Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.146
Cevap
441
Favori
1.850.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 gün
  • Cevaplayan Üyeler 2059
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 56
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 29
  • Favoriye Eklediklerim 441
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • prokopi (810 mesaj) acizcool (483 mesaj) Mrt008500 (173 mesaj) blaster2005 (137 mesaj) Alicanarslann (118 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2848 mesaj) Mobil (2528 mesaj) Tablet (193 mesaj) (2 mesaj) Mini (167 mesaj) Uygulama (197 mesaj) (1 mesaj)
  • @
97 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
Giriş
    277 Mesaj

Ya yok mudur bunun bi çözümü sebebi arkadaşlar??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    18 Mesaj
    İyi aksamlar
    Gozluk numaram ekte attım astıgmatım yuksek ve keratakonus hastayım
    Atasundan rayban marka cercevesız marka gozluk aldım ama cam konusunda tereddüte dustüm
    1)Hoya nulux 1.53 pnx yüzde 35 incelme serisi onerildi(kalın olabileceğini tahmin ediyorum) 800TL
    2)Hoya maxxi 1.67 yuzde 55 inceltme (350 TL)
    3)essolor 1.67 yuzde 60 (700 TL)
    4) seıko yuzde 45 (800 TL) ve 60 (1160 TL) inceltmıs modeller

Bunlar arasında cercevesız gozluk için onerebileceğiniz var MI? Hangi camı almalıyım?

Gozluk numaram sag " -2,00 / - 0.75 / 180
    Sol." - 3.5 / - 2.5 / 160
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/610665/(fb382b88-bf6d-421b-9dff-ce3ca53193d7.jpeg, 5120, 3840, A89584)[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi widuka -- 11 Şubat 2021; 9:14:5 >
  • Çavuş
    51 Mesaj

Atasun'dan iki yeni çerçeve aldım. Göz ölçümü yapmadılar. Odak noktası ve montaj yükseliği olan ölçümler. Bizde var dediler. Dört sene önceki gözlüğümü de buradan almıştım. Onun ölçümleriydi bahsettikleri. Acelem olduğu için tamam diyip geçtim. Bugün gözlükleri teslim aldım. Doğrudan baktığımda net bir görüntü var. Ancak camın üstünden ve altından daha net görüyorum. 1.50 miyop ve 1.00 astigmat, akslar 175/5.

Şekli ve büyüklüğü farklı çerçeveler için 4 sene önceki çerçevenin ölçümleri üzerine cam mı yapılır? Optikçi arkadaşlar lütfen bilgilendirsin. Ona göre hakkımı arayacağım. Boşuna gerginlik ve tartışma çıkartmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nhtgrck -- 16 Şubat 2021; 23:43:7 >

• Arkadaşların yapmış olduğu uygulama malesef ki yanlış, her gözlük alımınızda yeni çerçevenizle birlikte PD ve montaj yükseklik ölçüleri mutlaka alınmalı ve cam montajı buna göre gerçekleştirilmeli. Çerçeve değiştirdiğinizde özellikle B boyutu dediğimiz dikey boyutu değişiklik göstereceğinden montaj yüksekliği için alınan ölçü mutlaka farklılık gösterecektir. @nhtgrck

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi P_r_o_t_e_s_t_o -- 17 Şubat 2021; 11:18:29 >
    |
    |
    Bahsedilenler: nhtgrck
  • Teğmen
    129 Mesaj

Kalınlık dert edilmezse çok doğru diyosunuz hocam.. teşekkür ederim benim için uğraşıp gostermissiniz  

|
    |
    Alicanarslann kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj

Arkadaşlar yeni cam taktırdım bir sorunum var özellikle telefona baktığımda veya ışıklı ortamlarda akşam gozlugumde özellikle alt tarafında yansima oluyor sosyal medyada sayfaları aşağı çekerken camda aynı şekilde görülüyor bu normal mi?

|
    |
  • Yüzbaşı
    312 Mesaj
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnbvb -- 2 Mart 2021; 15:4:7 >
  • Yüzbaşı
    301 Mesaj

1.5 high viaion longlife yaptırabilirsiniz sıkıntı yok. Numaranız yüksek değilse 1.5 daha mantıklı bir seçim olur.

|
    |
    mnbvb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    562 Mesaj

Merhabalar,

Bugün yakın gözlüğümü 1.75 numara almam gerektiğini doktordan öğrenmiş bulunuyorum. Çok para vermeden iyi bir gözlük ve çerçeve almak istiyorum. Ama burada yazılanları okuyunca çok kafam karıştı. Gözlük+çerçeveye 400 TL limitle bana önerebileceğiniz bir ürün var mı? Bugün Kadıköy’de bir gözlükçü bana Natural marka gözlüğü bu fiyata verebileceğini söyledi. Çerçeve de elindeki en ucuz çerçevelerden değil, bir tık iyisini beğendim.

• Teğmen
    243 Mesaj
    Destekleri ,önerileri için @lion__koc a çok teşekkür ederim. Sağolsun instagramdan yazıyorum cevap vermeye usenmiyor. 1mart lens almak için muayeneye gideceğim. Lens deneyeceğim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1309 Mesaj

Arkadaşlar merhaba,

Hayatım boyunca gözlük kullanmadım nedir ne değildir hiç bilmiyorum.

İlk mesajı okudum ama işin içinden çıkamadım.

Benim her iki gözde 0.75 astigmat çıktı - ax de sol 10 sağ 175 yazıyor

Dediğim gibi bu olaylardan hiç bilgim yok ışığa karşı hassasım ve işim gereği sürekli pc başındayım. Bana tavsiye edebileceğiniz mağaza/optikci marka model gözlük/cam var mı acaba ?

Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 1 Mart 2021; 18:14:27 >
  • Yüzbaşı
    785 Mesaj

Arkadaşlar zenni'den gözlük alan arkadaş var mıdır acaba. Reçete bilgilerini gireceğim ama emin olamadım birkaç farklı seçenek çıkınca.

|
    |
  • Yüzbaşı
    562 Mesaj

Hocam öyle bir hesap bulamadım ben. Doğru yazdığınıza emin misiniz?
    |
    |
    blaster2005 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1483 Mesaj
    Arkadaşlar Zeiss numarasız mavi filtre camlarını en uygun nerede ve ne kadar bir fiyata bulabilirim acaba?

|
    |
  • Teğmen
    129 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Arkadaşlar merhaba,

Hayatım boyunca gözlük kullanmadım nedir ne değildir hiç bilmiyorum.

İlk mesajı okudum ama işin içinden çıkamadım.

Benim her iki gözde 0.75 astigmat çıktı - ax de sol 10 sağ 175 yazıyor

Dediğim gibi bu olaylardan hiç bilgim yok ışığa karşı hassasım ve işim gereği sürekli pc başındayım. Bana tavsiye edebileceğiniz mağaza/optikci marka model gözlük/cam var mı acaba ?

Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Çerçeve biraz kişisel zevke de girdiği için net birşey söyleyemiyorum ama cam da Essilor crizal veya hawk Stell Ar gibi üst düzey kaplama yaptırabilirsiniz..

Çok para vermeyeyim diyosaniz ışıklardan koruyan antirefle kaplama veya bilgisayarın zararından koruyan bluecontrol camlar yaptırabilirsiniz

• Binbaşı
    1309 Mesaj

Bilgiler için teşekkürler hocam.
    |
    |
    Hct18116 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    790 Mesaj

Merhaba arkadaşlar

Bugün atasundan bir adet gözlük aldım kendi optiklerine güvenmediğim için essilor aldım marka olsun dedim seiko daha da pahalıydı.

sol 0.5 0.5 sağ 0.25 0.75 miyop astigmat var sizce doğru mu yaptım hoya önerenler var arada fark var mı?

Bir kaç gözlükçüye gittim rodenstock yazan vardı diğerlerinde hiç bir şey yazmıyordu atasun hiç olmazsa adı var diye ordan essilor aldım 1 haftaya falan gelir dediler

bundan seneler önce 0.25 bozuktu gözüm gözlük almıştım ancak çok parlak geliyordu görüntü diye kullanmamıştım şimdi kullanacağım için iyi bir şey istiyorum

• Binbaşı
    1483 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Mavi ışık filtresiyle çok olmasa da sarımsı görürsünüz haberiniz olsun.

hocam geçen bir gözlükçüye camları sordum. zeiss ve diğer markayı unuttum bu ikisi var dedi. zeiss'in kalitesini biliyorum normalde de, diğeriyle çok fark var mı diye sordum. Adam bana diğer adını unuttuğum cam için aynen bunu söyledi. Sarımsı görürsünüz, ciddi fark var dedi. Bakalım bilmiyorum zeiss'de 1000 lira fiyat çekti numarasız mevi filtre camına

|
    |
  • Yüzbaşı
    638 Mesaj

merhaba işlenmemiş gözlük camının işinde bulunduğu pakette bir adet mi iki adet mi cam çıkıyor bilen var mı.

birde hoya marka camın pembe ambalajlısının ismini bilen var mı?

|
    |
  • Çavuş
    96 Mesaj

Çeeçeveye göre odak/ pupila/ yükseklik/ pantaskopik açı değişir. Hemen iade edin. Bilünçli bir insansınız Atasundan uzak durun
    |
    |
    nhtgrck kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,000
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.