Şimdi Ara

Grafik Tasarım (Adobe Programları)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta ki konu ile ilgili şirkete fiyat/performans bir PC toplamam gerekiyor. AMD mi İNTEL mi? Hangi modelleri?

Bütçe limiti yok. Lakin dediğim gibi fiyat/performans sistem olup parasının hakkını vermesi lazım.

İşin tanımı: Şirketimin bünyesine aldığım grafikere görsel tasarımlar yaptırmak. Nadirde olsa video render etmek.

Ben şunu düşündüm:

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X

Ram: 32 GB 3200 mhz CL16 (bunu 2x16 mı alayım yoksa 4x8 mi?)

Ekran kartı? (Grafik uygulamaları GPU kullanıyor mu fikrim yok?)

SSD: XPG ASX8200PNP-2TT-C SX8200 Pro Serisi 2TB SSD M.2 3500-3000MB/s SSD sabitdisk (bugüne kadar hep samsung SSD aldım. LAkin bunun fiyatı kapasitesine göre iyi. Bu marka alınır mı?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forshire -- 22 Eylül 2021; 23:41:32 >

• İşlemci yeterli, ram yeterli (fazla video işi olmayacağı için), Adobe çoğu programı gpu kullanıyor, ileriye dönük olarak 2060 uygun olabilir, 1060'da olur. Quadro kartlara yüksek para vermeye gerek yok. XPG iyidir marka, ama samsung veya wd tercih etmek daha iyi olur.

Tasarım işlerinde pek önemsenmiyor, ama monitör önemli parçalardan bir tanesi, ulterawide kaliteli bir monitör tercih edilmeli. Anakart olarak b550 tercih edebilirsiniz.

Bende tasarım ve video işleri yapıyorum, intel'den amd'ye geçtim oldukça memnunum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.