Şimdi Ara

Google One - Yıllık Üyelik Uzatma Yöntemi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
556
Cevap
110
Favori
80.255
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 10 yıllık yapabiliyor muyuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dark Reaver kullanıcısına yanıt

Hocam fotodaki gibi 100 GB'a düşürdüm, tekrar 2 TB satın aldım (yıllık 290₺) ve 7 Eyl 2024 olan sürem 8 Eyl 2025 oldu yani 1 sene uzatmış oldum.

• SzolnoK kullanıcısına yanıt

Evet 2 TB planda kalmak istiyorum. 5 TB 1450₺, 2 TB 290₺. Yani 5 kat = 5 yıllık bir uzatma olacaktı fakat bu kadarına gerek var mı emin olamadığım için şimdilik üstte belirttiğim şekilde 1 sene uzattım. Belki ileride bulut depolama çok yaygınlaşacak ve ucuzlayacak veya ücretsiz yaygın alternatifler ortaya çıkacak. Kestiremediğim için boşa kazıklanmayalım diye düşündüm.  

----------

Bu arada; ilk mesajdaki one.google.com/u/2/settings linkini one.google.com/settings şeklinde düzenlersen daha doğru olur hocam. u/2 etiketi eğer bağlıysa 3. hesabına yönlendiriyor çünkü. Bir de başlık "Yıllık Üyelik Uzatma Yöntemi" olsa daha doğru olur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 10 Mayıs 2023; 23:0:21 >
  • Merhaba, Google one hosting gibi kullanabilir miyiz?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 580 liraya 6 yillik 200 GB aldim. Tam cocuk dogmusken cok iyi denk geldi, fotograflari videolari buraya yedekleyecegim. Esime de aile daveti gonderdim, harika bir ekosistem oldu. Tesekkurler.

• 3000tl 2tb aldım 19 May 2034 tarihinde bitiyor görünüyor.

• XanthiN kullanıcısına yanıt

Uyarın için teşekkürler hocam, güncelliyorum.

• Bir yeri yanlış yaptım galiba. Tam anlayamadım. Hali hazırda 2 TB vardı ve aylık üyelik üzerindeydi. Önce 5 TB aylık plana yükselttim 144,99 TL ödedim. Daha sonrasında 2 TB aylık üyeliğe geri geçtim. Daha sonra 10 TB aylık üyeliğe geçtim 289,99 TL ödedim. Daha sonra 2 TB yıllık pakete geçiş yaptım. Şu an yenilenme tarihi 15 Kasım 2024 gözüküyor. Bir yerde yanlış mı yaptım?

• Mustafa Erpek kullanıcısına yanıt

Bi yıllık bi aylık olarak çok karıştırmışsın, bunun hesabını ben kafamda yapamadım açıkçası. Google mutlaka doğru hesaplamıştır, senin kombinasyonların biraz ters olmuş. İşin içine aylık abonelik ile devam etme girince farklı oluyor olabilir.

2 TB yıllık abonesi iken 5 TB yıllığa geçip tekrar 2 TB'a döndüğünde yaklaşık 5 yıl veriyor. Hesap, ödediğin fiyatın kalmak istediğin fiyata oranının yıl bazında aboneliğe eklenme mantığı üzerine kurulu. 2 TB yıllık = 290₺ / 5 TB yıllık = 1450₺ . 5 TB için 1450₺ ödersin, bunu 2 TB'a geri çevirdiğinde 1450/290'dan 5 yıl 2 TB aboneliğin olur. 2 TB aboneliğin zaten varsa 5 yıl + 2 TB aboneliğinden kalan zaman olarak hesaplanır. Normalde aynı fiyattan abonelik uzatma diye bir olay yok, bu şekilde millet stokluyor. Hesabı ve mantığı ben böyle anladım, yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.

• VaioKid V kullanıcısına yanıt

Bunu yaparken nasıl bir kombinasyon kullandınız?  

Yıllığı 290₺ olan 2 TB aboneliği düşür yükselt şeklinde 10 ayrı kere satın almış olsanız 2033 olurdu 2900₺ harcardınız. 2 kere 5 TB yükselt düşür şeklinde mi aldınız yoksa. Aynı paraya yine 10 yıl verirdi sanırım. 2033 olurdu yine, sizin +1 yıl nereden geliyor onu da merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 11 Mayıs 2023; 2:49:51 >
  • Ben de bir kaç kere yaptım ama son tahlilde hangi planda kaldığımı görebiliyorum ama süreyi ne kadar uzatabildiğimi göremiyorum. Onu nasıl görücez?

• ICEBERK kullanıcısına yanıt

myaccount.google.com/subscriptions sayfasında Google One olarak yazıyor hangi tarihe kadar devam edeceği.

• Muco kullanıcısına yanıt

Yaparsın, üstte bak 2034'e kadar aldım diyen var.

• 200e çıktım, tekrar 100e inme seçeneği gitti ama. ne yapacağım?

• 100 gb abonelıgı aldım bir ay bedava verdi bir ay sonra ödeme alınacak diyor bunu başlattım hemen planı 200 e çıkarıp tekrar dusurebilirmiyim bahsettiğiniz şekilde bir problem olur mu acaba 26 Mayıs 2024 olarak başlayacak diyor birseyim yanlış yapıyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Öncelikle bu paylaşım için teşekkürler geçen ay 2 tb a yukseltmistim aynı fiyata daha uzun süre üyelik çok mantıklı. Bonus ve nays dışında kampanya varmi acaba. Bonus bende yok nays ta 500 tl lik kısım için fayda sağlıyor yüksek plan alanlar için alternatif gerekli

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt

Eyvallah. 10 sene satın almışım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paylaşım için teşekkürler. Bu konu buraya düştüyse yakında bunu fixlerler veyahut ürüne zam yaparlar.

• VaioKid V kullanıcısına yanıt

Bunu nasıl yaptınız acaba? Uzun vade için böyle bir plan almayı düşünüyorum

Edit: Sakin kafayla okuyunca anladım nasıl olacağını. 2 kere yıllık 5 TB alıp, yıllık 2 TB sürümüne düşürünce olur gibi ama ne kadarlık alacağıma karar veremedim  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRIENDS -- 11 Mayıs 2023; 14:49:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler, 116TL'ye 2 yıl 100 GB aldım

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.