Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
435
Favori
1.823.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 2042
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 56
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 29
  • Favoriye Eklediklerim 435
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • prokopi (810 mesaj) acizcool (483 mesaj) Mrt008500 (172 mesaj) blaster2005 (137 mesaj) Alicanarslann (110 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2774 mesaj) Mobil (2508 mesaj) Tablet (193 mesaj) (2 mesaj) Mini (166 mesaj) Uygulama (197 mesaj)
  • @
93 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
Giriş
    969 Mesaj

sağolasın hocam. Reçeteyi alınca atasun'dan alayım o zaman gözlüğü ben. Başka dikkat etmem gereken birşey varmı benim bilmediğim ?
    |
    |
    tt38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    138 Mesaj

Hoya Nulux 1.67 Hivision Longlife kaplama asiferik cam aldım. Cam ve çerçeve ikisi birlikte 1400TL tuttu.

Seiko SRC kaplama Asiferik camlardan alsaydım 1250TL tutuyordu yine cam çerçeve birlikte.

Çerçeveyi 300-400TL civarı saysan. Camlar 800-1000TL arası tutuyor. Belki daha ucuz fiyat veren bir yer bulabilirsin ama genel olarak fiyatlar bu civarda. Yinede araştır.

Yalnız bende astigmat yok. Sadece miyop var. Camlar stokta vardı. Stokta yoksa aynı özellikteki camlar 2300 liralara çıkıyor fiyat haberin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiziroğlumustafa -- 12 Eylül 2020; 22:50:21 >
    |
    |
    yuhyiv kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    623 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: iptal55

sağolasın hocam. Reçeteyi alınca atasun'dan alayım o zaman gözlüğü ben. Başka dikkat etmem gereken birşey varmı benim bilmediğim ?
    Rica ederim. Odak ayarı düzgün yapılırsa gözlüğünüzü ve camları uzun süre sorunsuz kullanırsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: iptal55
  • Onbaşı
    20 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kiziroğlumustafa

Hoya Nulux 1.67 Hivision Longlife kaplama asiferik cam aldım. Cam ve çerçeve ikisi birlikte 1400TL tuttu.

Seiko SRC kaplama Asiferik camlardan alsaydım 1250TL tutuyordu yine cam çerçeve birlikte.

Çerçeveyi 300-400TL civarı saysan. Camlar 800-1000TL arası tutuyor. Belki daha ucuz fiyat veren bir yer bulabilirsin ama genel olarak fiyatlar bu civarda. Yinede araştır.

Yalnız bende astigmat yok. Sadece miyop var. Camlar stokta vardı. Stokta yoksa aynı özellikteki camlar 2300 liralara çıkıyor fiyat haberin olsun.
    İnşallah vardır. Yoksa o parayı veremem maalesef. Pazartesi sorcam üç beş yere en uygununy bulmaya çalışcam bakalım. Camlar çerçevede kalın durmuyor değil mi hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2353 Mesaj
    Merhaba,

Uzun yıllar lens kullanımı sonrası yaklaşık 2 yıldır ağırlıklı olarak gözlük kullanıyorum. Sağ göz (-3.50 / -0.50 / 25 derece) sol göz (-4.25 / -0.25 / 170 derece) ve şimdi kullandığım camlar Nikon 1.67 DAS diye geçiyor.

Yedek bir gözlük daha alayım dedim (aynı çerçevenin farklı rengini bulunca hoşuma gitti onu alayım dedim, tabi fiyatlar çok artmış o konuda da kararsızım) ama aynı çerçeveden olunca şimdi kulladığım gözlük kadar kullanırım diye düşündüm ama cam fiyatları da uçmuş.

Muadil ve önerebileceğiniz bir cam var mıdır ? Cam da görüntü kalitesi şimdi kullandığım camdan daha kötü olursa doğal olarak kullanmak istemeyeceğim ve atıl bir ürün almış olacağım, onu da istemiyorum.
    |
    |
  • Teğmen
    168 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba 7 derece miyobum. İzmirde Elit optik mağazasına gittim. işbir marka camı önerdiler 1.74 %65 inceltilmiş cam için 1300tlden 900tlye indirdi. Lacoste marka çerçeve de 770tl ikisini beraber 1500 tl yaptı sizce fiyatlar nasıldır başka önerileri olan var mı?
    Atasun optiğede uğrayıp fiyat almayı düşünüyorum orası daha mı iyidir acaba?

Şimdiden teşekkürler.
  • Yarbay
    4019 Mesaj
    2 numara astigmatım var, atasundaki alize camlar kaç tl ortalama ? ayrıca 2 numara cama inceltme gerekiyormu ?
    |
    |
  • Çavuş
    70 Mesaj
    Yamuk görüyorum...

Merhaba arkadaşlar,
    Medical park'da gözüme baktırdım sağ -1.0 110derece, sol -0.25 10derece astigmat çıktı.

Mahallemdeki gözlükçüde odak noktamı ölçtürerek cam ve çerçeve aldım ancak eve geldiğimde objelerin sola doğru çökük yani sağa doğru yükselen şekilde göründüğünü fark ettim. örnek ekran görüntüsünü ekliyorum.

Hayatımda ilk defa gözlük takıyorum. Bazı testler de yaptım.
    Gözlük takarken gözlerimden herhangi bir tanesini kapattığımda hiçbir sorun olmuyor, ne zaman iki gözümü de aynı anda kullansam bu yazdığım sorun başlıyor.
    Masa üzerindeki bardak dahil sola çökük görünüyor, cep telefonu ekranı da yine yamuk ve mesaj yazarken harflere zor basıyorum.

Sizce sorun ne olabilir?

• Onbaşı
    20 Mesaj

Hocam ben de bugün hoya nulux 1.67 hvll siparişi verdim. Camda bazı yerler 1400-1500 fiyat çekti. En son bi kaç yer daha gezdim. Güzel bir abiden 1200 peşine anlaştık. 200'e de çerçeve verdi. 1400'e mal oldu aynı siz gibi. Camlar stokta yokmuş dediğiniz gibi astigmat yüzünden. Özel üretim olcak. Bakalım umarım uzun yıllar kullanırız.

|
    |
    kiziroğlumustafa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    96 Mesaj

öNCELİKLE İNCE BİR CAM İÇİN 50 MM BİR CAM OLMALI.
    oDAKLARINIZ VE PUPİLANIZ ÖLÇÜLDÜĞÜNDE 50 MM YARIÇAPA SIĞAN BİR ÇERÇEVE BULMALISINIZ -BUNU OPTİKÇİNİZ UYRALMAMALI DAHA DOĞRUSU- ÇERÇVEDE DE MARKAYA TAKILMAYI.

GELELİM CAM İŞİNE NUMARANIZ YÜKSEK OLDUĞU İÇİN 1.74 İNDEXLİ YAPTIRMALISINIZ ANCAK GÖRÜNTÜ KAYBI OLMAMASI İÇİNDE ÇİFT YÜZEY ASİFERİK KAPLAMA OLMALI.
    BU KONUDA DA YA HOYA YA DA SEİKO
    HANGİSİ İŞİNİZE GELİRSE DİYİM ŞİMDİLİK.

BEN ÇOK KAZIK YEDİM ÇOK ACI TECRÜBELERİM OLDU BU CAMLAR DIŞINDA YAPTIRMAYIN EN İYİ SONUÇ İSTİYORSANIZ.
    BİRAZ BÜTÇEYİ DÜŞÜREYİM DERSENİZ İŞBİR E YÖNELİN
    ONUN DIŞINDA HİÇ BİR CAM A GİRMEYİN
    |
    |
    utopiaz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OldTweety -- 21 Ekim 2020; 19:48:12 >

• Teğmen
    138 Mesaj

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın şimdiden. Uzun yıllar kullanmanız biraz size bağlı bir durum. Özellikle gözlüğün temizliğinde dikkat etmeniz gerekiyor. Mesela ben mümkün olduğunca silmiyorum camları. Hatta kuru olarak hiç silmiyorum. Camlarım kirlendiğinde su ve az sabunla ovuyorum sonra üzerinden tekrar su geçirerek temizliyorum. Kaplamalar sayesinde üzerinde su da kalmıyor hiç silmeden temizliğini yapıyorum. Böylece camların çizilme oranını en aza indiriyorum.

Kalınlığına gelecek olursak miyop camlarda kalınlık çerçevenin boyutuna göre değişiyor. Ne kadar küçük seçerseniz çerçeveyi cam da o kadar ince oluyor. Ben metal çerçeveyle kullanıyorum. Kalınlık hemen hemen çerçeve kadar. Çok az daha kalın.
    |
    |
    yuhyiv kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kıdemli Yarbay
    2743 Mesaj
    Arkadaşlar sadece evde televizyon izlerken kullandığım gözlük var. Camları falan çizilince rahatsız oldum.

Gözlüğü alıp gitsem gözlük camından kaç numara olduğu belli olur mu? Yani şuan ki ölçülerin aynısı ile bir cam taktırabilir miyim?
  • Yüzbaşı
    623 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Arkadaşlar sadece evde televizyon izlerken kullandığım gözlük var. Camları falan çizilince rahatsız oldum.

Gözlüğü alıp gitsem gözlük camından kaç numara olduğu belli olur mu? Yani şuan ki ölçülerin aynısı ile bir cam taktırabilir miyim?
    Belli olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kıdemli Yarbay
    2743 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tt38

Belli olur.

Alıntıları Göster
    Sağ ol hocam.
    |
    |
  • Onbaşı
    20 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kiziroğlumustafa

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın şimdiden. Uzun yıllar kullanmanız biraz size bağlı bir durum. Özellikle gözlüğün temizliğinde dikkat etmeniz gerekiyor. Mesela ben mümkün olduğunca silmiyorum camları. Hatta kuru olarak hiç silmiyorum. Camlarım kirlendiğinde su ve az sabunla ovuyorum sonra üzerinden tekrar su geçirerek temizliyorum. Kaplamalar sayesinde üzerinde su da kalmıyor hiç silmeden temizliğini yapıyorum. Böylece camların çizilme oranını en aza indiriyorum.

Kalınlığına gelecek olursak miyop camlarda kalınlık çerçevenin boyutuna göre değişiyor. Ne kadar küçük seçerseniz çerçeveyi cam da o kadar ince oluyor. Ben metal çerçeveyle kullanıyorum. Kalınlık hemen hemen çerçeve kadar. Çok az daha kalın.
    Çerçevemi büyük seçmedim. Zaten gereksiz duruyo bence. Hafif olmasını ve burna yük yapmayacak bir şey olmasını istedim. Bakalım daha elime ulaşmadı. O temizlik olayını gözlükçüme de bir danışayım. Çizilmesini ben de istemem.

|
    |

• Yüzbaşı
    523 Mesaj
    https://www.youtube.com/watch?v=yJEo-NiJqcc

Bu camın fiyatı tahmini ne kadardır?
    Videodaki gibi parmak izini sadece su tutarak çıkaran cam gerçekten var mı?
  • Binbaşı
    1353 Mesaj

Fiyatı bilmiyorum ama "Zeiss" markası genel olarak pahalı.
    |
    |
    veliusta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    819 Mesaj

Benim de aynıydı odak noktası doğru ise birkaç saatte alışıyor insan tak sürekli. Bilgisayar ekranı üçgen gibi idi resmen ilk takınca. Geçmezse başka optikciye gidip odak noktasına baktır

|
    |
    crozwise kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    365 Mesaj
    merhabalar. daha önce yazdığım gibi bende yüksek miyop var iyi bir cam alacağım, bari bir de iyi çerçeve alayım diyerekten paraya kıyıp persol çerçeve aldım. (paraya kıymak kısmı biraz göreceli tabii). Aldığım yerde çerçeveyi denedim, bir sorun yoktu fakat eve gelip denediğimde çerçeveden çatır çatır sesler geliyor, demo camlardan olabilir mi?

Bir de çerçeve yamuk, bir tarafı yüzüme daha yakın bir tarafı daha uzak. Gözlüğü düz bir zemine koyunca sapların acayip ayarsız olduğunu gördüm. birisi yarım santım kadar yukarıda duruyor. Acaba sap ayarsızlığından dolayı olabilir mi bu yamukluk?

Bir de Seiko A-zone camı en uygun fiyatla istanbulda nerde bulabilirim acaba?
    |
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
backlink paketleri
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.