Şimdi Ara

GPS NAVİGASYON SORUN CEVAPLAYALIM!!! (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.415
Cevap
55
Favori
360.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben gezmeyi seviyorum ama işim gereği şehir dışına çıkmıyorum.
    yıllık izinde ve diğer izinli olduğum zamanlar gitmediğim yerleri gezmeyi seviyorum.
    aldığım navigasyon cihazı başka özellikler de taşısın derim.,
    mesela:
    bluetooht, mp4 film seyretme vb. özellikleri olsun, almışken başka işimide görsün diyorum.
    * NAVITECH NAV–P200B (4,3 INC 1GB FLAS BLUETOOHLU) NAVİGASYON CİHAZI
    * PIRANHA VOYAGER 4.3 İNÇ EKRANLI GPS BLUETOOTH NAVİGASYON SİSTEMİ
    bunlar arasında karasız kaldım ikisi de350 civarında
    bütün bu özellikleri kapsayan ve pahalı olmayan cihaz öneriniz nelerdir?
    teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanyy -- 24 Aralık 2008; 16:27:02 >
  • İki cihazda birbirine yakın özelliklerde harita güncelleme süreleri ve işlemcileri ve uydu kanal sayıları ayırıcı özellik olacaktır.Igo8 kullanan tercihimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut Ünlü -- 24 Aralık 2008; 17:31:37 >
  • slm arkadaşlar..başımdan geçen son olayı hatırlatayım.garminde bulunan iki haritadan biri olan avrupa haritasını direk kes yapıştır yaparak sd karta katardım..daha sonra baktım ki biizm avrupa haritasını sd kart takılı iken görmüyor.ama direk 1.5 gb yer acıldı:)neyse en azından boyle deneyyeim dedim.alt geçitlerde kilitlenme oldu yine :(

daha sonr amadem kilitleniyor dedim.. avrupa haritaısnın kopyaladıgım dosyayı geri atayım sd karttan dedim bir türlü olmuyor.. sonuçta ben bu haritayı makinanın üzerinde geldigi için yasal aldım.ama şimdi avrupa haritasız kaldım.. bu aktarım işini naıl yapabilirim fikri olan va rmı?

ayrıca diger klitlenmeyede çözüm bulamadım...sizce neden kaynaklanıyor.???
  • hepsiburada dan ürünü %50 indirim ve indirim çekimle bana maliyeti 150ytl aldığım için sevinmiştim ama haritayı güncelliyemezsm pek bi yararı olmuycak bana.Bulbula mail attım umarım yardımcı olurlar.

quote:

Orjinalden alıntı: Umut Ünlü

quote:

Orjinalden alıntı: Ekström

Merhaba hepsiburada dan bulbul b90 navigasyon aldım ancak cihazda yüklü olan harita eski çoğu yol eksik, 1 yıl ücretsiz harita güncelleme yazıyodu bulbul'un sitesinden güncelleyebilirsiniz diyodu ama sitede öyle bişe yok haritayı nasıl güncelleştirebilirim.

Hepsiburada ile ilgili bişey yazmayayım sonra maazallah bu güzelim konu kapanır filan:)
    Ama sadece şunu söyleyebilirim satılan HB'de satılan cihazların haritası ve özellikle yazılımı bilinçli veya bilinçsiz sonuçta eski idi.Ve BULBUL'da bu konuda bir açıklama yayınladı."SAdece Hızlıal'da satılan cihazlar yeni haritalı ve yeni 3 boyutlu yazılımlıdır" diye.Dolayısıyla cihazı isterseniz bulbulun adresi ve iletişim bilgileriwww.bulbul.com.tr adresinde var.Yalnız yeni yazılım için 120 ytl mi bir para istiyorlar.google da yazarsanız bulbul b90 diye 235 ytl ye yeni yazılım ve haritalı cihaz satılıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: coucan

slm arkadaşlar..başımdan geçen son olayı hatırlatayım.garminde bulunan iki haritadan biri olan avrupa haritasını direk kes yapıştır yaparak sd karta katardım..daha sonra baktım ki biizm avrupa haritasını sd kart takılı iken görmüyor.ama direk 1.5 gb yer acıldı:)neyse en azından boyle deneyyeim dedim.alt geçitlerde kilitlenme oldu yine :(

daha sonr amadem kilitleniyor dedim.. avrupa haritaısnın kopyaladıgım dosyayı geri atayım sd karttan dedim bir türlü olmuyor.. sonuçta ben bu haritayı makinanın üzerinde geldigi için yasal aldım.ama şimdi avrupa haritasız kaldım.. bu aktarım işini naıl yapabilirim fikri olan va rmı?

ayrıca diger klitlenmeyede çözüm bulamadım...sizce neden kaynaklanıyor.???

Cihazlardaki haritaların hepsi kopyalamaya karşı cihaz lisanslı oldupu için sorun meydana gelmiş.Halbuki ben hard disk te yer açmak için voice dosyalarındaki türkçe hariç seslendirmeleri silin demiştim.Neyse sorun değil:)SD Kartı Baytekin.com.tr den adresi alıp baytekine gönderin.SD kartınızın datasını düzeltirler.Soru yazılım oldukça ve cihaz yere düşüp parçalanmadıkça yıllarca sorunsuz çalışır bütün navigasyon cihazları.
    saygılarımla.

• quote:

hepsiburada dan ürünü %50 indirim ve indirim çekimle bana maliyeti 150ytl aldığım için sevinmiştim ama haritayı güncelliyemezsm pek bi yararı olmuycak bana.Bulbula mail attım umarım yardımcı olurlar.

quote:

Orjinalden alıntı: Umut Ünlü

quote:

Merhaba hepsiburada dan bulbul b90 navigasyon aldım ancak cihazda yüklü olan harita eski çoğu yol eksik, 1 yıl ücretsiz harita güncelleme yazıyodu bulbul'un sitesinden güncelleyebilirsiniz diyodu ama sitede öyle bişe yok haritayı nasıl güncelleştirebilirim.

Hepsiburada ile ilgili bişey yazmayayım sonra maazallah bu güzelim konu kapanır filan:)
    Ama sadece şunu söyleyebilirim satılan HB'de satılan cihazların haritası ve özellikle yazılımı bilinçli veya bilinçsiz sonuçta eski idi.Ve BULBUL'da bu konuda bir açıklama yayınladı."SAdece Hızlıal'da satılan cihazlar yeni haritalı ve yeni 3 boyutlu yazılımlıdır" diye.Dolayısıyla cihazı isterseniz bulbulun adresi ve iletişim bilgileriwww.bulbul.com.tr adresinde var.Yalnız yeni yazılım için 120 ytl mi bir para istiyorlar.google da yazarsanız bulbul b90 diye 235 ytl ye yeni yazılım ve haritalı cihaz satılıyor.

Yardımcı olmazlarsa tek sebebi yoğun olmalarıdır.Eğer sorununuz çözülmezse bana pm atın.Ben kendilerine direk ulaşır sorununuzu çözerim.
    saygılarımla.

• Merhaba arkadaşlar,
    Eten x500+'da hangi navigasyon programlarını kullanmalıyım. pdayla birlikte gelen lisanslı yolbil'de out of memory hatası veriyor, neden olabilir? igo 2006 plus'da ise poilerimi kaydedemiyorum?
  • Esselamu aleykum arkadaşlar
    ben N95 kullanıyorum ama haritalardan fazlayaralanamıyorum lısansı ındır dıyor ındırıyorum ama sonra bır lısansdaha almamı soyluyor oda ucretlı bunu nasıl kullanırım ucretsız olarak normalde uydulara fılan baglanıyor girdiğim koordinatlardaki konumu gösteriyor ama sür yada yürü dediğim zaman lisan diyor...
    bide ben haritaları guncelleyerek yükselt miştim
  • Merhaba arkadaslar
    acer d150 navigasyon cihazımı yaklasık 3aydır kullanıyorum fakat haritası 2006 olduğu için biçok yeri ve yeni yapılan yerleri tanımıyor! bu yüzden dolayı çok büyük sıkıntı yaşamaktayım! yeni haritayı nereden veya nasıl bulabilirim yardımınızı bekliyorum
  • Sevgili Firaset,

bedava haritalarda sesli navigasyon yapamazsin.. ayrica bolca GPRS Yani iletisim faturasi odersin.

Sana guzel tavsiye (helal ayni zamanda :-))
    www.yolbil.com.tr den siparis veriyorsun.
    Sygic, CepMap yazilimi aliyorsun.
    1 yil boyunca da ucretsiz guncelliyorsun.

Saygilar.

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: firaset

Esselamu aleykum arkadaşlar
    ben N95 kullanıyorum ama haritalardan fazlayaralanamıyorum lısansı ındır dıyor ındırıyorum ama sonra bır lısansdaha almamı soyluyor oda ucretlı bunu nasıl kullanırım ucretsız olarak normalde uydulara fılan baglanıyor girdiğim koordinatlardaki konumu gösteriyor ama sür yada yürü dediğim zaman lisan diyor...
    bide ben haritaları guncelleyerek yükselt miştim

• Selamlar Syntax Error,

Yolbil'inizin out of memory hatasi vermesi de buyuk ihtimalle IGO'da nokta kaydedemenizde olabilir, cihazinizin ana belleginde resim, video MP3 gibi dosyalarin coklugundandir. Size tavsiyemiz.. elinizdeki X500+ in icindeki tum bu tur dosyalari SD karta atmaniz.
    Yolbil hala calismiyorsa baska sorun vardir.. basarsoft'tan can veya yalcin beyleri arayin..

Kolay gelsin.

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: SyntaxError

Merhaba arkadaşlar,
    Eten x500+'da hangi navigasyon programlarını kullanmalıyım. pdayla birlikte gelen lisanslı yolbil'de out of memory hatası veriyor, neden olabilir? igo 2006 plus'da ise poilerimi kaydedemiyorum?
  • arkadaslar su tomtom marka navigasyon cihazından anlayan Türkiye'de bir tane servis bilen varmı..Sitesindeki yardım adında hizmet veren telefon daki şahıs bile bilemedi..daha çok yeniyiz dedi durdu..go 720 cihazımın büyük bir ihtimalle touchpad inde arza var bazen kafasına göre menüleri değiştiriyor..bir türlü bu problemi çözecek bir yer bulamadım..varsa bilen bu konuda bilgisini paylaşırsa sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: anycall

Merhaba Umut Bey ve Gps.navigasyon,

İşte her ikinizede navigasyon konusunda giriş seviyesinde bilgisi olan ve yardıma ihtiyaç duyan biri. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Şu linkte verilen ürünü aldım 1 hafta önceç

http://www.jetmall.net/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=436

bu ürün temelde bir personal media player olmakla beraber yanında hediye edilen gps craddle ile navigasyon cihazı olarakda kullanılabiliyor. Ürün amerikadan geldi. Üzerinde horizonnav adlı bir firmanın yazılımı ile kuzey amerikaya ait haritalar çıktı. firma ile yapılan yazışmalarda türkiye için mevcut haritalarının olmadığını öğrendim. ben bu cihazı kullanmak istiyorum. ne yapmalıyım. hangi haritayı yüklemek iş görür. yazılımı da değiştirmelimiyim ? bu arada cihazda windows CE yüklü.

Saygılarımla
    Anycall

Anycall arkadaş siz cihazı nasıl getirttiniz? Gümrük te sorun yaşamadınızmı?

• Sevgili djdig5, Umut Ünlü ve gps.navigasyon
    VW Golf V aracımın eski teybi olan RC-300 çıkartarak yerine yine orjinal Blaupunkt MFD2 navigasyon ve multimedia sistemi aldım. Sizlerden yardım istediğim konu şudur; Sistemdeki multimedia özelliğini çalıştırmam için multimedia adaptörü ve ipod bağlantı kablosu almak istiyorum. Birde ön koltuklar arasındaki kolçağa veya daha farklı bir yere sisteme uyan DVD player almak istiyorum. Nereden alabilirim? Ankara da ikamet ediyorum, cihazları nerede monte ettirebilirim?
    Sitedeki herkese saygılarımla.

Not: Yurtdışından cihaz (e-bay gibi sitelerden) alırken gümrük konusunu nasıl çözüyorsunuz neler yapmalıyız? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ngg63

Sevgili djdig5, Umut Ünlü ve gps.navigasyon
    VW Golf V aracımın eski teybi olan RC-300 çıkartarak yerine yine orjinal Blaupunkt MFD2 navigasyon ve multimedia sistemi aldım. Sizlerden yardım istediğim konu şudur; Sistemdeki multimedia özelliğini çalıştırmam için multimedia adaptörü ve ipod bağlantı kablosu almak istiyorum. Birde ön koltuklar arasındaki kolçağa veya daha farklı bir yere sisteme uyan DVD player almak istiyorum. Nereden alabilirim? Ankara da ikamet ediyorum, cihazları nerede monte ettirebilirim?
    Sitedeki herkese saygılarımla.

Not: Yurtdışından cihaz (e-bay gibi sitelerden) alırken gümrük konusunu nasıl çözüyorsunuz neler yapmalıyız? Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Yurtdışı olayı hiç belli olmuyor ama 100 euro altında sorun olmaz. Montajları sanayi sitesinde yaptırabilirsiniz...veya herhangi bir elektronikçide. Şu sitelere de bir göz atın:
    gittigidiyor, hepsiburada,http://www.modacar.com.tr/KMDefault.aspx

• garmin 200 de güncelleme hakkı nasıldır?
    yılda 2 defa mı? ya da yıldan bağımsız toplam 2 defa mı? gücelleme tarihi alış tarihinden itibaren mi başlar yoksa ilk update den sonra mı?
    Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ediyorum.Teşekkürler.
  • casper m500 pda da nasıl navigasyon kullanabilrim?
    prog ve harita işini hallettikten sonra bluestooth gps alacağım
  • garmin 200w navigasyon kullanıyorum. İçindeki haritayı sürekli güncellemekteyim. bu harita bilgisarımdada yüklü.
    benim öğrenmek istediğim bu harita üzerinde ilave sokak, POI noktaları veya sokak isimlerini değiştirmem mümkünmü?
  • VDO Dayton PN2050S GPS Cihazı Geldi Müşterininwww.vdodayton.com sitesinden cihaza uygun yazılımı yüklemek istedim fakat yükleme yaptıktan sonra cihaz açılmadı ne yapmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum ne yapmam gerekiyor
  • Sn Umut bey, benim bir sorum olacak. Geçenlerde internet üzerinden tomtom go 920 cihazını satın aldım. Cihaz çok güzel çalışıyordu ve çok da başarılı bulmuştum. Neyse konuya geçeyim. cihazı alır almaz tomtom yazılımı ile birlikte bilgisayarıma yedekledim. Daha sonra yapmış olduğum değişiklikler hoşuma gitmedi ve yedeği yine kendi yazılımı ile geri yükledim. Bu yüklemeden sonra cihazın açma düğmesine bastığınızda ilk açılış resmini verdikten sonra kitleniyor ve çalışmıyor hatta basma tuşundadn da kapatamıyorsunuz. Sitesinde cihaz açılmazsa reset tuşuna 15 sn. basılı tutun diyor fakat bu sadece cihazı kapatmaya yarıyor. Sizce bu sorunu nasıl düzeltebilirim yardımınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.