Şimdi Ara

Google Asistan Turkce kullananlar(15 Aralik büyük gün.) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
15
Favori
47.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tanercskn

Bende beta ile son sürüm kullandığım halde bende Türkçe dil seçeneği gelmemiş 😀

Çıkan dil seçenekleri hala hesap ile bağlantılıymış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecen forum varya 200 u gecik olan forum orda arkadaş bi link atmış bakın ona orda türkçe dil desteği ve diğer dillerle ilgili bilgi veriyor bakıp gelin konuşalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla evde Google Home Mini kullanıyorum, Türkçe gelince o da çılgın atacak

Bu konuda da Google'ın en azından Google Home kullanıcılarına Türkçe kullanım konusunda öncelik vermesi gerekiyordu bence. Belli ki random bir seçim yapmışlar, çok da mantıklı bir hamle olmamış bu. Ben efektif bir kullanıcıyım mesela, benim kuzenimin eşine gelmiş, sadece oyun oynayan ve milleti instagram da takip eden biri, ona sen TR asistanı açsan ne olur, açmasan ne olur?

neyse, bekleyelim görelim.
  • Yakında olması bizi ilgilendirmez tarih versinler

• Google'ı seviyorum ve rica ediyorum 4 gün içinde birliğime teslim olmadan Google Assistant'ımda Türkçe dilini aktifleştirsin artık. Şaka maka sırf asistan geldiğinde birliğimde Askercell'le olacağım için içim içimi yiyor.
  • Ya bu haftadaki güncellemede yada hiç

• Guncelleme gelmis google hadi hayırlısı

• Güncelleme gelmiş ama yine tırt!

tam olarak ne yapmaya çalışıyor bu Google acaba? Son günlerde hiç yollamadığı kadar güncelleme yolluyor fakat ışık yok.
  • Sabah bir ara geldi Asistan şimdi kayboldu 😀 adamlar resmen gösterip vermiyorlar

• Hergun guncelleme geliyo sonra acıyon bi baktık kurt çıkmıs

• tanercskn kullanıcısına yanıt
    Hocam google.uygulamasindan ayarlara girip en uste bak. Belki aktif olmasi gerekiyordur.

Ama fazlada heveslenme ilk basta bendede bir bildirim ile artik turkce kullanacaksin sesini egit dedi. Benim ses zaten egitimliydi telefon dondu. Ac kapa yaptim asistan yok. Halada yok

• Bana gelmemiş ama evdekilerin telefonuna baktım annemin telefona gelmiş. Google ilginçtir rastgele yolluyor ama yolladığı kişilerin haberi bile yok uygulamadan. Kendi telefonumdan annemin hesabıyla giriş yaptım, şu anlık kullanıyorum Türkçe olarak. Özellikle İngilizceye kıyasla çok eksiği var. Konuşma akıcı değil, muhabbet edemiyorsunuz belli başlı komutları yerine getiriyor. Fıkra anlat, ilginç bilgiler söyle falan gibi değişik özellikleri var onun dışında fazla bir olayı yok. Çoğu soruda webde aramaya yönlendiriyor. Belki tam sürümde daha iyi çıkar.

• Ben bulabildiğim aklıma gelen eksiklikleri sürekli geri bildirim olarak atıyorum.Örneğin kısayollar google asistanın en güçlü özelliği Tr dil de vardı son güncellemeyle yok oldu yine mesela whatsapp ve sms mesaj atabilmeniz özellikle trafikte çok hayati ancak sms yada whatsapp mesajı okuyamıyor. Yine araç park özelliğini hatırlama ve günlük rutinlerinize göre sizi tanıması/yönlendirmesi güzel bir özellik ancak o da Tr olarak çok yetersiz.
  • pcqlock P kullanıcısına yanıt
    gmail hesabına gelen özellik nasıl kayboldu ilginç?
  • Son guncellemeler ile uygulama degisiyor. Sadece bizi betaya dahil etmemisler anladigim kadariyla. Google guncellemesine baktigimda asistanda acik uygulama yonetme ozelliklerinin geldiğini gördüm. Entegre calisabilir mi bilemiyorum.

Anladigim kadariyla bu guncellemeler nihayete erdiginde herkese acilacak.

• pcqlock P kullanıcısına yanıt
    Şu anki sürüm ne acaba benimki 8.49.4.21 arm64 asistanı kullanıyorum güncellemeyle kalkacaksa güncelleme yapmayacağım

• khaos kullanıcısına yanıt
    Aynı sürüm bende de. Ama asistan tr desteği yok henüz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • erhanercan kullanıcısına yanıt
    Malesef sürüme göre gelmiyor henüz kriterinin ne olduğunu bilmediğimiz bir sıralamayla gmail hesaplarına geliyor uygulama

• khaos kullanıcısına yanıt
    Aynen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.