Şimdi Ara

Google Haritalar (Maps) uygulaması sorunu... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
9
Favori
51.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler hala aynımı kaç aydır düzelmedi gittii ya. googleın telefonu yok mu _?
  • quote:

Orijinalden alıntı: merkep

beyler hala aynımı kaç aydır düzelmedi gittii ya. googleın telefonu yok mu _?

http://www.basinbulteni.com/kurum/google-turkiye-ofisi/iletisim

Acaba hala aktif midir bu bilgiler emin değilim.

Google Türkiye ofisi müdürüne çıkışta yakasına yapışıp soralım, hemşerim nolacak bizim bu haritalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Ocak 2016; 21:55:11 >

• Uzun zamandır bende aynı sorundan muzdaripim. Bugün çözümü buldum galiba.
    Google mapsi açtıktan sonra haritanın alt kısmındaki bilgilerden maps.google.com' u seçiyorsunuz
    Netlik görüntü geliyor.

Bende oldu inşallah sizinde işinize yarar.

İyi Forumlar.
  • oguzaycan O kullanıcısına yanıt
    Evet ancak bu çözüm yalnızca masaüstü sürümü için geçerli ve mobilde sorun halen devam ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu problem uzun süredir devam ediyor. Bana kalırsa güvenlikle alakalı, bir şekilde netliği kapatıyorlar bu kadar uzun sürmezdi çünkü. PCde de aynı.
    Bir re merak ettiğim bu tip konuları dile getirecek, ses getirecek, haber yapacak, site, gazete, teknik dergi, falan birşey yok mu. onlar da mı uyuyor?
  • çıldıracam arkadaş.. koskoca google.. koskoca türkiye.. bu sorunu ne diye halletmiyorlar aylardır anlamıyorum.. beyler google forumlarını daha sık rahatsız edelim lütfen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: infernal_fp

çıldıracam arkadaş.. koskoca google.. koskoca türkiye.. bu sorunu ne diye halletmiyorlar aylardır anlamıyorum.. beyler google forumlarını daha sık rahatsız edelim lütfen..

Birazda Twitter'dan yazalım:

http://twitter.com/GoogleMaps

• Arkadaşlar sorunun kaynağı (www.google.com.tr/maps ) uzantısından kaynaklanıyor. (www.google.com/maps )olarak girersek sorun kalkıyor. Mobil için çözüm denemedim bilmiyorum.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    ynı sorunu yaşıyorum ve whatsapptan konum atamıyorum
  • Vallaha kaç ay oldu, teknik arıza olsa çözülürdü şimdiye kadar. Bilerek yapılmış bir şey olduğu çok çok açık, düzeleceğini de sanmıyorum artık, ki zaten git gide yakınlaştırma mesafesi düşüyor haritalar uzaktan bile yüklenmemeye başladı bende. Google Earth bile yakınlaştırma yapmıyor artık her koldan Türkiye için yakınlaştırma sistemi çökmüş durumda ki anadroid google earth sanırım TR bölgesi cihazlarında çalışmıyor da. Kime sorduysam durdurdu hatası alıyorlar. Ya bölgesel ya programda da sorun var.

Terör sorunu nedeniyle geçici süre yapıldı desem, google haricinde bir sürü harita sistemi var, microsoftun var, here var, yandex var. Google ile kesin bir anlaşmazlık oldu Türkiye arasında yine çilesini biz çekiyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Vallaha kaç ay oldu, teknik arıza olsa çözülürdü şimdiye kadar. Bilerek yapılmış bir şey olduğu çok çok açık, düzeleceğini de sanmıyorum artık, ki zaten git gide yakınlaştırma mesafesi düşüyor haritalar uzaktan bile yüklenmemeye başladı bende. Google Earth bile yakınlaştırma yapmıyor artık her koldan Türkiye için yakınlaştırma sistemi çökmüş durumda ki anadroid google earth sanırım TR bölgesi cihazlarında çalışmıyor da. Kime sorduysam durdurdu hatası alıyorlar. Ya bölgesel ya programda da sorun var.

Terör sorunu nedeniyle geçici süre yapıldı desem, google haricinde bir sürü harita sistemi var, microsoftun var, here var, yandex var. Google ile kesin bir anlaşmazlık oldu Türkiye arasında yine çilesini biz çekiyoruz

Terör bunun nedeni olsa Bing, Here, Yandex alayı banlanır. Bizim 5 aydır bunun nedenini kendi aramızda tartışarak tahmin etmeye çalışmamız bile Google'ın gözündeki ulus değerimizin ne boyutta olduğunu göstermektedir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bendede hem pcde hem androidde calısmıyor bulanık gosteriyor. Gecen kırk yılda bir lagzım oldu bi halta yaramadı
    Ggene eski usül sora sora buldum. ama baska sehirlerde aracla bu boyle olmaz. Ote yandn yandexte berbat millet
    nasıl beğenip kullanıyor anlamıyorum.
  • maps.google.com olarak girince açılıyor, maps.google.com.tr olarak girince açılmıyor.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Anroid manifest.xml dosyasındaki "maps.google.com.tr" adreslerindeki "tr" uzantısını kaldırsak olmaz mı? Telefon üzerinden Apk editor ile hepsini silmeyi ve değiştirmeyi denedim ama merge ederken düzenleme devredışı uyarısı çıkıyor. İnternetim olmadığı için Eclipse yada Android Studio'yu da kuramıyorum. Böyle bişey mümkün müdür?
  • google maps üzerinden girersek harita verileri ;

Google Haritalar (Maps) uygulaması sorunu...

google maps com tr üzerinden girersek

[]LuCkY[] dedikten sonra baktım ve hakikaten sadece TR uzantılarda sınırlama olan saçma salak bir uygulama mevcut.

@Beyaz Kartal ben çok defa decomple compile yaptım. Boş bir vaktimde denerim bayadır editlemeyle uğraşmıyordum ama belki işe yarayabilir.

• gerçekten rahatladım burayı görünce benden kaynaklı olduğunu düşünüyordum.
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Çok iyi olur.

Aşağıdaki fotoğrafı Almanyadaki kuzenimden istedim. Acaba orada da haritalar uygulaması üzerinden girildiğinde bulanık mı görünecek diye. Ama görüldüğü gibi yurtdışından girince uygulamada olsa dahi sorun olmuyor. Bu yüzden uygulamada yapılacak bir edit işlemi ile bunun aşılabileceğini düşünüyorum. Android geliştirmeyle uğraşan birisi bunu çözebilir sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Kartal

Çok iyi olur.

Aşağıdaki fotoğrafı Almanyadaki kuzenimden istedim. Acaba orada da haritalar uygulaması üzerinden girildiğinde bulanık mı görünecek diye. Ama görüldüğü gibi yurtdışından girince uygulamada olsa dahi sorun olmuyor. Bu yüzden uygulamada yapılacak bir edit işlemi ile bunun aşılabileceğini düşünüyorum. Android geliştirmeyle uğraşan birisi bunu çözebilir sanırım

Bugün deneyeceğim hocam. edit programlarını silmiştim ama java sdk'lar duruyor çalışırsa uğraşırım dosya üzerinde. Ama kurulurken oluşturulan bir dosya varsa ve telefon türkçe diye TR diye atama yapıyorsa ona nasıl çare buluruz bilmiyorum.

Aklıma şu geldi. Marketten değil de netten bulsak uygulamayı ve telefonun dilini ingilizceye alıp kurulumu yapıp denesek nasıl olur acaba ? Tabi diğer aklıma takılan soru ise, ip TR olduğu için direk com.tr server'ına da yönlendiriliyor olabilir.

Siz decompile edip baktınız mı dosyaya.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Ben ayarları İngilizce yaptım hatta bölgesel ayarlar dahil hepsini yaptım. O zman market ingilizce'ye döndü zaten. Yorumlar filan İngilizceydi hep. Bunlara ek olarak ip kaynaklı "tr" ayarları kurabileceğini düşünüp vpn de açtım ama nafile.

Eclipse yada Android Studioyu sildiğim için bunlar üzerinden decompile yapmadım internetim yok yükleyemiyorum. Telefona kurulan Apkedit programı ile manifest üzerindeki "tr" uzantıları sildim ama kayderken "edit işlemi iptal edildi" uyarısı çıkıyor

Manifest üzerinde arama yapınca com.tr uzantılı 23 kısım var

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.