Şimdi Ara

GOLF MK1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

8bin civarı bütçem var GOLF MK1 için yorumlarınız nelerdir?

Yakıt durumu,Dizel/Benzinli farkı hakkında ne söyleyebilirsiinz.

Bu fiyat bandında bu araç alınır mı?,

Şimdiden teşekkürler.

• daha geçen güne kadar aracımı satıyordum mk1 1.3 benzinli 82 model. ancak son anda aldığım kararla satmamaya karar verdim şimdi sıfır motor yaptırıyorum . o fiyatın üstüne çıkamayacaksan kesinlikle öneririm. Benzin veya dizel fark etmiyor ikisi de az yakıyor. Dizel biraz daha sesli çalışıyor sadece. Sormak istediğin soru varsa mutlaka sor yardım etmek isterim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.M.K

daha geçen güne kadar aracımı satıyordum mk1 1.3 benzinli 82 model. ancak son anda aldığım kararla satmamaya karar verdim şimdi sıfır motor yaptırıyorum . o fiyatın üstüne çıkamayacaksan kesinlikle öneririm. Benzin veya dizel fark etmiyor ikisi de az yakıyor. Dizel biraz daha sesli çalışıyor sadece. Sormak istediğin soru varsa mutlaka sor yardım etmek isterim :)

Elimde 4 bin lira kadar bir bütçe var aile desteğiyle 8'e kadar çıkmayı planlıyorum:Bu civarlarda seçenek olarak Renault Flash,Broadway,Spring , Lada Samara veya Golf MK1 dışında araçlara pek sıcak bakamıyorum.
    Öncelikle bu yaştaki araçlarda çürük problemi olur mu? İlla olur ancak 7-8 bin lira civarındakilerde bu sorunlar giderilmiş midir(malum kaporta işçiliği motor işçiliğinden pahalı bir durumda)?Parça konusunda sıkıntı yaşar mıyım?Kuş serisi gibi her hafta sanayiye gitmemi gerektirecek bir durum ile karşılaşır mıyım? Öncelikle şimdiden çok teşekkürler.Araştırdığım kadarıyla bu aracın çok büyük meraklıları ülkemizde mevcut değil,mevcut isede internet üzerinde Türkçe kaynak çok fazla mevcut değil. Ve )son olarak ( şimdilik :) bir golf mk1 kullanıcısı size sorum 7-8 bin lira bandında bir araç alsanız tekrardan MK1 mi alırdınız?

Teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi degisik -- 25 Ekim 2015; 23:00:33 >

• degisik kullanıcısına yanıt
    evet bu yaştakiler için çürük önemli bir problem. motorun durumu yarı olsa bile yeter size. ben benim aracımı 6000 e aldım motoru yarım dedi aldığım adam. ona rağmen 5000 km yaptım tık demedi. kaportadan yeni çıkmıştı sıfır çürük vardı. size tavsiyem kaportası düzgün bir araç alın. parça konusu eğer büyükşehirdeyseniz sıkıntı yok. ben Afyonkarahisardayım biraz parça sıkıntısı çekiyorum ama tek telefonla konya veya ankaradan kolayca buluyorum sıkıntı olmuyor yani. Dediğim gibi öyle aman aman sanayiye gitmezsiniz ama sanayicilerin gözdesi olursunuz kaça aldın bunu sat bana gel çayımı iç yemek ısmarlayayım vs. en azından bana öyle diyorlar :) benim cebimde max 8 bin lira para olsa düşünmeden mk1 alırım. çocukluğumdan kalma bi tempra hastalığı var 10 binliram olsa tempra alırım ancak şimdiki arabam evladiyelik olacak büyük ihtimal. param olunca da tempra alacağım mk 1 e kardeş olarak :)

sonuç olarak reno lada kuş serisi falan alacağınıza golf mk1 alın. hem kendine baktırıyor :) hem de şehirler arası yolda aman gider mi? rahat eder miyim? sorunu yaratmıyor. vizelerim ayın 13 ünde bitiyor 14 ü sabahı Afyondan samsuna yola çıkacağım samsundan da giresun ve trabzona geçeceğim. gerisini siz düşünün :)

• quote:

Orijinalden alıntı: A.M.K

evet bu yaştakiler için çürük önemli bir problem. motorun durumu yarı olsa bile yeter size. ben benim aracımı 6000 e aldım motoru yarım dedi aldığım adam. ona rağmen 5000 km yaptım tık demedi. kaportadan yeni çıkmıştı sıfır çürük vardı. size tavsiyem kaportası düzgün bir araç alın. parça konusu eğer büyükşehirdeyseniz sıkıntı yok. ben Afyonkarahisardayım biraz parça sıkıntısı çekiyorum ama tek telefonla konya veya ankaradan kolayca buluyorum sıkıntı olmuyor yani. Dediğim gibi öyle aman aman sanayiye gitmezsiniz ama sanayicilerin gözdesi olursunuz kaça aldın bunu sat bana gel çayımı iç yemek ısmarlayayım vs. en azından bana öyle diyorlar :) benim cebimde max 8 bin lira para olsa düşünmeden mk1 alırım. çocukluğumdan kalma bi tempra hastalığı var 10 binliram olsa tempra alırım ancak şimdiki arabam evladiyelik olacak büyük ihtimal. param olunca da tempra alacağım mk 1 e kardeş olarak :)

sonuç olarak reno lada kuş serisi falan alacağınıza golf mk1 alın. hem kendine baktırıyor :) hem de şehirler arası yolda aman gider mi? rahat eder miyim? sorunu yaratmıyor. vizelerim ayın 13 ünde bitiyor 14 ü sabahı Afyondan samsuna yola çıkacağım samsundan da giresun ve trabzona geçeceğim. gerisini siz düşünün :)

Tekrardan çok teşekkürler cevap için. Ben de Kütahyada öğrenciyim eğer alırsam parça işi telefonla olacak sanırım benim de :).Bana da her haftayı sanayide geçirmeyecek,kaportası sağlam bir MK1 gerekli :).

• degisik kullanıcısına yanıt
    rica ederim. bu arada isterseniz özelden konuşalım numaramı vereyim kütahyaya geldiğimde görüşelim hem arabayı incelersiniz :)
  • A.M.K kullanıcısına yanıt
    Hocam bende araştırıyorum sanırım bu mk1 oluyor.Linkteki araç özellik bakımından çok iyi otomatik vites hidrolik direksiyon 4 cam otomatik.Fiyat bandı böyle mi bu araçların gerçekten bu kadar ucuz olması şüpelendiriyor sanki bu devirde.Araç sorun yaratır mı acaba hocam ? 1 sene içerisinde almayı düşünüyorum 10 15 bin civarı bütçeye ne tavsiye edersiniz? Ayrıca bu aracın otomatik vitesi nasıl oluyor çok eski bir araç çok enterasan cidden
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-1981-model-otomatik-vites-golf-pazarlik-yok-642610237/detay

• Luke Cage kullanıcısına yanıt
    Şimdiki piyasaya bakılırsa fiyat biraz düşük. Ancak hak ettiği paralar daha da düşük olmalı. Sonuçta 80 82 model araçlardan bahsediyoruz. Onun dışında yanlış bilmiyorsam üstünde eski nesil tork konvertörlü şanzıman olması lazım. Bir sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.