Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (383. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: see-saw
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.408
Cevap
590
Favori
2.266.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Essilor merve optiğin çerçeve kısmını rekabet kurumu anlaşmasıyla geri verdi. Anlaşma kapsamında çerçeveleri verip camı alıcağı konuşuluyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hct18116 kullanıcısına yanıt
    Genel bilgileri herkeste böyle olucak diye yorumlama. Ortalama 45 yaşın adisyonu +150 40 yaşın +100. Önceki yaşlarda hiç adisyon olmadığını mı düşünüyorsun?
    Genelde göz bu durumu tolore ettiği için 40 45 den önce etkisi hissedilmez. Ama bu herkeste böyledir demek yanlış.
    Benim elemanım 35 yaşında +14 numara , 5-6 senedir yakın gözlüğü kullanıyor.
    Şimdi arkadaşın yaşadığı durum standart hastalarda gözüken bir durum değil. 2 üstte mesajda belirttiğim gibi sorun direkt yakın kaynaklı olmayabilir. Kuruluk , şeker de bunlara sebep olmuş olabilir. Görme keskinliği dediğimiz bir olay var özellikle 40 lı yaşlarda miyop hastalarda en net görüş en iyi görüş olmayabiliyor. Arkadaşın 0.25 adisyonu olduğunu düşünelim. Doktor normalden 0.50 yüksek yazsa 0.75 adisyona çıktığı için rahatsızlık hissi yaşanabiliyor.
    Özellikle 40 lı yaşlar miyop lens kullanıcılarında bu sorun daha çok ortaya çıkıyor.
    Linki okumuyorsun ama belki anlamana yardımcı olur.
    https://reviewofcontactlenses.com/article/how-to-get-ahead-of-presbyopia

• Merhaba,

49 yaşında grafik tasarımcıyım 16 saate yakın 27" bilgisayar, 55" TV ve 6,5" Tlf kullanıyorum.

Yaşım gereği yakın için ayrı gözlük kullanıyorum Tek göz astigmat ve retina yırtılması var, ekrandaki grafikleri net, renkleri doğru görmem lazım.
    Progresif olanda da konforlu olması beklentim; araç kullanırken, oturarak veya uzanırken 5m den TV seyretme, 55" TV 3m den oturarak PS oynarken, tlf kullanırken vs.

Gözlük camlarım Essilor Progressive Varilux Comfort Orma 1.5 ince döküm antirefle.
    25 senelik çerçevesiz Flair Jet Set titanyum tel çerçeve kullanıyorum.

Prograsif olan gözlüğümün cam kesiti hafif sarı ve ekrandaki renkleri hafif sarı görmeme sebep oluyor.
    Mavi renk filtreli olanı yaptırmayı düşünüyordum burdaki yorumlarda hafif sarı görürsünüz demişler (eski Orj Fransız Essilor camlarım renksiz şeffaftı ve 1 mm kalınlıktaydı gözlük yok gibiydi)

Yakın camlar için deneme yanlıma yapabilirim.
    Progresif için Essilor CRIZAL PREVENCIA antirefleli düşünüyorum, fiyatı yüksek tek seferde doğru cam, teknisyen, odak vs. olması lazım

1. Ekteki reçetedeki Essilor CRIZAL PREVENCIA antirefleli camlar kaça çıkar?

2. Cam olarak öneriniz ne olur ve takribi fiyatı?
    (Essilor dışında kullanmadım en iyisi Zeiss diyorlar ama Essilordan çok daha pahalı en üst segmente çıkamam)

3. İstanbul Levent-Beşiktaş bölgesindeyim işinin ehli uygun biryer önerebilirmisiniz

4. Flair Jet Set titanyum tel çerçeve (yedek için aynısından arıyorum yeni veya kullanılmış altta resmi ekledim).

yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler, kolay gelsin.

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!
    GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK!

@prokopi @acizcool @Hct18116

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolCat2019 -- 19 Ağustos 2020; 15:44:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alicanarslann

Mavi-mor kaplama ile “Mavi Işık” absorbsiyonu sağlayan camların en önemli dezavantajı, istenilen korumayı gerçekleştirebilmesi için ön yüzeye uygulanan mavi kaplamanın yansıtıcı özelliği nedeniyle bu camların, üzerlerine düşen ışığı normal camlardan daha fazla yansıtmalarıdır. Bu özellik nedeniyle “Mavi Işık” kesici camlar özellikle geceleyin ışıklı ortamlarda ve araba kullanırken, anti-refle kaplamalı camlar kadar rahat olmamaktadır.

Attığım linke tıklasaydın böyle bir bilgi olduğunu görürdün.
    Kaldı ki essilor , zeiss ,hoya sürücü camlarının hepsi şeffaf renkte.
    Linke tikladim ve okudum..

Zeiss in kendi orjinal sitesinde yazan yaziyi okumanizi tavsiye ederim..o zaman belki bana hak verirsiniz

https://www.zeiss.com.tr/vision-care/daha-iyi-goerme-kesfi/goermeyi-anlamak/mavi-i_k-_yi-ve-koetue-yoenleri.html

• quote:

Essilor merve optiğin çerçeve kısmını rekabet kurumu anlaşmasıyla geri verdi. Anlaşma kapsamında çerçeveleri verip camı alıcağı konuşuluyordu.
    Hawk plus çalıştığımız en önemli firma..

%60-70 burdan çekiyoruz öyle bı durum oldu sizin bahsettiğiniz yaklaşık 8-9 ay önce ve o konu tarih oldu

• quote:

Genel bilgileri herkeste böyle olucak diye yorumlama. Ortalama 45 yaşın adisyonu +150 40 yaşın +100. Önceki yaşlarda hiç adisyon olmadığını mı düşünüyorsun?
    Genelde göz bu durumu tolore ettiği için 40 45 den önce etkisi hissedilmez. Ama bu herkeste böyledir demek yanlış.
    Benim elemanım 35 yaşında +14 numara , 5-6 senedir yakın gözlüğü kullanıyor.
    Şimdi arkadaşın yaşadığı durum standart hastalarda gözüken bir durum değil. 2 üstte mesajda belirttiğim gibi sorun direkt yakın kaynaklı olmayabilir. Kuruluk , şeker de bunlara sebep olmuş olabilir. Görme keskinliği dediğimiz bir olay var özellikle 40 lı yaşlarda miyop hastalarda en net görüş en iyi görüş olmayabiliyor. Arkadaşın 0.25 adisyonu olduğunu düşünelim. Doktor normalden 0.50 yüksek yazsa 0.75 adisyona çıktığı için rahatsızlık hissi yaşanabiliyor.
    Özellikle 40 lı yaşlar miyop lens kullanıcılarında bu sorun daha çok ortaya çıkıyor.
    Linki okumuyorsun ama belki anlamana yardımcı olur.
    https://reviewofcontactlenses.com/article/how-to-get-ahead-of-presbyopia
    Bunu en net şekilde bu problemi olan hastanın doktora acaba yakın görememe problemi mi yaşıyorum diye doktora bı sorsun doktor ne cevap vericek onu görelim..

Ayrıca hasta yazilandan 0.25. Veya -0.50 altı olan bı camla 40 cmden net görebiliyorsa dediği şikayetler olmazsa sizin dediğiniz doğru olabilir..

Ama ben öyle bı problemi olduğunu düşünmüyorum doktora sorması en dogrusu biz şuan ne desek boş

• Iyi gunler.

Dunya Goz deki eski doktoruma gittim (20 yillik doktorum). Bir oncekini ayni baska doktora gitmistim. Siz siz olun bu islerde kendi doktorunuza danisin, veya biraz ektra vermekten kacinmayin.

Benim ana problemim sol gozumun, miyobuydu. Doktorla problemleri iyice irdeledik, yeni ve eski gozlukleri inceledik.

Sonuc sol gozumun miyobunu biraz arttirdi. Diger doktorun, fazla yukselttigi teshisini koydu. Astigmatlari ayni birakdi, ozellikle miyop astigmatlarda uzagi harika gormenin oncelikli olmadigini vurguladi. Benimde zaten ana problemim, sol uzakti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolCat2019

Merhaba,

49 yaşında grafik tasarımcıyım 16 saate yakın 27" bilgisayar, 55" TV ve 6,5" Tlf kullanıyorum.

Yaşım gereği yakın için ayrı gözlük kullanıyorum Tek göz astigmat ve retina yırtılması var, ekrandaki grafikleri net, renkleri doğru görmem lazım.
    Progresif olanda da konforlu olması beklentim; araç kullanırken, oturarak veya uzanırken 5m den TV seyretme, 55" TV 3m den oturarak PS oynarken, tlf kullanırken vs.

Gözlük camlarım Essilor Progressive Varilux Comfort Orma 1.5 ince döküm antirefle.
    25 senelik çerçevesiz Flair Jet Set titanyum tel çerçeve kullanıyorum.

Prograsif olan gözlüğümün cam kesiti hafif sarı ve ekrandaki renkleri hafif sarı görmeme sebep oluyor.
    Mavi renk filtreli olanı yaptırmayı düşünüyordum burdaki yorumlarda hafif sarı görürsünüz demişler (eski Orj Fransız Essilor camlarım renksiz şeffaftı ve 1 mm kalınlıktaydı gözlük yok gibiydi)

Yakın camlar için deneme yanlıma yapabilirim.
    Progresif için Essilor CRIZAL PREVENCIA antirefleli düşünüyorum, fiyatı yüksek tek seferde doğru cam, teknisyen, odak vs. olması lazım

1. Ekteki reçetedeki Essilor CRIZAL PREVENCIA antirefleli camlar kaça çıkar?

2. Cam olarak öneriniz ne olur ve takribi fiyatı?
    (Essilor dışında kullanmadım en iyisi Zeiss diyorlar ama Essilordan çok daha pahalı en üst segmente çıkamam)

3. İstanbul Levent-Beşiktaş bölgesindeyim işinin ehli uygun biryer önerebilirmisiniz

4. Flair Jet Set titanyum tel çerçeve (yedek için aynısından arıyorum yeni veya kullanılmış altta resmi ekledim).

yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler, kolay gelsin.

@prokopi @acizcool @Hct18116
    Günaydın kimse yorum yazmadı, peki Zeiss olarak fiyat verebilecek olan varmı?
    Tşk.
  • CoolCat2019 kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Zeiss alabileceğiniz en iyi cam Zeiss fakat fiyatları diğer markalara göre yüksek.
    Zeiss 1.5 indeks Silver kaplama
    3DV ve 3DVe camlar 2800 TL civarından başlıyor.
    Seıko superıor 1.6 indeks camı da tavsiye edebilirim. Gözlükçünüz iyi bir şekilde odak noktalarınızı alması lazım.

• Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Selam, cevabınız için teşekkürler

Salı görüştüğüm gözlükçü UV400 Night DV normal camlar + aynı numaralı güneş gözlüğü camı hediye kampanyalı Zeiss önerdi. 3.250 başlıyor rakkamda bir şeyler yaparız dedi.
    Numaralar düşük camı inceltip abbe değerini kötüleştirmeyelim dedi. Rimless kullandığım için
    ayrı zamanlarda biri benim hatam, birinide gözlükçü takerken vida yerinden Essilor organik camı çatlatı. Zeissde kırılmaz garantili camlar var dedi, tabi kirilmazlık düzeyi artarken kaliteden ödün veriliyormu?

Genel piyasa davranışı satılmayan ürünü başka bir ürünle satma

Almanya siparişli Smart Life Duravision dan bahsettti daha önce 1 müşterisi sipariş etmiş çok memnunmuş. Tabi tahminimce fiyat oldukça yüksek
  • merhaba bilgi almak isterim Çin den progresive (yakın uzak) cam siparişi vermek istiyorum fakat geniş açılı progresive lens nasıl belirticeğime anlamadım şuan novax 3d kullanıyorum bunun altında bir lens kullanmadım ne yaptırmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim burada novax için 5000 lira istediler şok oldum hadi 2000 3000 olsa neyse de 5000 bir emekli için çok abartılı bir ücret tabi esnafa da saygılıyım da bu denli bir ücret veremem ki Çin de 800 liraya artı gümrük 1000 liraya hepsi tamam
  • Mrt008500 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

Gecen hafta atasun optikten mavi filtreli essilor cam 590 tl ve 550 tl cerceve aldim.
    Lens olaylarina cok hakim olmadigimdan ne aldigimi bilmiyordum yeni yeni ogreniyorum. Atasunla ilgili burdaki yorumlari goruncede camin prevecia olmadigini dusunerek lenslerin paketlerindeki numaralar ile opak optik merkeze mail attim. Bu arada camlar icin zaten prevencia dememislerdi. Opak optikte hizli bi donusle camlarimin prevencia modeli oldugunu bilgisini verdi ancak siz yinede atasunun sattigi lenslerin prevencia o olmadigini soylemissiniz. Bu lenslerin ne oldugunu nasil teyit ederiz ?
    Bu kadar merak etmemin nedeni yanlardan veya arkadan isik geldiginde gozluk tam takiliyken mor noktalar seklinde gozlerimin yansimasini gormem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 27 Ağustos 2020; 20:38:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakLEE

quote:

Orijinalden alıntı: homerik

"mavi ışık filtreli" cam alın. bilgisayar, cep telefonu gibi aletlerden yayılan mavi ışık gözü rahatsız eder. hemen hemen her firmanın " mavi ışık korumalı" camı vardır. nice muv, nikon scc blue, prevencia vs. gözlükçülere danışın, onlar size yardımcı olacaktır.

üstat mavi korumalı cam aldım sarı gösteriyor. ayrıca içten de parlama yapıyor. arka kısmı bir nevi dikiz aynası gibi görüyorum. yine ışık altındayken gözlük camında ışık süzmeleri oluyor sürekli kirlendi sanıp silmek istiyorum. ben nedense hiç sevmedim mavi korumalı camı.

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam,

Bende yeni atasun'dan gözlük aldım. Opak optiğin teyidine göre lensler Essilor prevencia.
    Alıntı yaptığım yorumunuzdaki durumun aynısını yaşıyorum. Siz bunu nasıl aştınız? Lenslerde bir sorun mu vardı yoksa zamanla alıştınızmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 28 Ağustos 2020; 10:2:41 >
  • merhaba televizyon izlerken telefon kullanırken gözlerim ağrıyordu geceleri uyku sorunu oluyordu .doktor 1.75 yakın gözlüğü yazdı ,fakat bunu televizyon izlerken kullanamıyorum baş ağrısıda yapıyor.

gözlükçüden my googles diye mavi korumalı gözlük aldım çok daha faydalı oldu fakat görünüşü kaba ,daha kibar çerçeveli olanını bulamadım bildiğiniz bir marka model varmı yardımcı olurmusunuz.

acaba doktor yanlış gözlükmü yazdı anlayan arkadaşlar rica etsem resmi yorumlayabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 28 Ağustos 2020; 17:3:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

merhaba televizyon izlerken telefon kullanırken gözlerim ağrıyordu geceleri uyku sorunu oluyordu .doktor 1.75 yakın gözlüğü yazdı ,fakat bunu televizyon izlerken kullanamıyorum baş ağrısıda yapıyor.

gözlükçüden my googles diye mavi korumalı gözlük aldım çok daha faydalı oldu fakat görünüşü kaba ,daha kibar çerçeveli olanını bulamadım bildiğiniz bir marka model varmı yardımcı olurmusunuz.

acaba doktor yanlış gözlükmü yazdı anlayan arkadaşlar rica etsem resmi yorumlayabilirmi

Ölçümlere göre gözlerinizde 0.25 ve 0.50 astigmat var ve sol gözde hafif derecede miyop var. 1.75 yakın gözlüğünü bu ölçümlere göre yazmış olamaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tt38 T kullanıcısına yanıt
    hocam okurken gözlerim ağrıyor dedim onun için yazdı heralde,acaba okuma gözlüğünü hiç kullanmasammı daha çok ağrı yaptı.

bilgisayar gözlüğünü tüm gün kullanınca ağrı felan olmuyor güneş ışığınıda azaltıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CoolCat2019 kullanıcısına yanıt
    Kırılmazlık garantili olan camı 1.53 trivex diye geçiyor. Görüntüde aman aman bir değişiklik olmaz.
    Zeiss kalitesi üst seviyede olan camlar zaten
    Zeiss light 3DV
    Zeiss light 3DVE Bu ürünlerden sipariş verdiğinizde aynı numaralardan light D güneş camı hediye veriliyor.

Almanya siparişi olan cam biraz fiyat olarak yüksek dediğiniz gibi

• mac14 M kullanıcısına yanıt
    Çin’den alacağınız prograsif cam nasıl olur hiç bilemem. Ne kadar faydasını görürsünüz açıkçası ne desem bilemedim:))
    İnceltilmiş camına mı bu fiyatları verdiler 5000 TL
    Novax camın bu kadar yüksek Fiyatları yok açıkçası. Şunu da belirmek isterim camın hangi özellikleriyle hangi ürünü size 5000 TL fiyat verdiler. Bunu yazarsanız daha iyi anlaşılmış olur.

• skid_row kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Geçen senelerde bu camlar hakkında Atasundan çok şikayet alıyorduk. Bu sene nasıl bir pazarlama yapıyorlar bilmiyorum açıkçası. Şunu da size belirmek isterim. Atasun opak optik ortak gerisini siz düşünün. 3-4 sene boyunca müşterilerden şikayetler oldu. Geçen sene Prevencia camı normal esnaf 500-600 TL aralığında satarken. Atasun bunu 200 TL ye sattıklarını duyduk. Tabi bu durumda Essilor firmasıyla yani opak optikle görüşmemiz de. Atasunun sattığı camı pazarlarken mavi kaplama diye satıyordu. Ama kafada soru işareti bırakıyor. 150 TL ye de mavi kaplama var 900 TL ye de vardı. Geçen sene atasundan alınan mavi kaplamalı camın üzerinde de bir kod yazardı Prevencia diye yazmazlardı. Bu kodu opak optiğe aradığınız da o kodu söylediğinizde hangi ürün olduğunu sorduğunuzda size direk Prevencia almışsınız diyorlardı. Şimdi nasıl yapıyorlar açıkçası bilemiyorum. Pandemi sürecinde dükkanlar kapalı olduğu İçin bu sene bu konularda Bilgi Sahibi Olamadık. Kulağımıza bir şey gelmedi. Yanlış konuşmakta istemem

• FearlessRoom F kullanıcısına yanıt
    Hocam muhtemelen odak noktasından kaynaklıdır. Bir süre daha sabrederseniz gözünüz alışacaktır. Maalesef optisyenlerimiz odak noktasında gereken dikkati göstermiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.