Şimdi Ara

Google servisleri olmayan huawei alacaklar.. Dikkatli okuyun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bilindiği gibi yeni çıkan huawei cihazlarında google servisleri yok, farklı yollardan bir şekilde sorunsuz kuruluyor google servisleri isteyen uygulamalarınızı kullanıyorsunuz. Ama gelin görün ki gerek youtube da gerek başka forumlarda hiç kimsenin dile getirmediği bazı sorunlar var, nedir bu sorunlar tek tek detaylı açıklayacam. Kesinlikle kötüleme konusu değil bende mate 30 pro kullanıyorum, sadece kullanırken nelerle karşılaşacaksınız onlardan bahsedecem

Çoğu forumda youtube incelemelerinde kullanıcılar play store yok ama app galery de uygulamaların %80'i var diyor, özellikle bazı youtube yormlarında "ya ne gerek var google servislerine" diyip huawei mobil servislerini övüyor bu övenler genelde huawei çalışanları genelde. Kazın ayağı öyle değil işte

Mate 30 pro, P40 pro veye P40 lite almadan önce 10 defa düşünün google benim için ne kadar önemli mesela youtube, google fotoğraflar, drive sonra whatsapp yedekleriniz. Bunlar çok önemliyse kesinlikle google servislerini telefona kurmalısınız. Whatsapp, facebook, meseenger bunlar google servisleri olmadanda çalışıyor (whatsapp yedekleme hariç), google servisleri yüklediniz sizi bir süpriz daha karşılıyor bu defa. Google uygulamlarından anlık bildirim telefona düşmüyor mesela gmail uygulamasını kurdunuz mailleriniz bildirim olarak gelmiyor siz girip kendniz bakıyorsunuz bu sorunu kendi e posta uygulaması ile halledebilirsiniz. Youtube'dan yine aynı şekilde bildirim gelmiyor, google play'den de aynı şekilde. Kısaca google uygulamarı ile işiniz çok ise aylık programlara ücret ödüyorsanız ya google servislerini kurup bildirim olayı kendiniz halledeceksiniz ya da bu bu telefonu almayacaksınız tercih sizin

• Android olmayan bir Huaweiyi bedava verseler almam. Bunu mate 20 pro sahibi olarak yazıyorum. Kullandığım son Huawei marka telefon bu.. daha da almam.
  • mantıklı diyorsun hocam.
    google servisleri ile aşırı haşir neşir isen tabii ki telefon seçimini buna göre yapacaksın. Play store kendi alanında lider olan bir aplikasyon ve tekel gibi hareket ediyor. Huawei nin bunu aşması zaman alacak tabii ki anlaşma sağlanmayıp işler bu şekilde yürürse.
    Asya pazarının genişliği ve ürününün pazar payına güvenerek şimdilik kafa tutuyor bakalım bu iş nereye kadar gidecek hep beraber göreceğiz..
  • Asya pazarını ciddiye almayın. Sinek her zaman tatlıya konar unutmayın. Dünyada kabul gören iki sistem var: ios ve android. Bunların karşısında Microsoft'un sistemi dahi duramadı ki, 2007 yılına kadar wm tek güçtü. Ne uğraşırdık wm ile.. O günleri de özlemiyor değilim hani.
    Amerika muslukları kestiğinde Huawei bir hiçtir. Google servisleri kullanın yada kullanmayın farketmez ama Google ile anlaşma yapılmadan her ne kadar kaliteli ve yüksek teknoloji de olsa, Huawei alanın aklına şaşarım. (Kişisel görüşümdür)

Edit: bir ekleme yapmak istiyorum: ancak işsiz güçsüz tayfası yada çoluk çocuk alır ve "nasıl yaparım da google servisleri kurabilirim" diye internetten araştırmalar yaparak ve vaktinin tümünü bu tür boş beleş işlere ayırarak geçirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TR_001 -- 6 Haziran 2020; 10:11:15 >
  • Xiamoi de durum nasıl acaba google servisleri mevcut mu.? Daha önce ios harici işletim sistemi kullanmadım.
  • xiaomi de sorun yok, ama bence bu servisler yoksa sıkıntı
  • bence sıkıntı insanların google servislerinin yokluğunun sadeece uygulama yokluğu sanmaları.hemen apk yükleriz cevabı geliyor.keşke o kadar basit olsa.
  • Hocam Google servislerinin yokluğu bazı apk lar dışında nedir.
    Yada mobil hayatta vazgeçilmezleri nedir.
    (arkadaş yazmış WhatsApp yedekleri diye onun dışında)
    Sanırım sosyal medya kullanılıyor Gmail telefonun yada 3. Part uygulamalar ile kullanılıyor navigasyon VS var (hep apk ye gitti yine)
    Büyük çıkacak sıkıntı ne olur acaba...

Ayrıca bir arkadaş android olmayan telefon kullanmam demiş. Huawei android kullanıyor. Yasaklar sonrası telefonlarında da. Kullanamadığı google servisleri... ikisi farklı şeyler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 9 Haziran 2020; 17:17:20 >
  • Huawei karalama kampanyası yapmayın lütfen. Şu an p40 lite kullanıyorum,google yükledim ve herşey sorunsuz.Bildirim ayarlarını düzgün yaptığınızda Gmail, YouTube vs. anlık bildirimler geliyor. Orijinal gms yüklü bir telefondan bir farkı yok şuan. Sadece şunu söyleyebiliriz, gms yüklenmediği takdirde bazı uygulamalar kullanılamıyor, telefonu almak isteyen kişiler araştırmasını iyi yaparsa bu telefonun (p40 lite için söylüyorum) fiyat aralığında daha iyisini bulamayacaklarına eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: catkara

Huawei karalama kampanyası yapmayın lütfen. Şu an p40 lite kullanıyorum,google yükledim ve herşey sorunsuz.Bildirim ayarlarını düzgün yaptığınızda Gmail, YouTube vs. anlık bildirimler geliyor. Orijinal gms yüklü bir telefondan bir farkı yok şuan. Sadece şunu söyleyebiliriz, gms yüklenmediği takdirde bazı uygulamalar kullanılamıyor, telefonu almak isteyen kişiler araştırmasını iyi yaparsa bu telefonun (p40 lite için söylüyorum) fiyat aralığında daha iyisini bulamayacaklarına eminim
    Almayı düşünen insanlara netflix de çamur gibi görüntü izleyeceklerini de söyle, ben karalama yapmıyorum aksine mate 30 pro gibi efsane bir cihaz heba oldu ona üzülüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: True_Sun

Hocam Google servislerinin yokluğu bazı apk lar dışında nedir.
    Yada mobil hayatta vazgeçilmezleri nedir.
    (arkadaş yazmış WhatsApp yedekleri diye onun dışında)
    Sanırım sosyal medya kullanılıyor Gmail telefonun yada 3. Part uygulamalar ile kullanılıyor navigasyon VS var (hep apk ye gitti yine)
    Büyük çıkacak sıkıntı ne olur acaba...

Ayrıca bir arkadaş android olmayan telefon kullanmam demiş. Huawei android kullanıyor. Yasaklar sonrası telefonlarında da. Kullanamadığı google servisleri... ikisi farklı şeyler...
    Parasını verip satın aldığın veya aylık ücret ödediğin uygulama varsa bir kere hiç girme zaten. Ben 10 senedir neredeyse android çıktığından beri bütün yedeklerim hepsi google da, telefon değiştirsem google hesabı girdiğim anda ne var yok hepsi telefonuma geliyor. Huawei'nin hms de daha çok yol katedtmesi lazım

• İlk defa huawei ile androide giriş yapayım dedim yorumları okuduktan sonra soğudum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknolojikadam07

İlk defa huawei ile androide giriş yapayım dedim yorumları okuduktan sonra soğudum
    Hangi modelini düşünüyorsun ona göre sana diyeyim. 2019 mayıs ayından sonra çıkan modellerde google servisleri yok..
  • Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt
    Y9 prime-p30-p40 lite düşünüyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknolojikadam07

Y9 prime-p30-p40 lite düşünüyordum.
    Y9 prime ve p30 serisinde sorun yok alabilirsin
    İki cihaz arasında çok farklılık var mı acaba? Oyun oynamıyorum günlük kullanım için düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: montaj34

bence sıkıntı insanların google servislerinin yokluğunun sadeece uygulama yokluğu sanmaları.hemen apk yükleriz cevabı geliyor.keşke o kadar basit olsa.
    İşte o kadar basit değil bende onu elimden geldiğince onu anlatmaya çalışacam bu konuda
    Bankacılık uygulamalarını ve google servislerini kolayca kendi marketinden veya moreapps ten kurabilir miyim.?
  • markette çoğu banka uygulamaları yok.. bonusflash, enpara, akbank direkt, finansbank vs.. şimdilik sıkıntı oluyor mağaza.. sık kullanılan uygulamalar mağazada bulunmuyor.. gms yükleniyor ama bu seferde uygulamalardan bildirim gelmiyor..yani her türlü sıkıntı oluyor.. gms olmadan olmayacak gibi duruyor.. ileride durumlar ne olur bilemem ama..

bu arada sahibinden.com da çalışmıyor.. appgaleriden yükledim yine hata veriyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimsum

markette çoğu banka uygulamaları yok.. bonusflash, enpara, akbank direkt, finansbank vs.. şimdilik sıkıntı oluyor mağaza.. sık kullanılan uygulamalar mağazada bulunmuyor.. gms yükleniyor ama bu seferde uygulamalardan bildirim gelmiyor..yani her türlü sıkıntı oluyor.. gms olmadan olmayacak gibi duruyor.. ileride durumlar ne olur bilemem ama..

bu arada sahibinden.com da çalışmıyor.. appgaleriden yükledim yine hata veriyor..
    Elimden geldiğince bu konuyu aktif tutacam.. umarım huawei çalışanları bunu görürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.