Şimdi Ara

Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ] (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.947
Cevap
97
Favori
456.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tarrega

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: e d d a i

İkinci Nexus 7'imi de sipariş verdim arkadaşlar,ebrar bilgisayardan.

Evdeki kaostan da kurtuluyorum evvelAllah

Ebrar ile görüştüm. Ellerinde sadece 8 GB olan model var ve 400 TL civarında. Aslında oldukça uygun bir fiyat. Ama bana en az 32 GB lazım. 8 GB almayı düşünen arkadaşlar için uygun bir firsat gibi görünüyor. Ayrıca Asus Türkiye garantili. Yani Paralel ithalat değil.

Bir de Müşteri temsilcisi hanımdan şöyle bir bilgi aldım. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Asus yalnızca 8 GB olan modeli Türkiye'ye getirmiş. 16 ve 32 GB olan modeller sadece Paralel ithalat yoluyla gelmiş ürünlermiş. Bir yerde 16 yada 32 GB ürün görürsem bunun paralel ithalat olduğunu aklımda tutacağım.

Mediamarkt'dan aldığım 16'lık cihazın kapı gibi Asus garantisi var, kim demişse uçmuş

Konu hakkında çok fazla bilgim yok. Asus'u arayıp bunu doğrulatacak bir fırsat ta bulamadım. Burada sadece satıcının sözünü size aktardım. Piyasada, benim bildiğim kadarıyla Distribütör ürünü satan hiçbir firmada ne 16 ne de 32GB tablet bulunmaması, stokta 16 ve 32 GB tablet olan firmaların da genelde ithalatçı ürünleri satıyor olması da bana doğru gibi geliyor. Elbetteki gözümden kaçmış yerler vardır. Size de yalan söylüyorsunuz diyemem. Aldığınız cihazı Asus Türkiye getirmişse getirmiştir. Yarın Asus'tan yani 1. ağızdan da bunu teyid ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 21 Mart 2013; 22:12:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ALTINBAŞAK

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

İkinci Nexus 7'imi de sipariş verdim arkadaşlar,ebrar bilgisayardan.

Evdeki kaostan da kurtuluyorum evvelAllah

Ebrar ile görüştüm. Ellerinde sadece 8 GB olan model var ve 400 TL civarında. Aslında oldukça uygun bir fiyat. Ama bana en az 32 GB lazım. 8 GB almayı düşünen arkadaşlar için uygun bir firsat gibi görünüyor. Ayrıca Asus Türkiye garantili. Yani Paralel ithalat değil.

Bir de Müşteri temsilcisi hanımdan şöyle bir bilgi aldım. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Asus yalnızca 8 GB olan modeli Türkiye'ye getirmiş. 16 ve 32 GB olan modeller sadece Paralel ithalat yoluyla gelmiş ürünlermiş. Bir yerde 16 yada 32 GB ürün görürsem bunun paralel ithalat olduğunu aklımda tutacağım.

Hocam seni buralarda gormek ne guzel.aurora 2 konusunda az muhabbet etmedik.

Ainol artık kesmiyor. Migros'un Nexus7 kampanyasını son günü öğrenmişim. Bir heves satın almaya gittiğimde 899 TL dediklerinde gözlerim fal taşı gibi açılmıştı.
    Hevesim kursağımda kalınca, şimdi başka yerlerde uygun bir cihaz arıyorum.
    Bimeks ve İstanbul Bilişim şu anda en uygun satan yerler ama benim istediğim fiyatlarda değiller.
    Bu arada da LG konusundan fırsat buldukça buralarda takılıyorum.

• Beyler sarıcak oyun önerileri istiyorum. Konuyu hep sistemsel şeylerde tutmayalım Ayrıca klavyede kaydırma meselesini sormuştum kimse cevap vermemıişti. Benim gibi androidi ilk kez kullanan ve bunu merak eden varsa giriş dilleri kısmından sistem dilini kullanı kaldırıp türkçeyi elle ayarlarsanız hem türkçe sözlük kelime yüklü bir biçimde geliyor ( yazı denetleme kısmı) hemde elinizi klavyede kaydırarak yazı yazabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo3182

ben bu tableti almayı düşünüyorum. işlemci ve ekran kartı yönünden çok iyi alsam uzun yıllar kullanırım ama arka kamera ve hdım olmayışı kafamı karıştırıyor... alan ve kullanan arkadaşlar büyük eksiklik yaşıyorlar mı? bu na benzer başka tablet bulamadım bilenler varsa yazabilirler mi??

hocam kesinlikle su ana kadar hic bir eksiklik hissetmedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: haldun41

nexus7 ye mobil modem baglaniyor mu baglamak için program lazim mi ?

root+ppp widget

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar
    Çözümü neymiş hocam. Paylaşaydın iyiydi.

Fastboot ile tek tek erase komutu verdim. Sonrada yine fastboot ile -w update komutu ile orjinal romu flashladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EyesOnYou-TR

Smoothrom 5.0 olmamış bence. Bataryayı emiyo acımadan. Quadrant puani düştü. 4.4 e nasıl dönüş yapabilirim dosyalar silinmeden? Flashlamayı denedim boot ekranında kalıyo

Ben çok memnunum.

Benchmark testlerini zerre dikkate almam.

Zaten her şey net; ParanoidAndroid'te kasım kasım kasan cihaz SmoothRom ile nefes almaya başladı.
  • HDD bağlantısı şu şekilde mi oluyor :

HDD ye Y şeklinde USB bağlanacak. Y nin bir ucu tablete, diğer ucu enerji alabilmesi için örneğin başka bir notebook'a bağlanacak.

Doğru mu anlamışım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: respawn05

quote:

Ah iki üç mesaj üste bakılsa..

En iyisi cevap vermemek ama yine de cevaplıyoruz.

Tableti formatladım şimdi bir baktım 16gb'lık cihaz 6gb gözüküyor. XDA'ya baktım hemen benim gibi bu sorunu yaşayanlar olmuş çözümü de verilmiş, uyguladım sorun kalmadı. İlginç bir sorundu.

2 3 mesaj değil ben cihaz aldiktan sonra nerdeyse tüm konuyu okudum ,bos vakitlerimde okumaya da devam ediyorum.

2 3 mesaj önce dediğin 2 3 sayfa geride bu sorunumu belirttigimde bir arkadaş hard diskin formatini değiştir dedi degistirdim olmayinca başka bir arkadaş USB hub al dedi ki coklastirici olma özelliğini bildiğim halde ne alaka kendinden gücü yok sonuçta isime yaramaz diye düşünüp yinede aldim.

Sonuç alamayinca tekrar soriyim dedim. Yani HDD nin gücünün yetmemesi cevabini daha önce zaten arkadaşlardan aldim , ama sadece otg kablo ile hdd acanlarin sayisini görünce ben neden ek bir aparat almak zorundayim diye dusunmemek elde değil bu yüzden sormustum.

Zaten 2 3 mesaj öncesine siz bakarsaniz gücü yetmiyor cevabini alintilayip ne yapmam gerekiyor gibi cevaplar verdiğimi gormussunuzdur.

ben foruma 10 senedir uyeyim , neyin doğru neyin yanlis , neyin yapilmasi gerektiğini az çok biliyorum sagolun. Yardim etmek istemezseniz cevap yazmazsiniz bu kadar net , neyse daha uzamasin konu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yurt disindan akrabalar gelecek,nexus 7 aldirmayi dusunuyorum 3g li modelini aldirsam daha sonra tel ozelligi kullanilabilirmi bu cihazda (roomlarla)yanitlar icin simdiden tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

quote:

quote:

Tableti formatladım şimdi bir baktım 16gb'lık cihaz 6gb gözüküyor. XDA'ya baktım hemen benim gibi bu sorunu yaşayanlar olmuş çözümü de verilmiş, uyguladım sorun kalmadı. İlginç bir sorundu.

2 3 mesaj değil ben cihaz aldiktan sonra nerdeyse tüm konuyu okudum ,bos vakitlerimde okumaya da devam ediyorum.

2 3 mesaj önce dediğin 2 3 sayfa geride bu sorunumu belirttigimde bir arkadaş hard diskin formatini değiştir dedi degistirdim olmayinca başka bir arkadaş USB hub al dedi ki coklastirici olma özelliğini bildiğim halde ne alaka kendinden gücü yok sonuçta isime yaramaz diye düşünüp yinede aldim.

Sonuç alamayinca tekrar soriyim dedim. Yani HDD nin gücünün yetmemesi cevabini daha önce zaten arkadaşlardan aldim , ama sadece otg kablo ile hdd acanlarin sayisini görünce ben neden ek bir aparat almak zorundayim diye dusunmemek elde değil bu yüzden sormustum.

Zaten 2 3 mesaj öncesine siz bakarsaniz gücü yetmiyor cevabini alintilayip ne yapmam gerekiyor gibi cevaplar verdiğimi gormussunuzdur.

ben foruma 10 senedir uyeyim , neyin doğru neyin yanlis , neyin yapilmasi gerektiğini az çok biliyorum sagolun. Yardim etmek istemezseniz cevap yazmazsiniz bu kadar net , neyse daha uzamasin konu.

"Yukarıda aynı sorunun cevabını görmemişim" tarzında bir cevap yerine su-zeytinyağı ilişkisi gibi bir cevap bu kadar olurdu herhalde.

Hiç konuşulmasa bu konu 5 defa konuşulmuş ve cevaplanmıştır.Baştan okumayı geçtim yukarıdaki konu içi arama özelliğini bari kullanın.Aynı sayfa içinde sorunuzun cevabının geçmesi de ayrı bir konu,takip ettiğinizin göstergesi.

Amacımız kimseyi yermek değil,konunun düzenli ve bilinçli ilerlemesini sağlayarak farklı paylaşımların önünü açmak.

Burada tamamen suç soru soran kullanıcıların değil elbette,bu tarz paylaşımların ilk sayfada yer alması.İlk sayfada yer alsa bile, buna rağmen bazı kişiler aynı soruyu sormaktan çekinmiyorlar.Bunu Galaxy Nexus,Nexus 4 konularında gördük,görüyoruz.

Sonuçta yardım etmek istemesem burada bulunmam,geyik de yapmıyoruz.Ama şahısların da iki düşünüp üç araştırıp öyle yazması gerektiği kanaatindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: babaseyfi

yurt disindan akrabalar gelecek,nexus 7 aldirmayi dusunuyorum 3g li modelini aldirsam daha sonra tel ozelligi kullanilabilirmi bu cihazda (roomlarla)yanitlar icin simdiden tesekkurler.

Şu anda yapılmış bir mod yok diye biliyorum.Galaxy Tab 10.1 3G'de CM 4.2.2 kullanıyorum,stok halde bile gelen aramalara cevap verebiliyorsunuz,ama arama yapamıyorsunuz.Bunda da aynı durum olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bartek

HDD bağlantısı şu şekilde mi oluyor :

HDD ye Y şeklinde USB bağlanacak. Y nin bir ucu tablete, diğer ucu enerji alabilmesi için örneğin başka bir notebook'a bağlanacak.

Doğru mu anlamışım?

Aynen,doğru anlamışsınız.Ya da kendinden adaptörlü USB Hub kullanacaksınız.
  • quote:

quote:

yurt disindan akrabalar gelecek,nexus 7 aldirmayi dusunuyorum 3g li modelini aldirsam daha sonra tel ozelligi kullanilabilirmi bu cihazda (roomlarla)yanitlar icin simdiden tesekkurler.

Şu anda yapılmış bir mod yok diye biliyorum.Galaxy Tab 10.1 3G'de CM 4.2.2 kullanıyorum,stok halde bile gelen aramalara cevap verebiliyorsunuz,ama arama yapamıyorsunuz.Bunda da aynı durum olabilir.

galaxy tab 2 yapiyorsa bununda yapmasi gerek diye dusunuyorum,tabi bu konularda cokta bilgim yok,cevap icin tesekurler.

• quote:

quote:

quote:

galaxy tab 2 yapiyorsa bununda yapmasi gerek diye dusunuyorum,tabi bu konularda cokta bilgim yok,cevap icin tesekurler.

Şu an geliştirme aşamasında,başarıya ulaşır mı bilinmez.Şu konuyu takip etmekte fayda var ;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2025377

Galaxy tab'da birbirine benzer çok tablet var,haliyle aynı arayüzü kullandıklarından (framework) port edilmesi bir nebze kolaydı.Bunda da bile bluetooth kulaklık kullanılamıyor,dediğim gibi port yapan eleman bir daha güncellemedi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

quote:

quote:

"Yukarıda aynı sorunun cevabını görmemişim" tarzında bir cevap yerine su-zeytinyağı ilişkisi gibi bir cevap bu kadar olurdu herhalde.

Hiç konuşulmasa bu konu 5 defa konuşulmuş ve cevaplanmıştır.Baştan okumayı geçtim yukarıdaki konu içi arama özelliğini bari kullanın.Aynı sayfa içinde sorunuzun cevabının geçmesi de ayrı bir konu,takip ettiğinizin göstergesi.

Amacımız kimseyi yermek değil,konunun düzenli ve bilinçli ilerlemesini sağlayarak farklı paylaşımların önünü açmak.

Burada tamamen suç soru soran kullanıcıların değil elbette,bu tarz paylaşımların ilk sayfada yer alması.İlk sayfada yer alsa bile, buna rağmen bazı kişiler aynı soruyu sormaktan çekinmiyorlar.Bunu Galaxy Nexus,Nexus 4 konularında gördük,görüyoruz.

Sonuçta yardım etmek istemesem burada bulunmam,geyik de yapmıyoruz.Ama şahısların da iki düşünüp üç araştırıp öyle yazması gerektiği kanaatindeyim.

Sorunun cevabının farkli kaynaklardan gorerek yeterli bulmadım bir daha sormak icin senden izin mi isteyeceğim?

Daha alintilamazsaniz sevinirim

• En sonunda konunun buraya geleceği belliydi.İzin mizin istemene gerek yok elbette,konuyu kirletmeye devam edelim o halde ?

Sorulmuş soruları bir daha soralım,araştırmayalım,aramayalım doğrusu bu.

İnsan böyle olunca yardım ettiğine edeceğine de pişman oluyor.
  • Ya ben anlatmakta basarisizim ya da senin algi eksikligin var. Benim basarisiz oldugumu varsayarak tekrar soyluyorum.

Arastirdigim seyin cevabini gorup bende ise yaramiyorsa bunu tekrar sormayacakmiyim ? Ya da farkli birsekilde yapildigini farkli bir yerde gorup bunun nasil yapildigini burda belirtemeyecekmiyim , belki bilen vardir diye.

Konu kirletmek ne demektir ? Bu forumun amaci ne sayin dh fosil grubu uyesi ? 10 senedir anlayamadin galiba. Bu forum insanlarin yardimlastigi soru sordugu cevaplar aldigi , yenilikleri takip ettigi bir forumdur.

Forum kirliligi nedir biliyormusun ? 40 tane ayni konuyu acmaktir , ya da bir cihazin ana konusu oldugu halde yeni konu acarak soru sormaktir. Bak bircok ornegi sitede mevcut , ama benim nickimi bu konular arasinda goremezsin.

Ben bu konuda istedigimi sorarim , daha once sorulmus olsa dahi. 40 defa sorulan soruyu birisi 41 inci defga konu acmak yerine burda soruyorsa ve biliyorsam ona yardim ederim site yoneticisi gibi ahkam kesmek yerine.

sorunun mu var ? SIKAYET EDERSIN.

Hadi et sikayetini yonetici arkadaslarimiz yanlis birsey yapmismiyim karar versinler.

Konuda ki kimseye soru sordu diye ne konuyu acan kisi , ne konuda aktif olan kisi mudahele edemez. Burasi babanizin yeri degil , babanizin yeriymis gibi davranmayi kesin.

• Arkadaşlar, Aliexpress üzerinden ay başında sipariş ettiğim Nillkin kılıf bugün elime ulaştı. Bu kılıftan kullanmak isteyenlere tavsiye ederim şiddetle
  • Öncelikle sakin olun. Burası forum, herkesin amacı yardım etmek. Ama belirli konular neredeyse her sayfada tekrar tekrar konuşuluyor.
    Olması gereken böyle sık karşılaşılan durumların ilk mesaja eklenmesi ama konu sahibi konuyla ilgilenicek pek vakit bulamıyor olmalı.
    Daha fazla tartışmaya gerek yok. Yalnızca bir soru sormadan önce biraz araştırma yapsanız iyi olur.

@PlayMakers
    Siz zaten araştırma yaptığınızı söylemişsiniz.HDD olayı heryerde yazıyor. Eğer extra güç girişi varsa sorunsuz çalışırken, güç girişi olmayan HDD'lerde sorun çıkabiliyor. Çözümüde Y şeklinde usb kablo almaktır.
    Her HDD'de bu sorun çıkmaz çünkü güç tüketimleri farklı farklı.

@z_vitamini
    Eğer konuyla ilgilenemiyorsanız yöneticilere söyliyelim konuyu ilgilenebilecek birine devredelim. Her geçen gün daha fazla dağılıyor konu.
  • 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.