Şimdi Ara

Görüntüde karışıklık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu sorunla ilk defa karşılaşıyorum ekran kartım Nvidia Geforce GTS 250...

Sorunla karşılaştıgım oyunlar Diablo 3 - Dekaron - League of legends

bu oyunlar arasında Dekaronda sıklıkla karşılaşıyorum bu sorunla... League of legends de çok nadiren ve d3 dede sıklıkla karşıma çıkıyor. D3 ve lolde alt+tab yapip önce masaüssü ve tekrar oyuna geçiş yaptıgımda renkler düzelmiş oluyor fakat dekaronda hem bu sorunu sıklıkla yaşıyorum hemde bu yöntemle renkler düzelmiyor.

Sorun ilk başlangıcı yaklaşık 30 sn falan donmayla başlıyor muzikler fare haraket halinde fakat ekran tamamen durmuş durumda oluyor sonra birden kendine geliyor pc ve renkler bu şekilde. Aşagıda bu sabah çektigim sorunla ilgili 3 adet resmi koyuyorum. Yardım ederseniz sevinirim ve direk format at geçer demeyin lütfen...

Not: kartımın sürücüsü günceldir...

1-Bu resimde Inventory dışında herşey düzgün.
     Görüntüde karışıklık

2- Bu ve bi sonraki resimde çevre birimleri saçma sapan haller alıyor...
     Görüntüde karışıklık

3-
     Görüntüde karışıklık

• +++++
  • Ekran karti arizasi olmasi muhtemel. sicakliklarini izleyin kartinizin.
  • oksitlenmiş olabilir mi acaba bir temizleme yap belki düzelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki guncellemeden sonra mi boyle oldu yoksa ansizin mi boyle bi sorunla karsilastiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendisback23

peki guncellemeden sonra mi boyle oldu yoksa ansizin mi boyle bi sorunla karsilastiniz ?

birden bire oldu. ilk başda küçük dozlarad başladı d3 de. Isınınca resetleme falan yapıyordu pcyi komple temizledim... Fanları falan degiştirdim... Sonra bu hale geldi ama ekran kartı fanı degiştirmedim... Olay orada başladı zaten bu olayı yaşamaya devam edince güncelleme yapayım dedim bi fark olmadı hala sorun devam ediyor...
  • benm gta4 te aynı böyle bir sorunla karşıma çıkmıştı. kesin çözüm şey olmuştu;sistem özelliklerim yetersizmiş. de aynı oyun değil ve aynı boyutlar değil. yazılım dediler,sürücü dediler,yama,patch dediler yaptım ettim olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdn.er

benm gta4 te aynı böyle bir sorunla karşıma çıkmıştı. kesin çözüm şey olmuştu;sistem özelliklerim yetersizmiş. de aynı oyun değil ve aynı boyutlar değil. yazılım dediler,sürücü dediler,yama,patch dediler yaptım ettim olmadı

işin kötü tarafıda dekaron dedigim oyun zaten grafiksel olarak vasat diyebilirim. Kaldı ki en düşük grafikde oynuyorum daha altı yok. :D bütün efektlerde kapalı... Birşey dikkatimi çekti single oyunlarda herhangi bir sorun yok. Sorun yaşadıgım bütün oyunlar internet baglantısı kullanıyor... baglantımda 8mbit ama adil kullanım hikayesine 4 küsürde şu anda... Bununla bir ilgisi olma ihtimali varmı ?
  • sanmıyorum hocam. birde şu programı kullansana işe yarayabilir; razer game booster
  • quote:

sanmıyorum hocam. birde şu programı kullansana işe yarayabilir; razer game booster

aynen onu kullandım 1 saat kadar önce fayda etmedi... Bide bi ekran kartı testi indirdim FurMark diye bişey. Onu kullandım en azından benim izledigim kadarıyla herhangi bi sorun yoktu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaraki_Kenpachi_

quote:

sanmıyorum hocam. birde şu programı kullansana işe yarayabilir; razer game booster

aynen onu kullandım 1 saat kadar önce fayda etmedi... Bide bi ekran kartı testi indirdim FurMark diye bişey. Onu kullandım en azından benim izledigim kadarıyla herhangi bi sorun yoktu...

sürücülerim güncel dedin, gerekli güncellemeleri de yaptım dedin. drectx yüklesen fayda eder mi ki
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zaraki_Kenpachi_

quote:

sürücülerim güncel dedin, gerekli güncellemeleri de yaptım dedin. drectx yüklesen fayda eder mi ki

oda yemedi :D
  • Oyun oynarken sıcaklık değerleri ne durumda? SpeedFan adında bir program var, onu arka planda açık bırak, renkler değişmeye başlayınca Alt+Tab yapi sıcaklık değerlerine bir bak. Yanında kırmızı ok veya alev işareti olan değerler, fazla ısındığını gösterir. Eğer öyle bir durum varsa, ısınan her neyse, onu soğutman lazım; fan değişimi gibi...

Bir de, sistem özelliklerini not düşersen, daha net cevaplar alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meraklı_gözlük

Oyun oynarken sıcaklık değerleri ne durumda? SpeedFan adında bir program var, onu arka planda açık bırak, renkler değişmeye başlayınca Alt+Tab yapi sıcaklık değerlerine bir bak. Yanında kırmızı ok veya alev işareti olan değerler, fazla ısındığını gösterir. Eğer öyle bir durum varsa, ısınan her neyse, onu soğutman lazım; fan değişimi gibi...

Bir de, sistem özelliklerini not düşersen, daha net cevaplar alabilirsin.

tam donmadan sonra çektigim bi ss.

Görüntüde karışıklık

sistem özellikleri :

işlemci: intel core i5 650 3.20GHZ
    anakart: asus P7H55-M LX
    Ram: 2gb ddr3 kingston
    gpu: Nvidia geforge GTS 250 1gb 256 bit

• Ram miktarınız 2 Gb, bu durumda arkada olan programlar yavaşlama ve kasmaya sebep olabilir.

Dekaron eski bir oyun sanırım (sitesinde tavsiye edilen ram miktarının 1 Gb olduğunu düşünürsek). O yüzden explorer.exe yi kapatıp (oyun sırasında masaüstüne pek dönme ihtiyacı hissetmiyorsanız), sonra oyuna devam ederseniz, belki çözülebilir. Bunun için içerisinde aşağıdakiler yazılı bir bat uzantılı dosya oluşturup, oyuna girmeyi deneyebilirsiniz. Bat dosyası oluşturmak için, herhangi bir yerde boş bir metin dosyası oluşturun, ardından aşağıdakileri yazıp kaydedin. Sonrasında, dosyanın sonundaki txt uzantısını bat olarak değiştirin ve oyunu bu bat dosyasından çalıştırın.

Bat dosyası exe ile aynı yerde olmalı!

taskkill /F /IM explorer.exe
    *.exe <--- Burada * yazan yere oyunun exe sinin adını yazmanız gerek.
    Start explorer.exe

Bu bat dosyası şunu yapıyor;
    İlk satırda explorer.exe yi durduruyor.
    Sonraki satırda oyunun exe sini çalıştırıyor
    En son olarak, oyun exe si kapandığında, tekrardan explorer.exe yi çalıştırıyor.

Bu method, Age of Empires II, Cossacks gibi oyunlarda da işe yaramaktadır.

Bu çözümü zamanında Cossacks'la ilgili bir sitede bulmuştum, eğer yazak değilse site linkini verebilirim.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meraklı_gözlük -- 11 Ocak 2013; 18:11:57 >

• quote:

Ram miktarınız 2 Gb, bu durumda arkada olan programlar yavaşlama ve kasmaya sebep olabilir.

Dekaron eski bir oyun sanırım (sitesinde tavsiye edilen ram miktarının 1 Gb olduğunu düşünürsek). O yüzden explorer.exe yi kapatıp (oyun sırasında masaüstüne pek dönme ihtiyacı hissetmiyorsanız), sonra oyuna devam ederseniz, belki çözülebilir. Bunun için içerisinde aşağıdakiler yazılı bir bat uzantılı dosya oluşturup, oyuna girmeyi deneyebilirsiniz. Bat dosyası oluşturmak için, herhangi bir yerde boş bir metin dosyası oluşturun, ardından aşağıdakileri yazıp kaydedin. Sonrasında, dosyanın sonundaki txt uzantısını bat olarak değiştirin ve oyunu bu bat dosyasından çalıştırın.

Bat dosyası exe ile aynı yerde olmalı!

taskkill /F /IM explorer.exe
    *.exe <--- Burada * yazan yere oyunun exe sinin adını yazmanız gerek.
    Start explorer.exe

Bu bat dosyası şunu yapıyor;
    İlk satırda explorer.exe yi durduruyor.
    Sonraki satırda oyunun exe sini çalıştırıyor
    En son olarak, oyun exe si kapandığında, tekrardan explorer.exe yi çalıştırıyor.

Bu method, Age of Empires II, Cossacks gibi oyunlarda da işe yaramaktadır.

Bu çözümü zamanında Cossacks'la ilgili bir sitede bulmuştum, eğer yazak değilse site linkini verebilirim.

Saygılar...

denerim bu yöntemi gece. Fakat o programların hepsi sistem bilgilerini degerlendirme için açıldı ie ve firefox hariç. sadece ie ve oyun varken bile aynı sorunu yapıyor...

• Siz bat dosyasıyla bir deneyin, sonucu (olumlu-olumsuz) lütfen buraya bildirin.
  • quote:

Siz bat dosyasıyla bir deneyin, sonucu (olumlu-olumsuz) lütfen buraya bildirin.

malesef bu çözüm yoluda işe yaramadı...
  • Benzer problem World of Warcraft oynarken başıma gelmişti. Grafik modunu DirectX den OpenGl e çevirerek çözmüştüm o zaman (config.wtf ye SET gxapi "OpenGL" adında bir satır ekleyerek). Ama senin oynadığın oyunda bunu nasıl yaparsın, maalesef bilemeyeceğim
  • quote:

Benzer problem World of Warcraft oynarken başıma gelmişti. Grafik modunu DirectX den OpenGl e çevirerek çözmüştüm o zaman (config.wtf ye SET gxapi "OpenGL" adında bir satır ekleyerek). Ama senin oynadığın oyunda bunu nasıl yaparsın, maalesef bilemeyeceğim

son çağre olarak format denedim ama oda fayda etmedi :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.