Şimdi Ara

★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★ (428. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
33.911
Cevap
149
Favori
1.066.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum hangi kılıfı kullanırsan kullan bu telefon gerçekten kılıfsız bi başka oluyor :) bütün kılıflar az ya da çok biraz kabalaştırıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psychedelicamel

Güvenlik konusu en az Appstore kadar güvenlidir, Google bu boru değil.

Tabi kendi güvenlik önlemleriniz de önemli ikisi için de*

Ayrıca yapı olarak Google Play, Appstore'dan biraz daha gelişmiş (bence), uygulamayı beğenmezseniz 15dk içinde iade edebilirsiniz mesela. Keşke sınırlı ülkelere sunulan servisler Türkiye'ye gelse de kitap, dergi, film falan alabilsek / kiralayabilsek.

* Mesajlaşma için Sliding Messaging kullanıyorum, denemenizi tavsiye ederim.
    * Müzik için stock olan uygulamayı kullanıyorum, arayüzü çok hoşuma gidiyor ve ekolayzır'ı da yeterli bana.
    * Facebook alternatifi için Friendcaster'ı deneyebilirsiniz. (Friendcaster Chat de var)
    * Stock Galeri'den ben memnunum ama Nexus'tan önce QuickPic kullanıyodum, gayet iyiydi.
    * Klavye için şuan SwiftKey Keyboard kullanıyorum, fena değil, ama deniyorum henüz, swift'siz yazarken kötü ama swift yaparken iyi. Bi çok klavye var Google Play'de deneme sürümleri de var çoğunun (1 Aylık) deneyin bence, herkesin kullanım şekli farklı
    * Stock rehberden telefonların silindiğini ilk defa duydum, ben stock kullanıyorum, sorun yaşamadım hiç.

Hocam merhaba ben şuan telefona sahip değilim fakat yakınlarda almayı düşünüyorum konununda başından beri takipçisiyim acaba neden msj vs. için 3. parti bir uygulamaya ihtiyaç duyddunuz stoc lar yetersizmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: xpress_

quote:

Orijinalden alıntı: hidoriumen

Selam,merak ediyorum bir nexus 4 kullanıcısı olarak kullandığınız programlar hangileri?Yani mesela ben stok rehberden hiç memnun değilim,birde şimdi telefonlar silinmeğe başladı.Sizin kullandığınız rehber hangisi?
    Stok galeriden memnun musunuz?Bende bazı fotoları açmıyor,astro ile açıyorum,görüyor.
    Mp3 programı kullanıyor musunuz?Facebook uygulaması bence çok hantal,siz alternatif bir program kullanıyor musunuz?
    Stok klavye berbat,hangi klavyeyi kullanıyorsunuz?Öneriniz var mı?
    En önemli sorulardan biride benim için tabiki,play store dan uygulama satın alıyor musunuz?Güvenlik ne durumda?Sorunla karşılaştınız mı?Ne önerirsiniz?
    Ben ipadte kullandığım için appstoredan bir sorun yaşamadım,ama play store bana biraz kuşku veriyor.Yani kartı vermek bir hata mı olur?
    Teşekkürler...

dostum Ben rehber olarak TouchPal contacts kullanıyorum çok güzel bir sürü özellik var.
    klavye olarak yine TouchPal klavye kullanıyorum ben t12 sözlük kullandığım için çok işime yarıyor.
    müzik çalar olarak power amp gerçekten en iyisi bu bence.
    valla orijinal Facebook ve Facebook messenger kullanıyorum ben de ve alternatif program olduğunu sanıyorum ya da ben bulamadım.önceki telefonum Nokia idi ve Nokia için fmobi var gerçekten çok güzel ve stabili çalışan bir Facebook programı.keşke Android için de olsa.
    google play den ben de hiç alışveriş yapmadım ama kredi kartım gelsin yapacağım
    son olarak mesaj uygulaması da yetersiz geliyorsa chomp sms kullan derim çok güzel özellikleri var

Hocam merhaba ben şuan telefona sahip değilim fakat yakınlarda almayı düşünüyorum konununda başından beri takipçisiyim acaba neden msj vs. için 3. parti bir uygulamaya ihtiyaç duydunuz stoc lar yetersizmi?

• Orijinalden alıntı: thebaboli

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

2 sene i4 kullandım ön arka jelatinle bir tane bile çiziğim yok. Bu konuda hassasım. Malımı çok temiz kullanırım. Bu telefonu alınca i4 ü hanıma verdim. Kısmetse yaklaşık 5 seneliğine kullanmayı düşünüyorum. O nedenle sorun olsun istemiyorum. Yoksa bende sevmem gülü gaz maskesi ile koklamayı

Telefonu tek elimle kullanmayı sevdiğim için kabalaştırmak istemiyorum. Bumper ı o nedenle düşünmüyorum. Birde bumper kullanan 2 arkadaşın telefonun arka kısmı kırılmıştı. Böyle bir durum olsun da istemiyorum.

Şimdilik 3 kılıf arasındayım.

1. Bu kılıf güven veriyor. Lakin ben ekranı zırt pırt kullanan biriyim aç kapa artema olacak yalama

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/lg-google-nexus-4-e960-yan-flip-cover-85043806

2. Bu kılıfı kullanıp memnun olanlar var. Birde meret ülkemizde satılmıyor. Sipariş geçsek 40 güne felan geliyor. Yani ulaşması güç olunca insan bunu istiyor Arka kısmının şeffaf oluşu yanları koruması da cezbediyor.

http://www.ebay.com/itm/Black-Google-Nexus-4-Ringke-Fusion-Premium-Hybrid-Hard-Case-Cover-Eco-Package-/271163370688

Bu kılıfla ilgili özellikle yorum bekliyorum

3. 2 numaralı kılıfın müadili sayılabilecek bir ürün. Ama arka kısmının şeffaf olmayışından ve müadil duruşunda kaybediyor gibi

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/lg-nexus-4-e960-silikon-flexible-kilif-s-line-85095044

Kılıf kullanmamın nedenleri ;

1. Telefon cam. Kılıf sağlam olsun. Kayar düşer kırılır mırılır uğraşmayalım dimi?

2. Sıcaklık bana değil kılıfa gelsin. Kılıf absorbe etsin bende ısınıyor diye dertlenmeyeyim dimi?

3. Temiz bir telefonumuz olsun pis adammıyız biz

Kılıfla ve ekran koruyucu ile ilgili çekincelerim ;

1. Kılıf kabalaştırmasın estetik çok önemli değil de çok da estetiği bozmasın.

2. Ekran koruyucu parmak izi bırakmasın.

3. Ekran koruyucu çıkarıldıktan sonra telefonda leke bırakmasın.

4. Ekran koruyucu telefonun görüntü canlılığını bozmasın. Güneşte kullanımı zorlaştırmasın.

Yardımlarınızın devamını ve diğer arkadaşlarında yardımlarını bekliyorum. Şimdiden Allah razı olsun. İyi geceler.

http://www.hepsiburada.com/liste/clear-coat-lg-nexus-4-full-body-gorunmez-omurboyu-garanti/productDetails.aspx?productId=telkilclearnex4&categoryId=16102&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d16102%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dtelkilclearnex4%26fh_lister_pos%3d2%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f217722%253d%257blg%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642_371967%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483642_371967_16102%257d%26fh_refview%3dlister

Hocam aradığınız ekran koruyucu bu diyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrah1245
    Hocam merhaba ben şuan telefona sahip değilim fakat yakınlarda almayı düşünüyorum konununda başından beri takipçisiyim acaba neden msj vs. için 3. parti bir uygulamaya ihtiyaç duyddunuz stoc lar yetersizmi?

Yetersiz değil aslında ama insan arada değişiklik istiyor, bi de emoji kullanıyorum, telefonun stock halinde emoji var ama stock romda değilim ve o klavyeyi yüklemeyi beceremedim (yükledim fakat emoji görünmüyor :() dediğim mesajlaşma uygulamasında emoji var ve klavyeyi değiştirmeye de gerek yok, mesaj yazılan kısmın yanındaki ikona tıklayıp emojileri görebiliyosun. Bu arada telefonun stock mesajlaşma uygulaması gayet güzel, hiç bi sorun yok. Biraz makyajlı hali zaten dediğim uygulama.

İyi sabahlar

• quote:

quote:

quote:

Selam,merak ediyorum bir nexus 4 kullanıcısı olarak kullandığınız programlar hangileri?Yani mesela ben stok rehberden hiç memnun değilim,birde şimdi telefonlar silinmeğe başladı.Sizin kullandığınız rehber hangisi?
    Stok galeriden memnun musunuz?Bende bazı fotoları açmıyor,astro ile açıyorum,görüyor.
    Mp3 programı kullanıyor musunuz?Facebook uygulaması bence çok hantal,siz alternatif bir program kullanıyor musunuz?
    En önemli sorulardan biride benim için tabiki,play store dan uygulama satın alıyor musunuz?Güvenlik ne durumda?Sorunla karşılaştınız mı?Ne önerirsiniz?
    Ben ipadte kullandığım için appstoredan bir sorun yaşamadım,ama play store bana biraz kuşku veriyor.Yani kartı vermek bir hata mı olur?
    Teşekkürler...

dostum Ben rehber olarak TouchPal contacts kullanıyorum çok güzel bir sürü özellik var.
    klavye olarak yine TouchPal klavye kullanıyorum ben t12 sözlük kullandığım için çok işime yarıyor.
    valla orijinal Facebook ve Facebook messenger kullanıyorum ben de ve alternatif program olduğunu sanıyorum ya da ben bulamadım.önceki telefonum Nokia idi ve Nokia için fmobi var gerçekten çok güzel ve stabili çalışan bir Facebook programı.keşke Android için de olsa.
    son olarak mesaj uygulaması da yetersiz geliyorsa chomp sms kullan derim çok güzel özellikleri var

Hocam merhaba ben şuan telefona sahip değilim fakat yakınlarda almayı düşünüyorum konununda başından beri takipçisiyim acaba neden msj vs. için 3. parti bir uygulamaya ihtiyaç duydunuz stoc lar yetersizmi?

aslında yeterli ama eksikleri var.ben mesajlara girerken şifre koydum mesela ve ya yazı tipi rengi baloncuk şekli falan değiştirdim o yüzden.rehberi şu yüzden kullanmıyorum tahmin özelliği yetersiz mesela Mehmet i mesaj yazar gibi 634.... diye yazınca gelmiyor numarası. umarım anlatabilmişimdir.

• quote:

quote:

Yetersiz değil aslında ama insan arada değişiklik istiyor, bi de emoji kullanıyorum, telefonun stock halinde emoji var ama stock romda değilim ve o klavyeyi yüklemeyi beceremedim (yükledim fakat emoji görünmüyor :() dediğim mesajlaşma uygulamasında emoji var ve klavyeyi değiştirmeye de gerek yok, mesaj yazılan kısmın yanındaki ikona tıklayıp emojileri görebiliyosun. Bu arada telefonun stock mesajlaşma uygulaması gayet güzel, hiç bi sorun yok. Biraz makyajlı hali zaten dediğim uygulama.

İyi sabahlar

Öncelikle sizede hayırlı sabahlar hocam :) Uykuda tutmadı bu gece :) demek istediğinizi anladım peki size şöyle bir sorum olacak mesela stoc romdan farklı bir roma geçtiğinizde örneğin mesaj uygulamaları vs. falan da değişiyormu çünkü bu rom işlerinden hiç anlamıyorum Allah nasip ederse nexus 4 te ilk android telefonum olacak şuan nokia 701 kullanıyorum maalumunuz bu tür telefonlarda böyle şeyler yapılmıyor aslına bakarsanız sizden öğreneceğim her bilgi altın değerinde :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler...

aslında yeterli ama eksikleri var.ben mesajlara girerken şifre koydum mesela ve ya yazı tipi rengi baloncuk şekli falan değiştirdim o yüzden.rehberi şu yüzden kullanmıyorum tahmin özelliği yetersiz mesela Mehmet i mesaj yazar gibi 634.... diye yazınca gelmiyor numarası. umarım anlatabilmişimdir.

Sizi anladım hocam zaten rehber de tahmin bulunmaması tamamen saf android kullanımından kaynaklanıyor size bu konuda hak veriyorum :) Aslında şahsi düşüncem google ında saf androide bunları eklemesi gerek bunlar çok basit ama bir okadar da önemli detaylar
    Cevap için Teşekkürler Hayırlı sabahlar :)

• Bu soruya cevap vermek biraz zor çünkü rom'dan rom'a değişebilir, ama genelde tüm uygulamalar stock oluyor ya da stock'a çok yakın oluyor. Mesela bendeki telefon uygulamasında 634'e basarsanız Mehmet gelir ama genel olarak stock'takiyle aynı vs.
    Bence rom falan olaylarına ilk iki ayı atlattıktan sonra girin, biraz stock halinden sıkılın (belki de hiç sıkılmazsınız), bu iki ay eğer isterseniz araştırın, sorun, soruşturun, ondan sonra isteğinize göre herhangi bir rom'a geçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychedelicamel -- 23 Mayıs 2013; 6:05:36 >
  • quote:

Bu soruya cevap vermek biraz zor çünkü rom'dan rom'a değişebilir, ama genelde tüm uygulamalar stock oluyor ya da stock'a çok yakın oluyor. Mesela bendeki telefon uygulamasında 634'e basarsanız Mehmet gelir ama genel olarak stock'takiyle aynı vs.
    Bence rom falan olaylarına ilk iki ayı atlattıktan sonra girin, biraz stock halinden sıkılın (belki de hiç sıkılmazsınız), bu iki ay eğer isterseniz araştırın, sorun, soruşturun, ondan sonra isteğinize göre herhangi bir rom'a geçin.

Hocam zaten genel fikrim telefonu stock halinde kullanmak rom olaylarına merakım denemediğim ve yapmayı bilmediğim için var bilgiye açlık işte bide öğrenci olunca :) öğrenmek bizim görevimiz :) sadece telefonu rootlamak istiyorum çünkü şu ekrandaki home vs tuşları pek hoşuma gitmiyor fazladan yer kaplayıp ekranı küçültüyor bunları kaldırmak için gereken proğram işe root istiyor önce bir telefonu alalımda gerisi gelir inşallah bu arada tek düşüncemse root durumunda garantide sorun çıkarmı yoksa garantiye vermeden önce düzeltebilirmiyim?

• Garantiye vermeden önce stock'a dönüp unroot yaparsan ve bootloader'ı kilitlersen dönebilirsin, ama ön camın kırılıp görüntü gelmezse bunu yapman neredeyse imkansız, ya dakablo giriş yeri kırılırsa falan, ortada kalırsın ama ekranı görmeni ve bilgisayara bağlanmanı engelleyecek bi şey olmazsa sorun olmaz.
  • quote:

Garantiye vermeden önce stock'a dönüp unroot yaparsan ve bootloader'ı kilitlersen dönebilirsin, ama ön camın kırılıp görüntü gelmezse bunu yapman neredeyse imkansız, ya dakablo giriş yeri kırılırsa falan, ortada kalırsın ama ekranı görmeni ve bilgisayara bağlanmanı engelleyecek bi şey olmazsa sorun olmaz.

Kesinlikle hakılısınız her ihtimali düşünmek lazım :)

Cevaplar için çok teşekkürler
  • Ne demek, şimdiden hayıtlı olsun
  • quote:

Ne demek, şimdiden hayıtlı olsun

Allah razı olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_0017

quote:

Orijinalden alıntı: SpyPC

Opera kullanan varsa güncellesin arayüz çok iyi olmuş.

Html5 desteği varmi?? Eskisinde yoktu da

Donanımahber mobil sürümedeki videoları açıyor. Var sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Ege -- 23 Mayıs 2013; 6:52:09 >
  • bence hiç güzel olmamış yeni opera.ne o öyle yukarıda herşey. sağ altta olsa seçenekler daha güzeldi

• pil degerleri nasıl arkadaşlar sizce?
     ★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★ ★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★ ★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★

• Rom ve kernel nedir ?
    3G mi , 2G mi ?
    İnternet bağlantısı Wifi mi , Mobil internet mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frenze

Rom ve kernel nedir ?
    3G mi , 2G mi ?
    İnternet bağlantısı Wifi mi , Mobil internet mi ?

cihaz orjinal rom ve kernel hocam

baglantı 3g

hemen hemen yarı yarıya wi fi ve şebeke kullanımı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ali_0017

quote:

Opera kullanan varsa güncellesin arayüz çok iyi olmuş.

Html5 desteği varmi?? Eskisinde yoktu da

Donanımahber mobil sürümedeki videoları açıyor. Var sanırım

Html5 yokmuş indirdim denedim fakat turbo modunda baya bi veri tasarrufu yapıtığını idda ediyor mobil veri ile kullanırken faydalı olabilir

• 
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.