Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (385. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba teşekkür ederim cevap için optikçinin yanında çalışan kız yanlış fiyat vermiş fiyat 2300 lira ve camlar Novax Trion 3D Plus böyle olunca önümüzdeki hafta sipariş vermeyi düşünüyorum maceraya gerek yok gibi , başka nasıl bir markaya bu özeliklerde cam bakabilirim bütçe 2500 civarı.tşkkler
  • Merhaba arkadaşlar benim astigmat biraz ilerlemiş 1,0 - 1,25 olmuşlar, yeni bir gözlük almam lazım. İzmir içi tavsiye edeceğiniz bir yer var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özel mesajlara cevap veremiyorum telefon doğrulaması istiyor, buradan sorabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiziroğlumustafa

Kocaeli'de güvenebileceğim bir gözlükçü var mı acaba?

Gözlüğümü yenileyeceğim. Daha önceki gözlüklerimi alırken de forumdaki arkadaşlar sağolsun yardımcı oldular. Yine yardımlarınızı bekliyorum.

-4.50 -5.50 miyopum. SEIKO veya HO-YA marka cam düşünüyorum. 1.67 Asiferik cam istiyorum.

Bu markalarda ve bu özellikte cam çifti fiyat olarak sizce ne durumdadır. Optikçiler yıllardır değişmemiş. Hepsi farklı fiyatlar ve uçuk fiyatlar çekiyorlar.

@Mrt008500 yardımsever ve işini iyi yapan bir optisyensiniz sanırım. Sizden de bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
    Hocam derecelerimiz yakın. Benim de 4.00-6.00 miyop, 3.25-1.50 astigmat var. Ben de hoya ve seiko marka düşünüyorum. 1.60 indiks sanırım kalın kalır ama abbesi yüksekmiş hoyada. 1.67 yeterli olur gibi. Ben bi kaç gün sonra fiyat araştırmasına çıkıcam. Size ne kadar fiyat çektiler merak ettim.

• Arkadaşlar elinde hoya veya seiko'nun güncel katalogu olan var mı? Fiyat araştırması yapıyorum da..

• yuhyiv Y kullanıcısına yanıt
    Hoya camlarını Hoya markasını satan optikçileri gezerek aldım.
  • Merhaba gözlük camları ile işgili ödev yapıyorum, trifocal camların dezavantajları hakkında bilgisi olan biri rica etsem yazabilir mi?

• Merhaba
    Yeni gözlük almaya karar vermiştim. Gözlükçüye gittim cam siparişi verdik ve çerçevesiz gözlük seçimimi yaptım ancak cam şeklini eski gözlüğümün şekline göre yapacaktık. Gözlükçüye gittim orijinal şekliyle yapmış eski gözlüğümün şekline göre yapmayı unutmuş cam yüzüme büyük oldu. Gözlükçü şeklini ayarlarız diyor ancak odakta sıkıntı yaşanır mı (numaralar -2,5 - 2.75)

• reçete olmadan gözlük yapıyorlarmı atasun kabul etmiyorda .kolormatik gözlük yaptırmak istiyorum,gözlükçüye gitsem hastanede çektirdiğim göz rontgeni belgesindeki numaraya göre yaptırabilirmiyim.

küçük numara diye gözlük yazmamıştı tekrar doktora gitmeden halledebilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 10 Eylül 2020; 14:8:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba 10 yıldır gözlük kullanmaktayım ama cam konusunda bilgim yok. Sadece çerçeveyi seçer kullanırdım. Yakında yeni gözlük alacağım ama cam da seçmek istiyorum. Marka bilgim yok açıkcası 25 yaşındayım.
    Kolay çizilmeyen
    Görüntü olarak iyi olan
    Parlama yapmayan cam arıyorum.
    Miyop ve astigmat var. Miyop ikisi 0.50, Astigmat 2.50,2.75 diye hatırlıyorum.
    Buradaki optikçilere de çok güvenmiyorum az çok marka ve fiyat bilgim olup gidersem daha iyi olur diye düşünüyorum. Neler önerirsiniz ?
    Mavi filtre falan gördüm ama cam'da renk değişimi ya da görüşte renkler farklı olacaksa istemiyorum.
    Son olarak Samsun'da kurumsal olarak her yerde atasun optik var. Fiyat ve güven olarak iyimidir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iptal55

Arkadaşlar merhaba 10 yıldır gözlük kullanmaktayım ama cam konusunda bilgim yok. Sadece çerçeveyi seçer kullanırdım. Yakında yeni gözlük alacağım ama cam da seçmek istiyorum. Marka bilgim yok açıkcası 25 yaşındayım.
    Kolay çizilmeyen
    Görüntü olarak iyi olan
    Parlama yapmayan cam arıyorum.
    Miyop ve astigmat var. Miyop ikisi 0.50, Astigmat 2.50,2.75 diye hatırlıyorum.
    Buradaki optikçilere de çok güvenmiyorum az çok marka ve fiyat bilgim olup gidersem daha iyi olur diye düşünüyorum. Neler önerirsiniz ?
    Mavi filtre falan gördüm ama cam'da renk değişimi ya da görüşte renkler farklı olacaksa istemiyorum.
    Son olarak Samsun'da kurumsal olarak her yerde atasun optik var. Fiyat ve güven olarak iyimidir ?
    Merhaba, atasun’da seiko cam siparişi verebilirsiniz. 1.6 index vardı onlarda. Numaralar büyük olduğu için stoklarında yoktur ve 15-20 güne cam gelir. Mavi ışık kesici camlar görüşünüzü sarı yapar, yani beyaz bir duvara bakınca krem gibi görürsünüz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tt38

Merhaba, atasun’da seiko cam siparişi verebilirsiniz. 1.6 index vardı onlarda. Numaralar büyük olduğu için stoklarında yoktur ve 15-20 güne cam gelir. Mavi ışık kesici camlar görüşünüzü sarı yapar, yani beyaz bir duvara bakınca krem gibi görürsünüz.

Alıntıları Göster
    Seiko nasildir kalite olarak ? 1.6 index ne anlama geliyor cok bilgim yok maalesef. Mavi ışık kesici taktirmayi düşünmüyorum. Normal cam yeterli kaliteli olsun yeter. Fiyat olarakta ne kadardir tahmininiz varmi ?

• quote:

Seiko nasildir kalite olarak ? 1.6 index ne anlama geliyor cok bilgim yok maalesef. Mavi ışık kesici taktirmayi düşünmüyorum. Normal cam yeterli kaliteli olsun yeter. Fiyat olarakta ne kadardir tahmininiz varmi ?

Alıntıları Göster
    Seiko kalitelidir. Sizin numaralarda cam için 800 TL civarında bir fiyat çıkar. 1.6 index camın kalınlığı ile alakalıdır ve sizin numaralar için gayet yeterlidir.

• Arkadaşlar 1.5 miyopnumara bir cam ne kadar tutar
    Ortalama kalitede falan

• quote:

Orijinalden alıntı: ScbuLive94

Arkadaşlar 1.5 miyopnumara bir cam ne kadar tutar
    Ortalama kalitede falan
    200-300 civarı tutar

• tt38 T kullanıcısına yanıt
    sağolasın hocam. Reçeteyi alınca atasun'dan alayım o zaman gözlüğü ben. Başka dikkat etmem gereken birşey varmı benim bilmediğim ?
  • yuhyiv Y kullanıcısına yanıt
    Hoya Nulux 1.67 Hivision Longlife kaplama asiferik cam aldım. Cam ve çerçeve ikisi birlikte 1400TL tuttu.

Seiko SRC kaplama Asiferik camlardan alsaydım 1250TL tutuyordu yine cam çerçeve birlikte.

Çerçeveyi 300-400TL civarı saysan. Camlar 800-1000TL arası tutuyor. Belki daha ucuz fiyat veren bir yer bulabilirsin ama genel olarak fiyatlar bu civarda. Yinede araştır.

Yalnız bende astigmat yok. Sadece miyop var. Camlar stokta vardı. Stokta yoksa aynı özellikteki camlar 2300 liralara çıkıyor fiyat haberin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiziroğlumustafa -- 12 Eylül 2020; 22:50:21 >
  • quote:

sağolasın hocam. Reçeteyi alınca atasun'dan alayım o zaman gözlüğü ben. Başka dikkat etmem gereken birşey varmı benim bilmediğim ?
    Rica ederim. Odak ayarı düzgün yapılırsa gözlüğünüzü ve camları uzun süre sorunsuz kullanırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: kiziroğlumustafa

Hoya Nulux 1.67 Hivision Longlife kaplama asiferik cam aldım. Cam ve çerçeve ikisi birlikte 1400TL tuttu.

Seiko SRC kaplama Asiferik camlardan alsaydım 1250TL tutuyordu yine cam çerçeve birlikte.

Çerçeveyi 300-400TL civarı saysan. Camlar 800-1000TL arası tutuyor. Belki daha ucuz fiyat veren bir yer bulabilirsin ama genel olarak fiyatlar bu civarda. Yinede araştır.

Yalnız bende astigmat yok. Sadece miyop var. Camlar stokta vardı. Stokta yoksa aynı özellikteki camlar 2300 liralara çıkıyor fiyat haberin olsun.
    İnşallah vardır. Yoksa o parayı veremem maalesef. Pazartesi sorcam üç beş yere en uygununy bulmaya çalışcam bakalım. Camlar çerçevede kalın durmuyor değil mi hocam?

• Merhaba,

Uzun yıllar lens kullanımı sonrası yaklaşık 2 yıldır ağırlıklı olarak gözlük kullanıyorum. Sağ göz (-3.50 / -0.50 / 25 derece) sol göz (-4.25 / -0.25 / 170 derece) ve şimdi kullandığım camlar Nikon 1.67 DAS diye geçiyor.

Yedek bir gözlük daha alayım dedim (aynı çerçevenin farklı rengini bulunca hoşuma gitti onu alayım dedim, tabi fiyatlar çok artmış o konuda da kararsızım) ama aynı çerçeveden olunca şimdi kulladığım gözlük kadar kullanırım diye düşündüm ama cam fiyatları da uçmuş.

Muadil ve önerebileceğiniz bir cam var mıdır ? Cam da görüntü kalitesi şimdi kullandığım camdan daha kötü olursa doğal olarak kullanmak istemeyeceğim ve atıl bir ürün almış olacağım, onu da istemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.