Şimdi Ara

★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.912
Cevap
149
Favori
1.066.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bunela?

Bugün okulumda yaptığım 3G hız testi, bence sonuç tatmin edici
    not: Turkcell kullanıyorum

hocam hangi paketi kullanıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa1300 -- 11 Ocak 2013; 1:47:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e d d a i

Ekmek kadayıfının üzerine kaymak ister misiniz?

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 11 Ocak 2013; 0:46:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1300

quote:

Hocam, alıntı resmini silebilir misiniz rica etsek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disq

quote:

Orijinalden alıntı: lebron790

Arkadaşlar bir soru geldi aklıma paylaşmak istiyorum... Şimdi telefonu rootladım franco kernel yükledim custom rom üzerine. Hiçbir sorun yok fakat google telefona bir güncelleme verdiği zaman bu güncelleme bana gelecek mi ? ? Yoksa rootladım ve bootlocker açtım diye gelmeyecek mi ? ? ?

Sistem dosyaları değiştiği zaman güncelleme işi yaş oluyor. Custom rom ile ya da rootlanmış cihazda (unlock değil, root, bildiğim kadarıyla) güncelleme alamazsınız diye biliyorum, bu konuda bilgim kısıtlı.

custom rom güncellemeyi görmez,
    rootlu stock cihaz güncellemeyi görür ve alır lakin telefonun orjinal recoverysi yüklü değilse yani cwm falan kurmuşsanız, telefon reboot olup yükleme yaptıgı sırada kırmızı ünlemli yeşilcin uyarısı alırsınız
    bootloader kilidi güncellemeyi etkilemez.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signomis -- 28 Kasım 2013; 20:07:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkozcann

quote:

Orijinalden alıntı: disq

quote:

Arkadaşlar bir soru geldi aklıma paylaşmak istiyorum... Şimdi telefonu rootladım franco kernel yükledim custom rom üzerine. Hiçbir sorun yok fakat google telefona bir güncelleme verdiği zaman bu güncelleme bana gelecek mi ? ? Yoksa rootladım ve bootlocker açtım diye gelmeyecek mi ? ? ?

Sistem dosyaları değiştiği zaman güncelleme işi yaş oluyor. Custom rom ile ya da rootlanmış cihazda (unlock değil, root, bildiğim kadarıyla) güncelleme alamazsınız diye biliyorum, bu konuda bilgim kısıtlı.

custom rom güncellemeyi görmez,
    rootlu stock cihaz güncellemeyi görür ve alır lakin telefonun orjinal recoverysi yüklü değilse yani cwm falan kurmuşsanız, telefon reboot olup yükleme yaptıgı sırada kırmızı ünlemli yeşilcin uyarısı alırsınız
    bootloader kilidi güncellemeyi etkilemez.

Peki şu an bootloader açık rootlu ve twrp recovery kurdum

bu recovery nasıl kaldırabilirim ? ?

sadece bootloader açık rootlu franco kernel ve stock rom devam etsem ? ?

• @ Lebron
    Hocam yanlış anlamayın da bunca telaş neden? Güncelleme geldiği gibi almak istiyorsanız zaten'custom' işlere bulasmamaniz gerekir. Bahsettiğiniz güncellemeler zaten birkaç gün içinde CM,AOKP vb. Romlara da gelir. Yani tek endiseniz guncelleme ise stock ta kalın. Ama bu telefon size daima sunulandan daha iyisini almak için var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Önder Çatalkaya

@ Lebron
    Hocam yanlış anlamayın da bunca telaş neden? Güncelleme geldiği gibi almak istiyorsanız zaten'custom' işlere bulasmamaniz gerekir. Bahsettiğiniz güncellemeler zaten birkaç gün içinde CM,AOKP vb. Romlara da gelir. Yani tek endiseniz guncelleme ise stock ta kalın. Ama bu telefon size daima sunulandan daha iyisini almak için var.

Hocam telaş demeyelim de şöyle açıklayayım kendimi size...

Kernel değiştirdim daha iyi pil performansı için...

Ama stock rom fazlasıyla hoşuma gitti açıkcası. Eski telefonum s2 de bütün romlara bulaştım zaten...

Şimdi amacım stock rom da ufak değişiklikler yaparak ki kerneldir roottur güncellemelerden de mahrum kalmadan ve çokta bu işlere zaman ayırmak istemediğim için stabil kalmak...

Yani tüm telaşım bu yani şimdi derseniz bana root attın kernel değiştirdin ama stock romda güncelleme çıktığı an uğraşmadan alırsın bu benim için çok iyi olur.

Ha olmazsa da çok bişey kaybetmem yüklerim kendim sorun değil...

Saygılar...

• quote:

quote:

Sınırsız 1 GB paket hocam ancak çift taşıyıcılı yani max 42 mbps destekleyen değil, bi düşüğü
  • quote:

quote:

quote:

Sınırsız 1 GB paket hocam ancak çift taşıyıcılı yani max 42 mbps destekleyen değil, bi düşüğü

hocam iyimiş bende 42 liği alıp denicem bakalım

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam iyimiş bende 42 liği alıp denicem bakalım

12mbitte bile her şey bastığım gibi karşıma geliyordu, daha yüksek hızlarda ne olur kimbilir

• quote:

factory image dosyalarını toolkitle veya manual olarak flashlarsınız, flashlayacağınız sırada yardımcı olurum
    birde sitelerde stock romların deoxed/odexed olarak zip şeklinde yani direk custom recoveryden flashlayabileceğiniz halleri var, dert edecek büyük birşey yok, zipini indirir flashlarsınız, flashladıgınızda cihaz stock romlu olur cihaz güncellemeyi görür almaya başlar yüklemek için yeniden başladıgında custom recoveryde takılır
    yeni cıkan güncel romun deoxed/odexed şeklinde zipleri çıkar onuda flashlarsınız, işinizi otaya bırakmazsınız olur biter =)
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010887 alın burda direk, sadece rootlanmış güncel sürüm mevcut deodexed olanı flashlayın bitsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JohnMullins -- 11 Ocak 2013; 18:54:12 >

• Telefona ulaşan arkadaşlardan daha fazla ilgi bekliyoruz

Mesela fotoğraf ve video örnekleri, incelemeler vs...

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper Deniz

Telefona ulaşan arkadaşlardan daha fazla ilgi bekliyoruz

Hocam benim pek beğenmediğim(biraz kötü çektim) bir manzara denememin linkini vereyim size; bkz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alper Deniz

Telefona ulaşan arkadaşlardan daha fazla ilgi bekliyoruz

Hocam benim pek beğenmediğim(biraz kötü çektim) bir manzara denememin linkini vereyim size; bkz.

Çok teşekkür ederim.

Daha önce bir kaç fotograf gormüştüm. Bunun kadar kötü değildi ama :)
    İnşallah çekimdendir

• quote:

Orijinalden alıntı: JohnMullins

quote:

factory image dosyalarını toolkitle veya manual olarak flashlarsınız, flashlayacağınız sırada yardımcı olurum
    birde sitelerde stock romların deoxed/odexed olarak zip şeklinde yani direk custom recoveryden flashlayabileceğiniz halleri var, dert edecek büyük birşey yok, zipini indirir flashlarsınız, flashladıgınızda cihaz stock romlu olur cihaz güncellemeyi görür almaya başlar yüklemek için yeniden başladıgında custom recoveryde takılır
    yeni cıkan güncel romun deoxed/odexed şeklinde zipleri çıkar onuda flashlarsınız, işinizi otaya bırakmazsınız olur biter =)
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010887 alın burda direk, sadece rootlanmış güncel sürüm mevcut deodexed olanı flashlayın bitsin

Alıntıları Göster
    sağolun hocam şu an franco kernel+stock rom+twrp recovery devam edicem gibi görünüyo bir süre çünkü pil süresi %47 de ve 20s 44d gösteriyo çok iyi bir süre

• @Alper Deniz
    çekimden tamamen hocam, çok aceleyle çekilen bir fotoğraf. Başka denemelerim de olursa paylaşacağım(çok fazla kamera kullanan biri değilim)
  • yakından flashlı çekim, sağ taraftaki kanadı daha yakın, odaklanma gövdesine dogru
     ★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★
  • quote:

sağolun hocam şu an franco kernel+stock rom+twrp recovery devam edicem gibi görünüyo bir süre çünkü pil süresi %47 de ve 20s 44d gösteriyo çok iyi bir süre

ben de stock rom üzerine franco kernel yüklemek istiyorum ancak performans durumunu merak ediyorum
  • quote:

quote:

ben de stock rom üzerine franco kernel yüklemek istiyorum ancak performans durumunu merak ediyorum

Performansta şu an bir fark hissetmedim açıkcası yani son kullanıcı olarak telefon hala hızlı hala seri çalışıyor...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.