Şimdi Ara

Goretex

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 ay önce aşağıdaki linkteki goretex botu satın aldım. Linkteki sitenin mağazasına gidip aldım.

http://www.meydankamp.com/MEINDL-BURMA-PRO-MFS-BOT,PR-42263.html

Bugün yağışlı havada ve biraz da su birikmiş yerde yürüdüm ve ayakkabı uç tarafından aşırı bir şekilde olmasa da su aldı. Ayağımın uç tarafında nemlenmeyi hissettim, eve gelip ayağımdan çıkardığımda da elimle kontrol ettim, iç uç tarafı az da olsa nemlenmişti. Aldığım yer ile görüştüğümde, goretex in hava alan, ayağı terletmeyen bir yapısı olduğunu, o kadar nemlenmenin normal olduğunu söyledi. Benim bildiğim goretex, az bile olsa su geçirmesi imkansız, yanlış mıyım, yoksa bu kadar ıslanması normal mi, ürün hatalı değil mi? Yoksa adam beni mi yedi ?

Goretex

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tylerdurden79 -- 28 Ocak 2017; 0:1:55 >

• su geçirmemesi lazım ilginç geldi bana
  • Nem başka ,su geçirme başka.Su aldıysa geri iade et.
  • Marksman84 M kullanıcısına yanıt
    ayağım folofoş ıslanmadı, nemlenmesi için su alması gerekiyor, nemlenme çorabımdan geçti ve ayağımda hissettim, elimi ayakkabının içine soktuğumda su yoktu, ucu ıslaktı, nemlenmişti. Size göre bunun tanımı ne ise (nemlenme, su alma), ürün hatalı mı, aldığım yer beni mi yiyor ?
  • Kardeş pamuklu çorapla giyersen veya ince çorapla giyersen ayağın terler. O yüzden yün veya polyester çorapla giymelisin. Adı üstünde dışarıdan su geçirmediği gibi içeriden de dışarıya su geçmez...
  • Ben de salomon bot aldım, klasik kışlık çorapla giyince epey terletiyor ve soğuyunca ıslanmış gibi hissettiriyor. Trekking çoraplarıyla gitmelisin.
  • arkadaşlar ayağım sıcaktan terlemedi, hatta üşüyordu. Suyun içinden geçerken birden ıslaklık hissettim iç uç tarafta. Terleme değil de su olduğuna eminim yani.
  • Goretex ile waterproof farklı şeyler. SU geçirmezlik özelliği olanlarda waterproof-waterresist ibaresi yer alır.

Goretex nefes alabilen materyallere deniliyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.
  • benimki bir süre sonra suyu emmeye başlayanından mı yani? Islanması normal mi, adam beni yemiyor mu? Veya arkadaşın dediği gibi "waterproof" olmayan her ayakkabının su alması normal mi? Meindl ne anlamda ucuz, maddi olarak hiç de ucuz değildi ben alırken.
  • Lowa Zephyr suya epey dayanıklı. Tabi ateşe veya belli ısıya maruz bırakılırsa özelliği kaybediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende de aynı bota benzer (lomer pelmo) bir bot var goretex (aslında sympatex), deri ve boydan boya çarşak bandı ile çevrili sıcak havalarda baş parmağımın altı ıslak oluyor su geçirdiğinden değil de yeterince nefes alamadığından teri dışarı atamıyor diye düşünüyorum. kullanılan dış materyale bağlı sanırım. uzun süre asolo'nun stynger modelini giydim yazın en sıcağında dahi terleme yapmamıştı.

bahsettiğim bot şu
    Goretex

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daci -- 23 Mart 2017; 2:4:6 >

• teşekkürler, çok ayrıntılı bir cevap olmuş

Şimdilik uğraşmayacağım, bir daha sorun yaşamadım. Ayağımı biraz sıkıyor olması dışında, o da zamanla geçiyor gibi, taş gibi ayakkabı, esnemiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.