Şimdi Ara

Şehir içinde benzinli otomatik 1250 kg c sınıfı araç 4,9 litre tüketim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
2
Favori
4.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • (konu ironi amaçlıdır) sürekli şehir içinde o arabayla şunu yaktım bunu yaktımcılardan bıktım sürekli Kullandığım ve neredeyse km yi bırakın metrede ne yakacağını adım gibi bildiğim araçlarla abidik gubudik değerler paylaşıp sonrada arkadaş ne yapalım bizim ilde durum bu diyen gafiller için bu başlığı açmayı uygun gördüm. Benim aracımın şehir içimdeki değerini paylaşıyorum. Yapılan yol 180 km 10 günün ortalamasıdır ortalama hız 39 km ortalama tüketim 4,9 litre şehir merkezinden dışarı hiç çıkılmamıştır. Şehrin tam merkezinden 10 km lik bir çap içinde araç kullanılmıştır. Konyayı bilenler için evim merkez makro marketin orada (şehrin tam merkezi)gidilen yerler medicana hastanesi, Real market, makro market,kule site, kent plaza, pejo bayisi, seat ve mazda bayileri,Meram ve bir kaç ıvır zıvır yer daha. Yazlık lastikleri takdırdıktan sonra bir rekor kırmak istedim ama bu değerler beni bile şaşırttı. Kullanım sitili tamamen tüketim odaklı. Şimdi şehir içi tüketim için ortalama hızın çok çok yüksek olduğunu bende biliyorum ve otomobilden anlayan insanların yanında bu değeride kesinlikle şehir içi değeri diyede paylaşmam ama gel gör ki bu forum için bu değer şehir içi değeridir ve önem veren çok olur diye paylaşmak istedim. Millet 2.0 araçları ile şehir içinde 7 litre yakıyorsa ve ahalide bunu muteber görüyor sa dizel araçları ile şehir içinde 4 litre yakanlar varsa ve destekli desteksiz bunu her yerde söylediklerinde ahali bunda da çok çok memnunsa bende ahaliyi mutlu edeyim. Konuyu baltalayıp bana şehir içi yakıt tüketimi dersi vermeye kalkışacak arkadaşlar hiç yorulmasınlar ben şehir içi değerinin ne olduğunu biliyorum. Ve vallahide billahi de benim bu değerim şehir içidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  Şehir içinde benzinli otomatik 1250 kg c sınıfı araç 4,9 litre tüketim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 5 Nisan 2014; 18:46:54 >
  • Resmi düzenleseniz konu daha anlaşılır olacak..
  • Görünmüyor mu?

• Benim aracım 14 kuruş yakıyor , senin değerler uçmuş...

• şunu s image koysaydın da konuyu net anlasaydık keşke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Görünmüyor mu?

Aksine baya görünüyor :) Resim kocaman, sayfa düzenini mahvetmiş.
  • seninki çok yakıyor.benim aracım benzin üretiyor 100 km de 3 litre.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013 Auris 1.6 CVT benzinli
    Sadece şehiriçi kullanım
    10.8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 5 Nisan 2014; 18:43:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Görünmüyor mu?

Aksine baya görünüyor :) Resim kocaman, sayfa düzenini mahvetmiş.

Telden yapınca böyle oluyor hele birde window Phone ise hemen düzeltiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Benim aracım 14 kuruş yakıyor , senin değerler uçmuş...

O zaman çok yakmışım. Satacağım arabayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 5 Nisan 2014; 18:49:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

seninki çok yakıyor.benim aracım benzin üretiyor 100 km de 3 litre.

Biz daha onu yapamadık, ama oda olur inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

2013 Auris 1.6 CVT benzinli
    Sadece şehiriçi kullanım
    10.8

Hocam sen ne yaptın ya bizim hasan emminin dayısının kayınçosu as 950 kamyonu ile o değeri yakmıyor. Sen derhal inip benzin döküp o arabayı Yak. Tabi benzine verecek paran kaldıysa.

• Benim 1.6 megane 10k km ortalaması 7.8 litre ama daha fazla yakan araçla değiştirmeyi düşünüyorum.

40k fiyatta yaşı ve km si düşük, daha çok benzin yakan araba gibi araba arıyorum, tavsiye alabilirim.
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    75 liralık benzinle 100 km sonra yeniden ışık yanıyor
    Toyota ilgisiz
    Plastik döşemesi dökülen araca parçayı taktıktan sonra "Bir daha düşerse siz takarsınız artık" diyen servisi şikayet ettim ama nafile

• quote:

Orijinalden alıntı: disasterx

Benim 1.6 megane 10k km ortalaması 7.8 litre ama daha fazla yakan araçla değiştirmeyi düşünüyorum.

40k fiyatta yaşı ve km si düşük, daha çok benzin yakan araba gibi araba arıyorum, tavsiye alabilirim.

7,8 litremi hocam sen ne yapıyorsun miras yedimisin, fabrikatör müsün

• quote:

Toyota ilgisiz
    Plastik döşemesi dökülen araca parçayı taktıktan sonra "Bir daha düşerse siz takarsınız artık" diyen servisi şikayet ettim ama nafile

Öyle şey olmaz sen yalancısın, Toyota Düşmanı bir munafıksın, bırak bu karalama kampanyasını, ya araba kullanmayı öğren yada sat o arabayı senin arabanın şehir içinde 6 litreden fazla yakmaması lazım (üzerinize alınmayın ironi yapıyorum)

• Süratlı kullanıyorum 80 bazen 90 a çıkıyorum.
  • benim araç karışık kullanımda dizel 11 lt yakıyo.
  • quote:

Toyota ilgisiz

Ne guzel iste toyota el becerinizin gelismesi icin size imkan tanimis boyle giderse 1-2 seneye kendi servisinizi acarsiniz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.