Şimdi Ara

Goruntu icin Sinyal Seviyesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
10.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Goruntu kanal yakalamak icin sinyal seviyesi en az kac olmalidir?

• ben şu an baktım sinyal seviye yüzdeleri %80- %85 arasında
  • Dostum ne yaptiysam Kalite seviyesini %10 a cikaramadim. neden kaynaklaniyor bu ?

Sinyal %85
    Kalite%10

Next YS-2000
  • sinyal seviyesi %50, %60 olmalı.sinyal gelmiyorsa olası sebebleri kablo bağlantılarında bir hata,lnb arıza yapmış olabilir,çanak ayarı ve lnb ayarı bozulmuş olabilir diseq kullanıyorsanız çıkışları fazla varsa değiştirin çıkışın biri yanmış olabilir.diğer bir ihtimal cihaz ayarlarından sinyal hangi kanalda yoksa o uydunun gerekli bilgileri değiştiriliş olablir.örnek olarak türksat diseq 1(a)girişine bağlı bu ayar değiştirilmiş olabilir
  • sinyal seviyesi %80 ama kalite sevyesi %10 :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: dexter

sinyal seviyesi %80 ama kalite sevyesi %10 :(

uydunuzun markası goldmaster veya neta ise menülerini biliyorum.yukarıdaki yazdıklarımı bir gözden geçirin.diseq kullanıyorsanız sanırım hata bundadır çıkışı değiştir ve cihazdanda hangi çıkışa taktıysanız değiştirin örnek a dan b yaptınız cihazdanda b yapın ayni uydu için diseq de 1,2,3,4 olarak gözükür genelde cihazda a,b,c,d diseq de 2 ise cihazda b olacak
  • diseq yok direk tek cikisli LNB den Receiver a griyior. Next YE-2000 :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dexter

diseq yok direk tek cikisli LNB den Receiver a griyior. Next YE-2000 :)

bağlantı yerlerini kontrol et kuvvetli rüzgar olduysa çnak ayarı bozulmuş olabilir.bir arkadaş kanallar yok dedi bakıver demişti gittiğimde ilk işim bağlantıları kontrol etmek olduğu için ilk olarak bağlantıları kontrol etmiştim sonuç cihaza giren kablo yerinden çıkmış eşi temizlik yaparken cihazı oynatmış kablo gerilince yerinden çıkmış.çanak ayrın iyimi ve lnb sağlam ve ayarı iyimi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.