Şimdi Ara

Google Haritalar (Maps) uygulaması sorunu... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
9
Favori
51.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Beyaz Kartal

Ben ayarları İngilizce yaptım hatta bölgesel ayarlar dahil hepsini yaptım. O zman market ingilizce'ye döndü zaten. Yorumlar filan İngilizceydi hep. Bunlara ek olarak ip kaynaklı "tr" ayarları kurabileceğini düşünüp vpn de açtım ama nafile.

Eclipse yada Android Studioyu sildiğim için bunlar üzerinden decompile yapmadım internetim yok yükleyemiyorum. Telefona kurulan Apkedit programı ile manifest üzerindeki "tr" uzantıları sildim ama kayderken "edit işlemi iptal edildi" uyarısı çıkıyor

Manifest üzerinde arama yapınca com.tr uzantılı 23 kısım var
     Google Haritalar (Maps) uygulaması sorunu...

Tamam hocam az bir işim var deneyeceğim ondan sonra. Yeni bir SD kart aldım da onun incelemesini yapayım bizim G3 konusunda fotoları yükleyip ilgileneceğim.

edit: uğraşıyorum hocam. recompile ettikten sonra bir türlü çalıştıramadım uygulamayı. en ufak editlemede bozuluyor kafayı yedirtti bana. Signed falan da yapıyorum ama yok. Bütün dosyalar tam apk içinde, decompile recompile sorunsuz fakat telefond apaket ayrıştırma hatası veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 12 Şubat 2016; 1:00:29 >

• 6.0 yüzünden herhalde ya da google haritalar apk çok hassas. Çok apk editledim ama hiç biri bu kadar sorun çıkartmamıştı ya
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Aynen compile edilmiyor, hata veriyor. Google editlenmemesi için özel çaba harcamış olabiir mi acaba?
  • quote:

Aynen compile edilmiyor, hata veriyor. Google editlenmemesi için özel çaba harcamış olabiir mi acaba?

çözümü araştırıyorum bir kaç yerde ok çözdüm şimdi çalışıyor diyor da sisteme yabancı olduğumdan anlamadım araştırıyorum. Normal kıytırık apk gibi açıp kapatamıyoruz google uygulamalarını. Özel bir key gerekiyormuş onunla sign edecekmişiz falan öyle anladım, baya uzun iş gbi araştırıyorum bakalım.

Bu iş yatar, android studio falan kurun diyor onu kur bunu kur ohoo ölme eşeğim ölme. Yok mu bunun ufak bir programı çat çat halledelim

tek sorun maniset.xml o decompile edildikten sonra recompile edilirken hata veriyor editlendiği için bozuluyor büyük ihtimal anlamadım gitti. Demin recompile ettiğim ve çalışmayan dosyaya orjinal haritaları rar ile açıp manifest.xml i kopyaladım ve çalıştı kuruluma geçti. Manifest.xml de editleme yapyınca sapıtıyor. Başka çare bulmak lazım com.tr silmek yerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 12 Şubat 2016; 2:34:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

çözümü araştırıyorum bir kaç yerde ok çözdüm şimdi çalışıyor diyor da sisteme yabancı olduğumdan anlamadım araştırıyorum. Normal kıytırık apk gibi açıp kapatamıyoruz google uygulamalarını. Özel bir key gerekiyormuş onunla sign edecekmişiz falan öyle anladım, baya uzun iş gbi araştırıyorum bakalım.

Bu iş yatar, android studio falan kurun diyor onu kur bunu kur ohoo ölme eşeğim ölme. Yok mu bunun ufak bir programı çat çat halledelim

tek sorun maniset.xml o decompile edildikten sonra recompile edilirken hata veriyor editlendiği için bozuluyor büyük ihtimal anlamadım gitti. Demin giç recompile etmeden manifest'i silip tekrar yükledim orjinali ve çalıştı. manifest değiştirilemiyor.

Evet Android Studio olmadan zor gibi o olsa olur mu o na da emin değilim.Android uygulama geliştiren birinin el atması lazım.

Evet arkadaşlar Android geliştirici aranıyor

• Sorun şebekeden sanıyordum. İyi oldu öğrendiğim. Çözüm bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Anroid manifest.xml dosyasındaki "maps.google.com.tr" adreslerindeki "tr" uzantısını kaldırsak olmaz mı? Telefon üzerinden Apk editor ile hepsini silmeyi ve değiştirmeyi denedim ama merge ederken düzenleme devredışı uyarısı çıkıyor. İnternetim olmadığı için Eclipse yada Android Studio'yu da kuramıyorum. Böyle bişey mümkün müdür?

Zannetmiyorum, sunucu bilgisi hardcoded gibi duruyor uygulamada. Zaten bir düzelme de yok. Bildiğin işkence.

Ancak arkadaşın Almanya'daki akrabasının mobil uygulamadan attığı SS kafamı karıştırdı.

Bu yüzden; beyler yurtdışından getirip burada IMEI kaydını yaptırdığınız MAPS yüklü bir akıllı telefon + TOR gibi bir VPN ile deneyen olursa kesin yargıya varırız.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Bendeki telefon yurtiçi ama rom kullanıyorum nerenindi hatırlamıyorum şimdi ama uzakdoğu ülkelerindendi galiba. Vpn + ingilizce dil + bölgesel ayarlar filan denedim olmadı. Kuzende yurtdışı telefon var imei kaydı bile yok henüz, ondan istedim az önce yine aynı görüntü(vpn olmadan denedi ben bi ara vpn ile denerim ama sanmam değişeceğini)

Bence her gün Google maps içinden en az 5 6 kez hata bildirimi yapalım. Google Maps forumunda bile dikkate alınmıyor bu sorun. Belki bu şekilde düzeltmeye uğraşırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyaz Kartal -- 13 Şubat 2016; 14:20:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Anroid manifest.xml dosyasındaki "maps.google.com.tr" adreslerindeki "tr" uzantısını kaldırsak olmaz mı? Telefon üzerinden Apk editor ile hepsini silmeyi ve değiştirmeyi denedim ama merge ederken düzenleme devredışı uyarısı çıkıyor. İnternetim olmadığı için Eclipse yada Android Studio'yu da kuramıyorum. Böyle bişey mümkün müdür?

Zannetmiyorum, sunucu bilgisi hardcoded gibi duruyor uygulamada. Zaten bir düzelme de yok. Bildiğin işkence.

Ancak arkadaşın Almanya'daki akrabasının mobil uygulamadan attığı SS kafamı karıştırdı.

Bu yüzden; beyler yurtdışından getirip burada IMEI kaydını yaptırdığınız MAPS yüklü bir akıllı telefon + TOR gibi bir VPN ile deneyen olursa kesin yargıya varırız.

manifest 'i inceledim baya. Bütün ülkeler için domainler belirlenmiş. TR sorguları direk com.tr üzerinden veriliyor. Fakat benim aklımı karıştıran paralı vpn var bende onunla deniyorum yine aynı. Aklıma marketten değilde başka yerden indirip kurmak geldi. Onu denemedim daha, acaba marketten indirirken kayıtlı İMEİ 'e göre mi indiriyor ?

Tek seçeneğimiz şu, telefon yurt dışı olacak TR kayıtlı bile olmayacak, tr ipsi ile değil de vpn ile bağlanıp marketten uygulamayı öyle kuracak ve deneyecek. Yine bulanık çıkarsa gerçekten saçma salak bir durum. Ama bulanık çıkmazsa marketten indirirken imei 'e ve operatöre göre belirleniyor diyeceğim artık.

Hayır o değil benim telefon polonya romu yahu rootlu birde. Haritalar üstünde kurulu geliyor bende de durum aynı

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

manifest 'i inceledim baya. Bütün ülkeler için domainler belirlenmiş. TR sorguları direk com.tr üzerinden veriliyor. Fakat benim aklımı karıştıran paralı vpn var bende onunla deniyorum yine aynı. Aklıma marketten değilde başka yerden indirip kurmak geldi. Onu denemedim daha, acaba marketten indirirken kayıtlı İMEİ 'e göre mi indiriyor ?

Tek seçeneğimiz şu, telefon yurt dışı olacak TR kayıtlı bile olmayacak, tr ipsi ile değil de vpn ile bağlanıp marketten uygulamayı öyle kuracak ve deneyecek. Yine bulanık çıkarsa gerçekten saçma salak bir durum. Ama bulanık çıkmazsa marketten indirirken imei 'e ve operatöre göre belirleniyor diyeceğim artık.

Hayır o değil benim telefon polonya romu yahu rootlu birde. Haritalar üstünde kurulu geliyor bende de durum aynı

Yurtdışından, özellikle ABD, Kanada, Avustralya gibi ülkelerden deneyen lazım bize. Maps uygulaması onlarda da buğulu mu diye. Almanya ile sınırlı kalmayalım.

Garip bir durum var ortada.

Tamam ben denerim kuzenimi yakalayınca onda kayıtsız telefon var

• Telefonu amerikan serverlarına aldım vpn ile, telefonun dilini de ingilizceye aldım. maps apk yı da netten buldum marketten yüklemedim. Yine çalışmadı. Marketten indireyim dedim öyle denedim yine çalışmadı.

Hep bulanık hep bulanık. Kayı yememek cidden elde değil yani bu nasıl bir manyakça olaydır ya
  • google niye açıklama yapmıyor yaa...
    herkes geri bildirim gönderisin ha bire..
    Denedim bi değişiklik yok hala bulanıkk

• quote:

Denedim bi değişiklik yok hala bulanıkk

Vallaha tek bir açıklaması var o da Hükümetin istememesi diye düşünüyorum ben artık. Yıllardır google'a kıl olan bir yönetim var zaten. Google play satın alma yıllar sonra geldi ülkemize, müzk ve film özelliği play de hala kapalı, dergi kitap 'da yıllar sonra aktif oldu. Google TR de askeri alanları karatmadığı için Haklı olarak Türkiye kapatın bunu diyor google da inatla kapatmıyor sanırım en sonunda böyle bir olay le karşı karşıyayız.

Sokak görünümü projesi de bir süre sonra kaldırılacaktır eminim. Olan biz kullanıcılara oluyor anasını satayım bu ne ya. Navigasyon, sokak görünümü geldi diye sevinirken haritalardan da olduk.

Ben de sansür olduğunu düşünüyorum ama .com uzantıdan Türkiyeye rahat ulaşabiliyoruz. Bunun üstüne Google hariç diğer tüm harita uygulamalarınında Türkiye görüntüleri çok net. Neden sadece Google'ın harita uygulamasında sorun var ben burayı çözemedim.

Sansür varsa askeri alanla ilgili değildir bence tüm dünyada bütün askeri üsleri net şekilde görebiliyoruz. Sadece bazıları karartılmış durumda. Türkiye'deki sokak görünümünde askeri bölgelerde çıkartıldı zaten.

Birde VPN ile girince nasıl hala com.tr'ye yölendiriliyoruz kafam burayı almıyor.
  • quote:

Ben de sansür olduğunu düşünüyorum ama .com uzantıdan Türkiyeye rahat ulaşabiliyoruz. Bunun üstüne Google hariç diğer tüm harita uygulamalarınında Türkiye görüntüleri çok net. Neden sadece Google'ın harita uygulamasında sorun var ben burayı çözemedim.

Sansür varsa askeri alanla ilgili değildir bence tüm dünyada bütün askeri üsleri net şekilde görebiliyoruz. Sadece bazıları karartılmış durumda. Türkiye'deki sokak görünümünde askeri bölgelerde çıkartıldı zaten.

Birde VPN ile girince nasıl hala com.tr'ye yölendiriliyoruz kafam burayı almıyor.

Bölgesel bence TR bölgesine geçince haritada otomatik com.tr üzerinden yüklemeye başlıyor. Diğer şirketlerin tr temsilcilikleri yok sanırım ondan olabilir. Yahu çevrim dışı harita özelliği bile yıllarca yoktu daha bu sene açıldı. En kıytırık 5. dünya ülkesi diyebileceğimi yerlerde bile tam hizmet varken bizde kapalıydı çoğu ayar. Google asistan halen kapalı teli ingilizce falan yapınca açılabiliyor anca. SAçmalıklara bak yahu. Adam gibi açıklama da yok.

• quote:

PC'deki sorun .com ile çözülebilir ama mobildeki daha büyük problem. Türk insanına verdiklere değer bu demek ki.

VPN ile .com.tr'ye yönlendirmesi garip. Çerezsiz, portable ve In-private (Incognito) modunda iken tarayıcıdan denediniz mi?

• Çokk iyi olmasa da iyi bir haber vereyim.

Ben yeni sürümerde mesafe ölçme aracı olmadığı için hep 6.14.4 sürümünü kullanıyordum. Kasım ortası gibi bu sorun çıkınca; Google eski sürümlere desteği kesti diye düşünüp yeni sürüme güncellemiştim. Ne yazık ki aylarca sürecek bir hata yada sansürden kaynaklıymış.

Şimdi tekrar 6.14.4 sürümünü kurdum ve VPN ile eski net görüntüleri alabiliyorum ama sadece VPN ile. Hemen manifest dosyasını kontrol ettim ve içinde com.tr adres uzantıları olmadığını gördüm ama tabi VPN olmadığı zaman ip bazlı olarak yine com.tr'ye yönlendiriyor. VPN'i bile nasıl aşıp bizim TR'de olduğumuzu anlıyor ve manifestteki com.tr leri devreye sokuyor bunu çözmemiz lazım?

Bu sorun bende Kasım ortasında çıkmıştı demek ki mantıken Ekim veya Eylül'deki Maps sürümlerini VPN ile sorunsuz kullanabiliriz diye düşünüyorum. Ben şimdi Ekim'deki bir Maps sürümü indirip deneyeceğim bakalım nolacak

• quote:

Çokk iyi olmasa da iyi bir haber vereyim.

Ben yeni sürümerde mesafe ölçme aracı olmadığı için hep 6.14.4 sürümünü kullanıyordum. Kasım ortası gibi bu sorun çıkınca; Google eski sürümlere desteği kesti diye düşünüp yeni sürüme güncellemiştim. Ne yazık ki aylarca sürecek bir hata yada sansürden kaynaklıymış.

Şimdi tekrar 6.14.4 sürümünü kurdum ve VPN ile eski net görüntüleri alabiliyorum ama sadece VPN ile. Hemen manifest dosyasını kontrol ettim ve içinde com.tr adres uzantıları olmadığını gördüm ama tabi VPN olmadığı zaman ip bazlı olarak yine com.tr'ye yönlendiriyor. VPN'i bile nasıl aşıp bizim TR'de olduğumuzu anlıyor ve manifestteki com.tr leri devreye sokuyor bunu çözmemiz lazım?

Bu sorun bende Kasım ortasında çıkmıştı demek ki mantıken Ekim veya Eylül'deki Maps sürümlerini VPN ile sorunsuz kullanabiliriz diye düşünüyorum. Ben şimdi Ekim'deki bir Maps sürümü indirip deneyeceğim bakalım nolacak

SIM kartı söküp veya hatsız (uçak) modunda VPN + wifi üzerinden tekrar dener misin?

Belki de GSM operatörü üzerinden konum bilgisi gönderiyordur.

Herşey beklenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 15 Şubat 2016; 21:28:51 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.