Şimdi Ara

GOOGLE (ASUS) New Nexus 7 (2013) ***ANA KONU*** (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.865
Cevap
37
Favori
72.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayarlar - Yedekle ve Sıfırla bölümüne gelip fabrika ayarlarına sıfırlayacaksın. Tablet sıfırlandıktan sonra normal çalışmasına devam edecek. Kilitlenme falan olmaz. Gene de eski sürüme dönmek istiyorsan ilk sayfada nasıl rom yükleneceği anlatılmış oradan bakabilirsin. Eski romu orada verilen linklerden indirip, anlatılan yöntemle tabletine yükleyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyyid70

quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Cihazı fabrika ayarlarına alın, sorununuz büyük ihtimalle düzelecektir.

Fabrika ayarlarina nasil alcam bilmiyorum. Arti yanlis bilmiyosam fabrika ayarina alinca android surumu degismiyo diye biliyorum ben surumu dusurmek istiyorum

Arkadaşlar sağ olsunlar cevap vermişler ama ben de fabrika ayarlarına alınca sorununuzun gidebileceğini düşünüyorum. Ben halen daha 5.00 kullanıyorum. Recovery custom olduğu için OTA güncellemeyi yükleyemiyor. 5.0.1'e geçemedim. Bu yüzden videolar haricinde hic sıkıntı yaşamıyorum. Büyük bir ihtimalle güncellemede bu sorun da giderilmiştir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

New Nexus 7 (2013) Factory Image yükleme

• İşlemler Nexus 7 2012 yani ilk çıkan Nexus 7 ile aynıdır. Sadece yüklenecek olan dosyalar indirilirken, uygun dosyaların indirilmesi gerekiyor.

• Tabletimizde öncelikle "USB Debugging" (USB Hata Ayıklama) Modunu aktifleştiriyoruz. Eğer ayarlarda "Developer Options" (Geliştirici Seçenekleri) seçeneği yoksa "About Tablet" (Tablet Hakkında) bölümüne girerek en alttaki "Build Number" (Derleme Numarası) 'na "You are now a Developer" (Artık siz bir geliştiricisiniz) mesajını görene kadar üst üste 7 kere tıklıyoruz. Geri çıkıp, artık görebildiğimiz "Developer Options" (Geliştirici seçenekleri) bölümüne girerek "USB Debugging" (USB Hata ayıklama) kutusunu işaretliyoruz.
  • Bilgisayarımıza bağladığımızda Windows'ta aygıt yöneticisini açarak, driverların sorunsuz olarak yüklendiğine emin oluyoruz. Eğer sorun olur da ünlem işareti ile karşılaşırsak Google USB Driver | Android Developers adresinden "Download Google USB Driver" butonuna tıklayarak en son driverları indirip bir yere açıyoruz. Ünlem işareti olan aygıtın üstüne sağ tıklayıp, sürücü güncelleştir seçeneği ile bu indirdiğimiz driver klasörünü göstererek tabletimizin tanınmasını sağlıyoruz.
  • Fastboot, Adb ve Adb'nin kütüphane dosyalarından oluşan Platform araçları ile Fabrika imaj dosyası içerisinden çıkan dosyaları kopyaladığımız klasörü açıyoruz.
  • Klasörde boş bir alana Shift ile birlikte sağ tıklayarak "Komut penceresini burada aç" ile komut penceresini açıyoruz.

Windows XP kullananlar ise;
  • Başlat-Çalıştır Penceresine CMD yazarak komut satırına inebilir ve cd komutu ile bu klasöre girebilirler.
  • Ben C Diskimde kök klasöre 4.3_JSS15Q adıyla bir klasör açtığım için
    cd\4.3_jss15q

komutu ile bu klasöre giriyorum. Siz nereye açtıysanız o yolu yazmanız gerekiyor.
  • İsteyenler tableti kapatıp, Ses Kısma tuşuyla beraber Power tuşuna basarak, isteyenler komut penceresinde
    adb reboot bootloader

yazarak ta, tableti Bootloader moduna getirebilir.
  • ADB'yi kullanabilmek için, tablet ile bilgisayar arasında bir sefere mahsus olarak eşleştirme yapmamız gerekiyor. İlk ADB komutunda tabletten izin veriyoruz. Daha sonra komutu yineleyerek tableti Bootloader modunda açtırıyoruz ve Fastboot driverları yüklenene kadar bekliyoruz.

• Bootloader'ımız kilitli yani Locked ise önce bunu Unlock yapmamız gerekiyor. Bunun için
    fastboot oem unlock

komutunu yazıyoruz. Tabletimizin ekranı değişiyor ve Unlock onayı için bizden, Ses Açma tuşuyla Yes üzerine gelip Power tuşuna basmamızı bekliyor.
  • Tablet ekranında Bootloader'ın Unlock olduğunu gördüğümüzde işlem tamamlanmış oluyor.
  • Tekrar klasörümüze dönüp
    Flash-all.bat

dosyası üzerinde sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile fabrika imajını yazma işlemini başlatıyoruz.
  • İşlemler sona erdiğinde tabletimiz reboot edecektir. Bir tuşa basarak DOS ekranından çıkıyoruz ve tamemen sıfırladığımız tabletimizin açılmasını bekliyoruz.

YouTube Linki

ADB ve Fastboot'tan oluşan Platform Dosyaları (Sadece 1 linkten indirmeniz yeterlidir. Alternatif olsun diye 3 ayrı link verilmiştir):

1. Link Box Linki:https://app.box.com/s/wj28cz65i2nunum5mani
    2. Link Dropbox Linki:https://www.dropbox.com/s/2ikwk5pxck4maz2/N7v2_PlatformTools.rar
    3. Link Mega Linki:https://mega.co.nz/#!xEJGUBaI!CWk3fTOi9mKiAXhjWHwKtBhETHMMu_9WsCYVqDgMV2U

Fabrika İmaj Dosyaları :https://developers.google.com/android/nexus/images?hl=sk#razor

New Nexus 7 (2013) TWRP Recovery yükleme ve Root yapma

• Tabletimizde öncelikle "USB Debugging" (USB Hata Ayıklama) Modunu aktifleştiriyoruz. Eğer ayarlarda "Developer Options" (Geliştirici Seçenekleri) seçeneği yoksa "About Tablet" (Tablet Hakkında) bölümüne girerek en alttaki "Build Number" (Derleme Numarası) 'na "You are now a Developer" (Artık siz bir geliştiricisiniz) mesajını görene kadar üst üste 7 kere tıklıyoruz. Geri çıkıp, artık görebildiğimiz "Developer Options" (Geliştirici seçenekleri) bölümüne girerek "USB Debugging" (USB Hata ayıklama) kutusunu işaretliyoruz.
  • Bilgisayarımıza bağladığımızda Windows'ta aygıt yöneticisini açarak, driverların sorunsuz olarak yüklendiğine emin oluyoruz. Eğer sorun olur da ünlem işareti ile karşılaşırsak Google USB Driver | Android Developers adresinden "Download Google USB Driver" butonuna tıklayarak en son driverları indirip bir yere açıyoruz. Ünlem işareti olan aygıtın üstüne sağ tıklayıp, sürücü güncelleştir seçeneği ile bu indirdiğimiz driver klasörünü göstererek tabletimizin tanınmasını sağlıyoruz.
  • Fastboot, Adb ve Adb'nin kütüphane dosyalarından oluşan Platform araçları ile Fabrika imaj dosyası içerisinden çıkan dosyaları kopyaladığımız klasörü açıyoruz.
  • Klasörde boş bir alana Shift ile birlikte sağ tıklayarak "Komut penceresini burada aç" ile komut penceresini açıyoruz.

Windows XP kullananlar ise;
  • Başlat-Çalıştır Penceresine CMD yazarak komut satırına inebilir ve cd komutu ile bu klasöre girebilirler.
  • Ben C Diskimde kök klasöre 4.3_JSS15Q adıyla bir klasör açtığım için
    cd\4.3_jss15q

komutu ile bu klasöre giriyorum. Siz nereye açtıysanız o yolu yazmanız gerekiyor.
  • İsteyenler tableti kapatıp, Ses Kısma tuşuyla beraber Power tuşuna basarak, isteyenler komut penceresinde
    adb reboot bootloader

yazarak ta, tableti Bootloader moduna getirebilir.
  • ADB'yi kullanabilmek için, tablet ile bilgisayar arasında bir sefere mahsus olarak eşleştirme yapmamız gerekiyor. İlk ADB komutunda tabletten izin veriyoruz. Daha sonra komutu yineleyerek tableti Bootloader modunda açtırıyoruz ve Fastboot driverları yüklenene kadar bekliyoruz.

fastboot flash recovery dosyadı.img

komutuyla TWRP Recovery dosyamızı tablete yazdırıyoruz. Burada dosyaadı yerine recovery dosyamızın adını yazıyoruz. Tabi yanlış yazarsak bilgisayar bize dosya bulunamadı diye hata verecektir. Yanlış yazmamaya dikkat ediyoruz.
  • Eğer daha önce tabletimize Update-SuperSU-v1.51.zip dosyasını kopyaladıysak direk olarak Ses kısma tuşu ile Recovery'e geçiyoruz.
  • Eğer kopyalamadıysak tableti restart ediyoruz.
  • Tablet açıldığında Bilgisayarım'dan tableti açarak ROOT dosyasını tablete kopyalıyoruz.
  • Klasörümüzde Shift+Sağ tık ile Komut Penceresini açıyoruz (yada daha önce yazdığım gibi Başlat menüsünden) ve
    adb reboot recovery

komutu ile tableti Recovery Modunda açıyoruz.
  • ADB'yi ilk defa çalıştırıyorsak yine tabletten eşleştirmemiz gerekebilir. Eşleştirdikten sonra komutu tekrar ediyoruz.
  • Tabletimiz Recovery Modunda açılınca Install butonuna basıyoruz ve ROOT dosyamızı (UPDATE-SuperSU-v1.51.zip)
    seçerek yüklüyoruz.
  • Yükleme bitiminde tableti Restart ediyoruz.
  • Tablet açıldığında Uygulamalarım arasında SuperSU uygulamasını görüyorsak, Root işlemi tamamlanmış demektir.

YouTube Linki

ADB ve Fastboot'tan oluşan Platform Dosyaları (Sadece 1 linkten indirmeniz yeterlidir. Alternatif olsun diye 3 ayrı link verilmiştir):

1. Link Box Linki:https://app.box.com/s/wj28cz65i2nunum5mani
    2. Link Dropbox Linki:https://www.dropbox.com/s/2ikwk5pxck4maz2/N7v2_PlatformTools.rar
    3. Link Mega Linki:https://mega.co.nz/#!xEJGUBaI!CWk3fTOi9mKiAXhjWHwKtBhETHMMu_9WsCYVqDgMV2U

Fabrika İmaj Dosyaları :
    https://developers.google.com/android/nexus/images?hl=sk#razor

SuperSu Linki:
    http://download.chainfire.eu/supersu

Open TWRP Recovery Linki:
    http://techerrata.com/browse/twrp2/flo

Arkadaşlar yaptığım denemelerde tabletleri (Nexus7 ve Nexus7 2013) Android 5.0 ile root edemedim. Mevcut Supersu ile cihazlar root olmuyor. Şu linkten cihazınıza uygun olan CF-Auto-Root dosyasını indirip tableti fastboot'a alarak yüklemek gerekiyor.

http://autoroot.chainfire.eu/#fastboot

Lollipop güncellemesi sonrasında ortaya çıkan video sorunu

Youtube'ta ve diğer videolarda sorun yaşayan arkadaşlar için bir önerim olacak. Ben de ne Facebook'da nede Youtube'ta videoları açamıyordum. Bu sorunla ilgili Google'ın forumunda oldukça yoğun bir şikayet var. Önerilen çözümler, kimilerinin sorununu çözmüş, kimilerinin o anlık çözdüğü halde daha sonra tekrar ortaya çıkmış, kimilerinde ise bir işe yaramamış. Ben de factory reset hariç, hepsini aynı anda uygulayayım dedim ve şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Google mutlaka buna bir çare bulup güncelleme yapacaktır ama o zamana kadar beklememek için siz de bu çözümleri uygulayabilirsiniz.

1: Ayarlardan Geliştirici Seçeneklerine girin ve Media başlığı altındaki Use NuPlayer seçeneğini kaldırın.

2: Yine ayarlarda Apps yani Uygulamalar seçeneğini açın. Tüm uygulamalar sekmesinden Youtube'u açarak, eğer aktifse Varsayılan sıfırla, Önbellek Temizleme ve Veri Temizleme işlemlerini yaparak Durdurmaya Zorla ile uygulamayı durdurun.

3: Tableti kapatıp Recovery modunda açın. TWRP kullanıyorsanız Wipe menüsünden Dalvik cache ve Cache seçeneklerini işaretleyip Wipe işlemini yapın. Başka bir recovery kullanıyorsanız oradaki Wipe cache ve Wipe Dalvik Cache işlemlerini yapın.

4: Tableti yeniden açın.

Tablet ilk açılışta mevcut uygulamaları yeniden optimize edeceği için biraz uzun sürecek. Açılınca YouTube uygulamasını açıp ilk kurulum ekranlarını geçerek bir video oynatın.
    Bundan sonra ne videoları kesik kesik oynatma ne de ağ hatası oluştu gibi mesajları görmeyeceksiniz (umarım)

Nexus 7 (2013) N-Cry Toolkit

quote:

author=yesilcin link=topic=20526.msg202213#msg202213 date=1376246099

Nexus 4: How To Easily Manually Update To Android 4.3

Neler Yapılabilir:

Flash Stock Recovery
    Flash kendi Romunuz
    Backup und Restore
    Bootloader Lock
    Bootloader Unlock

System Gereksinimleir
    Windows 7 veya Windows 8
    Net Framework 4.5 INDIRINIZ
    USB ADB Driver

Instructions:

1. N-Cry Toolkit Download + Install
    2. USB ADB driverlarını yukleyın
    3. USB debug ı isaretleyın ve yuklenmesını bekleyın
    4. baslamadan once ADB.exe veya Fastboot.exe nın calısmadıgından emın oluun

IMPORTANT from 4.3: The ADB/USB onayından emın olun

• İlk saydada verdiğiniz linkteki dosları indiriyorum ama flash-all.bat bu dosya yok. İlk resim sizin ikinci resim benim dosyalar ve eksik dosyalar var
     GOOGLE (ASUS) New Nexus 7 (2013) ***ANA KONU*** GOOGLE (ASUS) New Nexus 7 (2013) ***ANA KONU***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyyid70 -- 13 Ocak 2015; 17:42:00 >

• seyyid70 S kullanıcısına yanıt
    Keşke bunca alıntı yapmasaydınız. Neyse.

Bu dosya imaj dosyasının içinden çıkıyor.https://developers.google.com/android/nexus/images?hl=sk#razor adresinden kendi tabletinize ait imaj dosyasını indirip açacaksınız. açılan dosyalar ile beraber diğer dosyaları da aynı klasör içinde toplayacaksınız.
  • chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Dediginiz gibi dosyayi indirip zip ten cikardim ama o dosyalar yok anlamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dediginiz gibi dosyayi indirip zip ten cikardim ama o dosyalar yok anlamadim

Hangi imajı indiriyorsunuz?

Nexus 7 wifi 4.4.2 yi indirdim o surumu sevdigim icin

• Beyler sizin tabletlerin oyun performansı ne durumda ? Yüksek grafikli oyunlarda kasmalar yaşıyorum ben. Örneğin nova 3 oynarken çatışma sahnelerinde kasılıyor belirgin şekilde. Birkaç farklı kernelle oc yapmayı denedim fakat o da kararsızlıklar yaratıyor. Voltaj ayarlarını yapmayı bilmediğim için olabilir sanırım.

Oc yaparken voltajı düşürmeli miyiz , artırmalı mıyız bilemiyorum bir türlü. Bu konuda bilginiz varsa aydınlanmak isterim.
  • quote:

Nexus 7 wifi 4.4.2 yi indirdim o surumu sevdigim icin

Bana indirdiğiniz dosyanın linkini verirseniz indirip bakmak, gerekiyorsa da bu dosyayı oluşturup size göndermek istiyorum.

https://dl.google.com/dl/android/aosp/razor-kot49h-factory-ebb4918e.tgz

https://app.box.com/s/wj28cz65i2nunum5mani

İlginiz icin tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyyid70 -- 14 Ocak 2015; 11:29:20 >
  • quote:

https://dl.google.com/dl/android/aosp/razor-kot49h-factory-ebb4918e.tgz

https://app.box.com/s/wj28cz65i2nunum5mani

İlginiz icin tesekkur ederim

Bana Google'dan indirdiğiniz linki soyleyin. Nexus7 2013 Kot49h versiyon mu?
    Eğer buysa niye bu kadar eski bir versiyon istiyorsunuz? Kitkat'e dönmeniz yetmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 14 Ocak 2015; 20:44:52 >

• Verdiğim linkten indirdim kit kat da olur ama 5 i istemiyorum hiç hoşuma gitmedi dediginizi indirmistim
  • quote:

Verdiğim linkten indirdim kit kat da olur ama 5 i istemiyorum hiç hoşuma gitmedi dediginizi indirmistim

Tamam, yarın bunu indirip size bilgi veririm.

tamam teşekkür ederim
  • quote:

tamam teşekkür ederim

Dosya içerisinde hepsi var. İndirdiğiniz dosyayı winrar v.b. programlar ile açmanız ve içindeki dosyaları çıkartmanız gerekiyor.

GOOGLE (ASUS) New Nexus 7 (2013) ***ANA KONU***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 15 Ocak 2015; 8:15:46 >

• Tesekkur ederim bende denedim dediginiz gibi 4.4.2 de yoktu ama 4.4 de her dosya var tesekkur ederim versiyon dusurme basarili

• quote:

Tesekkur ederim bende denedim dediginiz gibi 4.4.2 de yoktu ama 4.4 de her dosya var tesekkur ederim versiyon dusurme basarili

Benim indirip yukrada resmini verdiğim zaten 4.4.2
    4.4.2 (KOT49H)
    Eksik dosya yok. Sİzin bilgisayarda dosya uzantıları gizlenmiş olduğu için yanlıyor ve indirdiğiniz dosyayı açmıyor olabilir misiniz?
  • Arkadaşlar tabletimin ekranı kırıldı bugün yere düşürmem sonucu. Garantisi de yok yurtdışı ürün. Yapılabilecek birşey var mı yoksa kaldırıp atmak mı gerek? Acil önerilerinizi bekliyorum.

Not, dokunmatik de çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _botturgec_ -- 15 Ocak 2015; 18:24:08 >
  • Dosyayi actim ama resimde attigim sekilde cikti 4.4.2
  • quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Arkadaşlar tabletimin ekranı kırıldı bugün yere düşürmem sonucu. Garantisi de yok yurtdışı ürün. Yapılabilecek birşey var mı yoksa kaldırıp atmak mı gerek? Acil önerilerinizi bekliyorum.

Not, dokunmatik de çalışmıyor.

Elinizden gelebiliyorsa ebay v.b. yerlerden satın alıp kendiniz değiştirebilirsiniz. Asus'a yollasanız yapsalar bile çok yüksek ücretler isterler.
  • 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.