Şimdi Ara

★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.912
Cevap
149
Favori
1.066.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar cm 10.1 ve franco yu yüklediğimde antutuda 13 bin küsür alıyor oysaki orjinal rom da 16 bin 17 bin puan alıyordu benmi birşeyleri yanlış yapıyorum
  • Arkadaşlar şuradaki micro usb to HDMI kablosunu alsam nexus 4'e olur mu acaba ? Birçok modeli destekliyor. Nexus 4 yeni bir telefon olduğundan birçok sitede nexus 4'ü göremiyorum bu normal. Galaxy Nexus'a uyumlu imiş. Nexus 4'te de olurmu ki ? Telefonumu kısa bir kabloyla led tv'me bağlamak istiyorum hepsi bu Bilgisi olan var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesilhan-27

Arkadaşlar şuradaki micro usb to HDMI kablosunu alsam nexus 4'e olur mu acaba ? Birçok modeli destekliyor. Nexus 4 yeni bir telefon olduğundan birçok sitede nexus 4'ü göremiyorum bu normal. Galaxy Nexus'a uyumlu imiş. Nexus 4'te de olurmu ki ? Telefonumu kısa bir kabloyla led tv'me bağlamak istiyorum hepsi bu Bilgisi olan var mıdır ?

MHL kablosu Nexus 4 ile çalışmaz, SlimPort adaptörü almanız lazım, 20 ila 30 dolar arasında satılıyor ABD'de.

★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★

• quote:

Orijinalden alıntı: disq
    MHL kablosu Nexus 4 ile çalışmaz, SlimPort adaptörü almanız lazım, 20 ila 30 dolar arasında satılıyor ABD'de.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bunu veya başka bir ürünü (nexus 4'e uyumlu) türkiye'de bulabileceğim bir site varmıdır ?

Ek olarak: Bu ürün olmaz mı adaptörlü felan diyor ama ? http://www.sanalpazar.com/Samsung-I9250-Galaxy-Nexus-Hdmi-Mhl-Tv-Kablosu-kargo__isp5682351#imgd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enesilhan-27 -- 10 Ocak 2013; 3:40:17 >

• Francisco Franco02:52 - Herkese açık
    New Mako kernel:

r29:
    * Instead of onlining the second core when the screen is touched, it only onlines if the user is swiping 100 pixels off the original touch - this should improve battery life because we don't need to be with two cores enabled if we're only touching the screen while texting or just clicking through menus
    * Improve GPU clocks scaling - should improve battery life and improve gaming experience (still in testing phase - not final implementation)
    * Improve Hotplug driver - using a different code to calculate the average load it decreases the overhead on the system while the driver is working
    * Revert a few HSIC patches to improve data/wifi connection
    * Some other smaller improvements

biraz Türkçeleştirmeye çalışalım

*ekrana dokundugumuzda 2. çekirdeği uyanık tutacağımıza kapalı tutuyoruz, eğer kullanıcı 100 pixelden fazla ekranı oynatırsa 2. çekirdek uyanır ve performans artışıyla beraber pil tüketimini başlatır, mesaj yazarken veya sadece ekrana tıkladıgımızda 2. çekirdeğin uyanık kalmasına ihtiyacımız yok
    *ekran kartı saat ölçeklendirmesi artırıldı - batarya süresi ve oyun performansı artabilir (hala test halinde)
    *hotplug driver geliştirildi - ortalama sürede yükleme yapması için değişik kodlar kullanıldı böylece aygıt çalışırken bilgi transfer süresi kısaldı
    * bazı HSIC ek paketleri data/wifi performansını arttırmak için eski haline döndürüldü
    *ve diğer küçük geliştirmeler

linkhttp://minooch.com/franciscofranco/Nexus4/zips/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JohnMullins -- 10 Ocak 2013; 11:49:10 >

• quote:

Sweep2wake destekleyen bir kernel işinizi görür, Faux ve Bricked'de var, diğer kernellerin de XDA sayfasına girip s2w ya da sweep2wake yazıp aratabilirsiniz.

Bricked Kernel'de sweep2wake açık geliyor kurunca çalışır kendiliğinden, ama 0.7 versiyonunun biraz pil derdi var, bugün yarın yeni versiyon çıkacak ben de beklemedeyim, bence 0.7 kurmayın.

Dayanamayıp Bricked Kernel 0.7 kurdum...Cok memnunum tesekkurler dostum...

• quote:

Orijinalden alıntı: berkozcann

Francisco Franco02:52 - Herkese açık
    New Mako kernel:

linkhttp://minooch.com/franciscofranco/Nexus4/zips/

Paylaşım için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohendem

quote:

Sweep2wake destekleyen bir kernel işinizi görür, Faux ve Bricked'de var, diğer kernellerin de XDA sayfasına girip s2w ya da sweep2wake yazıp aratabilirsiniz.

Bricked Kernel'de sweep2wake açık geliyor kurunca çalışır kendiliğinden, ama 0.7 versiyonunun biraz pil derdi var, bugün yarın yeni versiyon çıkacak ben de beklemedeyim, bence 0.7 kurmayın.

Batarya performansı nasıl? Bilgi alabilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: enesilhan-27

quote:

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bunu veya başka bir ürünü (nexus 4'e uyumlu) türkiye'de bulabileceğim bir site varmıdır ?

Ek olarak: Bu ürün olmaz mı adaptörlü felan diyor ama ? http://www.sanalpazar.com/Samsung-I9250-Galaxy-Nexus-Hdmi-Mhl-Tv-Kablosu-kargo__isp5682351#imgd

Türkiye'ye geleceğini sanmıyorum, ancak LG telefonu artık piyasaya sürerse bir ihtimal aksesuar olarak getirebilir.

Adaptörlü de dese içerisinde ürün tanımında MHL değil SlimPort kelimesinin geçmesi lazım, MHL yazıyorsa uymaz.

• quote:

0.75 çıktı dün gece, denedim ama ekranın uyanmaması sorunu (sweep2wake ile ilgili mi bilmiyorum, power butonuyla uyanmıyordu) yaşadım, hazır ellemişken Franco r29'a geçtim, gece boyu %5 civarı kaybetmiş, arada telefon da çaldı açmadım, mail de gelmiş, onlara rağmen.
  • quote:

quote:

0.75 çıktı dün gece, denedim ama ekranın uyanmaması sorunu (sweep2wake ile ilgili mi bilmiyorum, power butonuyla uyanmıyordu) yaşadım, hazır ellemişken Franco r29'a geçtim, gece boyu %5 civarı kaybetmiş, arada telefon da çaldı açmadım, mail de gelmiş, onlara rağmen.

Cm 10.1 de stabilite sorunu var mı acaba? Custom romlar da cok sorun yaşadım da gnex te.
    Franco+Cm 10. 1 deneyiminizin sonucunu merak ediyorum.

Bu arada geceyi 8 saat hesaplanıp %5 ile cikarmasi müthiş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 10 Ocak 2013; 14:13:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet
    Cm 10.1 de stabilite sorunu var mı acaba? Custom romlar da cok sorun yaşadım da gnex te.
    Franco+Cm 10. 1 deneyiminizin sonucunu merak ediyorum.

Bu arada geceyi 8 saat hesaplanıp %5 ile cikarmasi müthiş...

Gayet stabil CM'ler, hiç sorun yaşamadım diyebilirim. Bir tek Terminal Emulator çalışmıyor, o da bir library'i yanlış yere koymuşlar da o yüzdenmiş, düzeltilecekmiş. Nightly'leri hiç tercih etmezdim şimdiye kadar, ama CM10.1 N4 nightly'lerinin maşallahı var, her gün güncellemeye başladım :) (Buton editörünün bir bug'ı vardı, telefonu çok fazla yatay/dikey pozisyonlar arasında oynatınca bir noktadan sonra home butonu hafif yana kayıyordu, onun da bugün düzelmiş olması gerekiyormuş)

Kaçta yattığımı hesapladım, 8 değil 8.5 saat bile diyebiliriz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disq -- 10 Ocak 2013; 14:21:16 >

• CyanogenMod nightly güncellemeleri için artık CyanDelta kullanıyorum. Önce değişiklikleri gösteriyor, çek diyorum, tüm 150mb paket yerine 20mb farklı dosyaları çekiyor, kur diyorum, reboot edip kurup geri geliyor, hatta kurduktan sonra istediğim başka zip'leri de (kernel gibi) üzerine kuruyor. Telefon geri geliyor, pin kodu giriyorum, yola devam ediyorum.

CyanDelta'yı buradan çekebilirsiniz.
    Sisteminizde TWRP ya da CWM-based recovery kurulu olması gerekiyor, ClockworkMod ile çalışmıyor.
    Anasayfası da burada.

Açılışta önce sistemde hangi versiyon kurulu, bana zip'i göster diyor. sd'den en son flashladığınız CM zip'ini bulup gösteriyorsunuz, hesap kitap yapıyor.
    Eğer farklı kernel kullanıyorsanız, kernel zip'inizi /sdcard/CyanDelta dizinine kopyalayın. Ayarlara girip bu zip'i seçin ("Install additional zip after ROM 1")
    Güncelleme varsa zaten ana ekranda yanında changelog ile birlikte gösteriyor, sonra dediğim gibi çek diyorsunuz hesaplayıp çekiyor, kur diyorsunuz reboot edip kuruyor.

(Ekran görüntüsü alıntıdır)

AndroidPolice'de hakkında yazı yazmışlar, daha çok ekran görüntüsü ve anlatım var, buradan erişebilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

Galiba amerikan arabasına dondu telefon .....Hehee...simdilik hala menunum cunku epey kolaylık saglıyor...

• quote:

quote:

Wakelock olayı cihazdan cihaza değiştiği için (belki şebekeyle, belki donanımla, belki baz istasyonu konfigürasyonuyla alakalı, çok farklı veriler var) eğer wakelock sorunu yaşamıyor ve dünyanın bataryasını o şekilde harcamıyorsa bence iyidir, Bricked'in benchmark performansi da diğer kernellere göre çok iyiydi (telefonu normal kullanımda zorlayamadığım için anca benchmarka bakıyorum )

Öte yandan şu noktada sanırım tüm kernellerin derdi wakelock. Bazı kullanıcı çok memnun, bazısının cihazı adam gibi deep sleep'e giremediğinden pili uçup gidiyor. Bricked'i denerken ben de ikinci gruptaydım malesef.

• quote:

CyanogenMod nightly güncellemeleri için artık CyanDelta kullanıyorum. Önce değişiklikleri gösteriyor, çek diyorum, tüm 150mb paket yerine 20mb farklı dosyaları çekiyor, kur diyorum, reboot edip kurup geri geliyor, hatta kurduktan sonra istediğim başka zip'leri de (kernel gibi) üzerine kuruyor. Telefon geri geliyor, pin kodu giriyorum, yola devam ediyorum.

Sisteminizde TWRP ya da CWM-based recovery kurulu olması gerekiyor, ClockworkMod ile çalışmıyor.
    Anasayfası da burada.

Açılışta önce sistemde hangi versiyon kurulu, bana zip'i göster diyor. sd'den en son flashladığınız CM zip'ini bulup gösteriyorsunuz, hesap kitap yapıyor.
    Eğer farklı kernel kullanıyorsanız, kernel zip'inizi /sdcard/CyanDelta dizinine kopyalayın. Ayarlara girip bu zip'i seçin ("Install additional zip after ROM 1")
    Güncelleme varsa zaten ana ekranda yanında changelog ile birlikte gösteriyor, sonra dediğim gibi çek diyorsunuz hesaplayıp çekiyor, kur diyorsunuz reboot edip kuruyor.

AndroidPolice'de hakkında yazı yazmışlar, daha çok ekran görüntüsü ve anlatım var, buradan erişebilirsiniz.

İşte bu tam bana göreymiş ancak bende ClockworkMod yüklü onu kaldırıp TWRP kullanayım diyorum.

Bu işlem için Nexus 4 Toolkit v1.3'de adım 6'yı gerçekleştirmem yeterli mi ? Onun öncesinde CWM kaldırmam gerekiyor mu gerekiyorsa bu işlem nasıl yapılıyor bilgilendirirseniz sevinirim ? :)

Bir de TWRP sürümünüz kaç ?

• AOKP kullanıp da multi-user konusunda sorun yaşayan var mı?

İkinci bir hesaba geçiş yaptığımda çeşitli çökmeler (FC) alıyorum.Aynı sürüm olduğundan Nexus 4 ,Nexus 7'de bana bir fikir verecektir.
  • Arkadaşlar custom rom yüklemek, telefonu rootlamak ya da gerekiyosa bootloader açılması kapanması, farklı kerneller yüklemek gibi konuları bir rehber altında toplasak güzel olmaz mı ? ? Bu işlerden iyi anlayan biri bunları yapsa çok iyi olur bence ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lebron790

Arkadaşlar custom rom yüklemek, telefonu rootlamak ya da gerekiyosa bootloader açılması kapanması, farklı kerneller yüklemek gibi konuları bir rehber altında toplasak güzel olmaz mı ? ? Bu işlerden iyi anlayan biri bunları yapsa çok iyi olur bence ...

ilk sayfadaki rehber de var zaten. 2. mesajıma göz atarsanız bootloader kilidini açmak, CWM kurmak gibi rehberler var.
    hatta geçici olarak ekleyeyim, kendinize mail atın... hiç kaybetmezsiniz. siz inceledikten sonra bu yazıyı kaldıracağım...

----------------------------------------------------------
    MANUAL ŞEKİLDE BOOTLOADER KİLİDİNİ AÇMAK

Telefonu root etmek,cwm kurmak gibi işlemleri yapabilmeniz için bootloader kilidini açmanız gerekir.

Dikkat : bootloader kilidini açmak bütün bilgilerinizi siler ve cihazınızın garantisini kullanmanızı engeller.

İşlemler

Nexus 4 drivers programlarının bilgisayarınıza kurulu olduğuna emin olun
    Install Fastboot and ADB eğer yüklemediyseniz yükleyin
    not!!!driverları kurmak için direk toolkiti kullanabilirsiniz daha garanti olur.ben fastboot and adb yi c'ye cıkardım
    telefonu kapatın
    telefon kapalıyken ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonu açma tuşuna basılı tutmaya başlayın, telefonunuzun ekranında start yazısı eşliğinde yeşil cini göreceksiniz
    telefonu bilgisayara baglayın
    bilgisayarınızda fastboot and adb'yi açtıgınız klasörün içine girin, shift tuşuna basılı tutarak mouse'un sağ tıkıyla komut penceresini açın ve "fastboot oem unlock" tırnaksız şekilde yazın
    ekrana gelen ekranı accept yapın
    cihazın ekranında yeşilcinin en altında unlocked yazcak ve sonrasında "fastboot reboot" yazacaksınız
    sonrasında cihaz yeniden başlayacak ve açılırken çıkan google yazısının altında kilit işareti görüyorsanız unlock olmuştur.

MANUAL ŞEKİLDE CWM KURMAK

http://clockworkmod.com/rommanager sitesinden telefonunuza uygun güncel cwm'yi indirin, ben touch olanını indirdim

dosyayı fastboot klasorunun ıcıne atın
    nexus 4 u fastboot modda baglayıp
    komut penceresi açın ve "flash recovery dosyanınadı.img" dosyanınadı yazan yere indirdiginiz cwmnin ismini yazın güncel sürümü çıkabilir
    işlemi yaptığınız anda ekranda cwm açık şekilde hazır olarak gelecek, cwm ekranında reboot yapıp cihazı yeniden başlatabilirsiniz

CWM İLE ROM KURMAK
    önce rom, ardından gapps ve sonrasında kernelinizi flashlayıp yeni romunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz
    temiz kurulum için

1)cwm'den backup
    2)Wipe data/factory reset
    3)advanced -> Wipe dalvik cache
    4)Wipe cache partition
    5)mounts and storage -> Format / System
    5)cwm backup data restore yapın uygulamalarınız ve ayarlarınız geri gelir.

eğer aynı rom serisini kullanmaya devam ediyorsanız şu adımları uygulayın

Wipe cache partition

Advanced \ Wipe dalvik cache

Mount & Storage \ Format system yapın

Telefonun hafızasına rom-gapps-ek olarak istediğiniz kernelide flashalamak için kernelide atıyorsunuz,
    ben ilk olarak backup aldım, bazen indirdiginiz romun zip dosyasında inerken hata oluşması nedeniyle flashladıktan sonra cihaz açılma ekranında kalıyor, backupı tekrar restore edip eski romu kurup kurtarırsınız
    backuptan sonra, install zip from sdcard romu seç flashla-gapps seç flashla-kernel seç flashla
    reboot yap
    işlem tamam, cihazı yeniden başlatıp kullanmaya başlayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 10 Ocak 2013; 17:37:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jakalins

quote:

CyanogenMod nightly güncellemeleri için artık CyanDelta kullanıyorum. Önce değişiklikleri gösteriyor, çek diyorum, tüm 150mb paket yerine 20mb farklı dosyaları çekiyor, kur diyorum, reboot edip kurup geri geliyor, hatta kurduktan sonra istediğim başka zip'leri de (kernel gibi) üzerine kuruyor. Telefon geri geliyor, pin kodu giriyorum, yola devam ediyorum.

Anasayfası da burada.

İşte bu tam bana göreymiş ancak bende ClockworkMod yüklü onu kaldırıp TWRP kullanayım diyorum.

Bu işlem için Nexus 4 Toolkit v1.3'de adım 6'yı gerçekleştirmem yeterli mi ? Onun öncesinde CWM kaldırmam gerekiyor mu gerekiyorsa bu işlem nasıl yapılıyor bilgilendirirseniz sevinirim ? :)

Bir de TWRP sürümünüz kaç ?

Toolkit'ten önce ben de TWRP kurmak istedim, recovery tutmadı. (doesn't stick diye geçiyor toolkit anlatımında) Sonra CWM kurdum.

TWRP kurmak daha kolay. BURADAN Goo Manager app'ini kurun,

Açıp Root yetkisi verin,
    Menü'ye tıkladığınızda açılan menüden "Install Open Recovery Script" e tıklayın. İndirip kurucam vs. diyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.