Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (382. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
11.410
Cevap
590
Favori
2.267.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hawkplus yüzde 45 inceltmeli cama 410 lira dediler (bi özellik anlattı %50 kadar ince olur falan dedi.)
    Seiko cama 1.57 inceltmeye 336 lira dendi sizce hangisini almalıyım?
    (asiferik vs. özellikleri aynı nerdeyse?)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackDisko

Merhabalar yeni gözlük alacağım.
    Hawkplus yüzde 45 inceltmeli cama 410 lira dediler (bi özellik anlattı %50 kadar ince olur falan dedi.)
    Seiko cama 1.57 inceltmeye 336 lira dendi sizce hangisini almalıyım?
    (asiferik vs. özellikleri aynı nerdeyse?)
    Kesinlikle seiko. Hawkplus yerli işbir optik camı. Seiko Japonya veya Almanya’dan geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt38

Bence o camlar içinde en iyisi seikodur. Bu arada mavi ışığı kesen camlar görüntüyü sarımsı gösterir. Yani gözlükle beyaz bir duvara baktığınızda duvarı bej renkli gibi görürsünüz. İphone lardaki true tone veya night shift gibi herşey biraz sarımsı olur. Ayrıca mavi ışığı kesen camlar gece görüşünü de azaltıyor. Kendim kullandım ondan biliyorum.
    Çoğu dediğine katılıyorum ama blue filtreli camlar geceleri görüntü kalitesini düşürmez aksine yükseltir..

Geceleri en iyi görüş veren camlar antifar camlardir ve antifar camlar sarı renkte olur..

Bluecut camlarda sarı kaplama olduğu için daha net görüş sağlar

Hem kullanip hem sattığım için söylüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hct18116

Çoğu dediğine katılıyorum ama blue filtreli camlar geceleri görüntü kalitesini düşürmez aksine yükseltir..

Geceleri en iyi görüş veren camlar antifar camlardir ve antifar camlar sarı renkte olur..

Alıntıları Göster
    Bende eskiden zeiss lotutec cam vardı çok memnundum. Şimdi mavi ışık önleyici Nikon var ve gece görüşüm zayıfladı bana göre. Yine de siz sattığınız için benden daha iyi bilebilirsiniz. Bu arada Nikon camı seiko scc kaplama ile değiştirmek istiyorum. Tavsiye eder misiniz?
  • Herkese iyi gunler.

Astigmat Miyopum, 3 yil aradan sonra gozluk degistirdim. Eskiden Crizal cam kullaniyordum, bu sefer 1 tik ucuz antirefle bir cam takildi.

Eski numaralar
    SAG(-1.25 miyop, -2.25 ast, 10 AKS)
    SOL(-1.5 miyop, -3.0 ast, 170 AKS)

Yeni numaralar
    SAG(-1.5 miyop, -2.5 ast, 10 AKS)
    SOL(-2.0 miyop, -3.0 ast, 170 AKS)

Miyop sorunum hic yok, sokakta hersey ayna gibi, ama ben is geregi devamli pc basindayim. Ve eski gozluge gore PC de daha bulanik gorunuyorum, 1 hafta gecti.

2 kere doktora gittim, numaralarda problem yok, 2 ayri gozlukcuye gittim, gozlukte hata yapilmamis.

Aklima tek takan, gozluk cami cinsi. Sizde cam cinsinden kaynakli bir problem olabilir mi bu durum?
    Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearlessRoom -- 17 Ağustos 2020; 12:12:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt38

Kesinlikle seiko. Hawkplus yerli işbir optik camı. Seiko Japonya veya Almanya’dan geliyor.
    Hawkplus merveoptik in , işbir ayrı bir firma. İkisi de yarısını Fransız firması Essilor aldı. Kalite açısından hepsi belli standartlara sahip.Maalesef çoğu hammadde ve cam işleme teknolojisi yurtdışından geliyor.Piyasada bilinirliği olan camları gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Önemli olan ihtiyaca uygun cam seçimi ve doğru montajlama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hct18116

Alıntıları Göster
    Bluecut camlarla ilgili Mehmet Akay ' ın yazdığı bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.
    https://www.optikgazete.com/gundem/optik-camlarda-yeni-blue-teknolojisinin-ustunlukleri-nelerdir-h5008.html

Ayrıyetten bluecut camlarda ki kaplama sarı değil , camın hammaddesi kaynaklı camın rengi sarı , yine üstündeki kaplama mavi-mor-yeşil değişmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearlessRoom

Herkese iyi gunler.

Astigmat Miyopum, 3 yil aradan sonra gozluk degistirdim. Eskiden Crizal cam kullaniyordum, bu sefer 1 tik ucuz antirefle bir cam takildi.

Eski numaralar
    SAG(-1.25 miyop, -2.25 ast, 10 AKS)
    SOL(-1.5 miyop, -3.0 ast, 170 AKS)

Yeni numaralar
    SAG(-1.5 miyop, -2.5 ast, 10 AKS)
    SOL(-2.0 miyop, -3.0 ast, 170 AKS)

Miyop sorunum hic yok, sokakta hersey ayna gibi, ama ben is geregi devamli pc basindayim. Ve eski gozluge gore PC de daha bulanik gorunuyorum, 1 hafta gecti.

2 kere doktora gittim, numaralarda problem yok, 2 ayri gozlukcuye gittim, gozlukte hata yapilmamis.

Aklima tek takan, gozluk cami cinsi. Sizde cam cinsinden kaynakli bir problem olabilir mi bu durum?
    Tesekkurler
    Yaşınız kaçtı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alicanarslann

Yaşınız kaçtı acaba ?

Alıntıları Göster
    Yasim 32. En cok sorunu monitor karisinda yasiyorum, ve ev icinde (Sulanma ve bazen bulaniklik, odak sorunu). Disari cikinca ilginc olarak hersey harika.

Ayriyetten soyle bir soru ekliyim. Gunun 13-14 saatini pc basinda (macbook pro) geciren bir yazilimci olarak. Bana hangi marka ve hangi model gozluk cami oneririrsiniz?

Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearlessRoom -- 17 Ağustos 2020; 16:2:15 >
  • FearlessRoom F kullanıcısına yanıt
    Bulanık olma durumunun cam kalitesinden kaynaklandığına çok ihtimal vermiyorum. Buradan direkt sorun şu demek zor.
    Bulanık görme sorunu pc nin başına geçer geçmez mi oluyor yoksa uzun süre ekrana baktıkça artıyor mu ?
    Gözlüğünüz yuvarlak veya yüksekliği çok , pc ekranı da biraz daha aşağıda kaldığı için odak noktasının en alt kısmından mı bakıyorsunuz?
    Bu yaşta az görülse de , bulanık gördüğünüzde monitörden uzaklaştıkça net görme sağlanıyor mu ?
  • quote:

Bulanık olma durumunun cam kalitesinden kaynaklandığına çok ihtimal vermiyorum. Buradan direkt sorun şu demek zor.
    Bulanık görme sorunu pc nin başına geçer geçmez mi oluyor yoksa uzun süre ekrana baktıkça artıyor mu ?
    Gözlüğünüz yuvarlak veya yüksekliği çok , pc ekranı da biraz daha aşağıda kaldığı için odak noktasının en alt kısmından mı bakıyorsunuz?
    Bu yaşta az görülse de , bulanık gördüğünüzde monitörden uzaklaştıkça net görme sağlanıyor mu ?
    Genelde sabahlari kullanimda oluyor, ogleden sonra biraz netlesiyor gibi. Yine de test icin eski gozluk bir takip cikartiyorum, eski gozluk halen daha keskin (sadece yakinda objeler icin).

Gozluk yuvarlak degil, dikdortgenimsi, her acisindan baktim valla, pek etki etmiyor. Monitorden uzaklasinca fayda etmiyor, aksine, bi 20 cm dibine sokulursam netlesiyor. Acaba miyobunun artmasindan, gozluk cami ilgili bir sikinti mi bilemiyorum.

Simdi baska bir doktora da randevu aldim. Bakalim sonuclari alinca buraya aktaririm.
    Gün içinde netlik değişiyorsa eğer şeker , göz kuruluğu gibi altta yatan başka bir neden olabilir.
    Bilgisayar başınsa kullanmak için mavi ışığı absorbe eden camlardan alabilirsin. Pc başında bluecut günlük hayatta diğer gözlüğü kullanabilirsin.
  • quote:

Gün içinde netlik değişiyorsa eğer şeker , göz kuruluğu gibi altta yatan başka bir neden olabilir.
    Bilgisayar başınsa kullanmak için mavi ışığı absorbe eden camlardan alabilirsin. Pc başında bluecut günlük hayatta diğer gözlüğü kullanabilirsin.
    Hocam gozlugu defalarca test ettim. Bugun sonuc soyle;

Eski gozluk ev icinde daha net, pc basinda cok daha net
    Yeni gozluk disarda daha net, ozellikle uzaklarda daha net

Vardigim sonuc, doktor miyoplarima dogru karar vermis, ama astigmatimi fazla yazmis. Persembe gunu baska bir doktora randevum var, orada danisicam bu konuyu.
  • Aramizda acaba gozlukcu var mi?

Su an kullandigim gozlugun numaralarini tam olarak ogrenmek istiyorum. 2016 yilinda yaptirmistim. E devletten bakiyorum, ama malesef 2009, 2014 ve son yaptirdigim 2020 gozukuyor. 2016 kayip.

Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearlessRoom -- 18 Ağustos 2020; 16:40:46 >
    Hafiften yakın sorunu var diyecem ama , yeni gözlükle ekrandan uzaklaştıkça netliğin biraz artması lazım , siz iyice bulanıklaşıyor diyorsunuz. Garip bir durum doktor net olarak sorunu söyler muhakkak. Özelden tcni at eğer en son aldığın camlarda devlet ödemesi yaptıysa sistemde gözükür. Ama resmi ödeme olmadıysa eski gözlüğünü optikçine götürdüğünde numaralarını yazabilir.
  • quote:

Bluecut camlarla ilgili Mehmet Akay ' ın yazdığı bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.
    https://www.optikgazete.com/gundem/optik-camlarda-yeni-blue-teknolojisinin-ustunlukleri-nelerdir-h5008.html

Ayrıyetten bluecut camlarda ki kaplama sarı değil , camın hammaddesi kaynaklı camın rengi sarı , yine üstündeki kaplama mavi-mor-yeşil değişmektedir.

Alıntıları Göster
    Sarı kaplamadan kastım zaten camın içindeki hammadde,dış kaplaması olarak mavi gözüken yerler zaten önemli değil..gün boyu 4-5 müşteriye bu cami anlattığımız lafın gelişi öyle söylemişim..

Bunu internetten kaynak göstermeden söyleseniz bile yeterdi zaten mevzu mavi yeşil vs olması değil sarımtırak gösterdiği için antifarla aynı görevi hemen hemen gösterdiğini anlattım siz çok yanlış yerlere cekmissiniz..

Opak in camı bluecut ama dış kaplaması yeşil
    Essilor un camı bluecut dış kaplaması da blue

Hatta kirmizi mor sari kaplamalar var özel üretimde istediğiniz gibi o dış kaplamayı değiştirebilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hct18116 -- 18 Ağustos 2020; 20:27:13 >
  • quote:

Hawkplus merveoptik in , işbir ayrı bir firma. İkisi de yarısını Fransız firması Essilor aldı. Kalite açısından hepsi belli standartlara sahip.Maalesef çoğu hammadde ve cam işleme teknolojisi yurtdışından geliyor.Piyasada bilinirliği olan camları gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Önemli olan ihtiyaca uygun cam seçimi ve doğru montajlama.

Alıntıları Göster
    Hawk plus in çerçevesini Essilor aldı cam için de başvurdu ama rekabet kurumu reddetti.

Hawk plus camları Essilor un değil yani
  • quote:

Hafiften yakın sorunu var diyecem ama , yeni gözlükle ekrandan uzaklaştıkça netliğin biraz artması lazım , siz iyice bulanıklaşıyor diyorsunuz. Garip bir durum doktor net olarak sorunu söyler muhakkak. Özelden tcni at eğer en son aldığın camlarda devlet ödemesi yaptıysa sistemde gözükür. Ama resmi ödeme olmadıysa eski gözlüğünü optikçine götürdüğünde numaralarını yazabilir.
    40 yaşından önce kimsede yakını görememe sorunu başlamaz..

+11.00 numara hipermetropi hastasında bile 40 yaşında yakın görememe problemi olur..

Miyopi hastalar da kesinlikle olmaz..

Hatta 45 de baslicaksa bile miyopilerde daha geç başlar nötrler
  • Herkese tesekkurler.

Yarin DunyaGoz hastenesinde randevum var, ordan sonuclara gore geri donucem.
  • Hct18116 kullanıcısına yanıt
    Mavi-mor kaplama ile “Mavi Işık” absorbsiyonu sağlayan camların en önemli dezavantajı, istenilen korumayı gerçekleştirebilmesi için ön yüzeye uygulanan mavi kaplamanın yansıtıcı özelliği nedeniyle bu camların, üzerlerine düşen ışığı normal camlardan daha fazla yansıtmalarıdır. Bu özellik nedeniyle “Mavi Işık” kesici camlar özellikle geceleyin ışıklı ortamlarda ve araba kullanırken, anti-refle kaplamalı camlar kadar rahat olmamaktadır.

Attığım linke tıklasaydın böyle bir bilgi olduğunu görürdün.
    Kaldı ki essilor , zeiss ,hoya sürücü camlarının hepsi şeffaf renkte.
  • 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.