Şimdi Ara

GÖZÜMÜ KAYNAK ALDI FENA YANIYO (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
0
Favori
108.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cagatay87

ben yapmadim ya izlemek durumda kaldimdi:)felaket yaniyor ekrana bakarken bile zorluk cekiyorum hala :))
    gazalti kaynagina sakin bakmayin,babam insaat isiyle ugrasir elektrik kaynagina yillarca baktim ama bu kadar surede hic gozumu almamisti,gazalti resmen mahvetti :)

Alıntıları Göster
    Gözlük kullanmadın mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doobly

Gözlük kullanmadın mı

Alıntıları Göster
    Kaynağı yaparken ışıktan çok çıkan duman göze zarar verir. Bu yüzden mutlaka maske kullanmalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatay87

ben yapmadim ya izlemek durumda kaldimdi:)felaket yaniyor ekrana bakarken bile zorluk cekiyorum hala :))
    gazalti kaynagina sakin bakmayin,babam insaat isiyle ugrasir elektrik kaynagina yillarca baktim ama bu kadar surede hic gozumu almamisti,gazalti resmen mahvetti :)

Alıntıları Göster
    hiç kaynağa bakmasan dahi, dolaştığın yerde olsa dahi , gözü kaynak alabilir. kaynağa bakmayacaksan, ama etrafında kaynak yapılıyor ise, şu taşlama gözlükleri var ya, hani renksiz, ondan takmalısın, ama kaynağa bakmamak şartı ile. eğer kaynağa bakacaksan , kesinlikle kaliteli bir camdan (11 numara olabilir, ya da 777, ama çin malı dandik birşey olmayacak, adam gibi birşey olacak. nasıl anlarım kalitelisini dersen, al camı, bir lambaya bak cam ile, aşağı yukarı kaydır camı, dalgalanma yok ise iyidir.) şaşmayacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdemlix

hiç kaynağa bakmasan dahi, dolaştığın yerde olsa dahi , gözü kaynak alabilir. kaynağa bakmayacaksan, ama etrafında kaynak yapılıyor ise, şu taşlama gözlükleri var ya, hani renksiz, ondan takmalısın, ama kaynağa bakmamak şartı ile. eğer kaynağa bakacaksan , kesinlikle kaliteli bir camdan (11 numara olabilir, ya da 777, ama çin malı dandik birşey olmayacak, adam gibi birşey olacak. nasıl anlarım kalitelisini dersen, al camı, bir lambaya bak cam ile, aşağı yukarı kaydır camı, dalgalanma yok ise iyidir.) şaşmayacaksın.

Alıntıları Göster
    patates çok işe yarıyor denenmiştir

• quote:

Orijinalden alıntı: erdemlix

Alıntıları Göster
    Konu hort arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Ducard

Konu hort arkadaşlar

Alıntıları Göster
    Madem kaynak yapıyosun koruyucu gözlük takacaksın.
    Madem kaynak yaparken koruyucu gözlük takmıyorsun, istediğin acıyı çek umrumda değil. Senin suçun. Taksaydın gözlüğü çekmezdin acıyı.

Konuyu da neden hortlattılar ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Madem kaynak yaparken koruyucu gözlük takmıyorsun, istediğin acıyı çek umrumda değil. Senin suçun. Taksaydın gözlüğü çekmezdin acıyı.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım kaynak aldığında "visine" adında bi damla biliyorum eczanelerde ucuz rakama satılıyor iyi geliyor kendimde kullanıyordum. Ama patates veya buz da sararak acıyı dindirebilirsin GEÇMİŞ OLSUN
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pentacle*

Adam Öldü öldü
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoXLeY

quote:

Orijinalden alıntı: Pentacle*

Adam Öldü öldü

Alıntıları Göster
    arkadaşlar evde patates yok babam uyandı birden gözünü kaynak almış. limon sıksak nasıl olur bir akıl verin adam acıdan uyuyamıyor arabada yok bu saatte hastane yada eczane arayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: B@R!$

arkadaşlar evde patates yok babam uyandı birden gözünü kaynak almış. limon sıksak nasıl olur bir akıl verin adam acıdan uyuyamıyor arabada yok bu saatte hastane yada eczane arayalım

Hocam patates işe yarar yazmışlar.Nette biraz daha bak uygulayın nasıl oluyorsa.

Edit: Patates yok yazısını görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vrataski -- 6 Şubat 2013; 1:01:20 >
  • quote:

Limon daha fena yakmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bunun İçin Üye Oldum

quote:

Limon daha fena yakmaz mı ?

Alıntıları Göster
    maske neden takmazsınız ki kaynak yaparken çok mu zor birşey.
  • quote:

Alıntıları Göster
    göz damlası kullanacaksın. üstüne patates ve buz koyacaksın. fazla buz tavsiye etmem tabi. bi de iğrenç bi yöntem var o da bira köpüğü. şişe bira alıp köpüğünü gözüne sürünce gerçekten yarıyor. inşaatta kaynakları denetlerken gözümü aldı kaynakçı hemen gidip bira köpüğü sürmüştü. hakkaten 2 saat sonra bişey olmamış gibiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle_beagle

göz damlası kullanacaksın. üstüne patates ve buz koyacaksın. fazla buz tavsiye etmem tabi. bi de iğrenç bi yöntem var o da bira köpüğü. şişe bira alıp köpüğünü gözüne sürünce gerçekten yarıyor. inşaatta kaynakları denetlerken gözümü aldı kaynakçı hemen gidip bira köpüğü sürmüştü. hakkaten 2 saat sonra bişey olmamış gibiydi.

Alıntıları Göster
    kendisi kaynakçı değil şantiyede çalışıyor, kaynağa bakmış çok kısa süreli istemsiz olarak. ama yeni farketti acıyla uyandı göremiyorum yanıyor diye. limon suyunu biraz suyla seyreltip damlattık patates yoktu salatalık dilimledim gözlerine koyduk şimdi öyle yatmaya çalışacak. sabahta ilk iş doktora gidecek tabi. korktum gece gece yav valla insan ailesinden birine birşey olunca çok kötü oluyor.

• Çiğ patates koyacaksin gözüne bir bez parçası veya eşarp gibi bir şeyle bağla ve uyumayı dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimone

Çiğ patates koyacaksin gözüne bir bez parçası veya eşarp gibi bir şeyle bağla ve uyumayı dene
    tv den ışıktan uzak durulup.serin pansuman yapılıp,bi göz damlası var yarım saate yakın gözü uyuşturur,o ara uyudun mu sabaha bişey kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaynakci_1979

tv den ışıktan uzak durulup.serin pansuman yapılıp,bi göz damlası var yarım saate yakın gözü uyuşturur,o ara uyudun mu sabaha bişey kalmaz.

Aradan 5 sene geçmiş herhalde geçmiştir ağrısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender53

Haşlanmış patates koy.

• quote:

Orijinalden alıntı: mirzaloglu

quote:

Orijinalden alıntı: ender53

Haşlanmış patates koy.

Alıntıları Göster
    yarın kimin başına gelir kimbilir hayat devam ediyor,bu arada damlanın ismi alcaıne

• quote:

Orijinalden alıntı: kaynakci_1979

yarın kimin başına gelir kimbilir hayat devam ediyor,bu arada damlanın ismi alcaıne

Alıntıları Göster
    gecmiş olsun pek birşey yapamazsınız maalesef.
    bana oldugunda genelde patates baglıyorum gözüme o kadar

limon sıkmak gibi sacma salak işler yapmayın sakına.

kaynak icin göz damları var eczanelerden temin edebiliriniz.
    zaten sunii göz yaşartıcı olarak geçer
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.