Şimdi Ara

Görüntüsü gerçeğe en yakın olan, Araba yarışı sizce hangisidir. ? (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
0
Favori
12.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Something

Full HD TV de GT5 oyna bi sonra bu soruyu sor

Ok, oynadım. Sen de ilk post'u oku istersen. PC oyunu ise GT5 üstteki postu hemen sileyim.
  • Colin Mcrae Dirt Grafikleri aşırı gerçekçi geldi araba modellemelerini çok güzel yapmışlar ancak oynanış sıfır TDU'yu övenleri anlamıyorum orta ayarda bir oyun Grid ise her yönden güzel oynanabilirlik şahane grafikler fizikler müthiş şu an için rakiplerinden 1 adım önde.
  • Colin Mcrea Dirt, oynanışı konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

Grid-Nfs serileri gibi midir yoksa Gtr gibi oynanışı zor mudur. Yani virajlara felan girerken mutlaka iyice yavaşlamak gerekir gibi mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: CCYBORG

Colin Mcrae Dirt Grafikleri aşırı gerçekçi geldi araba modellemelerini çok güzel yapmışlar ancak oynanış sıfır TDU'yu övenleri anlamıyorum orta ayarda bir oyun Grid ise her yönden güzel oynanabilirlik şahane grafikler fizikler müthiş şu an için rakiplerinden 1 adım önde.

Biz grafik-görsellik dedikçe konu başka yere çekiliyor. TDU'yu düşük ayarda oynadıysan ne ala, 'orta ayarda' bir oyun için sağlam kokpit ve araç modellemeleri var. Yoksa ben bu işi bilmiyorum, yalandır 3d ile ilgilendiğim.

@ByAdmin: Oynanışı bir NFS oyuncusu için zor gelecektir ama Grid'e alıştıysan çok da zorlanmazsın. Simülasyon diye geçse de bence tam simülasyon sayılmaz. Yalnız her yarıştan önce arabanın yapısal ayarlarıyla (süspansiyon, teker dönüş açıları, down force vs.) iyi oynarsan o kadar rahat oynarsın. Yoksa oyun içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor bazı yarışlarda.

• Test Drive Unlimited
  • Grid derim başkada bişey demem
  • Test Drive Unlimited
  • gran tourismo serisini öneririm
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cocker

quote:

Colin Mcrae Dirt Grafikleri aşırı gerçekçi geldi araba modellemelerini çok güzel yapmışlar ancak oynanış sıfır TDU'yu övenleri anlamıyorum orta ayarda bir oyun Grid ise her yönden güzel oynanabilirlik şahane grafikler fizikler müthiş şu an için rakiplerinden 1 adım önde.

Biz grafik-görsellik dedikçe konu başka yere çekiliyor. TDU'yu düşük ayarda oynadıysan ne ala, 'orta ayarda' bir oyun için sağlam kokpit ve araç modellemeleri var. Yoksa ben bu işi bilmiyorum, yalandır 3d ile ilgilendiğim.

@ByAdmin: Oynanışı bir NFS oyuncusu için zor gelecektir ama Grid'e alıştıysan çok da zorlanmazsın. Simülasyon diye geçse de bence tam simülasyon sayılmaz. Yalnız her yarıştan önce arabanın yapısal ayarlarıyla (süspansiyon, teker dönüş açıları, down force vs.) iyi oynarsan o kadar rahat oynarsın. Yoksa oyun içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor bazı yarışlarda.

Arkadaşım denediğim oyunların tümü 3 milyarlık özel toplanmış pc lerde oynanmıştır. Öyle pentium 4 makinede fx5500 le oyun oynamanın zaten bir anlamı yok. Dirtin grafikleri çok canlı pürüssüz tdunun 1 saatlik araba kullandığım bölümlere kadar geldim araba fizikleri yeterli değil motor fizikleri ise olmamış. Bana göre şu an en iyi oyun griddir.

• TDU da arabalar gerçeğe çok yakın
  • GRİD
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Cocker

quote:

Arkadaşım denediğim oyunların tümü 3 milyarlık özel toplanmış pc lerde oynanmıştır. Öyle pentium 4 makinede fx5500 le oyun oynamanın zaten bir anlamı yok. Dirtin grafikleri çok canlı pürüssüz tdunun 1 saatlik araba kullandığım bölümlere kadar geldim araba fizikleri yeterli değil motor fizikleri ise olmamış. Bana göre şu an en iyi oyun griddir.

Dirt'te çevre grafikleri çok iyi, grafikleri canlı yapan da aşırı hdr kullanımı başka birşey değil. Özellikle toprak pistlerde öyle bir hdr kullanılmış ki bir süre sonra gözü yoruyor. Motor fiziği vs. bunlar konu dışı zaten, araba modellemeleri için de ayrı düşünüyoruz.

• Colin Mcrae DIRT
  • beyler dirt de güzel ama grid deki oyun motoru onun daha geliştirilmişi ve daha optimizasyonlusu yani ortalama bir oyuncu 2600 ya da 8600 le dirt te bütün ayarları düşürüp 20 fps anca alırken gridde daha ortalama ayarlarda 30 fps yi rahat alabilmekte (ben mesela 1152*864 te 2xaa ile medium ayarlarda oynuyorum) bu bakımdan da grid bir adım önde çünkü daha az performansa daha güzel grafikler vaadediyo ayrıca hasar modellemesi bu kadar yüksek ve gerçekçi olan başka oyun da görmedim araçların hemen hemen her tarafı hasar alabiliyo
    sorunun gerçek yanıtına gelince de ben de grid, dirt, tdu derim, pro street i bu sınıfa katanları anlamıyorum most wanted bile ondan daha iyiydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stradale -- 8 Eylül 2008; 14:48:05 >
  • GRID derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Stradale

pro street i bu sınıfa katanları anlamıyorum most wanted bile ondan daha iyiydi
    Komik olmayalım. Most Wanted'daki abartılı bloom efekti görsel gerçekçiliği baltalamakta. Üzerinde oynanmamış fotoğraflerda hiç HDR, bloom gibi efektler görüyor musunuz? ProStreet'te hiçbir şekilde abartılı efekt yok ve görsel gerçekçiliği iyi bir şekilde yansıtmakta. Sonuç olarak Most Wanted'ın grafikleri ProStreet'ten iyi değildir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ByAdmin

Colin Mcrea Dirt, oynanışı konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

Grid-Nfs serileri gibi midir yoksa Gtr gibi oynanışı zor mudur. Yani virajlara felan girerken mutlaka iyice yavaşlamak gerekir gibi mi?

Oynanışı zor değil

kesinlikle test drive unlimited
  • grid
  • Eski bir konuyu canlandıracağım ama, günümüzdeki en gerçekçi oyunu merak ettim doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan2200 -- 18 Ekim 2020; 22:0:33 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.