Şimdi Ara

Göz Ölçümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yakın bir zamanda sağ ve sol gözümün aynı oranda görmediğimi fark ettim ve hastaneye gittim. Bir alette gözümü ölçtüler. Sonra gözüme bir damla damıtarak tekrar gözümü ölçtüler. Tabi nasıl bir damlaysa 3-4 saat bana işkence oldu. Damla damıtıldıktan 20-25 dk sonra 3-4 saat boyunca ne yakını ne uzağı görebildim. Sanırım sadece gözümün odak noktası olacak kendimden birkaç adım uzaklıktaki cisimleri net gördüm. Gerisi aşırı derecede bulanıktı ve gözüm ışığa karşı aşırı derecede duyarlı hale geldiği için güneşe daha doğrusu ışığa çıkamadım. Sadece karanlık yada alacakaranlık ortamlarda durabildim. Neyse sizden, yani bilenlerden birazdan aşağı yazacağım değerleri yorumlamanızı ve neyi temsil ettiklerini söylemenizi rica edeceğim. Özellikle oradaki A değerinin neyi temsil ettiğini çok merak ediyorum.

<R>
    (Boşluk) S (Boşluk) (Boşluk) C (Boşluk) A
    (Boşluk) +0.00 (Boşluk) -0.25 (Boşluk) 157
    (Boşluk) +0.00 (Boşluk) -0.50 (Boşluk) 161
    (Boşluk) +0.00 (Boşluk) -0.50 (Boşluk) 161

* (Boşluk) +0.00 (Boşluk) -0.50 (Boşluk) 161

<L>
    (Boşluk) S (Boşluk) (Boşluk) C (Boşluk) A
    (Boşluk) -0.25 (Boşluk) -0.50 (Boşluk) 1
    (Boşluk) -0.25 (Boşluk) -0.75 (Boşluk) 3
    (Boşluk) -0.25 (Boşluk) -0.50 (Boşluk) 5

* (Boşluk) -0.25 (Boşluk) -0.50 (Boşluk) 3

P) =67 mm

L ve R harflerinin sol ve sağ gözü, s ve c harflerinin ise sanırım gözün iki merceğinin kırılma indikslerini temsil ettiklerini tahmin ediyorum. Yalnız oradaki A harfinin ne işe yaradığı hakkında hiçbir fikrim yok.
    Bu değerler ilk ölçüm değerleridir. Malesef ilaçtan sonraki ölçüm elimde yok. Onu yazamayacağım. Sizden yorumlamanızı ve bilgilendirmenizi rica edeceğim. Doktordan pek birşey anlamadım.
    Şimdiden teşekkürler.

• Astigmat olabilir..

farkedebildiysen astigmat kuvvetli ihtimal..

gözlük yazdı mı?
  • Evet. Zaten tek söylediği şey gözlük kullanacaksın oldu. Sanırım numaraları ikisinin de 0.50.
  • hımm.. geçmiş olsun bakalım,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.