Şimdi Ara

Golf 1.2 tsi dsg yakıt tüketimi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
293
Cevap
6
Favori
81.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jetta 1.2 tsi kullaniyorum.sehir ici 8.2 lt nin altina dusmuyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakıt konuları olunca aklıma hep bir alt markanın başlığında ki şu muhabbet gelir

*arkadaşlar aracım şehir içi ( istanbul ) bir türlü 6.0lt nin altına düşmüyor ( 1.6 dizel 1.5 ton )
    *arkadaşım aracını mutlaka yetkili servise göster bir sıkıntı olmalı
  • 1,33 yaris cvt ile aynı değerleri hatta kısa mesafe şehir içinde daha düşük değerleri rahatlıkla tutturuyorum.

• Bildiğim kadarıyla karma tüketimi 6-7 litre arası oluyor. DSG sorunsuz ve 2000TL fark verip alınıyor olsa Golf 1.2TSI alınabilecek bir model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 11 Şubat 2015; 9:40:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acemi85

arkadaşlar merhabalar

ben aracımı 2. el 1.2 düz vites aldım ve umutsirvan arkadaşımızın tüketim değerleri bana uyuyor 2. depomu fulledim ve ikiside %70 şehir içi %30 şehir içi otoban yani açık trafik olmak şartıyla değerlerim 7.8 ile 8.0 arasında değişmektedir. çok sakin bir kullanmakla beraber gaza dahi pamuk tabiri ile basmaktayım. Buna rağmen ben öyle 5.3 gibi astronimik denen rakamları göremedim. 6 ya havada karada rağzıyım. fabrika verileride şehir içi 5.9 demekte ben bu değerlerden müzdaripim acaba servis ile bu durumu bir paylaşmak gerekir mi?

Merhaba hocam. Havaların soğuk olması itibari ile 0,5 lt gibi yüksek bir tüketim olması muhtemel durum. Ama yine de şehir içinde 5-6 lt gibi rakamlar bu araç için hayal. Ki zaten sizin de ilk tecrubelrijiz bu yönde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

yakıt konuları olunca aklıma hep bir alt markanın başlığında ki şu muhabbet gelir

*arkadaşlar aracım şehir içi ( istanbul ) bir türlü 6.0lt nin altına düşmüyor ( 1.6 dizel 1.5 ton )

benzer muhabbeti yapan bir tanıdığımın aracına bindim, merakımdan yol bilgisayarına uzanıp ortalama tüketimine baktım. Tabi arkadaş bunu beklemediği için "özel sürüş" yapmamış ve doğal ortalaması ortaya çıkmıştı. Bana 5.7 lt/ 100km diyen kişinin aracı 9.2 lt/100 km yakıyordu. Araç Jetta 1.2 tsi DSG, şehir Ankara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.big -- 11 Şubat 2015; 11:28:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

yakıt konuları olunca aklıma hep bir alt markanın başlığında ki şu muhabbet gelir

benzer muhabbeti yapan bir tanıdığımın aracına bindim, merakımdan yol bilgisayarına uzanıp ortalama tüketimine baktım. Tabi arkadaş bunu beklemediği için "özel sürüş" yapmamış ve doğal ortalaması ortaya çıkmıştı. Bana 5.7 lt/ 100km diyen kişinin aracı 9.2 lt/100 km yakıyordu. Araç Jetta 1.2 tsi DSG, şehir Ankara.

Forumda 20-30-40km yapıp "bakın! tüketimim budur" diyen pek çok arkadaş var.

Oysa ben, şehir içinde en az 800-1.000km olmadan "budur" diyemiyorum.

Ayrıca, yılda 1-3 kere şehirdışı yaptığım için bu tüketim değerleri beni pek ilgilendirmiyor. Bakıp geçiyorum.
    Araç en çok hangi şartlarda bulunuyor ise onu dikkate almayı tercih ederim. Şehir içinde uzun dönem de yapılmış 20-25km'li hızların verileri önemli.

Bunu forumda ve çevremde çok gördüğüm bir durum var.

Örneğin X araç 8-9lt yakıyor. Sahibi 3-5 tane 20-30-50km'lik 35-40-50 Ortalama hızla güzergah verileri fotolayıp 6lt yaktığını gösteriyor.
    Vee sürekli bu tüketimi baz alıp çevresine aktarmaya başlıyor.

İşte sorunda bu aşamadan sonra başlıyor.
    Hem kendini kandırma hemde çevreyi yanıltma durumu başlamış oluyor ve önlenemiyor...

Züğürt tesellisi; İnsanın kendini durumun vahametinden kurtarmak adına ürettiği teselli çeşididir.

• ahmeta60 A kullanıcısına yanıt
    Aynı motor deil ve ağırlık farkıda çok

• Benim aracım şehir içinde 4,9 litre yakıyor inanmayan bakabilir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_90173273/f_//tm.htm#90173273

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 11 Şubat 2015; 13:31:45 >
  • okuma yazmayı bilmeden forumayazanlar var galiba.

1000km şehir içi ortalama tüketim koyduk daha hala 1000 olmadan inanmam diyen var, insan bazen hayret ediyor...
  • Benim 2.0 Dizel arabamla yaklaşık aynı değerde neşem yerime geldi sağol

• 2014 golf 7 1.2 tsi DSG
    araç 2000 km de
    sürekli kısa mesafe şehir içi
    ortalama hız 17 km
    klima sürekli açık
    ortalama tüketim 100 km de 10 litre

bundan önceki araç 2005 golf 5 otm. aynı mesafe ortalam 11.5 lt

yani yeni golf hitlerden 1.5 lt az yakıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dentist1976 -- 11 Şubat 2015; 22:37:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

yalan rüzgarı

• Merhabalar;
    1.2 tsi hakkında çok farklı tüketim değerleri olması gayet normal.
    Yol koşulları, ağırlık, kullanım tarzı, hava koşulları ve diğer faktörler tüketim değerlerini etkiliyor.
    Uzun yolda gaz pedalını çok zorlamamak kaydıyla genel ortalamam 4.5 ile 4.9 lt/100 km arasında değişiyor.
    Bu değerler Denizli-Fethiye ile Denizli-Didim ve Denizli-Kocaeli güzergahlarında elde ettiğim tüketimler.
    Özellikle son yolculukta 4.5 lt ortalama tüketim esnasında yaklaşık 18-20 kez kırmızı ışığa denk geldiğimi söyleyebilirim.(Denizli-Didim arasında)
    Sonuç olarak bunlar benim için tatminkar değerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dentist1976

2014 golf 7 1.2 tsi DSG
    araç 2000 km de
    sürekli kısa mesafe şehir içi
    ortalama hız 17 km
    klima sürekli açık
    ortalama tüketim 100 km de 10 litre

bundan önceki araç 2005 golf 5 otm. aynı mesafe ortalam 11.5 lt

yani yeni golf hitlerden 1.5 lt az yakıyor :)

Bende de benzer durum var.. 1.2 tsi yavaş hızları sevmiyor.. 15 km altı hızlarda 10lt nin altı zor.. O yüzden sanırım uzun da olsa hızlı gidilebilecek yol tercih edilmeli..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arac sehir icinde yogun trafikleri sevmiyor, mesela bugun 18km ortalama hizla 8.9lt gosteriyordu, ayni guzergahta ortalama hiz 40a ciktiginda 5.5ltye dusuyor ve 65-80km ortalamalarda da 4-4,5lt tuketiyor.

Bu araci istanbul ankara bayirli asiri yogun trafikli yerde kullanirsaniz fabrika degerlerinin cok uzerine cikarsiniz ama bursa ya da diger anadolu sehirlerinde makul seviyelerde tuketimlere sahip olabilirsiniz.

Son 2000km ortalamam 38km ort hizla 5.7ltdir, atmosferik bir civic ayni guzergahlarda 7-8lt yakmaktadir.

Az yakiyor mu evet ama siz 175nm torku sert bir sekilde alirsaniz 10-12ltyi de gorebilirsiniz.mesela ben sirket araclariyla 4.5lt ortalamaya ulasirken is arkadaslarim 6-7ltleri gostermektedirler, burada kullanici faktoru de elbette onemli.

Sorusu olanlar pmden ulasabilirler.

• Golf 1.2 tsi dağ comfort nisanda aldım. Ankara da boş yollarda ortalama 7.2 lt yakıt tüketimi, son yaptığım ankara İstanbul ankara güzergahında ise 6.1 lt yakıt tüketimi gördüm. Ayni sürüş ile benzer güzergahlarda, dizel otomatik fluence, 308 ve 508 de (tüketimleri birbirine yakındır) ş.içi 5.8-6.0, ş.dışı 4.8-5.0 lt uzun km.ler sonucu elde ettiğim ortalamalardır. Golf 2. aracım olduğundan ve fazla km yapmadığından yakıtı beni fazla üzmez, ancak km yapanlar için aynı paraya 308 in orta donanımlı aisin tam otomatik dizelini incelemelerini öneririm.

• 2015 Jetta 1,6 tdi dsg kullanıyorum. Bugünlerde yaz dolayısı ile klima hep açık, şehir içi trafik veya sürüş tarzıma, rotama göre 5,8 - 7,2 lt/100 km olarak değişiyor. Ama istersem çok dikkatli 6-6,2 lt lere oturturum şehir içi. 110 km lik şehir ve yazlık arası rotada tek ben varken, klima hep açık, 180-200 km/sa hızlarla 8,4 lt yaktı. 2 gün sonra dönerken 120-130 km ile 4,9 lt yaktı, yine sadece ben ve klima hep açık. Temmuz ayında İzmir-Adana yaptım, arabada 5 kişi, bagaj full dolu, klima hep açık, 160 km/sa hızın altına inmedim, 180-190 larla kullandım, git gel toplam 2.300 km boyunca ortalama şehirlerarası tüketimim, 6,4 lt oldu. Sonuçta bunu nasıl ve hangi rotada kullandığına bağlı. Arabayı tanıyınca istersen gayet ekonomik de kullanabilirsiniz.

Babamda aynısının 1,2 tsi manuel vites olanı var. Çok sakin kullanır, uzun yolda 110 km/sa hızı geçmez. Zaten bu yüzden ona bu motorlu olanı aldık. Kendisi yol bilgisayarı sıfırlamaz, sıfırlamayı da bilmez. Genellikle hep şehir içi kullanır, yaz sezonu açılmadan baktığımda şehir içi ortalaması 3.000 km boyunca 7,1 lt idi. İki hafta önce yazlıktan direk yanıma uğradı, arabada bir şey sormaya, baktığımda 111 km lik rotayı Yazlık-şehir annem ve kendisi, klima açık, 110 km/saat hızla hep kullanmış, 5,1 lt ortalama benzin tüketmiş. Bu değer de gösteriyor ki 1,2 tsi jettayı sakin kullanım tercih eden babama iyi ki almışız. Aradaki o kadar ciddi parayı vermeyelim sen zaten çok kullanmıyorsun dedik, iyi ki de demişiz, bu rakamlar onu gösteriyor.

Yani özet olarak 1,6 tdi dsg jetta, 1,2 tsi manuele göre şehir içinde 1 lt gibi, şehir dışında da 0,5-1 lt gibi daha az yakıyor. MTV, bakım masrafları v.s. farkları ile ilk satın alma maliyeti 15 küsür bin tl yi ödemeye de asla değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperkurttepe -- 14 Ağustos 2015; 14:43:57 >

• superposition S kullanıcısına yanıt
    çok yakıyor uzun süreli 42 km ort ve üstü kmler şehir dışıdır 20 km ort altı ve uzun süreliye bakarsak şehir içi ikisinin ortalaması 7.5 litre yapar sonuç bana göre çok fazla
  • merhaba arkadaşlar 1.2 tsı golf otomatik vites var. ortalama tüketim 7.5 aracın kmsi 1250 falan. bu tüketim değeri ne zaman düşer veya hep bu şekilde mi kalacak. Araç yeni olduğu için yapabilir mi. Devrinde kullanıyorum çok hız yapmıyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.