Şimdi Ara

Google Pixel Hepsiburada (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
6.995
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: usta0037

quote:

Orijinalden alıntı: gokhangokhan33

quote:

çamaşır bulaşık yemek filan hatta bu fiyata ütüye de yardım etmesi lazım boru degil 3000 tl 1300 tl asgari ücretli ülkede telefona bak sen sonra niye küfrediyon diyolar

o senin ülkenin sorunu yurtdışında adam bunları 1 aylık yarı maaşıyla alabiliyor
    örnek verecek olursak ülkede elektrikli araba üretildi bilmem gündemi takip ediyormusun ama tübitak böyle şeylere hayatta destek vermez sonra ne olacak yurtdışından bu arabayı üretin diye destek gelecek
    TL İLE SOKULMASI gereken ürün dolarla girecek ülkeye sonra tl niye değersizleşiyor sen o ütüyü bulaşık makinesini başbakanlara bakanlara yaptır çünkü telefonun 3 bin lira olmasını sağlayan onlar

madem başladın o zaman bana maaşımın yarısı kadar olan ( 1000 TL ) telefonlardan ne farkı oldugunu siyasete girmeden anlatıver

ha bide 2 sene sonra nasıl oluyor da 500 tl ye düşüyor içinden ne eksiliyor da 500 tl ye satarken de satıcı para kazanıyor 3000 tl ye sataken de satıcı kazanıyor sebebini de anlatıver sana zahmet

Siyasete girmeden nasıl anlatacak, her şey siyasettir, aldığın ekmekten oturduğun eve kadar siyaset ile alakalıdır, bende bu siyaseti kapat diyen tuhaf tipleri anlamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

çamaşır bulaşık yemek filan hatta bu fiyata ütüye de yardım etmesi lazım boru degil 3000 tl 1300 tl asgari ücretli ülkede telefona bak sen sonra niye küfrediyon diyolar

o senin ülkenin sorunu yurtdışında adam bunları 1 aylık yarı maaşıyla alabiliyor
    örnek verecek olursak ülkede elektrikli araba üretildi bilmem gündemi takip ediyormusun ama tübitak böyle şeylere hayatta destek vermez sonra ne olacak yurtdışından bu arabayı üretin diye destek gelecek
    TL İLE SOKULMASI gereken ürün dolarla girecek ülkeye sonra tl niye değersizleşiyor sen o ütüyü bulaşık makinesini başbakanlara bakanlara yaptır çünkü telefonun 3 bin lira olmasını sağlayan onlar

madem başladın o zaman bana maaşımın yarısı kadar olan ( 1000 TL ) telefonlardan ne farkı oldugunu siyasete girmeden anlatıver

ha bide 2 sene sonra nasıl oluyor da 500 tl ye düşüyor içinden ne eksiliyor da 500 tl ye satarken de satıcı para kazanıyor 3000 tl ye sataken de satıcı kazanıyor sebebini de anlatıver sana zahmet

Yurtdışında bu kadar bariz olmuyor ki. Bu kadar çıkmayıp, bu kadar oranlı düşmüyor.

Benim ülkeme has meseleyi anlatabilmek için devlet politikasına oradan da devleti yöneten siyasetçilere yönelmekten daha mantıklı ne olabilir? Tabi işin sosyoekonomik boyutuda düşünülecek.

Burada hatalı düşünüyorsun.

Devlette kodoman sadıç olmuş milleti öpüyorlar. Stok erimeyince fiyat eriyor mecburen.

• Bunun yerine iPhone 7 almayı tercih ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Bunun yerine iPhone 7 almayı tercih ederim.

Kesinlikle katılıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcx kullanıcısına yanıt
    Buna nasıl inanıyorsunuz? Böyle saçma vergilerle her telefon çok çok pahalıya geliyor. Avrupa'daki bir vatandaş 600€ ya yani asgari ücretinin yarısından biraz fazlasını vererek bu cihazı alabiliyor ama senin burada 3 asgari ücrete yakın bir ücret vermen gerekiyor..

Sen söylemeden ben cevap vereyim;

Cihaz orada da Amerika'dan ithal ediliyor burada da..
  • quote:

yaş olarak 15 yaşlarındasın galiba yazım şekline bakacak olursak
    benim anlatmak istediğimi sana detaylı anlatayım iyi oku anla

senin 3 bin lira maaşın var
    yurtdışındaki adamın 3 bin dolar
    ikinizde aynı insansınız

o yurtdışındaki adamın ülkesinde telefon üretimine sürekli destek verilirken senin ülkendeki telefon üretimini geçtim uçak yazılımı yazan programcılar suikaste uğruyor neyse bu konuyu açarsak 10 larca sayfa konu çıkar
    benim sana anlatmak istediğim o adam 700 dolara iphone 7 alıyor sen burda o telefonu kur+vergi+vergi 3500 liraya alıyorsun bu telefonun fiyatının suçumu yoksa senin ülkende üretimin desteklenmeyip köstek olunmasımı
    Senin gibi zihniyetler yüzünden TL Yİ değersiz gördükleri için herşeyi dolarla sokuyorlar acaba neden
    TÜBİTAK denen kurum gereksiz işleri desteklerken asıl yapılması gereken şeyleri desteklemiyor bizim vatandaşımız ne yapıyor yurtdışından destek görüyor KISACA bunların durumunda ne oluyor dolar değerlenip tl değersizleşiyor

İKİNCİ el telefonla ilgili demek istediğin tüketim çılgınlığı malesef her yıl herkes senin mantığınla telefonu satıp yeni modelini alıyor bununda sorunu bu sanki yurtdışında bu ikinci el böyle değilmiş gibi cevap vermende ayrıca değişik

Her neyse bu yazıyı okuduktan sonra cevabını verdiğimi anlarsın...

sana buradan sayfalarca yazı yazarım ama hem senin seviyene inmek hemde konuyu kirletmek dedikleri şeyi yapmak istemiyorum ve SUSUYORUM umarım anların ama sana tavsiyem tanımadıgın insanlar hakkında ithamda bulunup ileri geri bu kadar konuşma

ha bide kafandaki at gözlügünü çıkar öyle bi bak etrafına

belki o zaman nie 3.dünya ülkesiyiz anlarsın

ayrıca anlatdıklarını bir satırı dışında hiç biri benim sorumun muhatabı bile degil

hadi kal saglıcakla daha sana cevap yazmam
  • bi çöpe 3000 verecek biri çıkarmı ki !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Buna nasıl inanıyorsunuz? Böyle saçma vergilerle her telefon çok çok pahalıya geliyor. Avrupa'daki bir vatandaş 600€ ya yani asgari ücretinin yarısından biraz fazlasını vererek bu cihazı alabiliyor ama senin burada 3 asgari ücrete yakın bir ücret vermen gerekiyor..

Sen söylemeden ben cevap vereyim;

Cihaz orada da Amerika'dan ithal ediliyor burada da..

Normal google telefonları ve piyasadki genel telefonların avro ve dolar fiyatı ile karşılaştırdığımızda ürün her yerde pahalı.

Ülke ekonomisi ile ilgili bir yorumum olmadı.
  • google bu modelde neyi eksik bırakmış acaba, eksiksiz bir cihazlarını görmedim bunların

• 2.998,99 TL
  • Bu rakamın ustune para verilip bu cihazlar alınırmı kişiden kişiye değişir ama sahsen en azından mevcut duurumda ben almam..soran arkadaslara 2000 ustune cıkacaklara direk iphone, 2000 altına note5 yada lg g5, 1100tl civarı xiomi mi5 daha ucuz arayanlara lenovo k5 plus oneriyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 24 Kasım 2016; 15:23:52 >
  • ölü piksel dedikleri bu mu?
  • Altta ve üstteki bırakılan paylar çok sırıtmış, Mi MİX varken bu para Fazla geldi bana
  • Neresi sicak her yeni bir sey geldiginde konumu acilmasi lazım

• aktuz A kullanıcısına yanıt
    Hocam sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün

Konuya yorumlar nasıl bir bakayım diye girdim hakikaten fiyatı görünce vazgeçtim şaka gibi..

• Yalan söylemeye hiç gerek yok cihazı çok beğendim ben. Özellikle Google'dan direk ilk güncellemeleri alan üst seviye bir model görmek güzel. Nexus'larıda severdim, pixel de hoşuma gitti.

Ama Xiaomi Mi 5 1100 TL ye satılıyorken bu telefona bu fiyatı verirsem yıllarca acırım kendime...
  • bu ne ya? ben s7 edge cihazimi 1600 e, kullandigim motosikletimi 1700 e aldim. bu 2 sini satsam anca bunun kadar eder. ayrica s7 edge cihazim bu cihazi tokatlamaya yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-60C9D430E -- 26 Kasım 2016; 11:32:6 >
  • motorun ne hocam , kaç model ,ne kadar yakıyor
  • tasarım özürlüsü
  • Parmak izi okuyucusunu arka tarafı koymayı kim öğretti bunlara ıphone'a birazdaha benzemeyeyim diye yapmışlar büyük ihtimal.Home tuşu önde olsa ekranda 5.5 inc olsa 2000 tl eder.

Edit:Iphone 7: 7.1 mm , samsung s7 edge 7.7 mm , lg g5 7.7 mm , google pixel 8.5 mm .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Airkan94 -- 27 Kasım 2016; 3:26:36 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.