflarım bunlardır. iç temizlik yaptırmak kaldı :)
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senkei -- 13 Şubat 2017; 13:32:56 >

• Motor fiyatı ne kadarki 8000 masrafı olsun ustalar 600 700 lira koparmak için bu lafları ederler.

• motorla beraber diğer aksamlarda dağılabilir hocam. boruya bizzat elledim yumşamıştı. sızmayan yer sertti.
  • merhaha arkadaşlar,

2008 grande 1.3 mj 75lik, aracın sağ önden alttan bir ses geliyor, lap lap lap alttan sürme sesi gibi, yolcu tarafı ayak bastığı yerden de hissediliyor. yavaş hızlarda sürtme azalıyor hızlandıkça o da hızlanıyor. 90dan sonra fln duyulmamaya başlıyor. vitesteyken de boştayken de yapıyor.

Jantlar söküldü, yamukları giderildi, balans ayarı yapıldı. sonuç yok ses devam.

sağ aks söküldü, aks körüğü değişti, teker bilyası değişti ses devam edince aks bilyası da değişti. ama sonuç yok.

jant kapakları söküldü denendi yine sonuç yok. belki bi ihtimal yapar diye karter koruma da söküldü yine yok.

Ses halen devam ediyor. nerden ne şekilde yapar bu sesi, başına gelen var mı?
  • san_jose kullanıcısına yanıt
    Amortisor takozu olabilir. Grande Puntolarin kronik sorunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senkei

araç 1.3 dizel. debriyaja basılı çalıştırdığım zaman. araç çalışıyor ve debriyajdan ayagımı alırken cırrrrrrt diye ses geliyor. bu normal mi ?
    ne gibi bir problem olabilir.

Böyle bir sorunum vardı,
    Bu hafta sonu sanayiye gittim elekrikçi bi usta marş dinamosunu söktü, içindeki bir tanede burç kırılmış. onu değiştirdi.
    temizledi , yağladı 100 liraya halletti. şuan ses seda yok.

başına gelen arkadaş olursa yararlansın diye yazıyorum.
  • 2006 1.4 fire dinamic gramde punto 77000 km de 77 hp benzinli değşensiz sizce 28000 e alınır mı yoksa baska araçmı bakmalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgundes -- 13 Nisan 2017; 13:47:43 >
  • mgundes M kullanıcısına yanıt
    Arac donanım paketi nedir ? Dizel düşünürseniz tam dolu bakımlı bir aracım var şuan satılık

Baktığınız aracın boyası var mı ? Birde km orijinal mi sonuçta 11 yaşında araç için 77 bin iddialı bir rakam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoctorEconomy -- 13 Nisan 2017; 14:22:54 >
  • DoctorEconomy kullanıcısına yanıt
    1.4 fire dinamic paket değişen yol 1 parçada boya var. Sizin km kaç model kaç ne kadar istiyorsunuz

Lpg var mı hocam aracın ilanı varmı ? Birde SMS ile km sorgulama kalktı arkadaşım için arac arıyoruz 2 araçta km ile ilgili sorun yaşadık km düşmüş şüphelendik güç bela tüvtürkten geçmişi öğrendik şuan km olayı çok sıkıntı piyasada. Kendi aracımı özelden atıyorum eğer düşünürseniz güzelliğimi yaparım hocam.

• 2007 model multijet active 2 parca lokal boya var 165xxx km de degisen sokulen takilan yok temiz arac ekspere acik... 507 463 68 26 ankara...

dualogic mi manuel mi, km si baya düşük oynanmış olabilir ama garaj arabası ise düşük km li almak her zaman iyidir
  • alpacino5kat A kullanıcısına yanıt
    Mobil 5-30 kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpacino5kat

Hangi motor yağını kullanmalıyım

1.4 benzin 2014 model 20k km

1.4 Fire ise motorunuz 5W40 C3 yağlar işinizi fazlasıyla görür.
    Motorumuz sağolusun, dümdüz ekstra özelliği olmayan turbosuz 8v bir motor olduğu için, yağ masrafı da yok.
    1 bakımımda Castrol Edge, 3 bakımımda Petronas Syntium 3000 5W40 kullandım aralarında fark göremedim. (Fiyatı dışında)

GÜvenle Petronas 5W40 kullanabilirsiniz, fiyatı 45-50TL civarıydı 2012-2015 arasında

-------------
    Şimdi bir baktım da fiyatı 70TL olmuş, diğer yağların fiyatları pek değişmemiş.
    Fiyat avantajı pek kalmamış yani, millet keşfetti demek ki sonunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 25 Nisan 2017; 8:45:17 >

• celenlee C kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim. Aracım Lounge. Turbolumu bilmiyorum?satış linkini verebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: alpacino5kat

Hangi motor yağını kullanmalıyım

1.4 benzin 2014 model 20k km

Petronas syntium 3000 AV 5w-40 kullandım.
     GRANDE PUNTO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpacino5kat -- 26 Nisan 2017; 0:4:10 >
  • Bende 2009 Model Grande​ Punto Fire Fun 1.4 sahibiyim. Benzin LPG var araçta. Kullananlar yakıt tüketimi konusunda bilgi verebilir iseler çok sevinirim. Benzin ile LPG arasında çok fark var mı? Bu arada aracım 46500 de.

• 
Sayfa: önceki 610611612613614
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.