Şimdi Ara

GOOGLE CHROMECAST KULLANANLAR (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.214
Cevap
88
Favori
177.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insom -- 6 Mart 2019; 22:4:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün Chrome cast e bağlanma sorunu yasayan varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezofren

Bugün Chrome cast e bağlanma sorunu yasayan varmı?
    Nasil bir sorun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fabrika ayarlarına getirip baştan kurulum yapıyorum görüyor kurulum bittiğinde görmüyor. Youtube den yayın yapamiyorum ağda cihaz yok diyor

• Arkadaşlar merhaba. Bir arkadaştan Chromecast cihaz aldım. Gelince denediğimde sorun yoktu. Her şey sorunsuz çalışıyordu. Sonra cihazın içinde satın aldığım arkadaşın bilgilerinin kayıtlı olduğunu gördüm. Fabrika ayarlarına döndürdüm. O andan sonra Netflix youtube çalışmasına rağmen ekran yansıtma yapmak isteyince hata veriyor. Başına böyle bir şey gelen oldu mu? Saygılar.

• Birşey soracagım ama once yukaridaki sorularla ilgili birsey soyleyeyim; ben de cihazi aldigimda baska insanlar kayitli vs birsey gordum. Fabrika ayarlarina dondum. Ama yukaridaki gibi problemler yasamadim. Yani netflixde cast edememe vs problemim olmadi.

Benim soracagim şey şudur ki; ben bir sure chromecasti kullanmayinca (1 gün mesela) ertesi gun youtube netflix vs acinca hemen cast edemiyorum. Yine kurulum surecinden gecmem gerekiyor. Yine google home a girip, cihaz kur diyorum, cihaz bulundu diyor, ekrandaki yazi teyit ediyorum vs vs.
    Bu normal surec mi yoksa bir terslik mi var bu işte sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: mertazor

Birşey soracagım ama once yukaridaki sorularla ilgili birsey soyleyeyim; ben de cihazi aldigimda baska insanlar kayitli vs birsey gordum. Fabrika ayarlarina dondum. Ama yukaridaki gibi problemler yasamadim. Yani netflixde cast edememe vs problemim olmadi.

Benim soracagim şey şudur ki; ben bir sure chromecasti kullanmayinca (1 gün mesela) ertesi gun youtube netflix vs acinca hemen cast edemiyorum. Yine kurulum surecinden gecmem gerekiyor. Yine google home a girip, cihaz kur diyorum, cihaz bulundu diyor, ekrandaki yazi teyit ediyorum vs vs.
    Bu normal surec mi yoksa bir terslik mi var bu işte sizce?
    Ben 2 yıldır kullanıyorum böyle bir sorun yaşamadım. Güncellemeyi zaten kendisi yapıyor, son kullanıcı güncellemeleri görmüyor. Cihaz üzerinde hafıza yok, cast edememe sorunu çok enteresan. Orijinal google ürünü olduğuna emin misiniz?

Benzer görünümlü Çin malı cihazlar da var.

Cihazı Google Home uygulaması ile eşleştirebiliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 18 Mart 2019; 12:36:23 >

• Merhaba, 1-2 hafta kullandığım Chromecast Ultra satıyorum. Ilgilenen varsa PM atabilir
  • arkadaşlar merhaba ben de chromecast 3 aldım fakat satıcı chromecast 3 yerine chromecast 2 göndermiş ve sonra bana teklifte bulundu 100 lira banka ile havale edeyim sen onu kullan sizce chromecast 3 ile 2'nin arasındaki en önemli farklar neler bilgilendirirseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Onderahmed

arkadaşlar merhaba ben de chromecast 3 aldım fakat satıcı chromecast 3 yerine chromecast 2 göndermiş ve sonra bana teklifte bulundu 100 lira banka ile havale edeyim sen onu kullan sizce chromecast 3 ile 2'nin arasındaki en önemli farklar neler bilgilendirirseniz sevinirim
    3 yıldır chromecast 2 kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım. Yani size kalmis. Ama satıcının yaptığı hareket hoş değil

• quote:

arkadaşlar merhaba ben de chromecast 3 aldım fakat satıcı chromecast 3 yerine chromecast 2 göndermiş ve sonra bana teklifte bulundu 100 lira banka ile havale edeyim sen onu kullan sizce chromecast 3 ile 2'nin arasındaki en önemli farklar neler bilgilendirirseniz sevinirim
    Kac para odemistiniz?

• Merhabalar 359 TL ödeme yaptım acaba chromecast 3 daha ucuza bulabilir miyim ayrıca bir link atarsanız çok memnun olurum yanlış gelen chromecast 2 için iade talebi oluşturdum bana tavsiyede bulunursanız çok makbule geçer chromecast 3 60fps e çıkarılmış durumda chromecast 2 1080p 30fps verirken chromecast 3 60 fps olmuş durumda ayrıca chromecast 3'ün wifi teknolojisinde de geliştirmeler mevcut ya da bunların yerine anycast gibi daha ucuz olan muadil lerinden onların en iyilerinden tavsiyede bulunabilir misiniz

• bence 3 al. 2 yi geri gönder .
  • Chromecast'ı ev dışında kullanmak için bulduğum çözümü paylaşayım:

Kaldığım otelde Chromecast ile BBC izlemek için amazon UK'den OpenVPN client çalıştıran bir "Travel Router" aldım, fiyatı yaklaşık 150 TL'ye geldi.

https://www.gl-inet.com/products/gl-mt300n-v2/

Bu cihaz otel wifi veya ethernet ağına bağlanıyor ve kendi wifi ağını oluşturuyor. Aynı zamanda isterseniz VPN çalıştırıyor. Telefonu ve Chromecast'ı router wifi ağına bağlıyorum, VPN aboneliğim olan servis sağlayıcıdan OpenVPN konfigürasyonunu indirip router'a yükledim ve VPN'e bağlandım. Bu sayede otel wifi ağından izole bir şekilde odamdaki TV'de BBC, Youtube vb. izliyorum.

Kibrit kutusu kadar, USB'den beslenen bu cihaz bence seyahatler için mükemmel bir çözüm. Wifi bağlantılı cihazlarınızı (örneğin yanınızda wifi kamera, printer vb. taşıyorsanız) otel internet bağlantısından faydalanarak ama güvenli bir şekilde izole ederek kullanmak için gerekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AFB8954A9

Chromecast'ı ev dışında kullanmak için bulduğum çözümü paylaşayım:

Kaldığım otelde Chromecast ile BBC izlemek için amazon UK'den OpenVPN client çalıştıran bir "Travel Router" aldım, fiyatı yaklaşık 150 TL'ye geldi.

https://www.gl-inet.com/products/gl-mt300n-v2/

Bu cihaz otel wifi veya ethernet ağına bağlanıyor ve kendi wifi ağını oluşturuyor. Aynı zamanda isterseniz VPN çalıştırıyor. Telefonu ve Chromecast'ı router wifi ağına bağlıyorum, VPN aboneliğim olan servis sağlayıcıdan OpenVPN konfigürasyonunu indirip router'a yükledim ve VPN'e bağlandım. Bu sayede otel wifi ağından izole bir şekilde odamdaki TV'de BBC, Youtube vb. izliyorum.

Kibrit kutusu kadar, USB'den beslenen bu cihaz bence seyahatler için mükemmel bir çözüm. Wifi bağlantılı cihazlarınızı (örneğin yanınızda wifi kamera, printer vb. taşıyorsanız) otel internet bağlantısından faydalanarak ama güvenli bir şekilde izole ederek kullanmak için gerekli.
    Üstad şu dediklerini yapabilsek burada ne işimiz vardı Microsoft'a giderdik

• Bunların hiç biri programlama bilgisi gerektirmiyor. Bilgisayara bile gerek yok, bütün ayarları cep telefonundan cihazın web arayüzü ile yaptım.

• Choromecast 2 yi bende 2015 te çıktığında almaştım yaklaşık 3 senede ben kullandım geçenlerde iyi bir müşteri çıktı sattım harika diyebilirim cihaz fakat satıcı sahtekar çıktı benim daha önce chromecast 2 kullandığı mı tahmin edemediği için bunu yutturrum diye düşünmüş olmalı hiç şüphem yok böyle olduğun dan 2 den çok memnun kaldığım için bende bu sefer 3. Modelini alayım dedim hem daha uzun yıllar güncelleme alır yeni olduğu için saygılar iyi niyetli ve hayırlı satıcı lar deleğiyle

• quote:

Choromecast 2 yi bende 2015 te çıktığında almaştım yaklaşık 3 senede ben kullandım geçenlerde iyi bir müşteri çıktı sattım harika diyebilirim cihaz fakat satıcı sahtekar çıktı benim daha önce chromecast 2 kullandığı mı tahmin edemediği için bunu yutturrum diye düşünmüş olmalı hiç şüphem yok böyle olduğun dan 2 den çok memnun kaldığım için bende bu sefer 3. Modelini alayım dedim hem daha uzun yıllar güncelleme alır yeni olduğu için saygılar iyi niyetli ve hayırlı satıcı lar deleğiyle
    Hocam küçük bir sorum olacak chromecast cihazında screen mirroring ile oyun ve webten açtığımız film veya maçlar gecikme nasıl Acaba saygılar

• Yaklaşık max. yarım saniyelik bir gecikme oluyor (wifi router ve telefonun hızı da önemli), maç izlerken çok farketmez ama oyunlarda gecikme can sıkabilir

• Herkese Merhaba,

Ben de Chromecast 3 alarak aranıza katıldım.Netflix,Sptify,Youtube açısından hiçbir sıkıntı yok.

Web video caster ile dizi sitesinden dizi izleme işini de hallettim.
    Şu anda hallemediğim 2 konu var.

1.IPTV için GSE IPTV denedim.Ama hiçbir şekilde cast edemedi.Başka bir program veya yol yok mu?Varsa detaylı anlatırmısınız?

2.Bir de film sitelerinden ve stremio üzerinden film izlemeyi başaramadım.Bununla ilgili program önerileriniz ve detay bilgisi varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Netflix için alacaklar hiç düşünmesin.3 tvde de hiçbir sıkıntı çıkmadı.Bu 2 konuyu da halledersem süper olacak.

Bir de Blutv,TV+ gibi uygulamalar Chromecast 3 ile uyumlu çalışır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterfall_man -- 25 Mart 2019; 9:12:49 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.