Şimdi Ara

GOOGLE (ASUS) New Nexus 7 (2013) ***ANA KONU*** (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.865
Cevap
37
Favori
72.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam büyük ihtimalle recovery sürümünüz eski ondan kaynaklanıyor. Son sürümü yükleyip deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 14 Aralık 2020; 14:48:19 >
  • _botturgec_ kullanıcısına yanıt
    söylediklerinizi deneyeceğim bugün, tesekkur ederim
  • Arkadaşlar şu an için Türkiyede ne kadara alabilirim 32 gb versiyonunu 2013 Nexus 7'nin?
  • Kendi tabletimi tamir işi biraz elime yüzüme bulaştı. Nexus 'unu satmayı düşünen varsa uygun fiyatlı tekliflere açığım.

• 2013 nexus 7 icin bende siraya gireyim bari. Temiz bir 2013 almak istiyorum. Var mi satan ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SlimPort HDTV HDMI ADAPTÖR Google Nexus 4 5 7/ LG G2 G3

BU ÜRÜNLE TELEFONUNUNUZDAKİ/TABLETİNİZDEKİ GÖRÜNTÜYÜ TV YE AKTARABİLİRSİNİZ
    HİÇ KULLANILMAMIŞ SIFIR ÜRÜNDÜR
    ADETLİ OLARAK MEVCUTTUR
    KARGO DAHİL 43 TL
     GOOGLE (ASUS) New Nexus 7 (2013) ***ANA KONU*** GOOGLE (ASUS) New Nexus 7 (2013) ***ANA KONU*** GOOGLE (ASUS) New Nexus 7 (2013) ***ANA KONU*** GOOGLE (ASUS) New Nexus 7 (2013) ***ANA KONU***

• Bu ürüne alternatif hangi ürünü onerirsiniz? Sadece çizgi roman okumak için 7 lik tablet istiyorum. Amaç iİlk olarak bu.

• Neden hala bizim cihaz için 5.1 factory image dosyaları yayınlanmadı acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun nexus tabletim yere dusty hafif ekrani catladi ve ekran daha acilmadi hangi servise verebilirim? Ayrica fiyat konusunda tahmini nedir ?

• Tabletimi satıyorum. Tek sorunu İstanbul Bilişimden bana geldiğinde bozuk olan hoparlörler. Zaten ses geliyor ama cızırtı var. Çok rahatsız edici düzeyde değil. Film izlerken falan kulaklık kullanarak çözülebilir. Onun dışında yanında Nillkin'in orjinal kılıfı ve üstünde jelatini ile göndereceğim. Fiyat konusunda anlaşabiliriz. Zaten öğrenciyim. Ticaret gibi bir amacım yok. Pm yollayabilirsiniz.
    Tabletin en büyük artısı Full HD olduğu için film vs. izlerken oldukça keyif alıyorsunuz.. :)

• Nexus 7 2013 için Android 5.1.0 (LMY47O) Factory Image Dosyaları yayınlandı. 1. sayfada 3. mesajımda Factory Imajlarının nasıl yükleneceği anlatılıyor. Videolu anlatımı da var.

https://developers.google.com/android/nexus/images?hl=sk#razor
  • Arkadaslar selam,

Note 10.1 2014 edition kullaniyorum fakat tanisabilir bulmadigim icin 7 ya da 8 inc bi tablet almak istiyorum.

Fakat 3G si mutlaka olmali.

Arastirmalar nexus 7 2013 diyor, fakat sorum su ki, nexus 7C Diye de bi tablet goruyorum. Ayni tablet midir, degilse hangisini almam daha sagliklidir. Ki nasil bulabilecegimi de bilmiyorum. :)

Yardimci olan arkadaslara simdiden teşekkür ederim.

• velocan85 kullanıcısına yanıt
    nexus 7c diye baktığınız nexus 2012 modeli dir,2013 lerde ön kamera sana göre sağda kalır,2012 lerde ortadadır ve başka kamerası yoktur,performans düşüktür 2013 e göre.zor bulunur ama sanalpazar gittigid. vs yerlerde bazen ikinci el düşüyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: velocan85

Arkadaslar selam,

Note 10.1 2014 edition kullaniyorum fakat tanisabilir bulmadigim icin 7 ya da 8 inc bi tablet almak istiyorum.

Fakat 3G si mutlaka olmali.

Arastirmalar nexus 7 2013 diyor, fakat sorum su ki, nexus 7C Diye de bi tablet goruyorum. Ayni tablet midir, degilse hangisini almam daha sagliklidir. Ki nasil bulabilecegimi de bilmiyorum. :)

Yardimci olan arkadaslara simdiden teşekkür ederim.

Yanlış hatırlamıyorsam Nexus7 2013'ün Wifi modeli yine brçok ithalatçı tarafından getirildi ama 3G modeli Türkiye'ye hiç gelmedi. Sahibinden-Gittigidiyor gibi sitelerde 2.el bulabilirsiniz belki.
  • Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin..

nexus 2013 3g li versionu bulamazsam samsung galaxy tab 4 8.0 inch modeline bakacagim sanirim.

Sevgiler,

• Selam arkadaşlar.
    Bu sabah tabletim sizlere ömür.

Aslında bu mesaj hem bir soru hem de bir rehber mesajı olacak. Bu yüzden biraz uzun olacak ama okuyan arkadaşlar bu cihazlarda hangi yöntemler kullanılabiliyor, hangi komutlarla hangi işlemler yapılabiliyor onları da görmüş olacaklar.

Sorun 1:
    Her zaman olduğu üzere bu sabah ta tabletimi açtım ve Chrome Beta ile bir habere bakarken tablet kilitlendi. Bir süre sonra da restart etti. 5.0 yüklediğimden yani Kasım ayından beri bu 3 yada 4. oldu sanırım. Neyse dedim şimdi açılır. Ama gel zaman git zaman cihaz Google yazısı ve alttaki Kilit işaretinin olduğu ekrandan ileriye gidemiyor. Orada takılı kalıyor.

Sorun 2:
    Cihaz kapatılamıyor. Power'a uzun da basılsa bir süre sonra kendini yeniden açıyor.

Sorun 3:
    Cihaz Recovery ile açılmıyor.

Yapılan İşlemler:
    1. Cihazı TWRP Recovery ile açıp Wipe yapayım dedim. Ancak TWRP'nin mavi renkli ana ekranında takılı kalıyor. Menü gelmiyor.
    2. Cihaz kapanmadığı için cihazı söküp pilini çıkarttım. Birkaç dakika bekleyip yeniden taktım. Birşey farketmedi.
    3. Fastboot ile TWRP'nin güncel ve eski versiyonlarını yüklemeyi denedim, Failed veriyor.

D:\Mobile\_Nexus7v2\Firmware\Root-Recovery\Root_Adb_TWRP>fastboot flash recovery twrp-2.8.1.0-flo.img 
    sending 'recovery' (8114 KB)...
    OKAY [ 0.262s]
    writing 'recovery'...
    FAILED (remote: flash write failure)
    finished. total time: 90.139s

4. Recovery'yi Erase etmediğim için belki üzerine yazamıyordur diye Erase edip öyle yükleyeyim dedim, Erase'de de hata verdi.

D:\Mobile\_Nexus7v2\Firmware\Root-Recovery\Root_Adb_TWRP>fastboot erase recovery 

erasing 'recovery'...
    FAILED (status read failed (Too many links))
    finished. total time: 375.930s

5. Madem kendi üzerindeki Recovery ile açılmıyor ve yenisini yükleyemiyorum, öyleyse bilgisayardaki TWRP ile açayım dedim yine TWRP'nin Mavi ekranda takıldı.

D:\Mobile\_Nexus7v2\Firmware\Root-Recovery\Root_Adb_TWRP>fastboot boot twrp.img 
    downloading 'boot.img'...
    OKAY [ 0.261s]
    booting...
    OKAY [ 0.027s]
    finished. total time: 0.288s

6. Bilgisayardaki Orjinal Recovery'si ile açayım dedim sadece üzerinde ünlem işareti olan Android Robot geldi. Herhangi bir işlem yaptırmadı.

D:\Mobile\_Nexus7v2\Firmware\Root-Recovery\Root_Adb_TWRP>fastboot boot recovery.img 
    downloading 'boot.img'...
    OKAY [ 0.249s]
    booting...
    OKAY [ 0.026s]
    finished. total time: 0.275s

Geçen ay yedeklerimi almıştım ve bugün de yedekleyecektim ama kısmet olmadı. Sadece bir uygulamanın datalarını yedeklemem lazım. Yoksa sadece bu uygulama beni 1 gün uğraştıracak. Yapacak birşey olmazsa ucunda ölüm yok tabiki. Ama elimden ne geliyorsa deneyip öyle pes etmek istiyorum. Cihazı sadece Fastboot olarak görebiliyorum. ADB görmüyor. Dolayısıyla ADB Backup komutuyla data yedeklerimi alamıyorum. Fastboot ile imaj yedeklemesi yapılamıyor. UserData partisyonunu nasıl imaj olarak yedekleyebilir ve Linux'ta sanal bir disk yaratıp bu diske yazabilirim?

En sonunda Stock Recovery'yi cihaza yüklemeden bilgisayar üzerinden açtırmayı başardım. Wipe işlemlerini yapmak istediğimde ise hüsrana uğradım. eMMC gitmiş gözüküyor. Aklına Anakart değişimi haricinde bir yol gelen var mı?
     GOOGLE (ASUS) New Nexus 7 (2013) ***ANA KONU***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 25 Mayıs 2015; 17:38:07 >

• Meğersem Google forumlarında yer yerinden oynamış. 2 gündür 1000'in üzerinde mesaj okudum. Hepsi Lollipop güncellemesi sonrasında bir süre sonra cihazın kilitlenip bir daha açılamadığı belirtilmiş. Ağırlıklı olarak Bootloader kilitli cihazlar olduğundan fastboot ile işlem yapabilmek için Unlock işlemi yapmak gerekiyor. Bu işlem sırasında Fastboot, Userdata partisyonundan başlamak üzere partisyonları Erase yapıyor. Elbetteki bu sorun ne Erase yaptırdığı, nede partisyonlara yazdırabildiği için bu işlemi yapanlar sorunlarını Unlock yapamıyorum şeklinde ifade etmişler. Maalesef benim kadar ayrıntıya girip denemeler yapan 1-2 kişi olmuş. Onlar da benim Recovery ekranında aldığım hataları almışlar. Yanıt gelmemiş.

Garantili olanların, serviste anakartlarını değiştirilmiş. Garantisi olmayanlardan 200-230$ arasında ücretler istenmiş. Herkes isyanlarda.

EĞER LOLLIPOP VERSİYON KULLANAN ARKADAŞLAR VARSA MUTLAKA KİTKAT SÜRÜMÜNE DÖNÜŞ YAPSINLAR. AKSİ HALDE eMMC BELLEK BOZULUYOR VE ANAKART DEĞİŞİMİ GEREKTİRİYOR. DURUM OLDUKÇA VAHİM DURUMDA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 26 Mayıs 2015; 10:00:05 >

• chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Hocam sen ne yapmayı düşünüyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilinmeyen

Hocam sen ne yapmayı düşünüyorsun ?

MiPad satın aldım onu bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.