Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (296. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.462
Cevap
593
Favori
2.276.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam aldınız mı gözlüğü? bende aynı şekilde yazı okurken zorlanmaya başladım bu mavi ışık filtreli camlardan baktım gözlükçü de 200tl fiyat verdi fakat sizin linkte gösterdiğiniz gibi camı şeffaf gibi, mavi ışık filtreleri için sarı camlar daha iyi diye yazı okumuştum sizin gösterdiğiniz gözlükte %30 mavi ışığı engeller yazmış.

Konu sahibi arkadaş bu konuda bilgisi varsa bizi de aydınlatırsa çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GENERAL006

Hocam aldınız mı gözlüğü? bende aynı şekilde yazı okurken zorlanmaya başladım bu mavi ışık filtreli camlardan baktım gözlükçü de 200tl fiyat verdi fakat sizin linkte gösterdiğiniz gibi camı şeffaf gibi, mavi ışık filtreleri için sarı camlar daha iyi diye yazı okumuştum sizin gösterdiğiniz gözlükte %30 mavi ışığı engeller yazmış.

Yok hocam ben henüz almadım, kimse cevaplamadı beni.

Chrome'den filtre var, iş görüyor kullanabilirsiniz.
    https://chrome.google.com/webstore/detail/blue-light-filter/pacnollcefnfheghikkhbhodhnplhbdm

• quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

quote:

Orijinalden alıntı: GENERAL006

Hocam aldınız mı gözlüğü? bende aynı şekilde yazı okurken zorlanmaya başladım bu mavi ışık filtreli camlardan baktım gözlükçü de 200tl fiyat verdi fakat sizin linkte gösterdiğiniz gibi camı şeffaf gibi, mavi ışık filtreleri için sarı camlar daha iyi diye yazı okumuştum sizin gösterdiğiniz gözlükte %30 mavi ışığı engeller yazmış.

Yok hocam ben henüz almadım, kimse cevaplamadı beni.

Chrome'den filtre var, iş görüyor kullanabilirsiniz.https://chrome.google.com/webstore/detail/blue-light-filter/pacnollcefnfheghikkhbhodhnplhbdm

Ben de bayadır araştırıyorum en son gunnar marka oyuncu gözlükleri var onlara da iyi diyorlar ama bilmiyorum https://forum.donanimhaber.com/gunnar-oyuncu-gozlukleri--60749048-7#60749048 burada konusu var okumaktan gözlerim yoruluyor.

Önerdiğiniz uygulamayı yükledim yazılar için iyi gibi geldi bir süre deneyim sağ olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 12 Aralık 2017; 16:28:2 >

• Benim de bluecut camlarla ilgili bir sorum var. Bu özellik camın kendiliğinden bulunan bir özellik mi, filtre takılarak ya da kaplamayla mı elde edilen bir özellik? Bilen varsa cevap verirse çok memnun olurum.
    1 yıldır kullandığım için merak edenlere de tecrübelerimi aktarabilirim. benim numaralarım yüksek değil. şu anda bir göz 0.50 miyop, diğeri 0.75 astigmat. 1 yıldır gözlük kullanıyorum, numaralarda değişmeler olduğu için yenisini yaptırdım. geçen sene gözlük yaptırırken göz doktoru olan yakınımın tavsiyesiyle bluecut yaptırmaya karar verdim. gözlüğü dışarda veya gün içinde çok kullanmıyorum. Daha çok bilgisayar başında ya da okurken, bazen iş yerinde. Benim gözlerimi çok rahat ettirdi. (gözlerim çok hassaslaşmıştı, bazen gece evde güneş gözlüğü ile bakardım ekrana.)Önceki gözlüklerimde belli olan bir sarı görüntü vardı (hem dışardan görünen, hem gözlükle baktığımda benim gördüğüm görüntü). bunu ilk fark ettiğimde rahatsız oldum, çirkin bi görüntü mü acaba diye. ama sonra çok da bir sıkıntısı olmadığına karar verdim. o sarı görüntünün beni bilgisayar karşısında rahat ettiren olduğunu anladım. (gün içinde sürekli kullanıyorsanız, her şeyi sürekli sarımsı görmek sizi rahatsız da edebilir. aydınlık bir ortamda insanların ten regini bile biraz sarımsı görüyordum. ) bu gözlüğün camı frequency idi. daha önce hiç gözlük kullanmadığım için ne markadan ne binbir çeşit özelliklerden hiçbir haberim yoktu, çok rahattım alırken (bilgisizlik gerçekten mutlulukmuş). Şimdi geçen hafta yeni cam yaptırınca ister istemez karşılaştırma moduna girdim. bu camlar visionart. Ben yine marka falan bilmeden aldım. numaramı verdim, bana gözlük lazım dedim o kadar. sadece bluecut istediğimi söyledim. 250 tl dedi. işte zar zor on yirmi indi o kadar. neyse aldım gözlükleri, ama bu camlarda sarı görüntü yok. şimdi beni bu düşündürüyor. diğerinde vardı bunda neden yok? aradaki fark nedir? yine de mavi ışığı kesiyor mudur? henüz gözlerim normal görmesine bile alışamadığı için ben bilgisayar karşısındaki etkisini şu an idrak edemiyorum. zamanla onu da yazarım gözüm alışınca. işin tekniğini bilenler varsa gerçekten yararlı olacak cevapları.
    ekleme: şu anki camlarımda ışık karşısında (en ufak bir ışık bile) sürekli mavi/laicvert yansıma var. öncekinde yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdeemmm -- 12 Aralık 2017; 21:19:4 >

• 1 aydır yeni bir gözlük almak istiyorum, çerceveye karar verdim Persol
    fakat cam bir tam muamma

Sinema reklam sektöründe çalışan biri olduğumdan Zeiss'ın ne kadar iyi olduğunu çok iyi biliyorum, fakat güvendiğim bir gözlükçü de bir 10 yıl önce olsa Zeiss derdim ama şu an Nikon diyor.

Birde bir gözlükçüden cam almak istemiyorum 200 liralık bir cama 600 TL vermek istemiyorum onun yerine belki en iyi camı alabilirim diye düşünüyorum ama ne Hoya'nın ne de Zeiss'ın son kullanıcı için cam üretme imkanı yok sanırım.

Bu konuda yardımcı olabilecek olan var mı?
  • arkadaşlar bana yardım normalmi bilmiyorum bugün yeni gözlük aldım numralarım 0,75 1,25 miyop astimat dedi taktım harbiden uzakta okuyamadığım yazıyı normal okuyorum sorun yok ama arabları falan basık görüyorum insanları falan sanki boyları küçülmüş gibi kaldırımdan falan inerken bacağımı erken atıyorum zıplıyor gibi oluyorum bi yardım edermisiniz normalmidir bu korkmaya başladım
  • Merhaba arkadaşlar

Iki gün önce gözlük aldım.

Bluecut kaplamalı

Yalnız sorum şu tablolara şekillere monitöre baktığımda sol tarafa doğru ileride gibi duruyor. Gözlük camlarını başka bir optikcide ölçtürdüm birebir doktor ne yazdı ise o çıktı. Acaba sıkıntı ne olabilir?

.

Optikcide ölçülen çam değerleri

Burada ise üsteki normal dikdörtgen alttaki benim gözlük taktığımda nasıl gördüğüm.

Sıkıntı ne olabilir.? Ne yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Miyop Sol -4.25 sağ -3,75
    astigmat sol ve sağ -0,75

Aldığım cam fiyatları
    %30 inceltme için
    işbir 90 tl
    essilor opak(?) 100 tl
    crizal 200 tl
    nikon 400 tl

%40 inceltme için
    markasız 110 tl
    işbir 200 tl
    essilor opak(?) 300 tl
    crizal 400 tl
    nikon 800 tl

%50 inceltme için
    essilor opak(?) 500 tl
  • solitaire protect balance 2 hakkında bilgisi olan var mı?

• Diamond cam hakkında bilgisi olan varmı ?
  • Arkadaslar merhaba,
    Son yazismalari okudum.
    Genelde herkes soruyor cevap verebilecek arkadaslar pek buralarda degil galiba.
    Bu basligi acip bu kadar kisinin yazismasina on ayak olan ve bir donem yogun bilgi paylasimi yapan @prokopi arkadasimiz vardi.
    Uzun zamandir yazmiyor anladigim kadariyla umarim bir derdi sikintisi yoktur.

Neyse ben de ankaradayim arkadaslar.
    Iki tane numarali gozluk alacaktim.
    Isten anlayan bir optikci tavsiye edebilirseniz ben de ugramak isterim.
    Surekli gittigim bir yer var karsilastirma yapmak istiyorum almadan once.
  • essilor crizal prevencia 1.53 veya 1.6 index cift cam fiyatini tecrube eden arkadasimiz varsa bilgilendirirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyefendi -- 26 Aralık 2017; 11:35:6 >
  • technical death metal kullanıcısına yanıt
    Hocam ankara da mi aldiniz fiyatlari, bir de ciftinin fiyati midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyefendi -- 25 Aralık 2017; 15:26:13 >
  • Beyefendi B kullanıcısına yanıt
    İstanbuldan aldim. Essilorda ciddi indirim vardi ben de tercihimi bu yonde kullandim

• Konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? Optisyen olarak yoksa konu çöktü mü?
  • Yukarıya ek olarak, "veya optikçi"
  • konu çöp olmuş yazık !
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutlualper -- 7 Şubat 2018; 1:53:18 >
  • göz numaralarım -7.75 -7.00, çerçeveyi yanlış seçmişim çerçeve geniş camlar büyük olunca yanaklarıma kadar küçülttü.

bu zamana kadar gözlüklerimi tanıdık optikçimde yaptırıyordum ama beceremedi adamlar

atasun da 1.74 indisli cam yaptırmayı düşünüyorum

çerçeve öneriniz var mı yuvarlak çerçeve olması gözlüklerden yüksek miyop olduğumun belli olmaması için bir avantaj, ve çerçevenin aynı sebepten ötürü olabildiğince küçük olmasını istiyorum. son olarak camlar çerçeveden taşmamalı
  • Ben bir şeyi merak ediyorum. Göz muayenesi oldum herkes numaraların kaç olduğunu soruyor. Cevap veremiyorum. Elime gelen reçetede şunlar yazıyor. Bilgili birisi cevap verebilirse sevinirim.

<right>
    s-----c-----a
    -3,5 -2,0 177

<left>
    s-----c-----a
    -3,0 -2,75 180

bu muayeneden 1 ay önce de şu şekilde kağıt verildi.

<right>
    s-----c-----a
    -5,0 -1,5 180

<left>
    s-----c-----a
    -3,5 -2,75 3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eneseto -- 1 Şubat 2018; 17:30:1 >
  • 
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.