Şimdi Ara

★★★GOOGLE NEXUS 4 KULLANICILAR KULUBU (İLK SAYFAYI OKU-SOR)★★★ (1447. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.912
Cevap
149
Favori
1.066.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14451446144714481449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lionheart1905

quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

Orijinalden alıntı: xraicon

quote:

Merhaba arkadaslar bir muddet once nexus 4mu izmir servisine power tusundaki basma probleminden dolayi verdim ve bugun 21. Is gunu doldu musteri hizmetleri ile gorustum parca temin edilememis yenisi ile degisim yapilacak saniyorum ellerinde nexus 4 yok nexus 5 verecekler benzer problem yasayan arkadaslar bence versinler servise en kotu tlfonlarini yenilemis olurlar.

valla güzel haber. basmama veya çift basma sorunu çok can sıkıcı olabiliyor. istanbuldaki servisete yedek parça var mıdır acaba :D yakın zamanda veren varsa bi aydınlatsa fena olmaz :D

Parçaları yurt dışından temin ediyorlar hatta bir ara ankara servis gümrük sıkıntısı nedeniyle bir hayli bekletmişti. İzmir servis bildiğim kadarıyla en kötü lg servisi olarak anılıyor, arkadaş iyi anlarına denk gelmiş.

Hocam lg nin butun illerdeki servisleri kotu lg yi tamamem zarara ugratiyorlar istanbul servisinin izmirdekinden farki yok bence, aynı sıkintidan muzdarip arkadaslar versinler servise tlfonlarini yapilmassa yenisini alirlar en kotu lg turkiye zamaninda fahis fiyatlara kakaladi bu telefonu abd de 300 dolarken nexus 4.

Hocam Abd de 350 dolarken Avrupa da 350 euro ve perakendecilerde ise 400 euro civarında satılıyordu. O konuda Lg Türkiye nin yapabileceği pek bir şey yoktu, google ın her zamanki milliyetçilik duygusu.

• Benim nexus 4 cebimde kendi kendine fotoğraf çekiyor aranızda böyle olan var mı ?
    Bir de root falan atmadan güç tuşuna basmadan ekranı açabileceğim bir uygulama var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssgg

Benim nexus 4 cebimde kendi kendine fotoğraf çekiyor aranızda böyle olan var mı ?
    Bir de root falan atmadan güç tuşuna basmadan ekranı açabileceğim bir uygulama var mı?

Ekrana dokunarak açma olayında panelin sürekli açık kalması gerektiği için root gerekli diye biliyorum. Dokunmatik panel sürekli açık olacağı için şarjla arası pek iyi olmayacaktır, fanteziye girmeyin derim.
  • Yeni bir sarj aleti almak istiyorum arkadaşlar. Orjinali çok cızırtı yapıyor, kablonun da telefon giren kısmı sıkıntılı, sürekli çıkıyor.
    Böyle birşey alsam orjinal gibi randıman alabilir miyim?http://www.hepsiburada.com/liste/case-4u-lg-ev-ve-arac-sarji-data-kablosu/productDetails.aspx?productId=telsarjcase4ulg&categoryId=16113
  • @foz54
    Telefonu aldıktan yaklaşık 1 ay kadar sonra(sanırım Mart 2013) rom işlerine girdim. MIUI de dahil denemediğim rom/kernel/uygulama kalmamıştır. Ağustos ayında askere gittiğim için gitmeden önce tamamen stok hale döndürdüm telefonu, ola ki servislik bir durum yaşanırsa garanti problemi olmasın diye. Anlayacağınız özelleştirmenin dibine vurduğum bir dönemdi. :) Bilirsiniz, sabah akşam farklı romlar denediği olur insanın. :) Şu an ise sadece stok halde ART ile kullanıyorum telefonu. Çünkü en stabil ve hızlı hali ancak stok rom bana göre.

Ekranı ebayden almak tabi ki bir seçenek ama zaman/fiyat bakımından ne kadar ekonomik olabilir ki. 100-150 lira verip 20-25 gün bekleme(Nexus 4) ile 150 tl'ye en fazla 1 gün bekleme(iphone) durumları karşılaştırılamaz bile. Ortalama 3 yıl kullanılma niyetiyle alınacak bir telefonda servis/yedek parça/tamir fiyatının önemli ölçüde göz önünde bulundurulması gerektiğini anladım aradan geçen sürede.

Ayrıca 1,2,3,6,7 yazılım ile çözülen sorunlar değil. Özellikle 1. maddede belirttiğim sorunu yaşayan bir çok kullanıcı gördüm. Belki 4. maddede derinlemesine ayarlar ile daha iyi sonuçlar elde edilebilir. Bunun dışındakiler her romda aynı sorunlar diyebilirim.

@kozmak,
    Olabildiğince objektif yaklaşmaya çalıştım konuya. Sonuçta para vererek bir ürün alıyoruz ve paranın karşılığı olarak da bu üründen mümkün olan en üst mertebe faydalanmak istiyoruz. Öznel yaklaşırsam konuya Google benim için her zaman Apple'dan kat kat daha değerli bir konumda. Hatta Apple'ın tam bir kapitalist şirket olmasının fazlasıyla hakkını verdiğini söyleyebilirim. Google ise çok daha insancıl bir şirket. Fakat Apple da kapitalizmin gerekleri olarak hizmetlerini en üst seviyede verdiği, ürünlerini yazılım-donanım uyumu bakımından da tam bir kalite anlayışıyla tasarladığı da ortada. Bu bakımdan parasını hakettiğini de söyleyebilirim. Fakat ben yine de Google'a karşı çok olumlu düşündüğüm ve daha özelleştirebilir olduğu için Android kullanıyorum. Fakat kullandıkça da aldığım hizmet ile beklentilerimin arasında fark olduğunu görüyorum.
    Bu arada fiyat bakımından kıyaslamanın yanlış olduğunu düşünmüşsün, aradaki fiyat farkını belirttim zaten. Ama Nexus 4 çıktığında karşısına IOS rakibi olarak iphone 5'i konumlandırdılar. Bu nedenle onu örnek verdim.

Özetle, yaptığım karşılaştırmalar benim kendi deneyimlerim ve beklentilerim üzerinden gerçekleşiyor. Belki size biraz farklı bir bakış açısı da sunmuşumdur bilemem. Eğer bunu başardıysam ne mutlu bana. Bu kadar çok şey yazmamın sebebi zaten düşüncelerimi nedenleriyle birlikte açıklayarak normal bir akıllı telefon kullanıcısının deneyimlerini ve sorunlarını anlatmaktı. Ha telefondan soğudum mu? Genel olarak hayır ama bazı noktalarını beğenmiyorum. Bu nedenle de ileride bir de İphone denemeyi düşünüyorum.

• Hocam sen şanssızmışsın. Bir de benim cihazın ne kadar hızlı ve stabil çalıştığını görsen şaşarsın. Bu arada benim telefonu da ben şarjı az gidiyor bahanesiyle garantiye verdim. Güç tuşunda ise var olanı tamir etmeyi becermiş adamlar. LG İzmir servisi bir tek bende harika çalışıyor her halde. Ama ben de uyanık takılacağım. En küçük şeyde para iadesi isteyip telefonu yenileyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben nexus 4 ü pc ye bağladım ve bir iki işlem yaptım pc kastı bende direk usb kablosunu cıkarttım o gün bu gündür telefonu hiçbir pc ye bağlayamıyorum yardım ederseniz sevinirim
  • quote:

Merhaba arkadaslar bir muddet once nexus 4mu izmir servisine power tusundaki basma probleminden dolayi verdim ve bugun 21. Is gunu doldu musteri hizmetleri ile gorustum parca temin edilememis yenisi ile degisim yapilacak saniyorum ellerinde nexus 4 yok nexus 5 verecekler benzer problem yasayan arkadaslar bence versinler servise en kotu tlfonlarini yenilemis olurlar.

Ooo hocam harbi mi? Bende de arada basmama sorunu oluyor. Yani 2-3 kez basınca anca algılıyor. Nexus 5 verecekleri kesin mi?

Bir de benimki ithalatçı firma garantili aynı olay olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 2 Haziran 2014; 0:25:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

quote:

Ooo hocam harbi mi? Bende de arada basmama sorunu oluyor. Yani 2-3 kez basınca anca algılıyor. Nexus 5 verecekleri kesin mi?

Bir de benimki ithalatçı firma garantili aynı olay olur mu?

İthalatçı firmanın garantisine götüreceksiniz hocam.arkadaşınki lg Türkiye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• benimkiler çözer mi sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

benimkiler çözer mi sorunu

O kadarını bilemeyeceğim.sizi yanıltmak da istemem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim nexus da çift taşıyıcılı internet donanımı var mıydı?

• quote:

Orijinalden alıntı: xpress_

Bizim nexus da çift taşıyıcılı internet donanımı var mıydı?

Var

• selam, herkese iyi haftalar.

6 aydır nexus 4 kullanıyorum. çok da memnunum. birçok rom denedim. en çok beğendiğim slimrom oldu. cw üzerinden kurdum. pil ve hız performansını çok beğeniyorum.

geçen gün aklıma düştü şu telefonu değiştireyim diye. iphone 5s baktım çok pahalı geldi. m8 de öyle. m7 niyetlendim. ona da sense6 gelince sapıttı diyenler var. g2 ile nexus5'e baktım. değiştirmeye değecek birşey göremedim. tabi kendi kullanım şartlarıma göre.
    nexus4 ile orjinal bumper kullanıyorum. bahsi geçen düğme sorunları olmadı bende hiç. belki de düğme ömrünü korumak için etkili bir yoldur. :)

neyse diğer forumlara bakarken aklıma gedi burada paylaşmak istedim. size de böyle oluyor mu?. telefpnu değiştirmek isteyip sonra vazgeçtiğiniz. ya da göz koyduğunuz başka bir telefon var mı? ben açıkçası g2 ve one'ı çok beğeniyorum ama diğer forumlardaki aksaklıkları okuyunca pişman olurum gibi geliyor.

bu arada denemediyseniz slim rom'u şiddetle tavsiye ederim. benim gözlemime göre pil ömrü cm'ye göre daha uzun. bir merak ettiğim miui kaldı. o da sanırım kitkat için çıkmadı daha. nexus5'e çıktığına göre n4'e de gelmesi an meselesidir.

• Günaydın arkadaşlar, nexus 4 avea ile kullanıp çekim gücü sorunu olan varmı ? yani anlamadım benim cihazda arıza falanmı var yoksa..
    Benim bundan önceki cihaz HTC Desire 500 'dü avea ile bizim evin her odasında bağlantı kopma sıkıntısı olmuyordu iyi performans alıyordum ama şimdi nexus4 evin girişi ve benim odamda 2G 'de hiç çekmiyor 3G'de ise bir iki dilimde çekim gücü anca idare ediyor, diğer odalardada zayıf denecek durumdada olsa 2G ile kullanılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatukoy

Günaydın arkadaşlar, nexus 4 avea ile kullanıp çekim gücü sorunu olan varmı ? yani anlamadım benim cihazda arıza falanmı var yoksa..
    Benim bundan önceki cihaz HTC Desire 500 'dü avea ile bizim evin her odasında bağlantı kopma sıkıntısı olmuyordu iyi performans alıyordum ama şimdi nexus4 evin girişi ve benim odamda 2G 'de hiç çekmiyor 3G'de ise bir iki dilimde çekim gücü anca idare ediyor, diğer odalardada zayıf denecek durumdada olsa 2G ile kullanılıyor.

Merhaba hocam o sorun bende de var telefondan kaynaklanan birsey yok aveanin cekim kalitesi o kadar. Disari cik gezinti yap yolda bile baglantin kopar neden avea. Taahhutun yoksa bir saniye bile durma derim. Benim 2 yil var bugun bitse yarin aveaya selam bile vermem. Hayat cekilmez aveayla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kokoro

selam, herkese iyi haftalar.

6 aydır nexus 4 kullanıyorum. çok da memnunum. birçok rom denedim. en çok beğendiğim slimrom oldu. cw üzerinden kurdum. pil ve hız performansını çok beğeniyorum.

geçen gün aklıma düştü şu telefonu değiştireyim diye. iphone 5s baktım çok pahalı geldi. m8 de öyle. m7 niyetlendim. ona da sense6 gelince sapıttı diyenler var. g2 ile nexus5'e baktım. değiştirmeye değecek birşey göremedim. tabi kendi kullanım şartlarıma göre.
    nexus4 ile orjinal bumper kullanıyorum. bahsi geçen düğme sorunları olmadı bende hiç. belki de düğme ömrünü korumak için etkili bir yoldur. :)

neyse diğer forumlara bakarken aklıma gedi burada paylaşmak istedim. size de böyle oluyor mu?. telefpnu değiştirmek isteyip sonra vazgeçtiğiniz. ya da göz koyduğunuz başka bir telefon var mı? ben açıkçası g2 ve one'ı çok beğeniyorum ama diğer forumlardaki aksaklıkları okuyunca pişman olurum gibi geliyor.

bu arada denemediyseniz slim rom'u şiddetle tavsiye ederim. benim gözlemime göre pil ömrü cm'ye göre daha uzun. bir merak ettiğim miui kaldı. o da sanırım kitkat için çıkmadı daha. nexus5'e çıktığına göre n4'e de gelmesi an meselesidir.

Tanitildigi gibi cogu telefonlar cikmiyor veya bir sonraki guncelleme o telefonu bitiriyor. Size tavsiyem android illa olsin diyorsaniz telefon bozulana kadar devam edin.yok android olmasa olur dersen biraz parana kiy iphone al. Ben 4-5 yildir android kullaniyorum gerisini sen dusun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: andersin

quote:

Orijinalden alıntı: hatukoy

Günaydın arkadaşlar, nexus 4 avea ile kullanıp çekim gücü sorunu olan varmı ? yani anlamadım benim cihazda arıza falanmı var yoksa..

Merhaba hocam o sorun bende de var telefondan kaynaklanan birsey yok aveanin cekim kalitesi o kadar. Disari cik gezinti yap yolda bile baglantin kopar neden avea. Taahhutun yoksa bir saniye bile durma derim. Benim 2 yil var bugun bitse yarin aveaya selam bile vermem. Hayat cekilmez aveayla

Hocam zaten genel bir memnuniyetsizlik bendede var avea ya karşı işte ucuz diye katlanıyorum daha önce vodafone kullanıyordum tekrar geçmeyide düşünmüyor değilim..
    Ama dediğim hani avea hatla eski telefonun sorunsuz çektiği yerde nexus çekmiyor, ondan bir endişeye kapıldım. Tabi belli olmaz belki aveanın azizliğidir bazen oluyor bi dönem hiç çekmiyor bi dönem hep full gidiyo çekim gücü falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: andersin

quote:

Orijinalden alıntı: kokoro

selam, herkese iyi haftalar.

Tanitildigi gibi cogu telefonlar cikmiyor veya bir sonraki guncelleme o telefonu bitiriyor. Size tavsiyem android illa olsin diyorsaniz telefon bozulana kadar devam edin.yok android olmasa olur dersen biraz parana kiy iphone al. Ben 4-5 yildir android kullaniyorum gerisini sen dusun

android diyorum

çünkü aynı şey iphone'da da oluyor. 4s kullanırken ios7 çıktı. telefon yetmez oldu. şimdi 5s alsam ios8 çıkacak o da iphone6 almaya zorlayacak.
    dediğin gibi bu gidişle bozulana kadar n4 kullanırım. bozulunca da n5 alırım gibi. telefon üreticileri androide el attımı sıkıntı oluyor. nexus'ta benim gördüğüm en büyük avantaj o.
    tabi müzik ve fotoğraf ile hiç ilgilenmiyorum. o yüzden belki de bu kadar az şeyle idare edebiliyorum.

• Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak.

Benim telefonun 2 sene garantisi var fakat garanti belgesi kayıp. Teknosa'dan aldım ve faturası duruyor. Garantisi geçerlimidir acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 14451446144714481449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.