Şimdi Ara

God of War ve Gran Turismo 7 gibi beklenen PlayStation oyunlarının yükseltmesi ücretli olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • God of War ve Gran Turismo 7 gibi beklenen PlayStation oyunlarının yükseltmesi ücretli olacak

Bildiğiniz üzere bir nesil geçişinde olduğumuz için birçok oyun her iki nesil için de çıkış yapıyor. Bazı şirketler oyunların yeni nesil versiyonunu eski nesile sahip olanlara ücretsiz olarak sunsa da bazıları ücretli olarak sunuyor. Bu durum da son günlerde giderek artmaya başladı. Sony de geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında net kararını açıkladı.

Gelecekteki Yükseltmeler Ücretli Olacak

Horizon Forbidden West geçtiğimiz günlerde ön siparişe açıldı ancak oyunun PS4 ve PS5 sürümü ayrı ayrı satılıyordu. Tepkilerin ardından PS4'te oyuna sahip olanlara ücretsiz yükseltme verileceği açıklandı. Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO'su Jim Ryan'ın yaptığı açıklama ile de gelecekte nasıl bir şeyle karşılaşacağımız da belli oldu.

Ayrıca Bkz.Sony'den sevindiren geri adım: Horizon Forbidden West'in yükseltmesi ücretsiz olacak

Açıklamaya göre, gelecekte God of War: Ragnarok, Gran Turismo 7 ve bu oyunlar gibi hem PS4 hem de PS5 için çıkacak oyunların yeni nesil yükseltmesi dijital olarak 10 dolara satılacak. Yani bir oyunu PS4'te aldıysanız ve sonrasında PS5'te oynamak istiyorsanız 10 dolar ödeyeceksiniz. Tam olarak TL karşılığının kaç olacağını da zaman gösterecek diyebiliriz. Son yayınlanan rapora göre ise PlayStation 4'e gelen oyun desteğinin 2023'e kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

Kaynak:https://www.gamesradar.com/god-of-war-ragnarok-will-not-receive-a-free-next-gen-upgrade/

• ps5 sahibiyim bu son haberlerden sonra iş iyicene zıvanadan cıktı zaten ateş pahası cihaz oyun fiyatları bu haberlerde tuzu biberi oldu işin ilerleyen zamanlarda büyük ihtimal satacagım ps5 i yerine xbox series veya x alabilirim en azından gamepass gibi bir nimet mevcut yoksa yandı gülüm keten helva...
    Playstationa karşı gönül bağım var 10 yaşımdan beri ps1 den itibaren tüm konsollarını satın aldım, özel oyunlarını büyük tutkuyla takip edip oynadım ama bu nesilde iyice iş çığırından çıktı. Aynı oyunun daha iyi çözünürlüğü ve kaplama kalitesi farkına %10 daha fazla para istemek aç gözlülüktür, aptallıktır. Ha oyun sadece ps5 e çıksa aradaki farkı anlarım ama iki konsolada çıkarıyorsun ve teknik geliştirmeler için ekstra para ödemek zorunda kalıyorsun.
  • düşünsene steamda ki oyunların low ayardan ultraya almak ıstıyorsanız para ödeyeceksiniz dediğini.

• Adamlar için malboro parası...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Microsoft yeni çıkardığı oyunları pese eklerken, şu adamlarım yaptığına bak, açgözlüler!

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • encuni kullanıcısına yanıt
    Düşünemiyoruz kardeşim. Daha büyük dertlerimiz var. Mesela optimizasyon gibi.

• Umit_22 kullanıcısına yanıt
    Yılların Pc kullanıcısıyım, beni optimizasyon konusunda deli eden oyun sayısı bir elin parmağını geçmez. Biz konsolcular gibi düdüklenmeye hevesli değiliz

• ps5 sahibiyim bu son haberlerden sonra iş iyicene zıvanadan cıktı zaten ateş pahası cihaz oyun fiyatları bu haberlerde tuzu biberi oldu işin ilerleyen zamanlarda büyük ihtimal satacagım ps5 i yerine xbox series veya x alabilirim en azından gamepass gibi bir nimet mevcut yoksa yandı gülüm keten helva...

• Playstationa karşı gönül bağım var 10 yaşımdan beri ps1 den itibaren tüm konsollarını satın aldım, özel oyunlarını büyük tutkuyla takip edip oynadım ama bu nesilde iyice iş çığırından çıktı. Aynı oyunun daha iyi çözünürlüğü ve kaplama kalitesi farkına %10 daha fazla para istemek aç gözlülüktür, aptallıktır. Ha oyun sadece ps5 e çıksa aradaki farkı anlarım ama iki konsolada çıkarıyorsun ve teknik geliştirmeler için ekstra para ödemek zorunda kalıyorsun.

• Söğüş yükseltmesi. Söğüşü 5. boyutta hissedeceksiniz

• Standart sony kafası…
    Böyle devam ederlerse xbox arayı daha hızlı kapatır…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • fanboylar şimdi damlar exe oyunlarımız var :)

• Çok yanlış bir strateji oyunda senin konsol da senin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar Next gen'in gücünü kullanıyor. Oyun geliştirme süreleri, maliyetleri uzuyor.
    GTA 6, HL3 gibi ölene kadar beklersiniz ya da 10 dolar verip Next-Gen'in keyfini çıkarırsınız başka çare yok

• Çöpbox da God of War, Demon's Souls kalitesinde oyun asla göremezsiniz. Kratos her nesilde xbox'ı tokatlamıştır yine kaçınılmaz son gerçekleşecek. Porsche kalitesini tofaşta göremezsiniz parayı veren düdüğü çalar

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Tebrikler, Dünya Boş Yorum ödülünü kazandınız!

• quote:

Orijinalden alıntı: smalsrol

Yılların Pc kullanıcısıyım, beni optimizasyon konusunda deli eden oyun sayısı bir elin parmağını geçmez. Biz konsolcular gibi düdüklenmeye hevesli değiliz

Yılların PC ve Konsol kullanıcısıyım sen onu külahıma anlat.

Yav he öyle. Ben de hem Pc hem konsol oyuncusuyum. Ps3 neslindeki çöp portlar dışında şu nesilde sorunlu oyun saysana bana ?

• quote:

Orijinalden alıntı: smalsrol

Yav he öyle. Ben de hem Pc hem konsol oyuncusuyum. Ps3 neslindeki çöp portlar dışında şu nesilde sorunlu oyun saysana bana ?

https://www.turkmmo.com/2020-yilinin-en-kotu-optimize-edilmis-10-pc-oyunu-h188526.html

God of War ve Gran Turismo 7 gibi beklenen PlayStation oyunlarının yükseltmesi ücretli olacak
    God of War ve Gran Turismo 7 gibi beklenen PlayStation oyunlarının yükseltmesi ücretli olacakteknoloji haberleri - shiftdelete.net
    Optimizasyon Faciası 2015 Oyunları
    https://shiftdelete.net/optimizasyon-faciasi-2015-oyunlari-66975

Kingdome Come: Deliverance.

Quantum Break

Ubisoftun oyunlarını burada söylememe gerek yok bile

Red dead Redemption 2 çıktığı ilk gün zaten millet optimizasyon başlıkları açmıştı bile

Siz hangi alemde yaşıyorsunuz. Gir bir bak pc forumlarına millet neyden şikayetçi. bir hile iki optimizasyon

Bu saydığın hiçbir oyunda problem yaşamadım. Velev ki yaşadım say, ben ne demişim " 1 elin parmağını geçmez" , Pc'ye yılda 100 lerce oyun cıkıyor, 2 tane yapımcı hatasından dolayı kötü çıkmış oyunu göstererek " PC de optimizasyon çok kötü" varsayımına ulaşman yersiz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.