Şimdi Ara

Google Play Store artık çökmeyen uygulamalara öncelik verecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google Play Store artık çökmeyen uygulamalara öncelik verecek

Google bugün kullanıcıların çökmeyen uygulamaları bulma ihtimalini artırmak için Play Store'da bazı değişiklikler yaptığını açıkladı. Android geliştiricileri blog sayfasında yer alan açıklamaya göre, 1 yıldızlı yorumların yarısında uygulamanın kararlı çalışıp çalışmadığından bahsediliyor. Google bunu göz önünde bulundurarak arama sonuçlarını, daha yüksek kalitede uygulama ve oyunları ön plana çıkaracak şekilde düzenledi.

Ayrıca Bkz.Tesla Model 3'ün dokunmatik ekranını kurcalayabileceğiniz sayfa hazırlandı
    Şirket yaptığı açıklamada "Mümkün olan en iyi Google Play deneyimini sunma konusundaki çalışmalarımızın bir parçası olarak, arama ve keşif algoritmalarımızı, uygulama kalitesini yansıtacak şekilde geliştirdik. Bu yenilik Play Store'da, yüksek kaliteli uygulamaların düşük kaliteli benzer uygulamalardan (örneğin daha sık çöken) daha fazla ön plana çıkmasını sağlayacak." dedi. Yani artık Play Store'daki arama sonuçlarında çökmelere ve diğer performans sorunlarına neden olan uygulamalar gösterilmeyecek.  

Öte yandan bu algoritmanın Play Store uygulama mağazasında şimdiye kadar kullanılmaması ve kararlı şekilde çalışan uygulamaların ön plana çıkarılmaması büyük bir eksiklikti. En azından bundan sonra arama sonuçlarında daha kaliteli uygulamaların üst sıralara taşınacak olması sevindirici. Sisteme yük bindiren, aşırı pil tüketimine neden olan ve sıklıkla çöken uygulamaların geri plana itilmesi geliştiricileri de performans odaklı ve kararlı çalışan uygulamalar yapmaya teşvik edecek.

• "Yorumum görünsün diye 1 yıldız veriyorum"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çökmeyen uygulamaları ''kardeşim önce optimize et ondan sonra koy'' diyemiyor

• Mağazada uygulama kalmaz ki o zaman ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Facebook uygulamasini direk kaldirsinlar o zaman

• Başlığı görür görmez tıkladım. Yerinde ve çoktan yapılması gereken bir hareket.

• quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

"Yorumum görünsün diye 1 yıldız veriyorum"

Yorumunun görülmesi neden bu kadar önemli?
  • Android tarafı zor biraz. Binlerce çeşit var.

• quote:

Orijinalden alıntı: elektrontan

quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

"Yorumum görünsün diye 1 yıldız veriyorum"

Yorumunun görülmesi neden bu kadar önemli?

Eziklik kompleksi
  • Tesla Nikola kullanıcısına yanıt
    Bende hiç çökme yapmadı (Mi 5)

• Keske olumlu yazip yorumu gozuksun diye 1 yildiz verenlere oylama ve yorum yapma ozelligini kaldirsalar.

• elektrontan E kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hocam yazan arkadaşlara anket falan yapmalı, ben ironi olarak yazmıştım

• KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    Tırnakları farketmemişim
  • iPhone al kurtul. Google g.tüne soksun marketini.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tesla Nikola

Facebook uygulamasini direk kaldirsinlar o zaman

Bende de daha hiç çökmedi (Xperia XA Ultra)

• Benim S6 mda Google Play Store un kendisi sürekli hata verip çöküyor. Bu nasıl çözüme kavuşturulacak?

• Hmmm.
    Google Play Store artık çökmeyen uygulamalara öncelik verecek

• Saçma adamın telefonu yetersiz diye oyun kapanmasından neden ben sorumlu tutuluyim ? Eğer oyundaki bir hata nedeniyle atarsa tamam ama RAM Kapasitesini aşması vs. tamamen kullanıcının çöp telefonuyla alakalı.

Şimdi derseniz o zaman o telefonu kaldır 5000 tane telefonu tek tek bulup kaldırmak ne kadar zor biliyor musunuz.
  • Mantıksız. Zaten yıldızı yüksek olan uygulamalar üst sıralarda oluyordu. Google çöken uygulamaların geliştiricilerle direk olarak iletişime geçip çözmeli.

• Bu kadar basit şeyleri Google neden hala hayata geçirmeye çalışıyor. Bunlar zaten olmalıydı play store bu hamlelerin geç yapılması yüzünden geri kaldı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.