Şimdi Ara

Goodyear UltraGrip 9 Çıktı! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
14
Favori
52.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dogukanotolastik

...hayatında hiç syron kullandınmı güzel kardeşim?...

...syron türk malı good yearla aynı derecede bi lastik...

...aynı değerler ve aynı kalitede üretilen bi lastik tvlerde reklamları çıkıyor....

...kış lastiği alacaksanız yakıt tasarrufunu düşünmeyin kış lastiği yakıt yakar en az e derecesinde bulursunuz....

benimde kış lastiği sert olur, ses yapar, çok yakar gibi ön yargılarım vardı ama
    hemen bu sayfanın en başında duruyor, tecrübelerimi aktardım bir bakın isterseniz

herkesin her lastiği kullanıp deneyimlemesi mümkün değil,
    o yüzden böyle forumlarda kullananlardan ve teknik verilerden faydalanırlar

bu forumda bu şekilde lastik satamazsınız.
    bırakın forumu, kahvede bile yapsanız şu muhabbeti kimse sizi sallamaz.
    bu forumda insanlar somut bir şeyler isterler,
    test , teknik veri kesmez, kullanıcı deneyimleri ile örtüşmesini beklerler

hele marka takıntısı olan burada hiç kafa patlatmaz.
    hatta bu foruma bakana kadar benim marka takıntım vardı
    direk micheline veya continental bayine aracımı çeker
    tak oradan en iyisinden 4 lastik der geçerdim

bu forum ve arkadaşlar sayesinde marka takıntısı yapmamayı,
    ama sırf ucuz diye de kalitesiz mal almamayı öğrendim

paylaşan herkese teşekkürler

• arkadaşlar selam,
    bir bayan olarak C4 aracım için hangi lastiği alacağıma karar veremedim. elediklerim sonucunda neyse ki 2ye indirdim.
    sizin de fikirlerinize ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler:)

siz olsanız hangisini alırdınız?

http://www.hepsiburada.com/liste/goodyear-225-45-r17-91h-ultra-grip-8-performance-kis-lastigi-uretim-tarih-2014/productDetails.aspx?productId=otysf778917&categoryId=259720

http://www.hepsiburada.com/liste/nokian-225-45-r17-94h-xl-nokian-wr-a3-kis-lastigi-uretim-yili-2014/productDetails.aspx?productId=otkmt428149&categoryId=259720#Urun-Video

• quote:

Orijinalden alıntı: dugu40

arkadaşlar selam,
    bir bayan olarak C4 aracım için hangi lastiği alacağıma karar veremedim. elediklerim sonucunda neyse ki 2ye indirdim.

http://www.hepsiburada.com/liste/goodyear-225-45-r17-91h-ultra-grip-8-performance-kis-lastigi-uretim-tarih-2014/productDetails.aspx?productId=otysf778917&categoryId=259720

http://www.hepsiburada.com/liste/nokian-225-45-r17-94h-xl-nokian-wr-a3-kis-lastigi-uretim-yili-2014/productDetails.aspx?productId=otkmt428149&categoryId=259720#Urun-Video

c4 lastikleri 225/45 R17 mi, milli servet ya la !

16" janta geçin, UG9 almanız yeterli, ebat olarakta 205 55 16

Bir arabada ilk dikkat ettiğim donanımlardan birisi lastiklerdir, eğer jant - lastik ebatları standart üstüyse, çelik jant arayışına girerim (kara jant), eğer kaliperden filan kurtarmıyorsa o jant için en çok üretilen ebatı seçerim, yine de pahalı gelirse, o aracı baştan almam zaten, en irrite olduğum konu lastik ebatlarının aykırı olması, çünkü çok pahalı bir sarf malzeme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electro_g -- 5 Ocak 2015; 17:47:08 >

• evet valla şuan mevcut olan michelin üzerinde öyle yazıyo ben anlamam yazanı aradım:)
    exclusive paketi bu çelik jant. ya ben sırf jant bozulmasın diye aynısını almak istedim o yüzden.
    şimdi 16" jantlar ile çapı daralacak diye istemiyorum:) orjinalini bozmiyim vardır bi bildikleri:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dugu40 -- 5 Ocak 2015; 17:49:10 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electro_g -- 5 Ocak 2015; 17:58:13 >
  • quote:

evet valla şuan mevcut olan michelin üzerinde öyle yazıyo ben anlamam yazanı aradım:)
    exclusive paketi bu çelik jant. ya ben sırf jant bozulmasın diye aynısını almak istedim o yüzden.
    şimdi 16" jantlar ile çapı daralacak diye istemiyorum:) orjinalini bozmiyim vardır bi bildikleri:)

anlamadığınız belli (kızmayın) bazı şeçimleri sırf görünüş gibi estetik kaygılara kapılıp yapmamayı, kendi adıma uygun bulmuyorum, yılda takılı duracak en fazla 3 ay için o kadar masraf etmeye gerek yok, biraz da iktisadi düşünmekte fayda var, aynı janta lastikler her takılıp çikartırmada biraz daha yıpranacaklar, ve her seferindede bir miktar para harcayacaksınız, kış lastiklerini kendi jantlarıyla ayrı bir takım olarak tutmak her koşulda daha iyidir, C4 aracınıza 16" jant (ikinci el kapaklı jantlardan) ve 205 55 16 ebat seçerseniz istediğiniz zaman lastikleri kendiniz bile değiştirirsiniz

unutmadan böyle birşey olmayacağı için yazma gereği duydum, çap değişmeyecek ve orjinalliğiniz bozulmayacak

yine de jant değiştirmek istemiyorsanız bunu alabilirsinizhttp://www.hepsiburada.com/liste/falken-205-50-r17-93v-eurowinter-hs449-lastik-kis-lastigi-uretim-yili-2014/productDetails.aspx?productId=otlst4568&categoryId=259720

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electro_g -- 5 Ocak 2015; 18:14:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: machiner.

quote:

Orijinalden alıntı: dogukanotolastik

...hayatında hiç syron kullandınmı güzel kardeşim?...

...syron türk malı good yearla aynı derecede bi lastik...

...aynı değerler ve aynı kalitede üretilen bi lastik tvlerde reklamları çıkıyor....

...kış lastiği alacaksanız yakıt tasarrufunu düşünmeyin kış lastiği yakıt yakar en az e derecesinde bulursunuz....

benimde kış lastiği sert olur, ses yapar, çok yakar gibi ön yargılarım vardı ama
    hemen bu sayfanın en başında duruyor, tecrübelerimi aktardım bir bakın isterseniz

herkesin her lastiği kullanıp deneyimlemesi mümkün değil,
    o yüzden böyle forumlarda kullananlardan ve teknik verilerden faydalanırlar

bu forumda bu şekilde lastik satamazsınız.
    bırakın forumu, kahvede bile yapsanız şu muhabbeti kimse sizi sallamaz.
    bu forumda insanlar somut bir şeyler isterler,
    test , teknik veri kesmez, kullanıcı deneyimleri ile örtüşmesini beklerler

hele marka takıntısı olan burada hiç kafa patlatmaz.
    hatta bu foruma bakana kadar benim marka takıntım vardı
    direk micheline veya continental bayine aracımı çeker
    tak oradan en iyisinden 4 lastik der geçerdim

bu forum ve arkadaşlar sayesinde marka takıntısı yapmamayı,
    ama sırf ucuz diye de kalitesiz mal almamayı öğrendim

paylaşan herkese teşekkürler

bi önceki yorumu oku ve ben burda lastik satmıyorum dikkat ettiysen sadece öneri bu kardeşim senin için söylemiyorum zaten sen almışsın seni çıkardım ben gelecek millete diyorum dikkat ettiysen öneri bu ne içiyosan banada ver bizde o kafayı yaşıyalım hadi rastgele :)

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Yok kullanmadım fiyat / performans oranları yüksek ürünleri her zaman her yerden bulup çıkartırım da syron diye en alt budget sınıfta yer alan bir markayı da eşimin çocuğumun olduğu bir araca kesinlikle takmam.. Marka bağımlılığı vs.. güvenliğin söz konusu olduğu ürünlerde pek tabii ki yapılır.. Lastik alırken marka takıntısı yapmazsam ne olacak hem daha uzun mesafede duracağım, hem daha fazla yakıt tüketeceğim, aracın kabinine daha fazla yol sesi alacağım hem de daha az güvende olacağım.. Lastik bu şakaya gelmez. Aşağıdaki test sonuçları da her iki markanın nerelerde olduğunu açıkça gösteriyor.

SYRON EVEREST-1 KAR LASTİĞİ TEST SIRALAMASI:

Goodyear UltraGrip 9 Çıktı!

GOOD YEAR ULTRA GRİP-9 TEST SIRALAMASI:

Goodyear UltraGrip 9 Çıktı!

para meselesi kardeşim o zaman çin malı alın bu sadece öneri tartışma yaratacak bi konu değil.

• UG9'u 2 aydır kullanıyorum. Fren mesafesi yerinde, aracın yol tutuşu gayet başarılı, yakıt sarfiyatı normal, Bursa-Eskişehir arası (Orhaneli- Harmancık yolu, bilen bilir) çok rahat gittim geldim.
  • 2 aydır UG9 kullanıyorum, yol tutuşu çok iyi, gürültü çok değil, yakıt sarfiyatı normal,Orhaneli-Eskişehir arası (Harmancık yolu, bilen bilir) gittim geldim, üzmedi.
  • evet arkadaşlar ankara da bugün yoğun kar var.şimdi test ettim petlas snow master w651 lerimi ve sonuç muhteşem.
    evin önünde araba komple kara gömülüydü,sadece arabanın üstünü temizledim ve bastım gaza asr bile açılmadan kalktı canavar gibi.
    babam yanımdaydı oğlum önünü temizleseydin gitmez dedi.
    kış lastiğini boşa mı aldık dedim

dikmenden öveçlere gelene kadar yollar temizlenmemişti özellikle öveçlerde ara caddeler ve çok şükür sokak dönüşlerinde bile sağa sola savurma kalkışta patinaj ve duruşta abs açımı olmadı.
    benim önceki good year ug7+ larımla aynı hatta daha iyi diyebilirim.
    ug7+ lar 4 sene kullanıldı ama goodyearlarda arabadan yola kadar kürekle temizlerdim patinaja düşmesin diye.

sonuç olarak goodyear ya da michelin den 4 lastiğe 280 lira az verip petlas aldığıma pişman değilim çok memnunum.
    ilk defa petlas aldım içimde az bi pişmanlık hissi var gibiydi bugüne kadar ama geçti.
    marka takıntımı da yendi petlas

• Dün akşam tipiye yakalandım Afyon-Antalya asfaltında ug-9 larım hiç üzmedi ve hava soğudukça daha sessizleştiler.Ben çok memmnunum.Daha önce lassa kullandım onlarda yol tutş açısından iyiydiler. Ama çok sesliydiler ve yakıt ekonomisi yoktu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

evet arkadaşlar ankara da bugün yoğun kar var.şimdi test ettim petlas snow master w651 lerimi ve sonuç muhteşem.
    evin önünde araba komple kara gömülüydü,sadece arabanın üstünü temizledim ve bastım gaza asr bile açılmadan kalktı canavar gibi.
    babam yanımdaydı oğlum önünü temizleseydin gitmez dedi.
    kış lastiğini boşa mı aldık dedim

dikmenden öveçlere gelene kadar yollar temizlenmemişti özellikle öveçlerde ara caddeler ve çok şükür sokak dönüşlerinde bile sağa sola savurma kalkışta patinaj ve duruşta abs açımı olmadı.
    benim önceki good year ug7+ larımla aynı hatta daha iyi diyebilirim.
    ug7+ lar 4 sene kullanıldı ama goodyearlarda arabadan yola kadar kürekle temizlerdim patinaja düşmesin diye.

sonuç olarak goodyear ya da michelin den 4 lastiğe 280 lira az verip petlas aldığıma pişman değilim çok memnunum.
    ilk defa petlas aldım içimde az bi pişmanlık hissi var gibiydi bugüne kadar ama geçti.
    marka takıntımı da yendi petlas

Her zaman yerli sermaye desteklenmeli.İnşallah seneye de aynı keyfi alırsınız.Kazasız belasız inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    evet yerli sermaye ye katkımız olmalı haklısınız.
    inşallah seneye de olmak üzere 4. sene de aynı performansı alırım
  • öveçlerde oturuyorum ankarada.
    bizim kapının önü baya bi yokuş.. ug9da çıkmadı nokian da çıkmadı .. 3. bilmediğim araba da çıkmadı :)
    ondan biraz daha küçük yokuşu yine 3 araç çıkamadı bende sinirlendim çektim kenara arabayı.. babamın nokianlarla 3. yolu denedik ordan kaçtık gittik. bende denesem çıkardım belki ama sabırsızımdır biraz :) akşam eve gidince 3. yolu denicem:)
  • ahmetsomuncu kullanıcısına yanıt
    bende öveçlerdeyim.
    ara caddeleri kürümemiş belediye ve dediğiniz gibi çoğu araba çıkamadı
    kimi lastikten kim de gaza çok bastı bana da balkondan sigarayı yakıp seyretmek kaldı

dikmenden öveçlere işe rahat geldim petlaslarla ama birde dönüşü var bakalım 5-6 gibi dona çekmeden vuracaz arabayı dikmenin rampalarına
  • kral1840 kullanıcısına yanıt
    ya bilir misiniz 1073.cadde üzerinde olan yokuşları :) ben ordayım işte. düz olsa lastikler güzel gidiyor geliyor sıkıntı yok ama çok fena yokuş var direk bizim garaj çıkışında başlıyor.. bende caminin yanına bıraktım arabayı kaçtım :) akşam gidince bende denicem çıkıp düzgün biyere koymak istiyorum aracı :)
  • ahmetsomuncu kullanıcısına yanıt
    ben 1324 cadde tarafındayım yokuş dik değil ama kalan kalıyor gaza fazla bastığından.
  • quote:

arkadaşlar selam,

Merhaba,

Hangi ilde yaşıyorsunuz bilemiyoruz ama Nokian WR A3 lerin sizi fazlasıyla memnun edeceğini biliyoruz.
    İnternetten ve forumlardan kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Kısaca özelliklerini aktarmak gerekirse; Güçlü araçlar için yüksek hız ve hassas sürüş gereksinimlerinin karşılanması için tasarlanmıştır.
    Nanobase yapı sayesinde lastiğin manevra, viraj dönme, şerit değiştirme, hızlanma kabiliyeti geliştirilmiştir. Değişken hava şartları için kontrol özellikleri bulunmaktadır.
    Dış omuz üzerinde kilitlenen 3D kanallar, yola temas esnasında sırt bloklarını kilitleyerek dönüşlerde ve kaçış manevralarında tutuşu sağlamlaştırır.

1934 yılında İlk kış lastiğini icat eden Nokian, tüm lastiklerinde saflaştırılmış ve düşük aromatik yağlar kullanmaktadır.
    Yağ ve silika bileşimi, lastiğin sertleşmeyerek görevini en iyi şekilde yapmasını sağlamaktadır.
    Bunun yanısıra lastiğin desen yapısı yol tutuş için çok önemlidir.
    Nokian her sene binlerce denemeden sonra lastik desenlerini yol tutuşu en iyi olacak şekilde dizayn ediyor.

Serin Dokunuş Tasarımı (Cool Touch Design) sürtünmeyi azaltıp ve gereksiz kanal hareketi sonucunda oluşan ısıyı engelliyor. Buz, kar ve ıslak yol koşulları için Kriyojenik Kanola bileşiği, değişken sıcaklılarda aşınmaya karşı direnç özelliğiyle Nokian Lastiklerine duyulan güveni kat kat arttırıyor.
    Golf topundan esinlenilmiş sessiz kanal tasarımı sayesinde keyifli sürüş ve daha çok kilometre yapma şansı.
    Bu tasarım lastiği serinletip, yüksek hızlarda güvenli sürüş imkanı tanıyor, sürtünmeyi azaltarak daha uzun kilometre yapılmasını sağlıyor.
    Yumuşak bir şekilde olan yuvarlanma sayesinde yakıt tüketimi ve karbondioksit salınımı azalıyor.
    Başarılı bir şekilde iç ve dış gürültüyü azaltıp, rahatsız edici ıslık sesini engelliyor.

Güvenlik Göstergeleri:Patentleri Nokian’a ait olan Sürüş Güvenlik Göstergesi (DSI) ve Kış Güvenlik Göstergesi (Winter Safety Indicator- WSI)- sayesinde lastik üzerindeki bloklar içine damgalanmış rakamlar, kanal derinliğini mm olarak veriyor.

Nokian Sessiz Yanak Teknolojisine güvenerek, kış lastiklerinin sessizliği konusunda çok iddialı. Gürültüyü ve titremeyi filtre ederek aracın içindeki ses düzeyini azaltıyor.

Güvenli sürüşler diliyoruz.

Goodyear UltraGrip 9 Çıktı! Goodyear UltraGrip 9 Çıktı!

• arkadaşlar 2 tane öne kış lastiği yeterli mi yoksa illa 4 tane mi alacağız bulunduğum ilde kolay kolay yağmasada bu gece kar yağdı asıl derdim ocak ayında yola çıkacak olmam ve bu sene de kış ağır geçecek tedbiri almak istiyorum

ayrıca kış gelince lastik fiyatları artmış sanırım
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.