Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (402. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OV5186 model çerçeveli gözlük aldım. mavi ışık filtre camı taktırmak istiyorum. sizce en iyi performans fiyat cam markası nedir? Nerede taktırılır? Fiyatlar nedir, bilenler bilgilendirirse çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aeronautical Engineering A kullanıcısına yanıt

Mavi ışık filtresiyle çok olmasa da sarımsı görürsünüz haberiniz olsun.

• Kalınlık kısmını bir yana bırakırsak , hastanın pd sine göre kesmek gerekiyor. Özellikle yüksek astigmatlarda odak kaydığı zaman hissedilen etki çok daha artıyor.genel kullanım primer(karşıya) bakış olduğu için yan bakışlar daha önemsiz oluyor. Odak kaydığı zaman tv izlerken telefona bakarken özellikle diktörtgen kenarlı objelerde form bozukluğu oluyor.

Bunu geçtim diyelim 32 pd li hastaya sağa sola bakışlar daha net olsun diye 35 pd yaptınız. Sağ aynaya bakıyor diyelim. Sağ camda tam odaktan bakarken sol camda 6 mm odak dışı bakmış olucak. Bu sefer sağ sol odak dengesizliğinden dolayı daha dengesiz bir görüntü oluşacacak.(çizerek atıyorum , çizimim çok iyi değil ama daha açıklayıcı olur inş.)

Kalınlık meselesine gelince hastaya daha küçük bir çerçeve almanın kalınlık açısından daha dengeli bir görünüm elde edileceği söyleyip bilgilendirdikten sonra , müşteri kararından vazgeçmiyorsa yapıcak bir şey kalmıyor.

Bu reçeteden bağımsız bilgi plano silindirik camlarda , konkav olursa 180 derecede yüksekliğin , 90 derecede pd nin , konvekslerde de tam tersi bir önemi yok. Yani plan -10.00 90 derece aksı olsaydı istersen 10 mm pd sağa sola oynat teorik açıdan herhangi bir prizmatik etki meydana gelmez.

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

• Merhaba, yeni gözlük aldım ancak sol gözüm net görmüyor. Sapları kulak üstünden epeyce yukarı kaldırdığımda, yani eğik pozisyonda net görüyorum.

Dr önceki numaralara göre astigmatı 0.25 artırarak yazdı, çok fazla bi değişim yok yani. Dr hatası mı, optisyen hatası mı, cam hatası mı anlamadım. Bilgili arkadaşlar ne önerir bu konuda?

Numara: 2.75 - 2.00 - 170°

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volkanç V kullanıcısına yanıt

Burnunuzun ucuna indirdiğinizde de aynısı oluyor mu ? Yani camın üstünden bakınca mı netleşiyor yoksa sadece eğince mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alicanarslann

Burnunuzun ucuna indirdiğinizde de aynısı oluyor mu ? Yani camın üstünden bakınca mı netleşiyor yoksa sadece eğince mi ?

Hocam camın üst kısmı, karşıya baktığım kısımda görüntü çok kötü. Telefona vs aşağı doğru bakarken sıkıntı yok. Açıyı değiştirince netleşiyor.

• kodak marka cam kullanan oldu mu acaba ? bi arkadaşın önerisi ile yeni gözlüklerde bu camları almayı düşünüyorum ama pek bilgi bulamadım nette.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan5a

Merhaba lütfen yardim edin

Optikciden yeni çerçeve ve cam aldim. Gözüm sağ sol 4.50 miyop. Yeni gözlüğü takınca sol kenar ve sağ kenarlara bakinca bulaniklik var. Neden acaba ya? Eski gözlüğümde ayni numara ama oyle birsey yok.

Aynı sorundan bende de var. (4.0-4.25 miyop) Eski çerçeveme 120 TL'lik markasının dahi ne olduğunu bilmediğim bir cam takdırdım onda hiç bir sorun yok. Ancak camına 650 TL verdiğim gözlük ise bulanık gösteriyor. Üreticiye e-posta gönderdim acaba cam asferik yerine sferik mi yapıldı diye. Kartında kesin bir bilgi yazmıyor. Öncesinde gözlüğü aldığım yere götürdüm 2 hafta sonra geri aldığımda farkettim ki ellerine dahi almamışlar. Firmadan cevap gelsin ona göre devam edeceğim.

• Ya yok mudur bunun bi çözümü sebebi arkadaşlar??

• İyi aksamlar
    Gozluk numaram ekte attım astıgmatım yuksek ve keratakonus hastayım
    Atasundan rayban marka cercevesız marka gozluk aldım ama cam konusunda tereddüte dustüm
    1)Hoya nulux 1.53 pnx yüzde 35 incelme serisi onerildi(kalın olabileceğini tahmin ediyorum) 800TL
    2)Hoya maxxi 1.67 yuzde 55 inceltme (350 TL)
    3)essolor 1.67 yuzde 60 (700 TL)
    4) seıko yuzde 45 (800 TL) ve 60 (1160 TL) inceltmıs modeller

Bunlar arasında cercevesız gozluk için onerebileceğiniz var MI? Hangi camı almalıyım?

Gozluk numaram sag " -2,00 / - 0.75 / 180
    Sol." - 3.5 / - 2.5 / 160
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/610665/(fb382b88-bf6d-421b-9dff-ce3ca53193d7.jpeg, 5120, 3840, A89584)[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi widuka -- 11 Şubat 2021; 9:14:5 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nhtgrck -- 28 Haziran 2021; 17:24:54 >
  • Arkadaşların yapmış olduğu uygulama malesef ki yanlış, her gözlük alımınızda yeni çerçevenizle birlikte PD ve montaj yükseklik ölçüleri mutlaka alınmalı ve cam montajı buna göre gerçekleştirilmeli. Çerçeve değiştirdiğinizde özellikle B boyutu dediğimiz dikey boyutu değişiklik göstereceğinden montaj yüksekliği için alınan ölçü mutlaka farklılık gösterecektir. @nhtgrck

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi P_r_o_t_e_s_t_o -- 17 Şubat 2021; 11:18:29 >
  • Alicanarslann A kullanıcısına yanıt

Kalınlık dert edilmezse çok doğru diyosunuz hocam.. teşekkür ederim benim için uğraşıp gostermissiniz GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! 

• Arkadaşlar yeni cam taktırdım bir sorunum var özellikle telefona baktığımda veya ışıklı ortamlarda akşam gozlugumde özellikle alt tarafında yansima oluyor sosyal medyada sayfaları aşağı çekerken camda aynı şekilde görülüyor bu normal mi?

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnbvb -- 2 Mart 2021; 15:4:7 >
  • mnbvb M kullanıcısına yanıt

1.5 high viaion longlife yaptırabilirsiniz sıkıntı yok. Numaranız yüksek değilse 1.5 daha mantıklı bir seçim olur.

• Merhabalar,

Bugün yakın gözlüğümü 1.75 numara almam gerektiğini doktordan öğrenmiş bulunuyorum. Çok para vermeden iyi bir gözlük ve çerçeve almak istiyorum. Ama burada yazılanları okuyunca çok kafam karıştı. Gözlük+çerçeveye 400 TL limitle bana önerebileceğiniz bir ürün var mı? Bugün Kadıköy’de bir gözlükçü bana Natural marka gözlüğü bu fiyata verebileceğini söyledi. Çerçeve de elindeki en ucuz çerçevelerden değil, bir tık iyisini beğendim.

• Destekleri ,önerileri için @lion__koc a çok teşekkür ederim. Sağolsun instagramdan yazıyorum cevap vermeye usenmiyor. 1mart lens almak için muayeneye gideceğim. Lens deneyeceğim

• Arkadaşlar merhaba,

Hayatım boyunca gözlük kullanmadım nedir ne değildir hiç bilmiyorum.

İlk mesajı okudum ama işin içinden çıkamadım.

Benim her iki gözde 0.75 astigmat çıktı - ax de sol 10 sağ 175 yazıyor

Dediğim gibi bu olaylardan hiç bilgim yok ışığa karşı hassasım ve işim gereği sürekli pc başındayım. Bana tavsiye edebileceğiniz mağaza/optikci marka model gözlük/cam var mı acaba ?

Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 1 Mart 2021; 18:14:27 >
  • Arkadaşlar zenni'den gözlük alan arkadaş var mıdır acaba. Reçete bilgilerini gireceğim ama emin olamadım birkaç farklı seçenek çıkınca.

• 
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.