Şimdi Ara

golf 1.4 170 beygir ve astra 1.6 180 beygir test sonuçları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
1
Favori
8.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece o demedi ki hepsi dedi, daha bir tane görmedim golfün ki astradan daha iyi diye...

AMS üzerine basa basa söyledi, . Hem iç mekan kalitesi hem de işçiliği hakkında...

quote:

Orjinalden alıntı: agiegas

quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

Hep aynı hata... astranın , golfden iç mekan kalitesi ile daha pahalı olması lazım, zaten almanyada da öyle, siz kaliteye değil doğuşa veriyorsunuz paranızı...

O dergilerin hepsi yazdı, hele de en büyüğü AMS de yazdı..
    Kompakt sınıfta iç mekan kalitesinde astranın eline kimse su dökemez diye...

O yüzden boşuna kendini kandırma...

yorumumun başına BENCE yazdım astraya da golfe de bindim BENCE golfün içi daka kaliteli daha ferah
    astranın plastik bitim yerlerinde çapaklardan geçilmiyor malzeme kalitesi iyi tamam da işçilik senin söylediğin kadar değil ve boğukluğu da cabası...
    AMS iyi bir dergi ama o ne derse o olur diye bişey yok...

• quote:

Sadece o demedi ki hepsi dedi, daha bir tane görmedim golfün ki astradan daha iyi diye...

AMS üzerine basa basa söyledi, . Hem iç mekan kalitesi hem de işçiliği hakkında...

quote:

Orjinalden alıntı: agiegas

quote:

Hep aynı hata... astranın , golfden iç mekan kalitesi ile daha pahalı olması lazım, zaten almanyada da öyle, siz kaliteye değil doğuşa veriyorsunuz paranızı...

O dergilerin hepsi yazdı, hele de en büyüğü AMS de yazdı..
    Kompakt sınıfta iç mekan kalitesinde astranın eline kimse su dökemez diye...

O yüzden boşuna kendini kandırma...

yorumumun başına BENCE yazdım astraya da golfe de bindim BENCE golfün içi daka kaliteli daha ferah
    astranın plastik bitim yerlerinde çapaklardan geçilmiyor malzeme kalitesi iyi tamam da işçilik senin söylediğin kadar değil ve boğukluğu da cabası...
    AMS iyi bir dergi ama o ne derse o olur diye bişey yok...

valla ben çok gördüm golf astradan daha iyi diyen dergi ama neyse böyle bu iş uzar gider...
    ben TSI ya laf eden arkadaşlar bi kez daha incelesinler diye test verilerini koydum
    herkese iyi forumlar...

• ya hala güç sihirbazı deyip milleti kandırıyolar 1.4 kompresör artı turbo 170 hp olay mı allahını severseniz 2000cc 330 hplik yada 280 hplik evo lar imprezalar ne o zaman sanki atmosferik 1.4 170 olsa anlıcam ayrıca bence 1.4 170 hp den cok daha mantıklı bi secim olur 1.6 180 en azında hacim biraz daha büyük ve daha güçlü motorun ömrü konusunda ise ben kücük hacimi asırı besleme ile ne cok uzun ömürlü olcağına nede az yakcana inanmıyorum nitekim sonuçarı görüyoruz şu avrupalılar standart 2000 cc atmoseferik 250 hp bi motor yapsınlar yada 1.8 192 hp lik celica yada corolladaki gibi litre basına 100 hp hemde atmosferik ve seri üretim satsınlar o zaman devrim falan anlarım aşırı besleme ile 1000 hp yi gecen biton modifiyeli arac mevcut zaten yani turboyla kompresörle devrim olmaz bana göre astra motoru cok daha ihtişamlı
  • önemli olan vergi ve tüketim
    fazla japon fanatikliğine gerek yok
    quote:

Orjinalden alıntı: selim82

ya hala güç sihirbazı deyip milleti kandırıyolar 1.4 kompresör artı turbo 170 hp olay mı allahını severseniz 2000cc 330 hplik yada 280 hplik evo lar imprezalar ne o zaman sanki atmosferik 1.4 170 olsa anlıcam ayrıca bence 1.4 170 hp den cok daha mantıklı bi secim olur 1.6 180 en azında hacim biraz daha büyük ve daha güçlü motorun ömrü konusunda ise ben kücük hacimi asırı besleme ile ne cok uzun ömürlü olcağına nede az yakcana inanmıyorum nitekim sonuçarı görüyoruz şu avrupalılar standart 2000 cc atmoseferik 250 hp bi motor yapsınlar yada 1.8 192 hp lik celica yada corolladaki gibi litre basına 100 hp hemde atmosferik ve seri üretim satsınlar o zaman devrim falan anlarım aşırı besleme ile 1000 hp yi gecen biton modifiyeli arac mevcut zaten yani turboyla kompresörle devrim olmaz bana göre astra motoru cok daha ihtişamlı

• işçilik ve kalitede golf öndedir

quote:

Golfe tsi ve DSG şansımanıyla kim kötü diyebilir ki?

Ama bana göre tipi, içi mekan kalitesi--işçiliği ve almanyada astranın biraz daha pahalı olmasına rağmen TR de yaklaşık 4 bin YTL daha ucuz olmasıyla ASTRA bir adım önde...

• Malik gelmiş...
  • buyur kardeş ?
    quote:

Orjinalden alıntı: cornell2

Malik gelmiş...
  • Vay malik dondurmacı mı açtın

hayırlı olsun
  • yok dondurmacı açmadım fiatın modellerine göre servis açtım
    malum fiatlar cok problemli araçlar bizde bu işten para kazanak dedim
    ama fiattan Allah razı olsun fiat olmasa napardık çok arızalı araçlarmış
    oltaya düşen bize geliyor

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

Vay malik dondurmacı mı açtın

hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CafeRoma -- 13 Haziran 2007; 17:52:43 >

• İyi yapmışın.doğuşa rakip olamazsın ama

Bu hesabın da fazla dayanmaz.
  • biliyorsunki ben vw yi cok seviyorum bu yüzden vw acalım dedik
    başta Vw-audi-porsche-seat-skoda açtk
    kardeşim batıcaktık kimse gelmiyor
    küfür ettim resmen vw ve grubuna insan arızalı araç yapar birazda
    sonra fiat açalım dedik
    güzel bir açılışla açtık , bir baktık işler düzeliyor
    forever Fİat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CafeRoma -- 13 Haziran 2007; 18:01:37 >
  • Senin arabadan anlamadığını bildikleri için gelmemişlerdir.

doğuş yetkili servisleri ana-baba günü.

boğaz kelebeği temizletme partisi varmış
  • geçenlerde doğuş otoya gittim onlarda aynı sıkıntıda hatta doğuş oto vw den başka markaların servisinide açıcak vw servislerinden zarar ediyor adamlar çünkü arızalı araçları az
    bu arada ben işletiyorum ustalar bakıyor
    ustalar resmen diyorki bıktık fiatın sorunlarından

bende napıyım dedim fiattın araçları arıza cok yaratıyor ve kar majı cok ama bu seferde ustalarda haklı cok yogun işler artık ustalar fiatın kaputunu açmaktan bıktılar

quote:

Senin arabadan anlamadığını bildikleri için gelmemişlerdir.

doğuş yetkili servisleri ana-baba günü.

boğaz kelebeği temizletme partisi varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CafeRoma -- 13 Haziran 2007; 18:12:49 >

• Valla malik iyi post kasılıyor seninle

her lafa bir masal uyduruveriyorsun.

benim arkadaşımda golf 4 var.neyin ne olduğunu biliyoruz Allaha şükür.

yağ pompası dağıtıp servise çekici ile giden bilir vw ni.

vw zarar etmese 4 senede golf ün kasasını değiştirmez.
  • ya akıncl vwturk gıbı siteye üyeyim binlerce vw kulllancısı var ama yüzde 99 u vw sinden menun hadı bendede golf var bende menunum nedense
    vw golfun kasası nı maliyeti düşürmek için erkene aldı
    vw patronunun açıklamasıda var bu konu hakkında

akıncl bu arada sen fiatı seviyorsun bene fiat servisi var
    seni bizim oraya transfer ediyim diycem ama sonra fiattan nefret edersin
    sonrada fiat alan müşterilere engel olursun
    bunuda düşünmek lazım sonra işimize engel olursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CafeRoma -- 13 Haziran 2007; 18:31:35 >
  • Tabi canım sen gönüllerin servisisin

vw den herkes memnun .

bu yüzden en çok şikayet edilen firmalar listesinde vw ve doğuş zirvede
  • herseyi vw kullancısı bilir zaten
    zaten geçen sene müşteri menuniyetinde birinci seçildi vw
    bu arada şikayet zirvesinde olan fiat,reno,ford
    kendi sevdiğin markayı ele veriyorsun

quote:

Tabi canım sen gönüllerin servisisin

vw den herkes memnun .

bu yüzden en çok şikayet edilen firmalar listesinde vw ve doğuş zirvede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CafeRoma -- 13 Haziran 2007; 18:38:39 >
  • malik
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavuz6677

Golf GT 1.4 TSI 170 hp
    GT
    51.810,00

Golf GT 1.4 TSI 170 hp Tiptr. DSG
    GT Tiptr. DSG
    55.390,00

Yeni Astra GTC 1.6 i 16V Twinport (180 HP) Sport 50.262,00 YTL

her iki araçın fiyat listesi golf 1 ytl daha fazla
    tabi dsg tiproniği eklersen 4 ytl

ama hemen hemen aynı özellikteki 2 araçın fyatında 1 ytl fark vardır hani nerde 7-8 ytl fark

yavuz arkadaş adamda vardır dememiş zaten sadece 5 kapılısı gelirse ozaman böyle olur demiş. yani 1.6 turbo astra 45 olur gibi. hani donanımı alacağına bağlı tabikide almanyada şu andaki opelin 115lik 1.6 motoru ile 180lik motoru arasında 2000euro gibi bir fark var bunuda cosmoda dahi eklsen üzerine 46-47 yapar indirimle 45e gelirki bence arkadaş doğru bir şey söylemiş.
    neyse konumuz bu değil bu araçları tartışalım ben derimki bu araçlar arasında türkiye şartlarında ve sadece bu motor bazında bakarsak astra bu motordageçer diğerlerindede daha iyi ama sadece bu motor için diyorum ki daha 5 kapılı versiyonlar gelmedi almanyada bile yeni yeni çıkıyo .
    neden böyle derseniz bir astra golften zaten daha fazla satıyo normalde 2 arada vergi farkı yok çünkü vergi farkı olması için 1.3 ve altı olması gerekli vede şimdi arkadaşlar hemen der asta dizeli olmasa golfü geçemezdi bilmem ne diye bunlara bişey demem çünkü eski satışların hepsini inceledim dizel gelmeden öncede astra her zaman çok sattı opelcilik değil yaptığım ki opelimde saabımda yok sadece vw kullanıcılarının arabalarını fazla abartmaları kendi komşularım dahi arabasının piyasasını düşürmemek için okadar çok servis parasına vede ıvır zıvır sorununa rağmende hala gereğinden fazla iyi demeleri kimse kötü demedi gt golfte iyidir muhakkak hatta astradanda dahada iyidir ama bence parasına göre değil daha ucuz olması gerekli bu aracın en azından iç plastiği çok daha iyi olmalı bu paralara aynı şey astra içinde geçerli orta konsolun tamamen metal olması yerine daha farklı altertanifler olmalıydı ki biyerden sonra sıkıcı gelmeye başlıyo vede klima düğmeleri aşağıda

• quote:

Vay malik dondurmacı mı açtın

hayırlı olsun

alemsin
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.