Şimdi Ara

Goodyear UltraGrip 9 Çıktı! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
14
Favori
52.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teknoloji delisi

Öncelikle hayırlı olsun ben lastik taktırırken 4 ünün tarihinin aynı olmasına bile dikkat ederim. Hatta üretim yeri dahil. Esnafa pek güvenmiyorum. Önce netten fiyat bakar aynı fiyatı bayi verirse bayiye taktırırım. Sanayideki bayinin 180 tl dediği lastiği N11 kampanyası ile 185 65 15 ebatını tanesi 120 tl gibi bir fiyata aldım. Gerçi Türk malı çıktı ama fark olmaz diye düşündüm. İkinci olarak buzda güzel tutunuyor demişsiniz. Asr kapalı bir şekilde yokuş yukarı buzlu bir yolda kalkmayı denediniz mi hiç. Bu koşullarda durum nedir? Bizim kapı full buz fakat denemeye cesaret edemedim.

Teşekkür ederim inşallah hayırlı olur. Ben zaten arabaya biner binmez çalıştırdıktan sonra ilk olarak ASR yi kapatırım alışkanlık haline gelmiş faydalı olduğunu da düşünmüyorum açıkçası çünkü birden gaz kesmesi kazaya sebep olabilir. Buzlu ve karlı yokuş olarak yeşilpınar tarafında yokuşlar boldur İstanbulda yaşıyorsanız biliyorsunuzdur muhtemelen, bende ara sıra gidiyorum o yüzden iyi biliyorum. Herhangi bi kızaklama ya da patinaj yaşamadım kalkışlarda o kadar rahat ki bana çivili lastik kullanıyormuşum gibi bir özgüven verdi o yüzden herkese tavsiye edebilirim.

Bu arada düne kadar yollarda buzlu olduğu için yanlaya yanlaya gidiyordum resmen şimdi direksiyonu sert de kırsam yavaş da kırsam ani kalkış da yapsam normal kalkış da yapsam gayet olması gerektiği gibi bir kalkış oluyor en ufak zorlanma patinaj yok. Fren olarak da yine aynı şekilde eski lastiklerimde ABS yi takır tukur hissettiren araba şimdi bastığım gibi en ufak kızaklama yada ABS kullanacak kadar zorlanma yapmıyor.

• bedafb B kullanıcısına yanıt
    Ben bursa da yaşıyorum. Bursayı biliyorsanız yokuş yukarı bir şehirdir. Bizim sokak dahil tüm ara yollar. Komple buz. Araç, ug 9 larım olmasına rağmen 4 gündür yatıyor. Bugün bizim yokuşta basit bir markanın kışlıkları olan c4 batinaj çeke çeke çıktı ama yol sanki buz pisti bu tarz bir yoldan bahsediyorum aslında. İnsan bile zor çıkıyor bu yola tutunabilir mi? mesela gerekli gaz veremeyip stop durumunda buz üstünde geri kayar mı gibi sorular olduğumdan deneyemedim fakat içimden bir ses çıkart dene diyor. Bu arada ug 9 taktılar sizin araca değil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence korkmayın deneyin ben kayacağını düşünmüyorum şahsen. Evet ug 9
  • Merhaba arkadaşlar N11 ustunde 135 tl tanesi beyler 195/65/r15 Ug9 serisi nedersiniz. Alinabilir mi yoksa Goodyear bayisinden fiyat ne kadar almistiniz arkadaşlar Ankara bölgesinden.. Birde sokme takma sibop rot balans ayarlarini yapiyorlarmi..

• n11'den aldığınız lastiklerin çoğunda sökme takma ücreti dahil değildir.. Eğer n11'de ki satıcı firmanın bulunduğunuz yerde dükkanı varsa konuşursunuz sökme takmayı da dahil ettirmeye çalışırsınız diğer türlü en az bir 50tl de sökme takma ve balans ücreti vereceksiniz.. Ha bu arada mutlaka nitrojen gazı bastırın lastiklerinize her anlamda memnun kalırsınız.
  • Polo 6r 1.6 TDİ aracıma UG9 aldım. Performans gerçekten çok başarılı. Çamurlu asfaltta bile kaydırma yapmadı. hava sıcaklığı -2 / -4 civarındaydı.
    Çok yumuşak, yağmurda güzel, karda ve buzda bana göre yeterli. Yakıtı henüz test etmedim. Genel olarak her kuruşunu hak ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoloji delisi

Ben bursa da yaşıyorum. Bursayı biliyorsanız yokuş yukarı bir şehirdir. Bizim sokak dahil tüm ara yollar. Komple buz. Araç, ug 9 larım olmasına rağmen 4 gündür yatıyor. Bugün bizim yokuşta basit bir markanın kışlıkları olan c4 batinaj çeke çeke çıktı ama yol sanki buz pisti bu tarz bir yoldan bahsediyorum aslında. İnsan bile zor çıkıyor bu yola tutunabilir mi? mesela gerekli gaz veremeyip stop durumunda buz üstünde geri kayar mı gibi sorular olduğumdan deneyemedim fakat içimden bir ses çıkart dene diyor. Bu arada ug 9 taktılar sizin araca değil mi

Hızını almadan yokuş yukarı denedim dün.Maalesef ug 9 larIm patinaj çekti.Aynı yerde kar varken sıfırdan kalkıyodum ama buz başka bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 11 Ocak 2015; 13:19:51 >
  • merhaba arkadaşlar bugün 17 00 itibari ile 195 60 r15 4 adet ug8 kış lastiği taktırdım arabama. aslında benim isteğim ug9 taktirmakti ellerinde ug8 olduğu için kabul ettim takılmasını. ama sonradan ug9 taktirmadigim için pişman olurmuyum bilemiyorum. ug8 ile ug9 arasında çok fark varmidir? bu arada 4 lastik için herşeydahil 700 tl ücret ödedim hepinize iyi forumlar

edit ug8 ler 2013 24. haftasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ümit oymak -- 13 Ocak 2015; 19:25:47 >
  • İyi günlerde kazasız belasız kullanın yeni lastiklerinizi.. Ug8 de çok iyi bir kış lastiğidir.. Her ne kadar ug9 ug8'den daha yüksek test puanları almış olsa da o kadar da kafaya takılacak bir durum değil.
  • Geçen kış UG8 taktırmıştık tanesi 225 liradan havalar güzel gitmişti ne kara ne buza dokunmadı diye martın başında çıkartmıştım. Bu sene Eskişehir'de baya bir deneme fırsatım oldu. Geçen hafta tamamen kar altındaydı EsEs. Yeri geldi yokuş çıktım yeri geldi aynı dik yokuşu indim ama bir kere bile tedirgin etmediler. Ha tabii frene kar üstünde sonuna kadar asılırsanız elbette kayıyor kaymıyor değil ama frene de gaza da dozajı iyi ayarlayarak basarsanız ne kalkışta ne inişte kaymıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ümit oymak

merhaba arkadaşlar bugün 17 00 itibari ile 195 60 r15 4 adet ug8 kış lastiği taktırdım arabama. aslında benim isteğim ug9 taktirmakti ellerinde ug8 olduğu için kabul ettim takılmasını. ama sonradan ug9 taktirmadigim için pişman olurmuyum bilemiyorum. ug8 ile ug9 arasında çok fark varmidir? bu arada 4 lastik için herşeydahil 700 tl ücret ödedim hepinize iyi forumlar

edit ug8 ler 2013 24. haftasında

ug8 de fiyat/performansı iyi lastiktir. hayırlı olsun.
  • Merhaba,
    Bende bugün UG9 ların siparişini vermiş bulunuyorum..

2010 Civic aracım için 205/55/16 4 adet UG9 740 lira. Buna ek olarak 40 lira da taktırma parası versem 780 liraya gelmiş olacak..

3-4 kış geçiçiriz nasip olursa artık..

Kazasız belasız sürüşler hepinize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Merhaba,

2010 Civic aracım için 205/55/16 4 adet UG9 740 lira. Buna ek olarak 40 lira da taktırma parası versem 780 liraya gelmiş olacak..

o ebat için fiyat çok iyi. tane 185tl ye geliyor. ben tinternet dahil 210tl den aşağı satan yer görmedim. hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

Merhaba,

o ebat için fiyat çok iyi. tane 185tl ye geliyor. ben tinternet dahil 210tl den aşağı satan yer görmedim. hayırlı olsun.

Kardeş evet fiyat çok iyi..

N11 de 100 tl ve üzeri %15 indirim vardı 4 ayrı hesaptan alınca tanesi 185 liraya geldi. Bayiye falan gidip almaya kalksam en az 220-230 lira çekerlerdi tanesine.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

Merhaba,

Kardeş evet fiyat çok iyi..

N11 de 100 tl ve üzeri %15 indirim vardı 4 ayrı hesaptan alınca tanesi 185 liraya geldi. Bayiye falan gidip almaya kalksam en az 220-230 lira çekerlerdi tanesine.

vatandaş işi biliyor

• hocam çok iyi fiyata almışsınız. aynı ebatlardan alacağım ben de.. internetten filan mı aldınız acaba? ya da ankarada ise adres verebilir misiniz? son olarak UltraGrip 9 205/55 R16 91T mi yoksa 91 H mi?
  • Edit:yanlış link.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s700 -- 24 Şubat 2015; 15:57:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwert.

hocam çok iyi fiyata almışsınız. aynı ebatlardan alacağım ben de.. internetten filan mı aldınız acaba? ya da ankarada ise adres verebilir misiniz? son olarak UltraGrip 9 205/55 R16 91T mi yoksa 91 H mi?

Hocam bana dediniz galiba.
    Lastikler 91T
    N11.com üzerinden aldım detayları üst mesajda yazdım.

Siz de alacaksanız bayiye falan gitmeyin derim

• Gs_KuRTuLuS kullanıcısına yanıt
    hocam azimle tüm yazılanları okudum ama maalesef detayları bulamadım :) n11 linkini paylaşabilir misiniz acaba? 91 H modelinden bakıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwert.

hocam azimle tüm yazılanları okudum ama maalesef detayları bulamadım :) n11 linkini paylaşabilir misiniz acaba? 91 H modelinden bakıyorum :)

Hocam hangi ildesiniz bilmiyorum ama kıs lastiği almak icin biraz gec degil mı?

Suan ug9 205 55 16 91T en uygunu n11 de 220 lira.
    Kupon kampanya falan beklemeniz lazım ki daha uyguna gelsin suan var mı yok mu bilmiyorum

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.