Şimdi Ara

Yeni Cupra Leon - Golf - A3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
50
Cevap
1
Favori
14.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar alacak olsanız hangisini almak isterdiniz.

Şuan cupra leona kapora ödedim.Aracın inceleme videolarını izledim, gayet beğendim ve başarılı buldum.

Fiyat olarak ise a3ten neredeyse 10 - 20 bin tl civarı pahalı(arada komisyoncu yok) doğuştan alacağım.

2022 Model A3 Sedanımı yeni sattım açıkçası Audime severek biniyordum ancak 2023 olarak güncellemek istediğimden dolayı aracımı sattım.

Golf ise uzun zamandır Türkiye’ye gelmiyor diyorlar.

Fiyatını göründe biraz şaşırdım açıkçası

Gerçekten kıyaslayıp + -lerini yazabilecek var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GpuMaster -- 17 Nisan 2023; 18:51:15 >

• Seat marka vw grubunun en altında yer alır . Kalite olarak seat önermem . Bu iki araça rakip olamaz. Golf ve A3 kıyasına gelirsek konfor , sürüş keyfi , yol tutuş , prestij olarak A3 gerçekten çok daha iyi . Ama en son sarı sitede sıfırını 2 milyona satıyorlardı . Bu kadar para verilir mi bilemiyorum .
  • Seat marka vw grubunun en altında yer alır . Kalite olarak seat önermem . Bu iki araça rakip olamaz. Golf ve A3 kıyasına gelirsek konfor , sürüş keyfi , yol tutuş , prestij olarak A3 gerçekten çok daha iyi . Ama en son sarı sitede sıfırını 2 milyona satıyorlardı . Bu kadar para verilir mi bilemiyorum .
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Seat değil hocam yeni Cupra versiyonu biliyorsunuz ki

Seat ile Cupra ayrıldı
  • GpuMaster G kullanıcısına yanıt

Seat'ın alt markası işte . Tasarım ve logo dışında bir fark yok . Cupra formentor da öyle . Araç dıştan çok güzel bir tasarıma sahip ama iç tarafta ki kalite düşüklüğü bariz hissediliyor.

Hocam Seat ile ayrılmasının sebebi zaten daha premium olmak istemesi yani citroen ve Ds gibi oldular a3 ile motor şanzıman herşeyi aynı iç mekan kalitesi daha iyi gibi şuan cupra leonun benim gördüğüm kadarıyla mesela formentor mu q3 mü deseniz formentor derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GpuMaster -- 17 Nisan 2023; 19:17:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GpuMaster

Hocam Seat ile ayrılmasının sebebi zaten daha premium olmak istemesi yani citroen ve Ds gibi oldular a3 ile motor şanzıman herşeyi aynı iç mekan kalitesi daha iyi gibi şuan cupra leonun benim gördüğüm kadarıyla mesela formentor mu q3 mü deseniz formentor derim

Fikrinize saygı duyuyorum ama cupra asla premium bir marka olamaz. Zaten amaçlarının da o olduğunu sanmıyorum . Kırk fırın ekmek yemeliler. Cupra bana seat'ın daha sportif bir hali gibi geliyor.

Yani bi Mercedes olabileceğini bende düşünmüyorum ama söylediğim gibi Citroen ile ds gibi olurlar.

Audi ise evet güzel araç eski bi daha önce 2015 A5 Quadro daha sonra a3 sedan kullanıcısı olarak ben beğendim

Aslında burda beklediğim

Cupra leonda a3 e göre atıyorum arka suspansiyonları torsiyon tarzı bilgilendirme yapabilecek arkadaşların yorumlarını duymak istiyorum açıkçası
  • Cupra şimdiki hâliyle DS'in ilk hali gibi duruyor. Yani henüz kendini Seat markasından tam ayrıştıramadı. İlk ds 4 öyleydi mesela Citroen C4 gibiydi. Simdikini geçenlerde inceledim, gerçekten premium araç olduğunu rahatlıkla anlıyorsunuz. Bambaşka olmuş. Aracım V40, ondan sonra biraz basit hissettirdi

Bu arada evet Cupra Leon arkada tam bağımsız süspansiyon sunuyor. Audi tarafında yanlış bilmiyorsam 1.5 olan tam bağımsız diğerleri torsiyon

Biraz kişisel tercih, sizin eğiliminiz o yönde sanırım. Agresif bir tasarım ilk kriterim değilse ben şahsen almazdım. Cupra Leon'un premiumu ise Audi grubun premiumu diye düşünüyorum. Ya da Mercedes A serisine yonelirdim, bütçe yetiyorsa
  • Mokali Amca kullanıcısına yanıt
    Evet hocam şöyle oluyor

Cupra leon ile a3 sedan advanced paket hemen hemen aynı fiyatlar, A3 S line paketi yaklaşık bi 200.000 daha pahalı .

Kesinlikle ilk tercihim A200 almaktı fakat A200 ile arasında 200.000 Tl var aynı A3 Sline gibi buna ek olarak Mercedes hiç bulunmuyor

Ben biraz değişiklik istediğimden dolayı Cupra tercih ettim. Ortalama 6 ay 1 yıl arası araç değiştiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GpuMaster -- 17 Nisan 2023; 19:53:23 >

araba bulmuşken alacaksın,1.5 tsi tam bağımsız süspansiyon da gayet iyi bir kombin.

araba şık duruyor,yalnız 6ayda bir değiştirilecek araba değil satarken bekletir biraz ona göre alın

• Emin değilim ama cupra leon arkalar torsiyon, formentor da bağımsız
  • raamiz R kullanıcısına yanıt
    Ben satış Danışmanı arkadaşıma konuyu sordum,

1.5 eTSİ torsiyon, e-hybrid ve 2.0 motorlar bağımsız

Ehybrid benim çok hoşuma gitti ama Türkiye ye gelmiyor

E-Hybrid aşık olunabilecek kadar güzel bir motor.

110bglik elektrikli 140 bg benzinli motoruyla çok iyi gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GpuMaster -- 17 Nisan 2023; 22:56:6 >
  • Leon- A3 - Golf kıyaslama sebebim aynı platformun araçları olması şasi aynı motor aynı sadece kasa ve marka farkları var o yüzden şu algı doğru değil.

A3 parasına, Cupra Leon alınmaz algısına katılmıyorum
  • Hangisini bulabilirsen onu al.

Hiç biri yok. Bayide
  • CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt
    Aldım hocam cupra leon
    Kaça aldın ne zaman teslim

Aksesuar kasko hava parası vs zorunlu mı
    22 sinde teslim, 1292 ye aldım hava parası vs yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GpuMaster -- 20 Nisan 2023; 1:16:1 >
    22 Nisan mı mayıs mı

Fiyat beleş zaten a3 veya golf bulman imkansızdı

Bayilerde bulması zor oldu mu

Tanıdık var mı

Tek sıkıntısı bilmeyen vatandaş Cupra neymiş diyor, SkyWell, BYD, MG gibi yeni bir Çin malı mı diyorlar.

Seat olarak satsa daha iyi olurdu da FR Leon gibi, bakalım Çupra markası nasıl olacak
    Nisan hocam,

Daha önce aynı bayiden araç aldığım icin sağolsunlar ilgilendiler biraz.

Al satçı olmadığımızı biliyorlar

Marka algısı yakında değişir hocam oda araçlara prim yaptırır bilmemeleri şuan benim için daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GpuMaster -- 20 Nisan 2023; 1:18:43 >
    Hayırlı olsun

Artık bi kaç foto gönderirsiniz

FR Leon’dan ön arka iç Logo jant Farklı renk seçenekleri ve hafızalı bucket koltuk haricinde ne fark var ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.