Şimdi Ara

GOOGLE CHROMECAST KULLANANLAR (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.213
Cevap
88
Favori
178.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turbetfur2

quote:

Orijinalden alıntı: efesb

quote:

Orijinalden alıntı: ironblood

Merhaba

Web sitelerindeki videolari google chrome browserindan ekrana yansitirken kesiliyordu. Web Video Caster ile sorun yasamadim, tavsiye ederim.

Merhaba,
    bu uygulamayı iphone 6 ya indirdim. televizyon smart Tv ve içinde google chrome mevcut. Televizyona bağlanıyorum video yu oynatmaya başlayıp televizyonda oynat kısmına basıyorum Televizyon ekranında link çıkıyor çalışacakmış gibi ama görüntü bir türlü aktarılmıyor. bununla ilgili çözüm bilen biri var mı ?

Hocam online izlemek her zaman sıkıntı. Ben cihaza download Edip öyle Chrome casta yansıtıp izliyorum. Bubble UPnP veya megacast adlı programları kullanın.

evet online olarak izleyebilen varsa tecrübesini ve nasıl yaptığını paylaşırsa iyi olur. Çünkü uygulama altındaki yorumlara bakınca bunu yapabilen kullanıcıların yorumlarını görebiliyorsun ki ben hiç görüntü alamadım
    Bu bahsettiğiniz uygulamalar ios uygulaması mı?
    Benim tam olarak yapmak istediğim, bilgisayarımdan google chrome cast extention ı yükledim orayanda istediğim gibi yansıtma yapabiliyorum televizyona ama bunu telefon üzerinden yapabilmenin bir yolunu bulamadım

• Ben laptoptan google chome'dan cast edince sorun yasamiyorum, telefondan ya da tabletten yaptigimda ise kesilmeler yasiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeboys0

quote:

Orijinalden alıntı: suÇ

Yaa ekrana yansıt sadece youtube de mi oluyor?misal atv'nin sitesinden dizi açtım,ekrana yansıt dedim ama ekranda dizinin ismi yazıyor,öylece kalıyor açılmıyor yaniyoutube'da soryn yok açılıyor dediğim gibi ama diğer sitelerden bu yansıtmayı açmıyor nedense

Merhaba. Bende sırf herhangi bir siteden film açtığım da TV ye yansıtıp, telefonu normal kullanıma devam etmek amaçlı aldım cihazı. Bu uygulama görevimi çok iyi yapıyor. Film oynarken sizde telefon da istediğinizi yapıyorsunuz. Film sitesine o program üzerinden girin.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instantbits.cast.webvideo

Bu uygulama, sitelerde veya film izleme uygulamaların da play e bastığınizda, filmi hangi uygulama ile açacağıni sorar ya, işte bu uygulamayı indirip listeden onu seçerseniz de TV de filmi oynatıyor. Çok kullanışlı.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp

Eski mesajı alıntı yaptım. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve sürekli online net üzerinden dizi izliyorum. Wiking dizisini bitirdim. Hiç sorun çıkarmadı. O yüzden paralı sürümü aldım. İnternet de herhangi bir film sitesinden istediğiniz herşeyi izleyebilir ve yansıtabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar. Chromecast 2 cihazımda küçük bir sorunum var. LG G3 kullanıyorum ve ekranı yansıttığım zaman ekranda şarj simgesi falan gözükmüyor, görüntü sığmıyor. Acaba bu G3'ün çözünürlüğü yüzünden mi yoksa yapmam gereken ayar falan mı var?
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: suÇ

Yaa ekrana yansıt sadece youtube de mi oluyor?misal atv'nin sitesinden dizi açtım,ekrana yansıt dedim ama ekranda dizinin ismi yazıyor,öylece kalıyor açılmıyor yaniyoutube'da soryn yok açılıyor dediğim gibi ama diğer sitelerden bu yansıtmayı açmıyor nedense

Merhaba. Bende sırf herhangi bir siteden film açtığım da TV ye yansıtıp, telefonu normal kullanıma devam etmek amaçlı aldım cihazı. Bu uygulama görevimi çok iyi yapıyor. Film oynarken sizde telefon da istediğinizi yapıyorsunuz. Film sitesine o program üzerinden girin.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instantbits.cast.webvideo

Bu uygulama, sitelerde veya film izleme uygulamaların da play e bastığınizda, filmi hangi uygulama ile açacağıni sorar ya, işte bu uygulamayı indirip listeden onu seçerseniz de TV de filmi oynatıyor. Çok kullanışlı.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp

Eski mesajı alıntı yaptım. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve sürekli online net üzerinden dizi izliyorum. Wiking dizisini bitirdim. Hiç sorun çıkarmadı. O yüzden paralı sürümü aldım. İnternet de herhangi bir film sitesinden istediğiniz herşeyi izleyebilir ve yansıtabilirsiniz

Site isimleri verebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dizileri dizibox.com dan izliyorum. sorunsuz.

• quote:

dizileri dizibox.com dan izliyorum. sorunsuz.

Hocam bu programda cihazdaki videolarda oynatma şıkkı var. Divx veya mkv dosyalarına chromecastta oynayabiliyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: turbetfur2

quote:

dizileri dizibox.com dan izliyorum. sorunsuz.

Hocam bu programda cihazdaki videolarda oynatma şıkkı var. Divx veya mkv dosyalarına chromecastta oynayabiliyor mu

Divx oynatmadi. Şimdi denedim. Mkv de sorun yok.

• Web video caster premium yilbasinda indirima girdi 3tl ye aldim inanin bu program olmasaydi cihazi satardim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WatchteR -- 11 Ocak 2017; 19:52:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Arkadaşlar merhaba. Chromecast 2 kullanıyorum. Cihazı pc patates olduğu için monitör de kullanıyorum. Fakat monitör de ses çıkışı yok doğal olarak. Ama ses sistemini telefona bağlayınca sesi de chromecast a gönderdiği için çalışmıyor. Bu olaya bir çözüm bulan var mı?

Özet : Chromecast kullanırken sesin telefondan çıkmasını nasıl sağlarım?

Kısa cevap: Sağlayamazsınız. Monitörün HDMI girişinden gelen sesi dışarı verme özelliği (mesela kulaklık jakı çıkışı) varsa bir hoparlör seti alıp monitöre bağlayın, sesi oradan dinleyin bence.

Veya bazı HDMI Switch (Türkiye'de bulabilir misiniz bilmiyorum)'lerde ayrı ses çıkışı özelliği var, aynı şekilde bir hoparlör takabilirsiniz.

• merhaba arkadaşlar.pcdeki ve telefonumdaki görüntüyü tvye aktarmak için bir cihaz arıyordum acaba chromecast işimi görürmü?
    tv full hd philips ve cihazı sadece pcden veya telefondan popcorntime veya tarayıcı üzerinden film aktarmak için kullanmak istiyorum. netflixi ps4 üzerinden seyrediyorum ama bunda veya 2 de netflix özelliği veya android üzerinden google playden popcorntime veya oyun indirme olayı varmı acaba? yani aslında pekte para vermek istemiyorum sadece film için kullanıcam ve chromecast işimi görürse 75tlye satlıyor galiba ama eğer google playden yükleme yapabilme şansım varsa 2 ler için onu düşünebilirim.
  • avedist A kullanıcısına yanıt
    Benim evdeki bilgisayarım modeme kablo ile bağlı. Ama Chrome tarayıcıma Chromecast eklentisi ekleyince görüntüyü TV ye aktarabiliyorum. Kablolu olmasına rağmen tarayıcı ekranını TV ye aktarıyor. Ordan da film açıyorum izliyorum TV de. O sırada kendimde oyun oynuyorum farklı şeyler yapıyorum pcde. Bilgisayara bir film indirdiniz onu chromecast ile izlemek isterseniz, filmi sürükleyip Chrome tarayıcının üzerine atın oynatıyor. Bu şekile cok film izledim.

• Merhaba arkadaşlar.Usb den film/dizi izlenebiliyor mu?Ve de altyazı sorunu var mı ?

Tşk ederim.
  • Beyler bu cihazla film izleyebilecegimiz en kaliteli siteler hangileri? Çoğu buffer yapıyor.

• quote:

Benim evdeki bilgisayarım modeme kablo ile bağlı. Ama Chrome tarayıcıma Chromecast eklentisi ekleyince görüntüyü TV ye aktarabiliyorum. Kablolu olmasına rağmen tarayıcı ekranını TV ye aktarıyor. Ordan da film açıyorum izliyorum TV de. O sırada kendimde oyun oynuyorum farklı şeyler yapıyorum pcde. Bilgisayara bir film indirdiniz onu chromecast ile izlemek isterseniz, filmi sürükleyip Chrome tarayıcının üzerine atın oynatıyor. Bu şekile cok film izledim.

Hocam bilgisayarımdaki mkv formatında 1080p bir videoyu altyazısı ile birlikte aktarabilir miyim?

Cihazı almayı düşünüyorum. Yorum yazarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theasus

quote:

Hocam bilgisayarımdaki mkv formatında 1080p bir videoyu altyazısı ile birlikte aktarabilir miyim?

Merhaba elimde o format da dosya yok. Ama normal full hd filmi aktarıp izliyorum bilgisayar dan. İzlemek istediğim filmi tutup Chrome tarayıcının üzerine sürüklüyorum oynatıyor. Ayrıca telefondan da film indirip sorunsuz izliyorum. Dediğim gibi o format da denemedim hiç.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba elimde o format da dosya yok. Ama normal full hd filmi aktarıp izliyorum bilgisayar dan. İzlemek istediğim filmi tutup Chrome tarayıcının üzerine sürüklüyorum oynatıyor. Ayrıca telefondan da film indirip sorunsuz izliyorum. Dediğim gibi o format da denemedim hiç.

Altyazı sorun oluyor mu hocam ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Altyazı sorun oluyor mu hocam ?

İnternet üzerinden Chromecast a aktarım yaparak bir çok dizi bitirdim. Hiç alt yazı sorunu yaşamadım.

• Chromecast 2 yi router ile kullanan var mı? Tp-link w8151 router ile 3 gündür uğraşıyorum artık cihaz tv telefon ne varsa camdan aşağı atacam. Denemediğim ayar kalmadı ama router üzerinden chcst2 bağlantısı kuramadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhncnk

Chromecast 2 yi router ile kullanan var mı? Tp-link w8151 router ile 3 gündür uğraşıyorum artık cihaz tv telefon ne varsa camdan aşağı atacam. Denemediğim ayar kalmadı ama router üzerinden chcst2 bağlantısı kuramadım.

Ben Linksys router ile kullanıyorum, teledünya modemi ile internet bağlantısı var, Linksys router'da dd-wrt yükledim vpn ile yurtdışı içeriği izliyorum. Gerçi chromecast bağlantısı için bu şart değil, aynı wi-fi içinde olmanız yeterli.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.