Şimdi Ara

Göz akım sararıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
19.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mayısın sonu gibi göz akım ve tenim sararıyordu kötü hissetmememe rağmen doktora gidip neden sarardığımı sordum hafif nezle olmuşsun dedi ilaç falan yazmadan gönderdi. Yazın bir sararma olmadı fakat son 2-3 gündür aynada kendime baktığımda falan göz akımın sarardığını fark ediyorum. Nezle falan da değilim sizce tekrar doktora görüneyim mi ? Nedir bu olay ?

• birader git adam akıllı test yaptır sarılık olabilirsin. Geçmiş olsun şimdiden
  • o nası doktor ya sen acil git bi kan test falan yaptır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1OOOOOO

o nası doktor ya sen acil git bi kan test falan yaptır.
    Geçmiş olsun arkadaşım sarılık olabilirsin kan testi yaptırmanda fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hnd∞6

büyük ihtimalle sarılık
  • quote:

Orijinalden alıntı: haziranyagmuru

quote:

Orijinalden alıntı: Hnd∞6

büyük ihtimalle sarılık

Alıntıları Göster
    işte hep bunlar zombilik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Out_of_Time

işte hep bunlar zombilik

Alıntıları Göster
    Bende şüphelenmiş doktora gitmiştim, test filan yaptılar.
    Sonra genetik olduğunu söylemişti doktor hanım.
    Bir maddenin fazlalığından kaynaklanıyormuş.
    Ahanda buldum, internette de varmış.

Sarılık kanda bilirübin değerlerinin yükselmesi nedeniyle oluşur. Tanısı ve tedavisi nedenine göre değişmektedir. Kan hücrelerinin hızlı yıkılmasından (hemoliz), karaciğerin hastalıklarında (yeni doğanda enzim yetersizliği nedeniyle, gilbert, dubin Janson, Crigler nijer genetik enzim eksiklikleri, akut hepatit, siroz, kanser yayılımı vs), safra yollarının taş ve tümörle tıkanması gibi birçok nedeni olabilir. Sizin anlatmanızdan Gilbert sendromu düşünüldüğünü anladım. Gilbert sendromu ailesel geçişli (genetik) bir hastalıktır ve karaciğerin konjuge olmamış (suda çözünemeyen) bilirübini konjuge hale getirmesinde bozukluk olması nedeniyle oluşur. Bu hastalıkta bilirübin değerleri çok yükselmez. Kişi çok yorulduğunda, dehidrate (susuz) kaldığında, adet dönemlerinde, viral enfeksiyon durumları gibi vücudun direncinin düştüğü durumlarda gözlerde bir miktar sararma, kan testlerinde bilirübin düzeylerinde (3-5) yükselmeye neden olma dışında bir probleme neden olmaz. Bir gastroenteroloğa başvurmanız ve yapılacak testlere göre tanınızın kesinleşmesi ve ona göre tedavinizin düzenlenmesi gerekir. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-66C1F2AA0 -- 2 Eylül 2013; 21:33:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Out_of_Time

işte hep bunlar zombilik

Alıntıları Göster
    Engin House MD. bilgilerime dayanarak sararmış göz akı karaciğer'de soruna işaret ediyor diye biliyorum.

Tabi kansızlık ve sarılığada işraet ediyor olabilir. Şuraya bir göz at ve yarın için hemen randevu al.

http://www.sagligin.net/goz-sararmasi.html

• İnsan kanında bilirubin denilen bir madde vardır. Total bilirubinin kandaki değeri 1 mg/dl’dir. Eğer bu değer 2 ile 3 arasında olursa gözlerin beyaz kısmı (sklera) sarı renge boyanır. Eğer 3 üstü olursa deri de sarıya boyanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edemirbas

Engin House MD. bilgilerime dayanarak sararmış göz akı karaciğer'de soruna işaret ediyor diye biliyorum.

Tabi kansızlık ve sarılığada işraet ediyor olabilir. Şuraya bir göz at ve yarın için hemen randevu al.

başlığı gördüğümde aklıma ilk gelen house md deki göz sararması ve "karaciğeri iflas ediyor" sahneleriydi

şakası bi yana direk doktora gitmek lazım. önemsenmeli ufak birşey bile olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salvador_Limones -- 2 Eylül 2013; 23:39:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Salvador_Limones

quote:

başlığı gördüğümde aklıma ilk gelen house md deki göz sararması ve "karaciğeri iflas ediyor" sahneleriydi

şakası bi yana direk doktora gitmek lazım. önemsenmeli ufak birşey bile olsa.

Benimde öyle oldu, nasıl bir diziyse içime işledi arkadaş :D

@Dark Tranquillity

Test yaptırdınmı?

• arkadaslar hakli bi doktora git acil hocam.
    eger teninde de sararama varsa sarilik olabilir.ancak sadece gozunde sararma varsa akinda pterjium olusumu olabilir onun icin acilen bir doktora gorn.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Hakan

arkadaslar hakli bi doktora git acil hocam.
    eger teninde de sararama varsa sarilik olabilir.ancak sadece gozunde sararma varsa akinda pterjium olusumu olabilir onun icin acilen bir doktora gorn.
    @edemirbas

Kan testi yaptıracağım yakında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Tranquillity

@edemirbas

Tamam, sağlık herşeyden önemli :)
  • quote:

quote:

@edemirbas

Tamam, sağlık herşeyden önemli :)

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun karaciğer yetmezliği başlangıcındasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreeM.D

her göz sararması yetmezlik olmayabilir. Test en doğru sonucu verir.

bende de bilirübin yüksekti bu yaz başında, hatta bana da sarılık dediler. Daha sonraki testlerimde bilirübin ortalama düzeyde çıktı. Yani çok yorgunsanız dahi yükselebilir. Bu belirtileri vücudunuzda görebilirsiniz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-385926BEA

quote:

Orijinalden alıntı: DreeM.D

her göz sararması yetmezlik olmayabilir. Test en doğru sonucu verir.

bende de bilirübin yüksekti bu yaz başında, hatta bana da sarılık dediler. Daha sonraki testlerimde bilirübin ortalama düzeyde çıktı. Yani çok yorgunsanız dahi yükselebilir. Bu belirtileri vücudunuzda görebilirsiniz....

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar sabah aç karınla gidip göründüm doktora, 3 tana tahlil yaptırmamı söyledi 3 tüp kan verdim. Sonuçlara göre total billirübin normalin 4, direkt billirübin normalin 3 katı çıktı, bunun dışındaki değerler hep normale yakın. Cuma günü sabah yine aç karınla ultrasona gidip karaciğeri çektirmemi söyledi. Ne olacak acaba. Umarım bir şey çıkmaz.

• quote:

Arkadaşlar sabah aç karınla gidip göründüm doktora, 3 tana tahlil yaptırmamı söyledi 3 tüp kan verdim. Sonuçlara göre total billirübin normalin 4, direkt billirübin normalin 3 katı çıktı, bunun dışındaki değerler hep normale yakın. Cuma günü sabah yine aç karınla ultrasona gidip karaciğeri çektirmemi söyledi. Ne olacak acaba. Umarım bir şey çıkmaz.

Noldu merak ettim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: A R D A

quote:

Noldu merak ettim :)

Alıntıları Göster
    aynen neoldu ?

• Son durum nedir ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.