Şimdi Ara

GOOGLE TRANSLATE'DE Kİ UYUZ YAPIŞTIRMA İŞLEMİ

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
175
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> GOOGLE TRANSLATE'DE Kİ UYUZ YAPIŞTIRMA İŞLEMİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    347 Mesaj

görüldüğü üzeri bir yazıyı yapıştırdığım zaman ilk fotoğraftaki gibi yapışıyor ve düzgün çeviri yapamıyor özellikle çok yazı içeren çevirilerde maalesef teker teker bunları paragraf haline getirmem gerekiyor ve bu da işimi çok uzatıyor ,bunun bir çözümü yok mudur ?

|
    |

• Yarbay
    3432 Mesaj
    kolayın da kolayını arıyorsunuz bu kadar tembel olmamak lazım, hangi cümleden başlıyorsa paragraf enter koy gitsin.. yada paragrafları tek tek kopyala yapıstır ctrl c , ctrl v seri işlem. daha ne kadar seri olabilir ki?
    quote:

Orijinalden alıntı: samtiger

kolayın da kolayını arıyorsunuz bu kadar tembel olmamak lazım, hangi cümleden başlıyorsa paragraf enter koy gitsin.. yada paragrafları tek tek kopyala yapıstır ctrl c , ctrl v seri işlem. daha ne kadar seri olabilir ki?

tembellikle pratik olma arasında ince bir çizgi vardır dostum , eğer yüzlerce sayfalık bir yazıyı çevirmeniz icab ederse tabiki de zaman açısından pratik olmanız şart , ben sorumu sordum cevabını veren olursa sevinirim.
    |
    |
    Cevabını bilen var mı?
    |
    |
    Hocam bu yazıyı önce temiz bir word dökümanına yapıştırıyorsunuz. Yapıştırken 3 seçenek çıkıyor. Siz kaynak biçimini temizleyerek yapıştırma seçeneğini seçeceksiniz. Böylece word yapıştırdığınız yazıyı kendi seçeneklerine göre biçimlendirecek. Sonrasında yazıyı wordden kopyalayıp translateye yapıştırın. Olması gerek.

Eğer olmazsa word dosyasını farklı kaydet yapın. Kaydederken dosya biçimini internet dökümanı olarak seçin. İnternet tarayıcısı ile döküma ı açıp bir de o şekilde deneyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
Media Sözlük
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.