Şimdi Ara

Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ] (383. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.947
Cevap
97
Favori
456.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar OTG kablo yerine bunu aldım. Kesinlikle süper oldu alttan sarkan kablo falan yok. Mükemmel uyum sağladı. Şu an film izliyorum nexus media importer ile ve süper kesinti yavaşlama yok.

https://store.donanimhaber.com/58/6e/cf/586ecfc4bb5adf0810771eb1eaf5de2c.jpg

Şundan almıştım. 20 günde geldi.

http://www.ebay.com/itm/251192041396?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realistspary -- 22 Mart 2013; 20:44:11 >

• Eh iş başa düştü, anlaşılan o araştırmayı biz yapacağız ;

Tarih 2 Mart 2013; 0:13:46

@Playmakers

quote:

http://www.teknosa.com/urunler/125420354/lg-hxd5u50gls-2-5-500gb-siyah-hdd

Harddisk bu , fat32 de yaptim.

Media importer satin aldim. otg ile bagladigim da Harddisk isik yaniyor ama nexus cihazi gormuyor.

Sizce sorun ne olabilir ?

Buna mukabil ben 2 Mart 2013; 22:17:54 'de ;

quote:

Sorun dosya sisteminde ya da media importer programında değil

Sorun HDD'de.İstediği gerekli gücü bulamıyor,bunun için iki alternatifiniz var ;

1.Y şeklinde bir ucu çift bildiğimiz USB,diğer ucu da HDD'ye girecek micro USB uçlu kabloya ihtiyaç var.Çift USB nin biri OTG'ye,biri de herhangi bir dişi USB'ye.(Bilgisayar olabilir veya uzatma USB olabilir)

2.OTG kabloyu kendinden adaptörlü USB Hub'a takacaksınız.HDD'yi de buraya takarak kullanabilirsiniz.

Ayrıca fat32'yi tekrar NTFS yapın derim,zira büyük dosyalarla problem yaşarsınız.

Hadi rastgele..

diye bir güzel cevaplamışım.Arkadaş da 3 Mart 2013; 10:42:28'da ;

quote:

Yalandan fat32 yapmisim desenize :)

Cevap için teşekkürler hocam , dediginiz yöntemler pratikte çok uzun yani bir HDD takmak için o kadar kablo takcaksam hic ugrasmam size sorum kaç gb lik hdd te gücü yeter cihazin ?

diye hem güzel güzel teşekkürünü etmiş,hem de sorusuna devam etmiş.Ben de 3 Mart 2013; 11:12:36 'da ;

quote:

hddlere tek basina guc yetiremez.Buyuk boyutlu flash diskler isinizi gorur.

diyerek ekstra güç vermeden HDD takılamayacağını beyan etmişim.

Yüce Mevlam'ın işine bak ki aynı şahsa aynı sorular cevaplanmış.Buradan algı eksikliği kimde var,kıyas edilsin.
    Dedim şu kelimeyi bir aratayım konu içinde,arattım,tam 491 kayıt buldu.Benim bu konuda rahat 5 cevabım vardır,çıkan sonuçların %90'ını at yaklaşık 50 defa geçmiş bu konu.

Ayrıca şunu belirteyim,çocuklar gibi şikayet dönemimiz geçti,onu evdeki benim 3 velet bolca yapıyor.Profilimiz de açık,isteyen bakar.DH'da geçen on sene boyunca mesaj kasmak gibi bir derdim olmadı,çünkü önce araştırır,cevabını bulamazsam öyle yazarım.

Buraya babamın yeri gibi davransam,cevap vermeye tenezzül etmem.Gerçekten birisine yardımcı olabilirsem,o kişi de "Allah razı olsun" derse en büyük mutluluk olur benim açımdan.

Konu kirliliği sadece aynı konuyu defalarca açmakla olmaz,aynı soruları defalarca sormakla da olur.Bunu sadece @Playmakers için söylemiyorum,genel bir durum.Konu sahibinin ve forum altyapısı ile ilgili de bir durum.

Tekrar ediyorum,amacım kimseyi yermek değil sadece konunun daha düzenli olması adına dikkat çekmek.Buna ben dahil herkes dikkat ederse konu tadından yenmez,aksi takdirde soru soranlara yardım eden herkes,bir zaman sonra konuya girmek ve cevap yazmak istemez.(diğer konularda olduğu gibi).

@respawn05

Ara bulmak istemişsin teşekkürler ama bulacak ara yok,öyle bir durum da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRAGUT -- 22 Mart 2013; 21:54:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuz_asik

quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

quote:

Orijinalden alıntı: yavuz_asik

quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Arkadaşlar harddiskimi fat32 ye cevirdigim halde nexus media importer ile yine görmedi.

Acaba otg kablom mu uyumlu değil ,yani her cihaza özel mi bu otg ler?

Zamaninda note için almistim.

Hard disk isigida yaniyor ama dosyalara ulasamiyorum görmüyor hiç.

benim de s2 için aldığım kablo çalışmamıştı. ama sonradan anladım ki kablo bozukmuş. ama nexusa takana kadar sağlamdı.
    normalde kablo seçmemesi lazım. zaten senin hdd nin ışığı da yanıyor. demek ki kablo ile ilgili sıkıntı yok. belki tabletin gücü yetmiyor olabilir. usb hub ile deneyebilirsin. bir kablo da elektrik/güç alabileceğin yere takarsın.

Bir de usb hub alacagiz simdi vay anasini :)

açıkçası elimde hdd olmadığı için deneyemiyorum. benimkisi sadece bir yorum. belki gerek bile olmayabilir. tableti full şarj durumuna getirip dene bir de istersen.

Yavuz asik adli arkadasimizin bana usb hub ile dene demesi uzerine bende aradan bir sure gecsede bu yontemi denemek istedim, daha once usb hub i kullanmamam ve acikcasi ne oldugunu bilmemem benim bilgi eksikliğim ya da sizin deyiminizle ayibim herhalde kusura bakmayin.

Bunun uzerine konuda tekrar soruyu belirtmemde en kucuk bir sakınca yoktur, hatta inanmıyorsaniz dun aldigim usb hub i artik bir isime yaramayacagi icin Size ucretsiz yollayabilirim.

Zaten bu dakikadan sonra sizin gibi tipler oldugu surece ben bu konuya artik herhangi bir sorunum olsa dahi yazmam.

Ama bunun boyle olmasi gerektigi icin degil,insani hevesinden soguttugunuz icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

Arkadaşlar OTG kablo yerine bunu aldım. Kesinlikle süper oldu alttan sarkan kablo falan yok. Mükemmel uyum sağladı. Şu an film izliyorum nexus media importer ile ve süper kesinti yavaşlama yok.

http://www.ebay.com/itm/251192041396?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

hocam sizin oneriniz uzere bundan gecenlerde bende aldim.bekliyorum su an...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• beyler eger tegra destekli guzel bi oyun ariyorsaniz conduit hd cok iyi grafik kalitesi ust seviyede
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALTINBAŞAK

quote:

Arkadaşlar OTG kablo yerine bunu aldım. Kesinlikle süper oldu alttan sarkan kablo falan yok. Mükemmel uyum sağladı. Şu an film izliyorum nexus media importer ile ve süper kesinti yavaşlama yok.

http://a1303.hizliresim.com/17/q/lbrw4.jpg

Dx de çifti 2,80 $,tanesi 1,40 $.

Ben de buradan sipariş verdim,bir tanesini de kardeşime vereceğim.Almak isteyenler bakabilir ;

http://dx.com/p/micro-usb-5-pin-male-to-usb-female-otg-adapter-black-2-pcs-169535

• merhaba,
    Şu sıralar yoğunum, konuyu bir kaç sayfa okuyabildim, cevaplayabilirseniz sevnirim.

nexus 7 nin 630 TL civarına istanbulbilişimden 32 gb olan modelini almayı düşünüyorum. ne dersiniz?
    Ses kalitesi nasıl acaba kulaklıkla ve hoparlörü ile? Bu fiyata başka öneri var mı?

Ayrıca ABD de bir arkadaşım var, onun vasıtası ile de alabilirim. Mayısta gelirken yanında getirebilecek.

http://www.amazon.com/Asus-Nexus-1B32-7-Inch-Tablet/dp/B009X3UW2G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1363848309&sr=8-1&keywords=asus+nexus+7+32gb

ürün 256,99 dolar gözüküyor. Bu fiyat vergi hariç mi, bir de vergi mi ekleniyor üzerine? İlk sayfada konuyu açan arkadaş vergiden bahsetmiş,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemil-mustafa -- 23 Mart 2013; 8:48:50 >

• arkadaşlar belki saçma olucak ama, usb kablosunun ucuna dişi-dişi yada erkek-erkek hangisi olursa bir usb ara kablo atsak bunada gamepadimizi flaşımızı bağlasak otg gibi olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemil&mustafa

merhaba,
    Şu sıralar yoğunum, konuyu bir kaç sayfa okuyabildim, cevaplayabilirseniz sevnirim.

nexus 7 nin 630 TL civarına istanbulbilişimden 32 gb olan modelini almayı düşünüyorum. ne dersiniz?
    Ses kalitesi nasıl acaba kulaklıkla ve hoparlörü ile? Bu fiyata başka öneri var mı?

Ayrıca ABD de bir arkadaşım var, onun vasıtası ile de alabilirim. Mayısta gelirken yanında getirebilecek.

http://www.amazon.com/Asus-Nexus-1B32-7-Inch-Tablet/dp/B009X3UW2G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1363848309&sr=8-1&keywords=asus+nexus+7+32gb

ürün 256,99 dolar gözüküyor. Bu fiyat vergi hariç mi, bir de vergi mi ekleniyor üzerine? İlk sayfada konuyu açan arkadaş vergiden bahsetmiş,

kulaskligi denemedim hoparlorde ses az ama yeterli . cok ta kaliteli ses cikartiyor .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ALTINBAŞAK

quote:

Hocam yanlış oldu sanırım ben önermedim ürünü. Açıkçası uyup uymayacağını da bilmiyordum. Fikir almak için başlıkta sorum uyar mı uymaz mı gibisinden. Neyse ki sorun çıkmadı.

Hayırlı olsun şimdiden hem ergonomik hem de kullanışlı....

• quote:

Orijinalden alıntı: Fakir Kemancı

arkadaşlar belki saçma olucak ama, usb kablosunun ucuna dişi-dişi yada erkek-erkek hangisi olursa bir usb ara kablo atsak bunada gamepadimizi flaşımızı bağlasak otg gibi olurmu?

Hayır saçma değil,eğer dişi-dişi USB aparat varsa olur tabii neden olmasın.Ama OTG kablonun yaptığı da bu zaten,aynı masraf olacaktır.Hazırda varsa denenebilir.
  • elime geçit çok hoş piranha tablete göre hassasiyet ekran kalitesi uç noktada güncellemede verdi daha ne istiyelim
  • arkadaşlar yeni nexus 7 aldım.ilk şarj süresi uzun mu sürüyor yoksa bendekinde mi bir sorun var. çok yavaş şarj oluyor. 2 saati geçti yarısı doldu daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucoplus

arkadaşlar yeni nexus 7 aldım.ilk şarj süresi uzun mu sürüyor yoksa bendekinde mi bir sorun var. çok yavaş şarj oluyor. 2 saati geçti yarısı doldu daha.

normal sayilir. Genellikle ilk şarj uzun sürer. Ben 6 aydır kullanıyorum. Şarj süresi hala 1,5 - 2 saat civarında..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkcell 32 GB 3G'li modelini aylık 1 gb internet ile birlikte 24 ay taahhütlü 50 tl'ye veriyor.
    sizce bu fiyata alınr mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: babaseyfi

yurt disindan akrabalar gelecek,nexus 7 aldirmayi dusunuyorum 3g li modelini aldirsam daha sonra tel ozelligi kullanilabilirmi bu cihazda (roomlarla)yanitlar icin simdiden tesekkurler.

3G'li modeli yanlış bilmiyorsam kayıt ettirmeniz gerekecek...Devlete vereceğiniz 100 TL dışında birde son 1 ay içinde yurtdışından giriş yapmış ve bundan sonra 2yıl cep telefonu v.s alamayacağını göze alan bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır... Biraz araştırın bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: assasina

Turkcell 32 GB 3G'li modelini aylık 1 gb internet ile birlikte 24 ay taahhütlü 50 tl'ye veriyor.

internete aylık 20 lira desek geriye 30 lira kalır.30*24=720 lira eder.biz 3g'siz modelini migrostan 600'e aldık.eğer interneti mobil olarak kullanmak istiyorsanız 120 lira farkla bence alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: assasina

Turkcell 32 GB 3G'li modelini aylık 1 gb internet ile birlikte 24 ay taahhütlü 50 tl'ye veriyor.

Gerçi sadece kurumsal sayfalarda bu kampanyaya yer verilmiş, bireysel'de yok. Sorun olabilir. Bireysel olarak almak için bir aramak gerekebilir.

Eğer şu anda mevcut olan internetiniz için 29TL veriyorsanız, yada satın almayı düşünüyorsanız evet çok uygun bir paket hazırlanmış.
    Ben Vodafone'a aylık 9 TL internet parası ödüyorum. Dolayısıyla cebimden çıkacak olan extra paraya baktığımızda benim için bir avantajı yok.
  • nexus 7 bu kadar zaman geçmesine rağmen popülerliğini kaybermedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MURATSPLAT

quote:

Orijinalden alıntı: mucoplus

arkadaşlar yeni nexus 7 aldım.ilk şarj süresi uzun mu sürüyor yoksa bendekinde mi bir sorun var. çok yavaş şarj oluyor. 2 saati geçti yarısı doldu daha.

normal sayilir. Genellikle ilk şarj uzun sürer. Ben 6 aydır kullanıyorum. Şarj süresi hala 1,5 - 2 saat civarında..

sizin tamamı mı 2 saat sürüyor. öyleyse çok iyi zaten. benim tamamı dolması 6 saate yakın sürüyor.
  • 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.